Как трябваше да постъпя?

• wepkid
      wepkid
      Бронз
      Здравейте! Преди да задам въпроса искам да ВИ блогодаря за прекрасния сайт и информацията в него (достта е полезна и интересна), също така и за видео уроците на BattleHunter за No-limit, следя ги с интерес. От 6 месеца играя покер, чета стратегиийте и се интересувам само от No-Limit, както и прочетох книгага на Лу Кригер "Енциклопедия на покера", въпреки че нещата които прочетох вече ги знаех от тук. Сега на въпроса ми, заредих си 20 лв. на Старса с цел трупане на опит на най-ниското ниво 0,01 - 0,02. След няколко дена игра долу горе по 2 часа на ден, успях да съм +3$ напред. Днес играта ми вървеше добре и стигнах от 0.8 до 2.4$ след които ги изгубих при следната ситуация.
      Аз съм от бутона със покет чифт 5-тици, играя на маса 6-човека. Преди мен имаше рейз 0.06 от МР, при което аз реших само да колна, малкият блинд фолд, големия блинд кол. На флопа падна 10-каро, 5-спатия и 8-каро. Големият блинд чек, МР също чек, при тази ситуция аз реших да направя рейз на флопа, тъй като имам сет и искам да напря търна скъп, тъй като има две кари, и рейзнах пода. Големияд блинд колна, МР-фолд. На търна падна Q-каро, при което големият блинд влезе Ол-ин (2$). При тази ситуация аз мисля, че няма как да има флъш от кари тъй като няма логика той де ме гони, мисля, че всеки добър играч който има флъш на търна в тази ситуация не бе играл Ол-ин, смятах, че или е ударил сет Q, или има някакъф друг чифт, или може би AK, АQ, KQ JJ и прави продължителен залог, при което достта мислих и платих, като ми беше достта трудно да си хвърля сета 5-тици. На ривъра падна J-купа, моят опонент има сет 10-ки, нещо което аз неочаквах и останах достта изненадан. Въпросът ми е къде сбърках, (може би на търна), и въобще правилно ли съм отиграл ръката въпреки че я загубих, и можеше ли по-друг начин да я отиграя. Опонетът ми беше от Аржентина ако това има някакво значение и преди тази ръка нямаше отигравания. От малкото ми опит в покерстарса ми прави впечатление че играчи от Канада играят достта добре според мен, макар и на най-малкият лимит.
  • 3 отговора
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей wepkid ,

Добре дошъл във форума ни! Аз се казвам Борис и съм модератор тук.

Относно ръката която описваш имал си сет и си загубил от по висок сет,няма какво да направиш изиграл си ръката оптимално като си рейзнал на флопа за стойност и защита.

Странен е стака който описваш ,със който сядаш на масата 0.80-->40големи блинда. Имаме стратегия за игра с такъв стак но тя не включва кол с 55 :f_drink: .Предполагам че сядаш на масите с такъв стак ,за да не губиш много като начинаещ -това не е добра стратегия или нагласа ! Правилния начин е да избереш някоя от нашите стратегии и като начинаещ да започнеш да я спазваш докато добиеш опит -така ще изградиш банката си и ще получиш стабилни основи за играта .За кеш игри на ниво 0,01 - 0,02 и игра в PokerStars ,ти препоръчвам:

Какво представлява стратегията на Големия стак

Тази стратегия е сравнително за лесна научаване и е за пълни маси с 9 човека .

За 6 макс маси новата поредица на BattleHunter :

No-Limit курс за начинаещи с BattleHunter

Надявам се при регистрацията в PokerStars си следвал точно указанията ни от ТУК за да можеш да тракнеш успешно сметката си към нас и да ползваш всички предимства като играч на Pokerstrategy

Надявам се да бъдеш активен във форума и те каня да се представиш на общността ни - ТУК

Поздрави,
      Боби
    • wepkid
      wepkid
      Бронз
      Първоначално публикувано от djbobbybb
      Здравей wepkid ,

Добре дошъл във форума ни! Аз се казвам Борис и съм модератор тук.

Относно ръката която описваш имал си сет и си загубил от по висок сет,няма какво да направиш изиграл си ръката оптимално като си рейзнал на флопа за стойност и защита.

Странен е стака който описваш ,със който сядаш на масата 0.80-->40големи блинда. Имаме стратегия за игра с такъв стак но тя не включва кол с 55 :f_drink: .Предполагам че сядаш на масите с такъв стак ,за да не губиш много като начинаещ -това не е добра стратегия или нагласа ! Правилния начин е да избереш някоя от нашите стратегии и като начинаещ да започнеш да я спазваш докато добиеш опит -така ще изградиш банката си и ще получиш стабилни основи за играта .За кеш игри на ниво 0,01 - 0,02 и игра в http://static.pokerstrategycdn.com/front/images/community/icons_platforms/icon_pf_pokerstars.png PokerStars ,ти препоръчвам:

Какво представлява стратегията на Големия стак

Тази стратегия е сравнително за лесна научаване и е за пълни маси с 9 човека .

За 6 макс маси новата поредица на BattleHunter :

No-Limit курс за начинаещи с BattleHunter

Надявам се при регистрацията в http://static.pokerstrategycdn.com/front/images/community/icons_platforms/icon_pf_pokerstars.png PokerStars си следвал точно указанията ни от ТУК за да можеш да тракнеш успешно сметката си към нас и да ползваш всички предимства като играч на Pokerstrategy

Надявам се да бъдеш активен във форума и те каня да се представиш на общността ни - ТУК

Поздрави,
      Боби
      Благодаря за топлите думи най-скоро време ще се представя! Стратегията на големият стак съм я чел, както и следя с интерес всичко от BattleHunter ;)
    • JoSsP1n
      JoSsP1n
      Бронз
      Така е може да играеш отлично и пак да губиш. Колкото до ръката не може да го поставиш почти никога на 1-2 ръце и го поставяш на група от ръце(рейнжд) и играеш спрямо този рейндж. Дори да ти покаже ръце от рейнджа му които те бият това не означава, че ти е грешно отиграване.
      мисля, че всеки добър играч който има флъш на търна в тази ситуация не бе играл Ол-ин,
      какво те кара да мислиш, че той е добър играч. Всеки играе различно и не всички знаят нещата които ти знаеш и обратното.
      Страните имат значение (не на 100%) но по-честно например от Гърция, Швейцария, Израел ... са доста слаби играчи.
      Успех!