Завърти и върви

• nvelev
      nvelev
      Бронз
      Завърти и върви предизвикателство

Здравейте,

Мисля да си спретна едно предизвикателство на набралите вече доста популярност турнирчета - Spin and Go. Формата е доста забавен, позволява спокойно да се правят кратки сесии, а и голямата вариация най-вероятно ще направи предизвикателството много лесно постижимо.

Направо по същество за самото предизвикателство - заемам се да превърна 400$ в 0$ и ще се опитам да го направя за повече от 1 седмица... :f_eek:

Ако все пак нещо се обърка и не успея да загубя парите, предизвикателството свършва на 2500$, когато ще хвърля ръкавицата, тъй като ще ми е доста трудно да наваксвам подобна печалба.

Ще ползвам агресивен BRM с цел по-бързо постигане на поставената цел. Започвам на 7$ вход и ако нещата потръгнат по план бързо ще мина на 3$. Ако успея да се задържа там по-дълго има реален шанс предизвикателството да е успешно.

Цел: 400$ / 0$
  • 23 отговора
    • antipraslak
      antipraslak
      Бронз
      gl :)
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Успех ! Дано НЕ постигнеш целите си :f_biggrin:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здраве й успех в начинанието.

Поздрави,

Елена
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Таш...к начинание. Дано се провали....:f_drink:
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей nvelev ,

по-скоро е ''върти и бегай'' :f_biggrin:
      Пожелавам ти да провалиш предизвикателството с гръм и трясък:f_thumbsup:

Нека Ривърът бъде с теб,
      Георги
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Ще се следи :f_drink:
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      На това му се вика трудно предизвикателство! Абонирах се за темата! :)
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      ГЛ.
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

Само 80 спинчета изиграх, но какво да се прави... резултатите са точно никакви. Загубил съм 0$ досега.

Добрата новина днес е, че се представих доста добре във всички х4 и х6 турнири, като загубих 90% ++ от тях (4 пъти х6). За съжаление обаче спечелих доста х2 и това ме върна на нулата.

Днес имам 40% ITM, което ми се вижда високо и смятам, че именно това е основната пречка да не вървя в желаната посока.

Ето малко ръце от днес:

Poker Stars $6.58+$0.42 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players

BTN/SB: t1130 56.50 BBs
      Hero (BB): t370 18.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with T :diamond: K :spade:
      BTN/SB raises to t40, Hero raises to t370 all in, BTN/SB calls t330

Flop: (t740) J :spade: K :club: T :club: (2 players - 1 is all in)

Turn: (t740) 5 :club: (2 players - 1 is all in)

River: (t740) 4 :club: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: t740
      BTN/SB shows A :heart: A :spade: (a pair of Aces)
      Hero shows T :diamond: K :spade: (two pair, Kings and Tens)
      Hero wins t740

Тук използвам уменията си умело и успявам да успея да се вкарам перфектно преди флопа. Няма как обаче картите винаги да са с нас.

Poker Stars $6.58+$0.42 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players

Hero (BTN/SB): t960 32 BBs
      BB: t540 18 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BTN/SB with 5 :club: A :club:
      Hero raises to t60, BB calls t30

Flop: (t120) 2 :club: 2 :heart: 2 :diamond: (2 players)
      BB checks, Hero bets t79, BB calls t79

Turn: (t278) 8 :club: (2 players)
      BB bets t401 all in, Hero calls t401

River: (t1080) 7 :heart: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: t1080
      Hero shows 5 :club: A :club: (three of a kind, Deuces - Ace kicker)
      BB shows J :club: 6 :club: (three of a kind, Deuces)
      Hero wins t1080

Тук пък знам, че опонентът ще пушне префлоп с Аx плюс всеки покет чифт и на флопа съм спокоен, че диапазонът му е почти само 2х ръце. На търна 8 е доста плашеща карта, която също винаги е в диапазона му, така че отиграването ми харесва. Бях шокиран като видях ръката му, наистина ме изненада и си написах бележка.

Утре продължаваме!
      Успех :f_love:
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      1) 3bet shove с К10о за 18.5бб не е добро решение, съветвам те да избягваш пушове с повече от 10-12бб;
      2) На флопа бета ти е доста висок, от какво очакваш да вземеш стойност? Или си чек, ако опонента е склонен да блъфира, или бетваш 30-40% от пота. На търна отиграването на опонента ти би било добро ако флопа беше XXY, а не XXX, защото ще генерира мн фолд екуити, а ако го колнеш щеше да има 30на % да вземе ръката, но на този борд при положение, че може да имаш всички чифтове в рейнджа си не е мн смислено.
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      1) Опонентът беше изключително слаб и в първите 10тина ръце 8 или 9 от тях беше ол-ин, като изхвърли 3-тия играч с нещо от сорта на 95o префлоп. Без история бих защитавал ръката с кол префлоп за 18ББ.

2) Съгласен съм за високия cbet. Не бих чеквал флопа, предпочитам да заложа, но трябваше да е по-малко. На XXY сигурно щеше да ме изгони, но на тези флоп и търн просто няма как, тъй като няма какво смислено да репрезентира.

Като цяло ми е трудно да свикна да играя срещу овър бетове / овър пушове постфлоп все още, тъй като не се срещат чак толкова често подобни ситуации. Аз самият не ги ползвам почти никога, а може да се намерят доста добри ситуации и за стойност и за блъф.
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз
      3bet shove с К10о за 18.5бб не е добро решение, съветвам те да избягваш пушове с повече от 10-12бб
      Можеш ли да обосновеш втората част на твърдението си? Според мен има много ситуации в които 3b push дори за 25бб е единствено правилното решение.
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Първоначално публикувано от yanchevadan
      3bet shove с К10о за 18.5бб не е добро решение, съветвам те да избягваш пушове с повече от 10-12бб
      Можеш ли да обосновеш втората част на твърдението си? Според мен има много ситуации в които 3b push дори за 25бб е единствено правилното решение.
      Не се изказах правилно, имах впредвид да не пушва по НАШ подобни ръце. Иначе AJ+/TT- примерно и от бутона с 25бб повечето случаи е по-добре пуш.

@nvelev: След като бил слаб опонента е още по-безсмислено да пушваш на границата на НАШ с 18бб, само му увеличаваш шансовете да спечели турнира.
    • chokata
      chokata
      Бронз
      То дори и с 10-12бб е добре да се дефендва с подобна ръка отколкото да 3бет пушваш ако нямаш добро инфо, трябва да е доста лоос фиш да e ок, като доколкото мисля е г/д c еднакво Ev пуш/флат само с опция да си намалиш вариацията.
      2. А5с и аз бих бетнал флопа не до там да взема стойност а за протекшън в повечето случай сме с по-добрата ръка, 30-50% пота е ок.,търна снапарирам с кеф :f_biggrin:
    • dogsi
      dogsi
      Бронз
      само аз ли мисля че Spin&go е най-голямата простотия в покера след rush
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      +1
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Според вас, а според мене това е най-печелившия снг формат в момента:f_biggrin: :coolface:

Link Text...
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Първоначално публикувано от dogsi
      само аз ли мисля че Spin&go е най-голямата простотия в покера след rush
      Всеки си има право на мнение. Факт е, че 2ма човека направиха мин месец по ~15к без да хитват големи множители, определено е най-печелившият формат в СНГ, а бих добавил и МТТтата тук. Само от КЕШа има някакви шансове да се изкарва повече.
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз
      В пъти по-печеливш от всичко останало. Вчера седнах на 2НЛ 6макс да изпълня някакво предизвикателство и на масата имаше 4 рега, които играеха 10+ маси, един нит и аз. Представям си какво е по-нагоре.
    • 1
    • 2