Началото

• tuzi14
      tuzi14
      Бронз
      Здравейте , казвам се Христо , викат ми Ицо , на 18 години в момента живея в София и завърших средното си образование едва преди месец. Искам да се занимавам сериозно с покер и да се изхранвам с него. Чета , образовам се , пробвам , греша и пак пробвам докато не стане :D . Вдъхнових се от мой приятел и съотборник , който има голям опит в покера и по-точно в PokerStars. Наскоро научих , че трябва да спазвам банка и това ще е първият ми тест.

Как ще започна ?
      Днес депозирах $10 в PokerStars. и ще започна да играя СНГ 45 човека , $0.25 на 4 маси. Ще правя между 4 и 6 сесии на ден , имам предвид когато отворя 4 маси и изгоря на някоя от тях няма да отварям нова докато не приключа и с 4-те. Когато направя банка $30 ще мина на $0.50 СНГ (бих желал да чуя мнението ви по този въпрос с вдигането на нивото на $30)

Моите цели:
      До 20.07.2015 да съм направил банка $30
      Да чета статии , книги , да гледам видео материали поне 5 часа в седмицата
      Да се справя с моят най-голям проблем тилт-а
      Да правя анализи на ръцете си и да изчиствам играта си.
      И най-важната да видя дали мога да се справям с този товар(така да го нарека хаха)

Въпроси:
      Имам няколко въпроса към вас по-опитните от мен играчи. :)
      От къде да вадя графика за моите печалби ?
      Holdem Manager 2 ли е най-добрият софтуер за анализ на ръце и статистики за играчи ?
      И последният въпрос е какво бихте ме посъветвали ?

Аз съм нов във вашия свят и бих се радвал изключително много на всякакви съвети и критики

Ще пиша в тази публикация всяка неделя и всеки последен ден от месеца. И пак казвам ще се радвам на всякакви съвети и критика от ваша страна.

Поздрави ,
      Ицо
  • 14 отговора
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Успех :)
      И не забравяй за дисциплината, тя е най-важна.
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Добре дошъл :)

Съветите ми относно това което си написал са :

1. Ако до момента не си играл много онлайин покер почени с 1 маса. И постепенно добавяй други.
      2. 0,25$ 45 човековите продължават около 2 часа, така че без да застъпваш маси мисля, че ще ти е трудно да правиш по 4-6 сесии на ден (освен ако не отпадаш доста рано, което не е жеалтелно)
      3. 0,50$ са турбо всички варианти и ще има по-голяма вариация, но може да ги пробва при банка от 30$ да видиш, какво ще се получи, но по-голяма банка по-добре. Тук не са толко важни парите колкото твойте умения дали си готов да качиш нивото.
      4. Моя съвет е не си поставяй врмева цел до която да постигнеш определна сума, особено в началото. Това само ще ти създаде допълнително напрежение.
      5. Holdem Manager 2 и PokerTracker са програми за статистики имат и пробни едно месечни версии може да ги пробваш и да си избереш, коя ти допада повече.
      6. Моя съвет към начинаещ играч е в началото не мисли за парите. Играй с цел да се учиш и да изградиш необходимите качества, които да ти носят печалби в бъдеще. Едно от най-важните неща е да спазваш банката много стриктно.

Успех ! :f_thumbsup:
    • bisori
      bisori
      Бронз
      по скоро е важно да изградиш търпение и дисциплина от колкото банка.. защото е много много важно , а и направиш ли искаш не искаш ще се отрази положително на банката ти..старай се да играеш максимално правилно независимо че на масата ти от 9 човека 8 ще са пълно простаци...
    • tuzi14
      tuzi14
      Бронз
      Благодаря за съветите.
      От 20:30 до 3:30 направих 4 сесии с по 4 маси и най-дългата и най-успешна изглеждаше така :
      Сесия 4 : -$0,25 (27/45) ; -$0.25 (13/45) ; +$3.23 (1/45) ; +$2.22 (2/45)

Теглих чертата и излезе , че съм +$3.55 за тези 7 часа мисля , че за моя опит и това , че за първи път пробвам СНГ с 45 човека е добре. Утре ще направя 5 или 6 сесии и ако спазвам добра дисциплина и тактика , понеделник ще почна на 6 маси. Другата причина да искам да дигна от 4 на 6 маси е , че когато играя на 4 маси и не съм в ръка лесно се разсейвам а това е другият ми голям проблем след тилт-а :D
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Ицо,

Успех и от мен в постигането на целите, ще добавя, че не само дисциплината, но и упоритостта и самокритичността също са важни. Надявам се да се хвалиш с много успехи в този блог.

Поздрави,

Елена
    • tuzi14
      tuzi14
      Бронз
      Здравейте , след два дни и общо 32 турнира (СНГ 45 човека $0.25) постигнах доста добри резултати , които доста ме обнадеждават занапред . Изиграх 8 сесии с 4 турнира всяка (32 турнира) и направих три 1-ви места , 13 финални маси и 10 влизания в парите.
      Теглих чертата за тази седмица , тъй като неделя от тук нататък ще ми е ден за почивка и нещата изглеждат така :
      Петък :
      Сесия 1 : -$1
      Сесия 2 : $1.41
      Сесия 3 : -$1
      Сесия 4 : $5.03

Общо : $4.44

Събота :
      Сесия 1 : $5.21
      Сесия 2 : -$1
      Сесия 3 : $1.47
      Сесия 4 : $6.06

Общо : $11.74

-------------------------------------------------------------------------------
      Общо за първа седмица $13.68
      -------------------------------------------------------------------------------
      Стартова банка : $10 ; Банка в момента : $23.44
      --------------------------------------------------------------------------------

След 2 дни игра и общо 8 сесии успях да удвоя банката си , което силно ме радва. Утре е ден за почивка а от понеделник започвам играта си на 6 маси а не както беше до сега на 4.
      Успех на масите.
      Поздрави ,
      Ицо
    • tuzi14
      tuzi14
      Бронз
      Здравейте , виждам , че сам си пиша и си следя блога , но все пак съм го направил , за да следя прогреса си и да си следвам целите :D . Успях да направя банка от $32.24 на $0.25 СНГ 45 човека и след като това ми беше една от целите минавам на $0.50 СНГ 45 човека и ще играя по един $0.11 МТТ на ден. За сега банката ми позволява само това а аз съм доста дисциплиниран спрямо моята банка. Следващата ми цел е : Да изградя банка $70 , да почна да си позволявам $1 спинове и да прекарам поне още 12 часа само в обучение до края на месеца (19.07.15)
      В неделя както обикновено ще напиша как съм се справил през седмицата и ще дам отчет така да го кажа :D просто мисля , че вдигането на нивата е от огромно значение за един покер играч и реших , че преди да дигна задължително трябва да отбележа кога съм го направил , при каква банка , дали съм си постигнал зададените цели , за да кача ниво. И това е от мен , ще пиша отново в неделя с обзор за цялата седмица.
      Успех на масите ,
      Ицо
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Браво!
      Скоро започват микромилионите , може да разцъкваш сателити(100БИ мин) за тях. И като хитнеш мейн ивента да почерпиш :Д
    • tuzi14
      tuzi14
      Бронз
      Здравейте , след почти един месец извън София , отново съм на линия и готов за покер преживявания. С новият месец и идва ново предизвикателство от моя страна , започвам $1 SpinNGo със стартова банка от $60.29. Всяка неделя вечер ще споделям резултатите си за седмицата.

Целите ми за месец август :
      Да си изчистя досадните грешки.
      Да прекарам поне 25 часа в обучение.
      Да дигна статус "SilverStar" (500VPP)
      Да направя поне по 1000 турнира до края на месеца.

След като изчистя досадните грешки и изградя банка $300+ минавам на $3 SpinNGo.

Бих се радвал на всички ваши забележки , критики и съвети. :)
      :f_drink:

Ето и едно поздравче от мен. :f_drink: :s_drink:
    • tuzi14
      tuzi14
      Бронз
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/15485698_820B1E8FCB

Full House < Straight flush :D
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Здравей , Ицо според мен бъркаш много сериозно формата.ХУхиперките са доста вариативни и дори да играеш перфектно има случаи от по 100 и повече бай-ина суингове.За изграждане на банка ти трябва нещо слабо вариативно в комбинация със слаби опоненти.Според мен най-добрия формат за градене на банка е СНГ 9ман нормални , но ти си знаеш най-добре.Поздрави и успех на където и да се насочиш
    • RalevSLR
      RalevSLR
      Бронз
      Здравей,
      Казваш че ще играеш по един МТТ турнир с $ 0,11. А може да играеш в безплатните Privilege Free rolls на ПокерСтарс.
      Изискването е 100 VPP на месец а като те гледам какво си играл трябва да ги имаш. Билети си купуваш безплатно от вип магазина на залата. Средно награден фонд 2 - 2.5к играчи 20-25к равнява се на турнир $0,11 вход по груби сметки.
      Освен това играчите са мега зле и ако малко те удари картата може да си удвоиш банката с един турнир.

Поздрави
      Ралев
    • tuzi14
      tuzi14
      Бронз
      @lowstacker - прав си , имаше доста трудни дни , но все пак са прекалено слаби играчи и е възможно да се гради банка. Поздрави.

@RalevSLR - Играх доста турнири Privilege freerools , но има прекалено много играчи и е само загуба на време според мен. Поздрави.
    • tuzi14
      tuzi14
      Бронз
      Здравейте , след като започнах работа не ми остана много време за покер и за съжаление около 2 месеца почти ме нямаше по масите , но благодарение на Freeroll-чета и на доста слаби играчи по кеш масите :D :f_drink: реших от Ноември да поеме ново предизвикателство.

Ноември

Цял Ноември ще играя само $0.50 SpinNGo турнири , целта ми е до края на месеца да изградя банка позволяваща ми да се кача на $1 SpinNgo , започвам с банка от $30 (60 BI).

Целите ми през Ноември

До края на месеца да съм изградил поне банка $60
      Да изиграя 2000 турнира $0.50 SpinNGo

Ако някой има някакви въпроси или съвети може да се обърне към мен по всяко време.

Успех по масите :f_drink: :f_drink: :f_drink: :Ax: :Ax: