demy26 - блог

• demy26
      demy26
      Бронз
      И аз да се включа между стратезите със блог :)
      За мен: Казвам се Димитър и съм от Пловдив. Работя в частна търговска фирма. Обичам много да пътувам, обичам футбола, обичам да гледам филми, да чета книги,музика. И да играя покер естествено :) Смятам, че човек винаги трябва да търси нови предизвикателства и винаги да се стреми да се развива. Това се опитвам да правя и аз. Винаги гледам да уча нещо. Учих цяла година френски език само и само за да мога да се оправям с езика когато отида там на екскурзия за 10 дни. Покера идеално изпълнява моето желание да се развивам. Къде ако не в покера можеш да учиш нещо ново всеки ден?

За покера: Играя от април 2010 г. като ползвах една книга по която учих. Не помня точно, но до август с доста усърдна игра бях успял да удвоя началните ми средства. След това изтеглих голяма част от парите за да мога да отида във Франция без притеснения и да задоволявам всичките си капризи и лиготии. Грешката която направих след това - продължих да играя на същите нива без нужната банка и съответно - фалит.

За Покерстратеджи: Открих случайно сайта и ден не минава в който да нямам чувството, че съм открил златна мина. От Септември 2010 играя СМС или както аз наричма тази стратегия "Тексас фолд'ем" :) В средата на Ноември направих депозит в една от залите партньори и сега трупам Стратегически точки.

За блога: Не вярвам много хора да четат, да не кажа никой, но по скоро го правя за да мога да се връщам назад във времето и да виждам какви мисли са ме вълнували в миналото:)

Цели: За начална точка определям първия депозит. Някой беше казал, че не трябва тук да се пишат цифри - в какъв размер е депозита, затова няма и да го правя :) . Само уточнявам, че той е в размер на 50 бай-ина на нивото на което играя. Краткосрочна цел - 10% през първия месец, качване на ниво след 4 месеца.
      Дългосрочна цел: След 3 години да изкарвам от покер повече пари, колкото от заплата :)

Важно: Да градя играта си на четири фактора: Търпение, Постоянство, Дисциплина, Равитие.
  • 57 отговора
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Честит блог първо и второ не си мисли че никои не ти чете блога доста хора ще го четат.Успех в начинанието ти.
    • ghj6363
      ghj6363
      Глобален
      Супер, нов блог! Успех с покера и да знаеш, че на мен ми е най-интересно да чета блогове така, че спокойно има кой да го чете. Успех :f_biggrin:
    • german224
      german224
      Бронз
      Честит блог пожелават ти успех и ще следя блога ти как се развива :)
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Честит блог. Това колко хора ще го четат зависи само от теб. На какъв лимит играеш ?
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Честит блог!

Първоначално публикувано от demy26
      Краткосрочна цел - 10% през първия месец, качване на ниво след 4 месеца.
      Дългосрочна цел: След 3 години да изкарвам от покер повече пари, колкото от заплата :)

Важно: Да градя играта си на четири фактора: Търпение, Постоянство, Дисциплина, Равитие.

Да ти завиди човек за оптимиста в теб и за целите, които си поставяш.
      Много хора правят/вим грешката да бързаме и затова се възхищавам на написаното горе. :)

Успех!
    • demy26
      demy26
      Бронз
      Благодаря за вниманието :)
      Това което съм написал, че никой няма да чете е с огромна доза чувство за хумор и самоирония. За съжаление винаги забравям за ограниченията при общуването по интернет. Едно от нещата които приятелите ми харесват в мен е точно чувството ми за хумор. Надявам се и вие да ме опознаете като човек със страхотно чувство за хумор :)
    • lmfaonelo44
      lmfaonelo44
      Глобален
      Честито и успех и от мен! Кажи нещо повече за покера..в коя зала играеш и какъв покер формат..лимитите е ясно че не ти се споделят :D
    • demy26
      demy26
      Бронз
      От две седмици играя в 24hpoker. Играя със Стратегия на малкия стак, която идеално пасва на уменията които имам /тоест нямам такива :) / За сега спазвам стриктно таблицата за началните ръце и играта след флопа, като единственото което съм доразвил в играта си е, че започнах при безплатен флоп и правилни пот шансове да плащам рейзове със флъш или стрейт дроу или оувъркарти. Смятам, че най-добрия начин да научиш играта е едновременно да четеш и да играеш и СМС е идеална за начинаещи играчи.

За залата 24hpoker мога да кажа, че не съжалявам, че я избрах. Минусите са че, софтуеъра е малко "дървен" и трябва време за да свикнеш с него, освен това има само по 3-4 маси на даден лимит и често има по 2-3 чакащи. Плюса, който прави всичко това съвсем маловажно е многото слаби играчи. Почти винаги се намира някой да ти плати рейза със абсолютни боклуци. Според стратегията трябва да станеш когато имаш 25 ГБ, но почти винаги ставам с удвоен или често утроен стак.
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Надявам се да постнеш некви резултати. Аз много исках да играя по СМС, но модераторите ме посъветваха да не го правя тъй като в покерстарс не можеш да влезеш само с 20ББ, а трябва поне 40 и СМС не е изчислена за това. Макар да виждам хора които я мъчат тая тактика и в покерстарс. Аз играя по СГС и честно казано си отбелязвам всички, които смятам че играят по СМС, защото те са най-големите вредители на СГС. Ще следя блога с интерес и да видим до къде води СМС.
    • demy26
      demy26
      Бронз
      Първоначално публикувано от phillllip
      Надявам се да постнеш некви резултати. Аз много исках да играя по СМС, но модераторите ме посъветваха да не го правя тъй като в покерстарс не можеш да влезеш само с 20ББ, а трябва поне 40 и СМС не е изчислена за това. Макар да виждам хора които я мъчат тая тактика и в покерстарс. Аз играя по СГС и честно казано си отбелязвам всички, които смятам че играят по СМС, защото те са най-големите вредители на СГС. Ще следя блога с интерес и да видим до къде води СМС.
      В Покерстарс има маси 20-50 ББ. потърси из филтрите.
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Ще погледна, но все пак модераторите препоръчаха да се сяда с точно 20ББ, както е по СМС. Аз играя на 9-макс по СГС и минималния бай-ин е 40ББ, затова не посмях да играя по СМС, макар в началото да исках да играя по тази стратегия. Сега играя по СГС, която е много интересна и според мен развива постфлоп играта ти. Което би трябвало да е в голям плюс, когато играеш МТТ.
    • demy26
      demy26
      Бронз
      Топ 3 на идиотите, които съм срещал по масите.

Постоянно ги срещаме. Те могат да ни донесат много прилични приходи, но също и могат да ни скъсат нервите. Могат да те накарат да се задавиш от смях, но могат и да те накарат да счупиш клавиатурата с юмруци. Всяко тяхно отиграване буди недоумение и оставаме безсилни да раберем какво всъщност става в главите им. Като цяло при тях максимата е "Колкото повече, толкова по-добре" само да имаме добър начин да се справяме с някои неочаквани техни попадения.

Моят личен топ 3 са следните образи:

Номер 3 - на флоп ААК плаща All in със 77. Запомнил съм тази ръка, защото беше един от най-лошите ми бет бийтове - фул хауса аса и попове загуби от четири седмици. Наистина тогава ми идеше да затворя лаптопа и да го засиля към стената и даже не знам как се овладях. Това, което направих след това - записах си бележка за играча "Плаща All in с чифт седмици при всякакъв флоп". Седмици наред го търсих из масите и си върнах многократно загубения бай-ин.

Номер 2 - случея е подобен, но на флоп АК2 без нито една пика, образа ми плати с 46 пики. Търн и ривър 5 и 3 и чиповете се плъзнаха към него. Знам го кой е и съм сигурен че и той ще си плати :) само търпение.

Номер 1 - първо място си разделят цели трима играчи. Аз съм на ГБ даже не помня с какви боклуци, но трима преди мен лимпнаха. Флопа 77А. Аз веднага бях готов да фолдна, но всички пасуваха. Търна - 7, очаквах поне един да рейзне, но отново всички пас. Ривър - 7, без секунда забавяне аз влизам All in и направо не можах да повярвам на очите си когато другите трима фолднаха.

Със сигурност всеки играч има подобна класация, аз с малкото си стаж за сега са трима, някой може да има и топ 100 :) Пожелавам на всички поне по един такъв на масата :) :D
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      За последната ръка с Куадса, на кеш игра определно не бих влязал аллин, сплита е очевиден и от рейка ще загубите и тримата :) Бих "запомнил" по-скоро човека, който вкарва пари в този пот.
    • demy26
      demy26
      Бронз
      Първоначално публикувано от DilyanDimitrov
      За последната ръка с Куадса, на кеш игра определно не бих влязал аллин, сплита е очевиден и от рейка ще загубите и тримата :) Бих "запомнил" по-скоро човека, който вкарва пари в този пот.
      Аз мислих, че понеже съм на големия блайнд когато разделим пота въпреки рейка ще си върна част от вложените пари. Излиза, че те са избрали да не платят, за да не губят от рейка, а не защото са мислили, че имам по-добра ръка, което е невъзможно :) В този случей аз съм имал предимство да вляза All in първи и късмета те да не платят /по каквато и да е причина/.

Сега като доразвивам ситуациата се оакзва селдното: Аз имам по-малко от 20 ГБ и на ГБ имам ръка с която при рейз съм фолд. В един момент има ситуация с три възможни изхода - райзвам, всички решават да не платят за да не губят пари за рейк и аз прибирам пот 4 ГБ минус рейк. Втори изход - всички пасуват разделяме пота - аз получавам обратно моят голям Блайнд. Трета ситуация - двама, трима или четирима сме All in и при разделянето на пота и след урържането на рейк аз взимам съвсем малка част от моят блайнд.

Аз съм на големия блайнд и избора пред мен е: All in с който гарантирано взимам съвсем малко от парите с които съм влязъл а при отказ от останалите взимам 4 ГБ, или пасувам с надеждата всички останали да пасуват и да взема 1 ГБ и при рейз от друг играч плащам за да си върна малка част от балйнда.
      В цялата ситуация големината на стака играе много важна роля и ако той е над 20 ГБ нещата коренно се променят.
      Между другото има и още :D Като нов в Pokerstrategy всяка точица ми е важна и колкото повече рeйк толкова по-добре. Отплаща се. Да не говорим за рейкбак :)
    • demy26
      demy26
      Бронз
      Грешка или не?

Стратегията на Малкия стак залага на "Взимай парите и бягай" което на мен ми се вижда доста привлекателно. Друг е въпроса, че ако я играеш на живо сигурно ще те бият много :) След известно време игра, реших въпреки че стака ми е станал 25 ГБ или повече да не ставам веднага а да оставам до идването на големия блайнд. Все пак нищо не ми струва да видя още 4-5 ръце. Идеята да оставам на масата беше само ако имам монстър АА или КК да ги играя, всичко друго да го хвърлям. Резултатът: пет пъти имах АА, един път всички хвърлиха, останалите четири успях да вляза All in префлоп и да ми платят, но и четирите пъти загубих. Сега доста се колебая - дали трябва да продължавам да го правя или веднага да ставам.

П.С. Ако искате да играете с играчи, които не ползват изобщо бутона Fold и почти всяка ръка стига до шоудаун - 24hpoker e такава. Липсват разумни отигрававания и често ще губите по невероятни начини с 2 точни карти на търна и ривъра, но въпреки това банката нараства доста бързо и стабилно. Най-важното в покера е да имаш предимство пред опонентите и само ако спазваш елементарните правила на стратегията и от самолет ще се види, че имате огромно предимство :)

Успех!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Според мен не е грешка да изчакаш блинда да стигне до теб. Все пак ти си платил за тези допълнителни раздавания, след като сам си постнал блинд. Чакаш си монстър и си го играеш, като по възможност гледаш да се набуташ ол ин още префлоп. Позната ми е обстановката в 24h Poker, затова рейзвай повече и оувърбетвай на всяка улица, да видим дали няма да се научат да фолдват. ;)
      Да речем, че играеш НЛ10 с 2.00$, удвоил си се = 3.70-4.00$, един нормален рейз от 4ББ+1 за всеки лимпър и +1 защото никой не ти вярва и колкото и да рейзваш постоянно сте в мулти пот = 0.60$. Плаща те един любопитен = 1.35$ с блиндовете. Залагаш потсайз, той плаща пота става 4.05$ и на търна вече си комитед с останали около 2.05$ стак, т.е влизаш ол ин с оставащия си стак. Може и да не е потсайз на флопа, но го изчисли така, че да се вкараш най-късно на търна (да имаш по малък оставащ стак отколкото е размера на пота) и ще стигаш по-рядко до ривъра.
      С АА се губи доста по-често заради собствени грешки, отколкото заради вариация.

Поздрави,
      Ицо
    • demy26
      demy26
      Бронз
      Още не съм стигнал до "Златните статии" и не съм запознат с промените в диапазоните на рейз, но като наблюдавам масите в конкретната зала 24hpoker и как почти всичко се плаща започвам да си мисля за евентуално увеличение на отварящия рейз, тъй като винаги рейзвам с добри ръце и когато има голяма вероятност след мен да ми платят това ще води до по-голяма печалба. Разсъждавам над логиката на тези 4 ГБ рейз и смятам, че едно от основанията за точно 4 ГБ е че, ако е по-голям лесно ще изплашим играчи с по-слаби ръце а ние всъщност искаме да ни платят.
      Разбира се няма да се втурна да променям изцяло стратегията, но виждам логика в това за по-голям рейз в конкретната зала с конкретните играчи и мисля да опитам. Ще се радвам на мнения и коментари.
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Рейза с 4ББ е стандартен и е хубаво да се придържаш към него. В дебелите книги пише че трябва да е 3.5ББ, но се закръгля на 4ББ. Недей забравя да добавяш по 1ББ за всеки лимпер преди теб. На флопа или ол-ин или фолд средно положение не трябва да има. СМС е много стегната, има указания които следваш и това е - няма какво да разсъждаваш много, много. Единствено се пази от грешки на флопа, там е единственото място където можеш да сбъркаш.
      Нищо не ти пречи да правиш по-голям отварящ рейз, но шанса да изгониш по-слабите ръце нараства и да се самоизолираш срещу по-силните. Моето лично мнение е че на микро лимитите на които играем е по-добре по-висок залог, защото който е решил да плаща ще плаща - а дали ще плати 4ББ или 6ББ едва ли е от значение. Още повече ако е фул стак, ти не изглеждаш опасен за него. Понеже аз играя по СГС, не ме плашат такива с по 20-25ББ в ръката си. Но и гледам да не играя срещу тях, единствено защото няма какво да им взема. А понеже твоята таргет група са рибите, които така и така ще платят - по добре увеличи залога, и след това на флопа ол-ин - единствено се пази от тузове, когато нямаш такъв в картите си.
    • demy26
      demy26
      Бронз
      Оказва се, че големината на рейза зависи най-много от ситуацията и не е възможно да се направи някакво правило. По-големия рейз би бил най-печеливш ако опонента фолдне на флопа. Ако опонента плати All in големината на рейза губи значение. Още по-неприятно ще е ако сме направили по-голям рейз а на флопа се наложи да фолднем. По-големият рейз префлоп би бил печеливш срещу играчи, които често плащат преди флопа, но фолдват ако не ударят нищо. Ако има такива условия ще пробвам рейз 6ГБ.