От къде да стартирам?

• McMu7aka
      McMu7aka
      Бронз
      Здравейте.Казвам се Димитър.Преди доста години се запознах с покера но досега не съм имал възможността да се издигна като покер играч.Правил съм няколко депозита от 50$-100$ в PokerStars и за много кратко време съм успявал да се зануля поради неразумна игра.Играл съм почти всички формати на покера.Най-много съм наблягал на Sng hu hiper turbo и Sng 45 man.Не ползвам помощни програми и никога не съм използвал.Смятам към края на октомври да депозирам 300$ в PokerStars и да се отдам на моята покер кариера :f_biggrin: обаче съм пред дилема от къде да започна за да не се зануля отново :f_frown: Всякакви съвети ще са ми от полза.Благодаря!:f_drink:
  • 11 отговора
    • kfcsekirata
      kfcsekirata
      Бронз
      Бих те посъветвал първо да попоречетеш това онова и след това да се захванеш с това, което е най-интересно.След като почетеш туй-онуй и спазваш БРМ не вярвам да занулиш 300$ толкова лесно
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Избираш си формат и спазваш Банкролл, като за начало с 300$ бит те препоръчал да играеш турнири до 3$.
    • RalevSLR
      RalevSLR
      Бронз
      Аз бих ти препоръчал да не ги вкарваш всичките наведнъж и да играеш най-ниските лимити турнири до $1 вход докато не започнеш да ги биеш и чак тогава да вдигаш нагоре. Гледай видео материали чети статии прочети форума и тогава сам ще си намериш най-подходящото за теб.
    • dogsi
      dogsi
      Бронз
      аз бих ти препоръчал да ги потрошиш в някоя кръчма :f_drink: :profit:
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Няма змачение от къде ще започнеш ,наблегни на това къде и как ще завършиш :f_thumbsup: .Играй това което най-много ти допада и имаш някакви печалби все пак :f_biggrin: , щом си играл всичко би трябвало да имаш наблюдения в кой формат ти е най-комфортно.Не знам на какво ниво си , но ако спазваш банкрол и имаш мотивация да се развиваш (трябва и четене не става само с неразумна игра :) )не вярвам да бъстнеш отново.Успех с покер кариерата ти :s_thumbsup:
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Здравей, Митко!И аз така преди време занулих няколко банки.Сега от 7-8 месеца се въртя на едно място, малко плюс,малко минус…..все си стоя на $50 банка.Залагам и на футбол от много години.Там пък колко банки съм занулил, не ми се мисли.Всички ще ти кажат, че за да не фалираш трябва да си изключително дисциплиниран, да не се тилтваш, да управляваш правилно банката си и т.н и т.н.Това разбира се е така.Само че аз ще ти кажа и нещо друго:Човек, колкото и да е дисциплиниран и с железни нерви винаги идва един момент когато по някаква причина слага всичко в средата на масата, обикновено с думите:’’ Е.ал съм му майката’’.:fouet:
    • McMu7aka
      McMu7aka
      Бронз
      Благодаря за съветите :) Доколкото за турнирите смятам че съм доста далече от тях тъй като според мен ще ми трябва доста стабилна банка за да се насоча към тях а и в момента няма да имам нервите да ги играя.За сега смятам да се насоча пак към SNG 45 Players на лимити 0,50$-1,50$ или кеш 2-7 Трипъл Дроу 0,10$/0,20$.
    • McMu7aka
      McMu7aka
      Бронз
      Здравейте!В понеделник започнах да играя.В крайна сметка реших пак да се насочя към SNG Hu Hiper Turbo турнирите , но в крайна сметка положението е доста трагично за тези 3 дена.(-$50):why: Ден 1: Започнах със загуба от (-$15). Ден 2: За 11 игри успях да си избия половината пари и бях на (-$7) и спрях за деня. Както винаги на вечерта реших да поиграя и накрая резултата беше (-$40).Още от преди време съм забелязал,че когато играя вечер когато Старса е препълнен със всякакви "Звезди" просто ме смазват от бой а и картата изобщо не иска да върви. Не знам аз ли съм мега рибата или те са супер калитари. Ден 3: През целия ден имах работа и трябваше да играя пак по-късно и записах нови (-$10).Та в крайна сметка положението наистина е трагично.Тези дни съм решил да играя само през деня да не се поддавам на емоциите и да се опитам да правя на ден по +(4-5) бай-ина. Доколкото до играта ми общо взето съм зле то се виждат от резултатите с по пасивните донякъде се справям но вечер винаги попадам на супер агресорите и от там започват да идват минусите :ayfkm: Ако имате някакви съвети как да си подобря играта ще се радвам да ги чуя.:gl:
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Здравей!Защо не пробваш в SNG с повече играчи.Така ще можеш да изчакваш удобните за теб моменти и да се възползваш.Хедс ъп играта е може би най-агресивния формат.Това според мен е много повече психологическа игра и картите с които играеш нямат голямо значение.Ако не си с желязна психика ще се тилтваш често и съответно ще губиш.Иначе общо казано тактиката в хедс ъп е тая: играеш лууз стил и винаги като си на бутона се стремиш ти да си префлоп агресора.Ако си тайт и пасивен ще губиш много блиндове и стака ти бързо ще се стопи.Ако предпочиташ хедс – ъп играта ти препоръчвам да играеш Спин енд гоу формата в Покерстарс.Той е с трима участника, но единия отпада след три четири ръце и си става чист хедс ъп:f_thumbsup: .Предимството на тия турнири е, че има големи джакпоти и може да спечелиш много голяма сума наведнъж.На мен няколко пъти ми се случи да играя за големи джакпоти, но не спечелих нито веднъж, защото като видях за какви пари играя мозъка ми тотално блокира и съм пълен гипс.В PKR също има такива турнири само че се казват: Джакпот Сит енд Гоу, като най – ниския бай ин е $0.30.Вариацията при тия турнири обаче е много голяма и ако нямаш стабилна банка много бързо можеш да се занулиш.Но според мен риска си струва понеже пък има не лош шанс да си много напред.
      ,,В менталната страна на покера, всичко, което е важно за да си успешен играч, практически е противоположно на човешката природа.’’-цитат от една книга.
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Бронз
      ХУ хипер не е за теб
      там ти трябва знания за префлоп игра , която най-често включва повечко агресивна линия и игра с много ръце които не се играят с 9 човека на маса
      постфлоп сериозни знания... така че отиди на 9 мен - 0,50 и играй там докато научиш повечко за покера
      дотогава ще си донор!!
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      +1 За ХУ играта наидтина трябва да имаш доста познания, камо ли за хипер турбо... не си е работа това. Пробвай 9 мен 0,50 - 1$ ;)