MTT риба

• ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Такам,
      Рещих да си го направя този пуст блог, тъй като вече ме скастриха, че пускам твърде много теми. Не мисля изобщо, че съм дорасъл за блог, но какво пък, може и на някой да му е интересно да ми чете ламерските отигравания и да ме гледа как се развивам в покера. Кой знае пък, може и да излезе нещо от мен. :f_biggrin:
      Вече се представих в една тема, но ще го драсна и тук. Опитът ми в покера е твърде скромен. Преди няколко години играех в Betfair, където на микро нивата имах, как да го кажа, интересен за мен вече късмет. Щом няколко пъти стигах до финалната маса, като имам и едно 3-то място, а тогава абсолютно нищо не знаех за покера, освен разбира се силата на ръцете и основните правила на NoLimit-а... Не знам дори как да го коментирам, тъй като смея да твърдя, че в момента съм качил нивото сравнено с тогава, а все още нямам подобен успех. Като такъв до момента мога единствено да посоча едно 234-то място в $35К турнир с над 40К играча. Такова нещо не бях играл. Вероятно в Betfair играчите са доста по-слаби отколкото в Pokerstars и това е причината да съм имал подобни успехи.
      Последните почти 2 седмици откакто се върнах в играта или по-скоро сложих ново начало мога да кажа, че взех, че се зарибих. Особено сладко ми дойде след вторник и сряда, след като спечлих 3 SnG турнирчета и един сателит към Big $11. Откакто се върнах досега обаче, като тегля чертата съм на загуба от около 100-тина лв. :f_frown: За повечето от Вас това вероятно са никакви пари, но все пак мисля, че добре ми беше да прочета за управлението на банката. Ще гледам да се придържам към правилото за 100-те бай-ин-а, че да не взема да се откажа твърде бързо от играта. :f_biggrin:
      Какво мисля да правя? Мисля да се специализирам в МТТ, единствено и само на микро нивата, като от време на време играя SnG (на този етап дават добри възможности за трупане на T$). Това е форматът, който ми допада и заради, който съм се зарибил. Не ме влече играта на една маса с 4-5 човека и със залагането на реални пари. Това ми отива вече повече към комарджийството, отколкото към спортния и състезателен характер на МТТ. МТТ ги приемам за нещо като футболче в махалата с бонус възможност за печалба, т.е. плащаш си за терена на час, за да играеш, пък накрая собственика награждава победителите от турнирчето. Плащам си, за да практикувам и да се уча. Ще ми предложите вероятно freeroll-ите. Не виждам в тях много смисъл, тък като съм играл преди години в тях, но там играта е коренно различна. Все едно играем на рулетка, да намерим кой е най-големият късметлия.
      Все още терминологията ми е доста мътна. Изчетох статиите свързани с това, включително и речника, но въпреки това често се обърквам в коментарите из форума. Забелязвам, че не малко хора употребяват собствен си жаргон и ми е доста трудно да разбирам за какво иде реч. Ще ви помоля, тези които решите да пишете тук, да правите това максимално ясно за нюби като мен, за да мога да ви разчитам или поне Ви моля да спазвате терминологията от речника. С времето ще се науча да Ви чета, вярвам и че сами ще разберете, когато стане това, но на тоя етап бъдете малко по-четливи в блога ми.
      Та, така... надявам се да слагам началото на една кариера на развитието ми от :f_biggrin: до :s_evil:

Надявам се и с времето да изградя свой собсвтен стил на игра, защото по принцип никога не съм харесвал строгите правила. Да, ще се старая да се придържам към тях, но има нещо в мен, което го усещам и знам, че в един момент ще определи играта ми и ще я изгради като стил.
  • 505 отговора
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Играя в момента едно турнирче и ми се ще да пусна няколко ръце и да помоля, който има желание да ги коментира:

AA vs AKs
      С двете аса съм, в късна позиция на СО. Този след мен на бутона постоянно блъфираше, а и дори да не блъфира в случая, пак бих му колнал all-in-а. Грешно ли е? Едит: Не трябваше ли да се влезе all-in още в началото предвид позицията ми на масата?

АА vs A7s
      Тук продължих да настоявам предвид флопа и скромните стъпки на опонента си, изглеждат сякаш плашещи и несигурни. При този флоп и по-смел рейз вероятно бих фолднал.

изпуснат голям пот с JJ
      Грешно ли фолднах предвид 2-та all-in-a? Изпуснах адски много чипове и много ме е яд за тая ръка... :(
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      не че нещо, ама МТТ е по комар в сравнение с кеша. Там късмета има по-голямо значение. След време, живот и здраве ще разбереш. Иначе нищо лошо няма, цъкай си каквото най ти харесва.

Ръцете няма какво да се коментират, все още предвид и останалите ти 1000 теми, си много зелен. Цъкай си когато/каквото ти се играе и малко по малко ще започнеш да навлизаш в покера.

Ако искаш да не си изгърмиш и тези 100лв за отрицателно време или играй не по-големи турнири от 10 стотинки с "твоя си стил" или изчети всичко тук и играй 50 стотинки турнири използвайки стила на тия дето не гърмят толко често :) тия със "собствен стил" най-гърмят.

Успех ти желая и се забавлявай, пък другото само идва ;)
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Това и си цъкам в момента. Гледам си банката и кое най-високо ниво бих могъл да играя. А относно комара, ако комар е синоним на късмет, вероятно си прав. За мен, обаче късметът и комарът не са синоними. При МТТ водещото е състезателният характер на турнира, а при кеш играта водещото е парата. Въпросът тук е кой как разбира нещата от собствения си мироглед.

Искаше ми се, обаче да се коментират горните 3 ръце. "Зелено" ли съм ги играл или са започнали да пожълтяват към оранж и червено?
    • Drakona32
      Drakona32
      Сребро
      Иванчо,АА е най-силната ръка префлоп,тоест никога не я фолдваш префлоп,без значение кой колко блъфира и т.н.На лимита който играеш няма смисъл да я фолдваш и постфлоп,залагай много и събирай чиповете на рибите.Имам чуството че изобщо не си погледнал видеата за МТТ,защото въпросите ти са странни.
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Изчетох всичко почти що е за бронз статуса. Това е ясно, че АА е най-силната ръка префлоп. Не е ставало въпрос да я фолдвам префлоп. Не знам това кой изобщо би го направил... :f_rolleyes: Въпросът тук е, че флопа не ми помага кой знае колко. За ситуацията ми помогнаха действията на опонента. При една 4-ка в ръката му 2-те ми аса падаха моментално и вероятното ми спасение в такъв случай би бил само 3-то асо да падне на търна или ривъра или пък далеч по-невъзможните две поредни Т. Вариантът да има сет според мен не бива толкова лесно да се подценява.
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз
      Ако искаш да получиш анализи публикувай ръце, в които има какво да се анализира. Въпроси от рода на "трябва ли да се вкараме ПФ с АА" са меко казано глупави. Единствено в третата ръка има какво да се коментира, фолдването на JJ в тоя спот е много голяма грешка.
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Добре, защо да е грешка? Нали уж би трябвало да се спазва правилото за кол20 в този случай?
    • Drakona32
      Drakona32
      Сребро
      Първоначално публикувано от ubah4o

С двете аса съм, в късна позиция на СО. Този след мен на бутона постоянно блъфираше, а и дори да не блъфира в случая, пак бих му колнал all-in-а. Грешно ли е?

Това е ясно, че АА е най-силната ръка префлоп. Не е ставало въпрос да я фолдвам префлоп. Не знам това кой изобщо би го направил... :f_rolleyes:
      Да не би двама различни човека да пишат от този акаунт?
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Какво толкова странно има? Потвърждавам си 2 пъти мнението. И вторият цитат не е за първият случай, а за втория.
      АА vs AKs и става въпрос за постфлоп ситуацията.
      Да, първото питане така зададено е тъпо определено. Игнорирай го. По-иначе трябваше да се пита - дали не трябваше да влезна all-in още в началото. Карай, То не може всеки да ме разчита, като не си задавам хубаво въпросите. Интересуват ме 2-те ситуации след него.
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      разсъжденията ти и по трите ръца са супер грешни, но пък 2 от тях си ги изиграл супер. Не знам как си го напраил, но ектра си я ги изиграл. Става дума за тия двете с АА.

Тая с JJ си я оплескал още като си мин рейзнал лимпера, ама не е такава драма. Живота е радост и тъга :)
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Благодаря, това ми тряваше да знам. Значи с JJ по-смело да влизам.
    • DonkTerrorist
      DonkTerrorist
      Бронз
      ами по смело валетата разбира се , тая минка хич не бива :) рейзни си го стабилно и се наший културно после :f_drink:
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Мисля, че тук има какво да се коментира. Оправдан ли ми е риска на флопа, предвид и действията на противниците?

AQo
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей ubah4o,

честит блог!!!Пожелавам ти незабравими успехи по масите. Относно последната ръка след като си решил да я играеш по-добрият вариант е да рейзнеш префлоп,а не само да плащаш.Идеята е да намалиш броя на опонентите в ръката.

Поздрави,
      Георги
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Мисля, че тук има какво да се коментира. Оправдан ли ми е риска на флопа, предвид и действията на противниците?

AQo
      Ами като гледам как играя играчите на тези лимити според ръцете, които пускаш и с какво се стакват, изглежда супер както си я изиграл. Като цяло с толкова народ да рейзваш флопа, а после да колваш колд шов си е болка, ама на стотинките явно не е :)
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Като цяло с толкова народ да рейзваш флопа, а после да колваш колд шов си е болка, ама на стотинките явно не е :)
      Предполагам имаш предвид ситуацията да не се колва просто след рейз, ама тука няма какво друго да направя, щото последният е all-in, а другите флоднаха до един.

Иначе да се похваля, пак ме изхвърлиха готино. :D

AA = out
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Засега глобалната стъпка назад е почти овладяна. 3-ти ден подред съм малко под $2 назад общо. Забелязвам, че в Сит&Гоу $0,16 се представям значително по-добре отколкото МТТ. Дали заради много ниското им ниво...едва ли, понеже МТТ-тата, на които се пускам са на $0,11 и $0,27 и нивото им бих казал, че е едно и също. В Сит&Гоу имам почти 40% успеваемост, а в МТТ имам само 4 влизания в парите за тези 3 дни, от които най-доброто ми представяне е 74-то място.

Ще ми се някой да ми анализира една печеливша ръка:
      KQo
      - правилен ли е рейза в началото 3ББ?
      - лекият пуш предвид флопа?
      - пасивността "чек-кол" на търна как я оценявате ?
      - максимално ли изстисках съперника на ривъра или и на "ол-ин" би налапал?
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      По-голям рейз префлоп, постфлоп- няма улица, на която да си изиграл добре ръката.
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      както си я изиграл ръката, направи всичко обратното и ще е по-правилно изиграна ;)