Кеширане

• PuhMecho
      PuhMecho
      Бронз
      Здравейте,нов съм в този форум,но в сайта на Покерстарс всички ме познават.Бих искал да ви попитам следното как е най-изгодно да изтеглиш парите си(говорим за големи суми над 5000 долара) с възможно най-ниски такси,защото напоследък Първа Инвестиционна все по-често започват да ме цакат и бих искал да попитам има ли възможност да поспестя някой лев и как би било най-добре.Благодаря Ви предварително!
  • 19 отговора
    • twinster
      twinster
      Бронз
      moneybookers :s_confused: поне така мисля,нека по компетентните да кажат
    • PuhMecho
      PuhMecho
      Бронз
      И аз за мънибукърс мислех,но исках мнение от някой,който има повече опит,защото...Време на заявката за теглене: 22/11/2010 0:42 EET

Сума за теглене: 4 500,00 USD

4 500,00 USD (3 275,34 EUR) бяха кредитирани във вашата Visa сметка

Та от тези пари взех около 3 200 000 и нещо,не съм много сигурен.А от банката са ми удържали 38 евро,а другите май са се загубили по трасето...тия май не знаят,че за 150 лева хората бачкат 1 седмица :f_confused:
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Ako искаш да ги получиш в брой, най-тънко е по "депозитна" сметка в ЦКБ в USD. Все още нямат такси за получаване!

За мен не е нужно да ги дърпаш. Дръж си ги в МБ - гледам ти е в долари, направи си тяхната карта, с тия суми ще си ВИП и ще ти е безплатно, харченето им.
    • PuhMecho
      PuhMecho
      Бронз
      Първоначално публикувано от jikev
      Ako искаш да ги получиш в брой, най-тънко е по "депозитна" сметка в ЦКБ в USD. Все още нямат такси за получаване!

За мен не е нужно да ги дърпаш. Дръж си ги в МБ - гледам ти е в долари, направи си тяхната карта, с тия суми ще си ВИП и ще ти е безплатно, харченето им.
      МБ = мънибукърс ? И би ли ми обяснил малко повече за метода?Иначе за доларите - всички в старс са с долари,които после ти обръщат в евро по курса на Ройтерс.
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Какви Роитерси?
      В покерстарс си в долари! И в МБ(монебокерс) акаунта , трябва да е в долари, иначе ще губиш многоооо.
      Опиши ситуацията, не ме карай да гадая!

Аа, ти депозираШ С вИЗА В €, да там също ще губиш парици от обмяната при връщането им.
      Като са ти доходите в долари, нека и картата е такава!
      Избягвай всякакви обмени по трансферите - дерат те!

При харченето им в БГ(или където и да е...), ти ги обменят почти без маржин.
    • PuhMecho
      PuhMecho
      Бронз
      Oписах ти я - всички акаунти в старс са в долари,но при превод на парична сума,сумите се конвертират автоматично в евро(нова политика на покерстарс)като конвертирането става по курса на Ройтерс долар към евро,кое не разбра ?Не може да изкараш долари от старс,всичко ти идва евро.Бих искал да те попитам как точно става с мънибукърс,защото никога досега не съм ползвал?
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Чакай, чакай!
      Не ползвам Старса, та да каже и друг:
      Значи вкарвам 100$ от доларова карта или доларов МБ или банков превод или както и да е в покерстарс, те ми ги обръщат в € и после в сметката ми влизат пак долари?!?

Сигурен ли си в това?
    • PuhMecho
      PuhMecho
      Бронз
      Явно не съм ти го обяснил добре,значи вкарваш долари,играеш си в долари,всички маси са в долари(с изключение на няколко турнира,който са в евро),НО когато искаш да изкараш пари винаги ти ги изкарват евро,въпреки че играеш само в долари.Аз лично говорих с един приятел от съпорта и той ми каза,че отскоро са предприели тази политика - моите пари също пристигат в евро,виж поста ми по-нагоре и цифрите в долари и евро.
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Аз съм с Visa в € и плащам по 0.80€ на месец такса за поддръжка. Вземам левове на касата без комсионни. При еднократно теглене над 3000 лева или теглене в € се включва брадвата. Попитай в ПИБ как, колко, кога и те ще ти кажат.
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Проблема ти е че картата ти е в €, а акаунта в $ - за това ползват Роитерс!
      Ако картата ти е в $ няма да го има това - тука губиш и на депозиране и на дърпане!
      После губиш в банката ПИБ- таксата им за над 5000 лева без заявка е 0.4%+5€, със заявка е 0.3+5€.
      Можеш да дърпаш суми под 5000лева всеки ден с малката им такса от 50ст на дърпане.

НО не ти трябват пари в брой!

Ползвай МАСТЕРКАРД на МБ!
      За теб щв ВИП!

Сега ще ти намеря линка, че не ми се обяснява пак...
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Жикев а от МБ до сухото как стоят нещата? А и да питам как губиш от $ към € при положение, че хората използват коефициент. 1.3134 е в момента $ към € - без комисионни. Нещо се бъркаш или си агент на МБ :P
    • jikev
      jikev
      Сребро
      От МБ сухо не съм дърпал от поне 5 години!
      Хм, да не помислиш пък, че само вкарвам! Не съм вкарвал пък от наближават 10-на години.

Занимавах се с арбитражи и ги дърпах през Еврофутбол ;)

Като кликнеш на лнка, можеш да видиш старите ми подвизи

А иначе Таксите на МБ са 1,80€ на дърпане плюс кожодерски курс на обмяната!
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Без коментар.
    • Gmelestiq
      Gmelestiq
      Бронз
      роблема ти е че картата ти е в €, а акаунта в $ - за това ползват Роитерс! Ако картата ти е в $ няма да го има това - тука губиш и на депозиране и на дърпане! После губиш в банката ПИБ- таксата им за над 5000 лева без заявка е 0.4%+5€, със заявка е 0.3+5€. Можеш да дърпаш суми под 5000лева всеки ден с малката им такса от 50ст на дърпане. НО не ти трябват пари в брой! Ползвай МАСТЕРКАРД на МБ! За теб щв ВИП!

Това не е вярно моята карта виза е в $ но когато депозирам става в евро и чак след това влизат в акаунта като $ !!! Капиш?
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Blagodarq!
      Не съм депозирал там. Като се наложи, ще го има предвид!
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Хора гледайте какви са ви разплащателните ви сметки ,те картите Виза са просто изнструмент за движение, и са едни и същи.При всяко едно обръщане на една валута в друга се губят пари, и всяка една институция която го извършва печели от това различно.Дори и сметката ти да е в долари , пари те които ти изкарваш , се предполага че са левове , дали ще ги обмениш на гишето на банката или Покер старс ще направи това разликата е минимална.
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Най-добрия според мен начин е следния. Еврова сметка, депозираш в €, обръщаш в старса в $, играеш, прекършваш им вратовете, обръщаш в € и теглиш.
      Загубите са единствено, ако долара падне значително спрямо еврото.

Но пък ако се повиши значително... :f_biggrin:
    • PuhMecho
      PuhMecho
      Бронз
      Значи може би аз не съм се изразил правилно...Интересуваше ме има ли начин да спестя тези около 30 евро,които явно са 1% от сумата,която тегля като използвам мънибукърс или друг начин за заобикаляне на стандартните начини за теглене през виза карта...
    • tenchev
      tenchev
      Бронз
      Когато теглиш към Visa (ПИБ, поне при мен е така) ти вземат 1% такса. За да избегнеш въпросния 1% теглиш парите директно към банковата сметка към която ти е закачена Visa картата. За получени пари по разплащателна сметка няма комисионна и ето ти едни бързи 30 евра. После си теглиш от банката/картата 2-3 по-малки суми и пак няма комисионна.
      От MB не съм теглил, но може и от там. Парите пак ги пращаш в сметката (Не Visa), вземат ти 3-4 лв. и си готов.