Игра със чифтове

• adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Здравеите един малко странен въпрос имам??За мтт турнири на колко блинда пушвате малък чифт до 99 ?Да кажем на колко блинда плащате за сет стоиност?О т късна позиция когато има само доплащане на 2-3 играча бихте ли се пушнали на чифт до 99 да кажем!!И изобщо къде да намеря по обширна статия за игра със чифтове??
  • 5 отговора
    • Dor1anGray
      Dor1anGray
      Бронз
      Аз бих искал да попитам как би следвало да се играят малките чифтове. Чел съм, че трябва да се стремим да влезем евтино и ако ударим сет на флопа да играем, а в противен случай да хвърлим. Въпросът ми е конкретно за кеш маси в ситуация, в която няма рейз преди нас би ли следвало да рейзнем префлоп с нисък и среден чифт от която и да е позиция или единствено да лимпнем, изхождайки от написаното в книгите (на Ед Милър)?
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Хм да колко много отговори:f_drink: :f_drink: :f_drink: Затова трябва човек да си е самоук а не да чака някакви си уж покер експерти да му дават акъл:f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup:
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Първоначално публикувано от Dor1anGray
      Аз бих искал да попитам как би следвало да се играят малките чифтове. Чел съм, че трябва да се стремим да влезем евтино и ако ударим сет на флопа да играем, а в противен случай да хвърлим. Въпросът ми е конкретно за кеш маси в ситуация, в която няма рейз преди нас би ли следвало да рейзнем префлоп с нисък и среден чифт от която и да е позиция или единствено да лимпнем, изхождайки от написаното в книгите (на Ед Милър)?
      Отваряй ги отвсякъде, мани какво пише в някакви книги писани преди 30 години (предполагам) Ако си малко "по-грамотен" т.е. имаш представа как се играе покер отваряй от всякъде 22+, ако не те бива все още- фолдвай утг.
      Може и лимп/3б, ама тук е друго и ще те объркам. Давай си стандартно.
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Никой не отговаря, защото въпросите са мн неконкретни и трябва да се изпишат 20 стр. То по тая логика може и да се отворят още 2 теми - Как се играят суитед кънектори/Топрейндж и всеки юе е завършен покер играч ... :Д
      За да се играе за СЕТ е хубаво да имаме КОЛ 20 (за да платиш рейз трябва ти и опонентът ти да имате поне по 20 пъти размерът на залога, който е направил той);
      С по-малко от 25бб например всеки чифт е +ЕВ пуш от БТН;
      За пуш фолд като цяло може да се ползва тази програма.
    • stefan275
      stefan275
      Бронз
      Първоначално публикувано от tacinho
      Никой не отговаря, защото въпросите са мн неконкретни и трябва да се изпишат 20 стр. То по тая логика може и да се отворят още 2 теми - Как се играят суитед кънектори/Топрейндж и всеки юе е завършен покер играч ... :Д
      За да се играе за СЕТ е хубаво да имаме КОЛ 20 (за да платиш рейз трябва ти и опонентът ти да имате поне по 20 пъти размерът на залога, който е направил той);
      С по-малко от 25бб например всеки чифт е +ЕВ пуш о

За пуш фолд като цяло може да се ползва тази програма.
      tacinho, ти си златен бе човек , ти си +EV:gl: