АНАЛИЗИРАЙ ТОВА.

• ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      АНАЛИЗИРАЙ ТОВА.
      Днес прочетох една статия от световна покер знаменитост в която основната идея беше, че за да бъде успешен един играч трябва винаги да е настроен оптимистично , да има положителни очаквания и все в тоя дух тинтири минтири….Реших да опитам.Настроих се супер положително и се записах в поредния MTT турнир.
      Реших да си записвам какви първоначални ръце ми идват. В турнира имаше регистрирани 5994 играчи.Аз финиширах на 560 място.Изиграх точно 81 ръце.
      За тия ръце веднъж ми дойдоха чифт шестици ,веднъж AQs и веднъж AQo .Веднъж направих флъш с K3 ♣.То тоя флъш ми помогна-иначе щях да приключа на 4890 място - например.Обикновенно ръка като К3s щях да фолдна при положение,че на борда нямаше A ♣ и вероятността някой да има флъш с асо бе твърде голяма, обаче при тая суша нямаше как и влязох ол-ин .Другите ръце бяха боклук и тук таме хванах по някой чифт.Общо спечелих шест ръце.
      Нито веднъж не ми се падна АА;КК;QQ;JJ;AK.Еми то и Фил Айви да играе, с тия карти просто няма шанс.
      Знам,че сега много хора ще кажат:’’Тия 81 ръце са нищо и не са показателни.Ти чувал ли си за вариация? и пр. и пр.” Не се оплаквам от ‘’лош късмет’’.Знам,че не съм добър играч и че трябва в себе си да търся причината за неуспеха и пр.и пр.Обаче се питам следното:Какво би направил добрия играч на мое място?Ще играе по-агресивно и с по-широк рейндж от позиция?Ще прави семи блъфове със дроу ръце?Ще блъфира със 72о като Том Дуан?
      Като не ти влизат карти,каквото и да правиш няма как да спечелиш.Това дето го разправят,че всъщност картите нямали значение нещо не ми се вярва баш.Моля за вашите впечатления и коментари.
  • 9 отговора
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Имам абсолютно същите впечатления
    • Tanatos123
      Tanatos123
      Бронз
      То освен един образ,наричащ себе си Великчо,всички имаме същите впечатления в повечето време от играта си.
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Тстс това че си задаваш такива въпроси означава, че въобще не си разбрал смисъла на покера. Позитивните мисли и прочие са +, но това няма да помогне, ако не си достатъчно добър играч.
      Картите са си карти и за един приличен семпъл всички получаваме еднакъв брой АА/КК и т.н. Приличен семпъл са дори едно 200 турнира(гледам че МТТ играеш); Разликата е, че един мн добър играч за този семпъл с тези карти ще има да кажем РОЙ 60%, др ще има -200% ; Защото добрият играч знае кога и колко да заложи за да извлече стойност, кога да си протектне ръката, кога да блъфира и т.н.

Като знаеш, че не си добър играч, не си задавай такива въпроси, а си направи план как да станеш добър играч :)

Успех.
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Според мен колкото и добър играч си 1 турнир неможе да ти е показател, за резултат и позитивно мислене и да ти бъде база, за каквито и да било изводи. За тези 100 ръце приблизително които си играл, може да ти се паднат супер лоши карти и да нямаш възможност за игра.
      Пример : В момента тече една промоция в ПКР че ако имаш АА в първите 100 ръце ще спечелиш нещо си. Ами вече около 10 дни играя сигурно имам към 1000 ръце и съм получил 2 пъти АА, като единя път ме съкнаха и загубих.
      Какво би направил добрия играч на мое място?Ще играе по-агресивно и с по-широк рейндж от позиция?Ще прави семи блъфове със дроу ръце?Ще блъфира със 72о като Том Дуан?
      Като не ти влизат карти,каквото и да правиш няма как да спечелиш.Това дето го разправят,че всъщност картите нямали значение нещо не ми се вярва баш.Моля за вашите впечатления и коментари.

Отговор : Аз не се смятам за добър играч, а по-скоро за учещ се. Това което би направил добър играч на твое място е да изиграе всяка една ръка оптимално. Няма значение на кое място ще завършиш в турнира. Успееш ли да стигнеш това ниво, резултати сами ще дойдат. Оптимално отиграване на дадена ръка често включва и фолд.
    • h1TthAT
      h1TthAT
      Бронз
      Покерът е изключително комплексна игра! Ти посочваш една от последните части на пъзела наречен "добър играч". Преди да си видиш ръката има поне 10 др неща на които да обърнеш внимание. Аз играя само кеш, но повечето неща са релевантни и за турнирите. Ще ти посоча само няколко от тях:
      1. Размера на стака: в зависимост от размера на стака ти, се играят различни ръце, не е печалившо да колнеш рейз от УТГ с 55 когато имаш 25бб и това да е печелившо.
      2. Позицията ти на масата.
      3. Динамиката на масата.
      4. Кой е в ляво от теб: размера на стака му, дали този играч 3б често, дали е пасивен т.н.
      5. Кой е в дясно от теб.
      6. Кой е на бутона.
      7. Кои са играчите на блайндовете: дали защитават достатъчно.
      8. Какъв е имиджът ти на масата: дали си агро и никой не ти вярва или си нит и никой не иска да се заиграва с теб.
      9. Каква е структурата на турнира: дали блайндовете се качват на 10 или 30 минути
      10. Колко човека са в турнира: колкото повече човека, толкова по-голяма варияция.
      Сигурен съм че списъкът може да продължи още 3 пъти по толкова. Но именно за това комарът не е за всеки!
      Ти си в първата фаза на "метода на учене на възрастен", когато не осъзнаваш колко неща не знаеш. За да е по-разбираемо: когато едно дете не си и помисля какви умения са нужни за да си добър шофьор, просто вижда как някой шофира и си дори не се замисля как го прави ака не си осъзнал какво не знаеш. Последният 4ти стадий е когато си активен шофьор от 5 години и дори вече не се замисляш за ситуациите, просто имаш толкова опит че си развил всички нужни умения до такава степен, че те са станали рефлекси и го правиш без дори да осъзнаваш че го правиш.
      За позитивното мислене, не искам да навлизам в спорове, но ако ставаше само с позитивно мислене, в наща мила Татковина всеки щеше да е милионер.
      Щом имаш такава нагаласа, играй покер само като развлечение, но ако те садва и/или тилтва, просто си намери др начин да разпускаш.
      Успех!
    • Velik4o
      Velik4o
      Бронз
      Не беше много отдавна, но стигнах до 600 място в един турнир с над 20к играчи, без кой знае какви карти. Както Хитдат казва има много фактори, които са от значение, учене си трябва. Играта е много лесна, стига да знаеш как да я играеш. Много пъти съм го казвал - играй когато ти влизат карти, когато не ти влизат поркай или прави каквото там ти се прави.
      Но си прав, че едно от основните неща е вярата, че в крайна сметка ще успееш. То и Негреану го е казал. Важи не само за покера, с каквото и да се захванеш важна е вярата
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Първоначално публикувано от Velik4o
      Играта е много лесна, стига да знаеш как да я играеш.
      Поне може да споделиш какви лимити играеш, че ти вижда лесна играта:milord:
    • Velik4o
      Velik4o
      Бронз
      Хах, тук ме хвана. Най-интересното е, че играя каквито си искам лимити. Виж в блога ми.
    • stefan275
      stefan275
      Бронз
      Играй тогава кеш маси на микро лимити 6мах или 10 мах , щом турнирите не те кефят:gl: поне няма антета и блайндовете са едни и същи и можеш да си чакаш твоите АА КК QQ AK избор колкото щеш .На кеша поне можеш да блъфираш на воля докато те хванат, а на турнира можеш обаче ще ти коства участието:D Тъкмо ако имаш и бонус по бързо ще го изчистиш на кеша.