Sit N' Go New blog

• ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Здравейте,
      След известно лутане из форума реших да си направя блог.
      Казвам се Ивайло, на 25 години съм и по професия съм юрист. Пред 3-4 години ми предложиха този сайт и започнах да чета и играя малко, но тогава бях студент с други приоритети и си насочих енергията към други занимания. От юли насам ненадейно се сетих за покера и реших да направя по-упорит опит. Факторите, които ме привлякоха отнова са свързани с това, че играта на покер би ми дала точно противоположното на това, което получавам в началото на кариерата в моята сфера - високи нива на стрес, ниски такива на забавление и адреналин, пълна липса на свобода и независимост, както и значително по-ниски доходи до поне 30-35 годишна възраст.
      Засега не съм си поставял някакви супер конкретни цели от типа на - ще направя 1000 долара за 2 месеца or something, но просто искам да навляза в материята максимално добре и ефективно, доколкото ми позволяват възможностите и таланта и да опитам алтернативен начин за развитие. За тези генерални цели, които си набелязах и следвам от юли месец да кажем се опитвам да грабя знание откъдето мога - покер книги, статиите тук , видео материали - лайв, както и онлайн и разбира се - опит с игра.
      На този етап съм се ориентирал главно към Sit n Go формата (6/9 man), както и Heads up, където обаче съм малко по-неуверен и слаб.По-натам мисля, да опитам и по-сериозно с MTT, но ми се иска първо да свикна с one table sit n go's. Засега кеш игрите нещо не ме привличат. Тъй като голяма част от ежедневието прекарвам на служебен компютър, където не мога да инсталирам външен софтуер играя главно в единствената зала, която предлага instant play - Pokerheaven. Вечер от личния комп пускам също и Старса, но не мога да отделям повече от 1-2 часа, за да не остана ерген. :D

Опитах се да започна the hard way - с минимален депозит от 10 евро и да изградя покер банката си grinding през деня на най-ниските лимити, но изглежда не беше подходяща стратегия поради няколко причини. Първо, на най-ниските нива - да кажем 0.10/0.20, на което ми отговаря bankroll-a е пълно с играчи без каквато и да е било стратегия и играта там носи повече липса на дисциплина и примери как не трябва да се играе. Това ме накара да наруша правилата за bankroll management и да играя на лимити, твърде високи за минималната банка, която бях предвидил /1/2 евро бай-ин/. На тях се превърнах в the bubble boy, отпадайки най-често на 4-5 място и влизайки ITM с рядка честота, която логично доведе до това, че на 3-4 пъти си занулявах минималния банкрол и започвах отначало. Сега реших да сменя стратегията и да вкарам малко повече депозит, който да ми позволи да играя на микролимити от 0.50/1 без да изпитвам притеснения, че ще фалирам. Иска ми се да се съсредоточа главно върху подобряване на играта и стратегията ми, да изчистя собствен стил, който подхожда на евентуалните ми качества, а не толкова да направя бързо някакви пари.
      В този блог ще пиша отвреме-навреме как се развиват нещата, ще пускам ръце за анализ и тн. Тъй като сред близките и приятелите ми няма хора, зарибени по покера и често ми се случва да искам да обсъдя някаква ситуация и да чуея друго мнение, а да няма кой да попитам, ще пиша въпросите си тук, надявайки се да има опитни хора с pro bono нагласа, които да искат да шерват опита си. Извинявам се и за спама, евентуално.

След тва дълго встъпление ми се иска да попитам два въпроса;

1. Тъй като не ползвам на този етап покер софтуер, някой дали може да ми препоръча хубав онлайн конвертор на ръце, който включва multiple pots, за да мога да качвам ръцете си в приличен формат?

2. Вторият въпрос е свързан с една ситуация, която попадам напоследък и изглежда е слабост в играта ми. След най-ранния етап на турнира, в който играя доста tight, често ми се случва да съм с 1250-1300 чипа при 100 BB и да държа силна ръка -да кажем АК, АQ, AJ от междинни или късни позиции. Open bett-вам по учебник с 3-4 ББ, в зависимост от лимпърите и някой loose, който съм виждал на showdown с мега слабите ръце колва. Получавам супер сух борд от типа на 3-7-9 или 10-2-7 rainbow. Правя си c-bett-a и имам примерно стак от 950-1000 чипа останал и изведнъж тупанът прави donk shove. На подобен борд шансът да се е connect-нал не е особено голям и след известен размисъл решавам, че това е някакъв рибарски блъф и колвам - като този показва или някакъв low/middle pair с ръка 56 или нещо от типа на J8 и на търн, ривър удря чифт. Мисля, че поне 4-5 пъти ми се случи последните дни. Дали това е просто bad beat или не трябва да колвам на такива donk betts? Мотивацията ми да взимам това решение е свързана с възможността да надградя добър стак за междинния етап, а ако фолдна и мина през няколко рунда на залагания, докато чакам добра ръка ще имам стак от 600-700, с който шансовете за първо място са значително намалели.

Засега това е от мен.
  • 20 отговора
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      1) за конвертиране незнам, но за подобряване на играта виж този.

2) По-добре не ги колвай, ти с какво очакваш да ти влезе АИ? Или дроу или слаб/среден пеър => като цяло си назад. Работи над рейнджовете с еквилаб и използвай софтуер за анализ като ПТ4/ХМ2/ХЕ;

Успех!
    • PeaceMakerBG86
      PeaceMakerBG86
      Бронз
      Разбирам те напълно колега :) след фиаското което видях на последния конкурс за младши прокурори още повече си дадох сметка, че по добре покер от колкото да работя нещо свързано с правото !!!!
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Благодаря за коментарите.
      Ще си споделя тук едно малко по-различно равновесие на Наш, което ме изкефи от последния брой на L'Europeo -
      „Какво в действителност е логиката? Кой решава какво е разумът? Само в мистериозните уравнения на любовта могат да бъдат открити и логиката, и разумът.“
      Иначе последните дни си правя сесии по 2-3 часа вечер в Старс с променлив успех. Установих, че играта на повече маси ми е по-динамична и интересна от това да се съсредоточа на една маса, а пък и микролимитите го позволяват. Обикновено на една маса с много рейзове и екшън се тилтвам леко при слаби поредица от начални ръце, докато при много маси все някъде влизат прилични карти. Вчера пробвах 6 tables...малко трудно, но не пропуснах нищо важно..все пак мисля, че ми беше повече. Някъде 4 маси наведнъж мисля, че ми е ок засега. Ще пиша през седмицата при някой интересна ръка или ситуация. :)
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Тая вечер имам чувството, че каквото и да направя все губя, а на най-ниските нива в старса, сигурно щото е петък е някаква лудница....В общи линии тва което бях спечелил за 4-5 дена си отиде тая вечер с някакви ей такива ръце...

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/15862197_5F177DAA8F

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/15862091_A1D6D6F4EB

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/15862040_BD1BC00A69

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/15862260_2BBC3A8B5A

Предполагам просто има такива дни....
    • glaaadiator
      glaaadiator
      Бронз
      Според мен повечето ти отигравания са грешни,както и на опонентите ти.Има върху какво да поработиш.Препоръчвам ти да пробваш http://www.icmpoker.com/icmizer/.Късмет по масите и горе главата :)
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Иии нека suck out-а да продължи. Тъкмо го виждах този турнир да свършва...накрая след тая ръка ме обърна копеленцето.

PokerStars Hand #140718415938: Tournament #1321520330, $0.45+$0.05 USD Hold'em No Limit - Level XIV (800/1600) - 2015/09/12 16:27:52 EET [2015/09/12 9:27:52 ET]
      Table '1321520330 4' 9-max Seat #1 is the button
      Seat 1: ratnik28 (52958 in chips)
      Seat 7: Yankstar (14542 in chips)
      ratnik28: posts the ante 75
      Yankstar: posts the ante 75
      ratnik28: posts small blind 800
      Yankstar: posts big blind 1600
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to ratnik28 [Ks Kd]
      ratnik28: calls 800
      Yankstar: raises 12867 to 14467 and is all-in
      ratnik28: calls 12867
      *** FLOP *** [6h 7s 8s]
      *** TURN *** [6h 7s 8s] [9c]
      *** RIVER *** [6h 7s 8s 9c] [3c]
      *** SHOW DOWN ***
      Yankstar: shows [9h 9d] (three of a kind, Nines)
      ratnik28: shows [Ks Kd] (a pair of Kings)
      Yankstar collected 29084 from pot
      *** SUMMARY ***
      Total pot 29084 | Rake 0
      Board [6h 7s 8s 9c 3c]
      Seat 1: ratnik28 (button) (small blind) showed [Ks Kd] and lost with a pair of Kings
      Seat 7: Yankstar (big blind) showed [9h 9d] and won (29084) with three of a kind, Nines
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      glaaadiator, мерси за коментара. :) Принципно ползвам таблици и ICM калкулатори, сутринта на свежа глава си прегледах ръцете. Отчитам сега, че от 4 ръце, които съм пуснал само асата ги изиграх тъпо според мен, щото очевидно лошия имаше силна ръка... КК - знам, че преди мрн имаше няколко ол ин, но не вярвам някой да фолдне попове на loose маса. KA на финалната маса също ке виждам как да не го шовна, а и както се видя опонента имаше маргинална ръка. AQ от ББ със стак от 4 бб на балона мисля също, че е правилен пуш. Ще се радвам, ако някой ми посочи грешките в тея 4 ръце, защото аз със скромния опит, който имам виждам грешка само в една от ръцете. Благодаря!
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, ratnik1488

Аз не съм някво про, но ще изкажа мнението си по ръцете.

За мен първите 2 са си ок, на третата не виждам смисъл от този овърбет пуш на търна и с него само губиш стойност, нормален бет ще свърши много по-добра работа и пуш на ривър различен от пика. Четвъртата си е фолд според мен.

Поздрави,
      Иван
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Благодаря, Vankata112.
      Пускам още една ръка.
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/15878210_25FC7805F5
      Може би трябваше да бетна повече търн-а, въпреки че с top pair and flush draw fold equity не ми е много високо. На ривъра с тоя чек рейз трябваше да избирам между две вероятности - busted draw bluff или много силна ръка. Все пак фолд-ът ми беше адски трудно решение, но очевидно правилното...
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Как играете middle pairs /66-ТТ/ от ранна позиция при open raise преди нас? :) Мен малко ме смущават и щом не съм сигурен правя фолд. Имам 88 от UTG +1 и този преди мен прави 4 бб open-raise. От тая позиция или е балък или има много силна ръка. Ще удрям сета около 1 на 7-8 пъти, което значи, че 7-8 пъти ще губя 5 бб и един път имайки предвид силната му ръка може би ще го стакна. В описания случай всъщност след като фолднах още на първата карта и излезе сета :D И имайки предвид. че агресора имаше KK, а някакъв се стакна да си гони флъша мисля, че заради implied odds тоя фолд беше грешка.
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Много често след сесия като си гледам ръцете и как са изиграни много се дразня за прибързани, емоционални и глупави действия....
      Но от тази ръка съм много доволен.
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/15917590_03A536284C
    • vvolf
      vvolf
      Злато
      1-Ситуация лесен Push
      2-Ситуация лесен Call
      3-Ситуация{говорим за 45ман Турбо0.50$} Префлоп 4-5бб и да влезеш All in е ок, Флоп залагаи 2/3 пота мое и алл а не обратното като излезне опасна карта {тyк искам да каjа че има едно неписано правило вкараш ли 1/3 от стака си обвързан}
      4-Ситуация лесен Fold {виj си ББ}
      GL и yспех от мен
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Здравей Ивайло според мен трябва да поработиш вурху размера на залозите и рейзовете си.Като гледам ръцете които пускаш , мисля че имаш доста сериозни теоретически пропуски.Гледам че и доста лууз колваш пушове с ръце и стакове които не трябва.Предизвикваш вариацията и няма да останеш доволен от това бъди сигурен.
      [quote]Първоначално публикувано от vvolf
      1-Ситуация лесен Push
      кое му е лесното има играч с по малък стак от нашия + 2та големи стака се бият (като често ще се стакват и ще оставаме с 2ри стак ) Конкретно в тази ситуция фолда (поне според мен ) е с по голямо + ЕВ отколкото пуша.
      Късмет с целите които си си поставил и ти пожелавам бързо изкачване нагоре по лимитите.
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Благодаря за коментарите. Пуснах AQ пуша през ICMizer и всъщност калкулаторът въобще не предвижда пуш/кол срещу големия стак от моята позиция като опция. :D Почетох малко за bubble play и всъщност разбрах, че отиграването не е лошо, а ужасно...без значение, че големия стак exploit-ва с безумни ръце.
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      По добре късно отколкото никога :) .
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Последните няколко сесии са успешни. Вярно, че извадката е пренебрежимо малка, но ако успея да запазя ROI в тея проценти ще съм доволен. Забелязах, че 45-man stg форматът доста ми допада, много често стигам финалната маса & ITM, както и топ 3, а и не отнемат чак толкова време.
      Пак не харесвам голяма част от отиграванията ми и след сесията при анализа ми се струват много loose...и се чудя дали да не инвестирам повече пари и да започна малко по-нагоре в микротата...примерно 1.5/3. Засега играя предимно на най-ниските 0.50 $, но не съм сигурен доколко там е възможно да се учиш, да спазваш игрова дисциплина, като виждаш както става на масата, а и май успехът на дадена сесия зависи предимно от вариацията...ако си взимаш coin flips and slight favourite hands ще си на +, иначе не можеш да ги изкараш. Ще поиграя още малко на това ниво и ще пробвам дали на другите е малко по-добре. Далеч съм от мисълта, че играя добре, но чета, гледам, старая се да мисля, да се уча и да правя нещата the right way и после некви луди руснаци и украинци ми обират парите с безумна играя :f_love:

• ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Неделя пак направих кратка успешна сесия с 29 % ROI. Зарибих се да гледам Run it up на Carver, не че мисля, че е особено образователно, но пък пичът е интересен. Почнах и за втори път книгата на Moshman, както и Ace on the river на Грийнщайн. Много е интересно колко различни изглеждат нещата между 1979-та и 2015 г. сега с онлайн покера...когато не е нужно да търсиш house games и да те гони полицията, освен ако не си в страната на неограничените възможности.

Иначе ще ви споделя две "интересни ръце". Уви, не се усетих и си затворих вчера клиента, та не можах да ги кача в boom и сега ще ви ги преразкажа.

1. 45-man SNG, аз се движа с доста healthy stack от 8000 чипа при останали 13 човека и blinds 300/600. Уж се сдържам да съм tight и да чакам малките стакове да изгорят и да стигнем финалната маса. На SB съм и имам pocket fives. Бутонът, който е с 46/28 и често краде блиндове, със стак колкото моя горе-долу, отваря 2х. Почвам да мисля...55 се играе много трудно постфлоп особено при сравнително големи блиндове и при пот, който е 1/5 от стака ми... имайки предвид рейнджът му обаче не искам да фолдвам макар и нисък чифт. По методът на изключването реших да пушна като очаквах висок fold equity /BB зад мен последните 2 ръце беше пушнал UTG и мислех, че сега ще е кротък/. Пушвам си като пич петиците и ББ ведната flat колва, последван и от бутона. И в този момент отдясно на мен изскачат Queens, а отдясно Kings. :D Може би минрейзът трябваше да ми подскаже, че наистина има ръка, може би не трябваше да си рискувам съдбата в турнира заради един small blind и едни петици, ама станало. :)

2. 9-man SNG, тъкмо съм стакнал третия и сме останали heads up, като лошия има наполовина по-малък стак. Откакто сме HU пушва всяка ръка и играя хипер агресивно. Фолдвам 2-3 ръце и на BB имам KK. Викам си хванах го тоя. Отваря ми 2х и аз само колвам. Флопът нещо от сорта на 2T8 rainbow. Слага пак 2 BB. След като потът е колкото половината му стак, викам няма кво да го бавя, рейзвам, той рирейзва и аз влизам all in. Тоя вади AA и мен ми става супер смешно.....хванал съм го :) ) Помня, че гледах някакъв HU мач на Chan и Antonius май, в който още първата ръка единия имаше AA, а другия KK и мачът приключи още в първата ръка.

P.P. Ето:
      https://www.youtube.com/watch?v=E5UyvjslAKc
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      И докато онлайн покер светът се вълнува от WCOOP днес, аз в микросвета се радвам на успешния ден...днес пръснах просто 45-man 1$ SNG's в Старса. :f_love: Почнах с разни съкове от типа на AA and QQ и някакви смешни стрейтове още на ривъра или флъшове с една покет карта от шибаната боя, но после си викнах картите :D и всичко се нареди и си удвоих банката в сравнение с вчера.

Определено 45-man започва да се утвърждава като най-успешният и удобен формат за мен.
      Вече направих 50 $ банка от първоначалния депозит от 10 и мисля да поостана на 1$ и 1.5 $ СНГ, като тея от 0.50 цента играя само 45-ман, само те донякъде си струват времето, имайки предвид колко часа мога да играя дневно. Ще изчакам да почета малко теория за МТТ, за да се пусна на 90, 180 и тн. СНГ, защото това на практика вече са си турнири, а не се чувствам достатъчно уверен в по-дългите турнири. Все ще направя някой грешен кол/пуш.
    • ratnik1488
      ratnik1488
      Бронз
      Последните три дни играя ужасно и в комбинация с това, че ръцете, в които имам късмет не са решаващи инкасирам значително намаляване на банката и се чувствам тъпо.

Поне направих първия си роял флъш днес :)

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/16110439_ADE6703B51
    • 1
    • 2