3bet? и след това ако 4бетне?

• 6 отговора
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Дал си грешна ръка предполагам, в тази няма 3 бет и е добре изиграна :f_thumbsup: според мен. Принципно когато трибетваш с дадена ръка трябва да си решил предварително дали ще се стакнеш при 4 бет или ще фолдваш .
    • 1nsomnia666
      1nsomnia666
      Начален
      Фолд префлоп, фолд на флопа, фолд на търна....
      Префлоп може да колнеш от по-задна позиция. Тук имаме 6 души зад нас. Не може да колнем скуиз, а ако някой от шортаците рейзне, UTG ще 4-бетва често и чиповете ти отиват в канала.
      Така изиграно, би трябвало да бетнеш на флопа или да чек-фолднеш.
    • iulian220
      iulian220
      Бронз
      Като цяло идеята ми беше да играя за сет,после ми казаха че трябва да 3бетна - за тва я пускам
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      пре мисля,че си е кол, за 3бета не ми харесва,защото утг доста често ще 4бетва. Кола си е за сет, а ако някой от шортаците шовне сле теб дори и този със 17бб или другия с 7бб и утг не плати си кол. Иначе така както е на флопа може и да колнеш,но на търна задължително ще фолдна, просто няма с какво по слабо да залага, а на ривъра е ясно :)
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Ако играеш единствено за сет тази ръка би трябвало да фолднеш тъй като не отговаря на правилото кол 20 ( залога на твоя опонент по 20 е = 52 720 чипа, а неговия стаке е по-малък) .
      За мен е слабо отиграване директен фолд, освен ако нямаме специфично инфо че опонента е много тайт от УТГ. Тази ръка мисля че стой добре срещу нормален отварящ рейнд от тази позиция. Остава да решим колл или фолд. Тук мисля че и двата варианта стават, като с колл държим пота малък, но пък рсикуваме някой да колне или да скуизне от по-късна позиция. Затова мисля че по-често трябва да 3-бетваме 2,3-2,5 пъти неговия залог. Като при 4-бет от страна на УТГ бих фолднал.
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      Ако играеш единствено за сет тази ръка би трябвало да фолднеш тъй като не отговаря на правилото кол 20 ( залога на твоя опонент по 20 е = 52 720 чипа, а неговия стаке е по-малък)
      тука си прав и е моя грешка,че не съм сметнал правилно.