Stairway to High Stakes

• flavian93
      flavian93
      Бронз
      Здравейте!

Казвам се Владимир на 22г. от гр.София, женен от цели 2 месеца :f_love: Реших да направя този блог, тъй като от както играя много рядко съм излизал на + и смятам, че това ще ми помогне да следя прогреса си. Както и се надявам да получавам съвети и насоки от всеки, който желае да помогне. Ще се старая сравнително често да пускам интересни ръце, които да дискутираме, както и графики.

Може би някои от вас вече се досетиха, а други не, че заглавието подсказва каква "стратегия" (ако може така да се нарече) ще следвам, а именно "The Stairway to High Stakes"

Знам, че всичко това ще стане бавно и тромаво, но в крайна сметка ще си успял да кешваш няколко пъти преди да се изкачиш на горния лимит, а и би трябвало след толкова време на даден лимит и няколко кешаута да го кръшваш. Друга причина поради, която се спрях е, че попринцип обичам всичко да се случва бързо, а не винаги това е хубаво, за това реших да опитам да е бавно, но с резултат. (или поне се надявам да има :f_biggrin: ) И не на последно място - харесва ми да имам малко по-консервативен банкрол, с който да мога да играя спокойно и да се предпазя до някаква степен от суинговете.

Тук ще помоля за съвет - понеже в тази стълбичка не е включен рейкбека и не знам какво да правя с него. Да се пускам на някакви МТТ-та с нисък вход? Да ги тегля? Да ги включа в стълбичката, поне на микро лимитите?Или пък нещо друго, което ще ме посъветвате?

Цели на този етап не смятам да си поставям, тъй като не знам какво. Единственото, което на този етап ми е важно е да раста нагоре, да изчиствам грешките си и съответно да подобрявам играта си.

Започвам в PKR
      Банка: $60

Поздрави :f_drink:
  • 68 отговора
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей flavian93,

Успех в начинанието! Отговорих ти за Хъда в другата тема .Ще обясниш ли по подробно как се кешаутва с тази стратегия ,стана ми интересно :f_drink:

Поздрави,
      Боби.
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Здравей , Владо малко не можах да схвана това с кешаутите при теб как е , аз лично всеки месец си кешаутвам рейкбека + от 5-10% от профита(ако има такъв :f_biggrin: ).Успех в покер кариерата ти :f_thumbsup:
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Благодаря и на двама ви!

Колкото до кешаута се извинявам , но съм качил грешното изображение. Вече е едитнато, като е показано и как се кешаутва. :f_thumbsup:

Поздрави
    • JoSsP1n
      JoSsP1n
      Бронз
      Ако не ти трябват парите бих те препоръчал да се опиташ да не теглиш нищо на първите нива, ами ги инвестирай в шотове. 60 BI не са никак малко имай предвид, че на горните нива winrate-ът ти ще спадне най-вероятно.
      Успех :f_thumbsup:
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей flavian93 ,

Аз пак не разбрах как се кешаутва .С 550$ започваме да играем НЛ10,кога теглим тези 156$ и как сумата след 4 кешаута става 1100$ :f_frown:

Поздрави,
      Боби.
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Боби доколкото разбирам като достигне определена сума кешаутва ,напр на НЛ2 като стигне 110 кешва 31 и му остават 90 , след това като стигне 120 пак кешва 30 и така .
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Владо според менс твоята стратегия доста ще се задържиш на микро лимитите което в повечето зали не е доходоносно(и може да те докара до лудост :f_tongue: )Пробвай микс от моето предложение и това на джоспин а от нл 10 нагоре вече си карай по твоята стратегия.Горе долу от тези нива рейка намалява(много зависи от залата) и дори да се задържиш по дълго няма да е толкова неблагоприятно за банката ти .Успех !
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Здравейте!

@JoSsP1n Най-вероятно наистина ще пропусна кешаутванията на НЛ2 и на НЛ5, или може и да мине с по 1 кешаут - ей така да се възнаградя, но все пак още се чудя де, като стигна първия таргет за кешаутване тогава ще му мисля :f_biggrin: . А иначе не са 60 БИ, а 30. Започваш с $60 на НЛ2, тоест 30БИ, и като стигнеш $150 отиваш на НЛ5 тоест пак 30 БИ и т.н.

@djbobbybb, @lowstacker ме е изпреварил, но е така както го е описал. В твоя пример с НЛ10 не започваме с$550, а с $300, както можеш да видиш на самата стълбица, когато на НЛ5 достигнеш $300 се качваш на НЛ10. След, което като достигнеш $550 теглиш $156 съответно падаш на $394 - стигаш пак $580 и теглиш отново $156, като последното теглене ти е на $700 и съответно кешаутваш $157 и след това вече на $750 вдигаш лимита. :f_thumbsup:

@lowstacker Да, вече сериозно обмислям да миксирам твоята идея и тази на @JoSsP1n, а именно да пропусна кешванията на НЛ2 и НЛ5, като същевременно да си тегля рейкбека и 5-10% от печалбата (ако има такава както каза ти :f_biggrin: ) И вече от НЛ10 да спазвам тази стълбица.

Много благодаря за активността в блога и интереса към него, наистина ми дава повече стимул и увереност да правя нещата! :f_drink:

А ето и една ръка от снощи за коментар

Нямам информация за опонента, защото беше седнал на масата преди няколко ръце. Вътрешно бях сигурен, че е ударил стрейта, просто като видях как игра на търна и си казах, че има стрейт, но въпреки това... не знам и аз, защо платих. И все пак на търна фолд предполагам?

PKR, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $1.84 (92 bb)
      Hero (BB): $3.83 (191.5 bb)
      UTG: $2.02 (101 bb)
      MP: $2.43 (121.5 bb)
      CO: $1.88 (94 bb)
      BTN: $0.44 (22 bb)

Preflop: Hero is BB with A 7
      CO posts BB OOP, 2 folds, CO checks, BTN folds, SB completes, Hero checks

Flop: ($0.06) T A 6 (3 players)
      SB checks, Hero bets $0.06, CO calls $0.06, SB calls $0.06

Turn: ($0.24) 7 (3 players)
      SB bets $0.16, Hero raises to $0.72, CO folds, SB raises to $1.76 and is all-in, Hero calls $1.04

River: ($3.76) A (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $3.76 pot ($0.37 rake)
      Final Board: T A 6 7 A
      SB showed 9 8 and lost (-$1.84 net)
      Hero showed A 7 and won $3.39 ($1.55 net)
      CO mucked and lost (-$0.08 net)
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Еми като си сигурен (което няма как да е 100% вярно) защо го рейзваш?Аз лично на тези лимити трудно хвърлям 2 чифта има доста Ах и 10х които повечето индивиди на НЛ2 ще играят като нъц(които бием) ,така че само кол и на ривъра зависи какво ще направи и каква карта ще дойде.При тази карта няма какво да мислиш , при бланк плащам бет до 2/3 че и малко отгоре , мога да фолдна единствено ако ми ги бутне (макар че и това май няма да ме уплаши особено :f_biggrin: )
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      Успех с блога и целите. Оженил си се на 22? Дано да е за добро: ) за ръката подкрепям мнението на @lowstacker кол на търна и преоцени ривъра. По някой път ще имаш такова чувство но не се осланяй само на него,мисли кое е правилното решение.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравейте ,

Разбрах как качваме лимита по стратегията-трябва да го биеш 4 пъти :f_drink: .А кога сваляме лимит да отново с примера с 300$ на НЛ10.До колко трябва да паднем?

Поздрави,
      Боби.
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Здравейте, чудех се вече дали някой ще коментира ръката :D Благодаря за анализите, смятам, че правилното отиграване е, както се написали.

Иначе цяла седмица не съм играл, за това и няма графики и ръце, тъй като бях болен и нямах желание за игра. А иначе смятам да се преместя от ПКР в ПокерСтарс, въпреки добрия рейкбек софтуера, дори и лайт версията, е тежък за моето лаптопче.

Боби в случая, когато паднем на $250 слизаме на НЛ4.

@Amatiorcho ами за добро съм се оженил и смятам, че ще е така. :f_drink:

Поздрави,
      Владо
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Ето ме и мен! Не съм писал 3 седмици поради причината, че не съм играл много, а и ми се наложи да си дръпна банката, но в крайна сметка депозирах отново, но в ПокерСтарс и играя на НЛ2, като ще се придържам към стълбицата, но от НЛ10 нагоре . И така вече смятам да ъпдейтвам наистина често блога с графики и ръце и надявам се да коментираме заедно. А ето и какво сътворих през седмицата:

А ето тази е от снощи... култова просто :f_biggrin:

Направо ме разпукаха, но все пак не се отказах и от -7 стака се върнах на + 1/2 стак, за което много се радвам. Работата е, че от тези 7 стака 4-5 бяха наистина от невъзможни за фолд ситуации, като например сет на флопа , а пък опонента имаше 2 чифта и на ривъра му излиза фул и т.н. Няма да продължавам, защото ви е ясно.. Другите 2-3 може би допуснах някои грешки, но все пак все още "прохождам" ако може така да се каже. И въпреки това знаех, че през по-голямата част от играта си играя правилно и ето, че успях :f_thumbsup:
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Ето графиката и от тази вечер

Като имам 1 спорна ръка

Тук опонента е доста тайт според мен като има 15% впип за 200 ръце. Дали е добре да фолдна търна или трябваше да ри-рейзна?

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $2.62 (131 bb)
      BB: $2.15 (107.5 bb)
      UTG: $2.20 (110 bb)
      Hero (MP): $2.16 (108 bb)
      CO: $3.15 (157.5 bb)
      BTN: $2.14 (107 bb)

Preflop: Hero is MP with A K
      UTG folds, Hero raises to $0.06, 3 folds, BB calls $0.04

Flop: ($0.13) 4 K J (2 players)
      BB bets $0.07, Hero raises to $0.22, BB calls $0.15

Turn: ($0.57) 6 (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.30, BB raises to $0.70, Hero folds

Results:
      $1.17 pot ($0.04 rake)
      Final Board: 4 K J 6
      BB mucked and won $1.13 ($0.55 net)
      Hero mucked A K and lost (-$0.58 net)

И друго искам да Ви попитам уж си маркирам ръцете, но изчезват.. По дифоут си седи на Ласт 250 хендс, но аз избирам ол хендс и пак ги няма маркираните ръце, защо се получава така?
    • stanimirkatev
      stanimirkatev
      Бронз
      Аз не бих рейзнал флопа няма от какво да си защитавам ръката а и срещу рег най-вероятно се изолирам.Така както ти е платил рейза на флопа и те е рейзнал на търна значи е силен и смятам че фолда е правилен.Отиваш на Reports и маркираш квадратчето.Keep up the good work.
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Благодаря за коментара! Забравих да кажа, че маркирам квадратчето "Marked Hands"и нищо не се появява, сякаш не съм маркирал ръце. Както споменах и по-горе избирам и ол хендс, но пак нищо.
    • kfcsekirata
      kfcsekirata
      Бронз
      Аз други лимити съм чувал че играеш :f_biggrin:
      Иначе браво,мен ме счупиха от бой тоя месец
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      :D Е.. не е тайна, че поцъках НЛ5, ама реших да слезна на НЛ2 да го кръшна (евентуално) и да влезна на НЛ5 с по дийп банка за да ми е по-спокойно. Иначе да.. в тоя Старс, като почнат да удрят кьоравото е мн тегаво.. Виж ми графиката от онзи ден.. направо фейспалм
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Ето за това говоря, ноооо.. това е положението

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (SB): $2.10 (105 bb)
      BB: $2.16 (108 bb)
      UTG: $2 (100 bb)
      MP: $1.02 (51 bb)
      CO: $2.02 (101 bb)
      BTN: $2.19 (109.5 bb)

Preflop: Hero is SB with K A
      3 folds, BTN raises to $0.04, Hero raises to $0.14, BB calls $0.12, BTN folds

Flop: ($0.32) 7 3 J (2 players)
      Hero bets $0.31, BB raises to $0.77, Hero raises to $1.96 and is all-in, BB calls $1.19

Turn: ($4.24) 9 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($4.24) 3 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $4.24 pot ($0.15 rake)
      Final Board: 7 3 J 9 3
      Hero showed K A and lost (-$2.10 net)
      BB showed J J and won $4.09 ($1.99 net)