Cash Blog

• GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Здравейте!

Казвам се Даниел и започвам кеш и зум маси от самото начало.
      - Инвестиция: 60$
      - Изкачвам се при 30ББ.
      - Цел 60$-6000$
      - Срок: няма.
      - Ъпдейт през седмица.
  • 29 отговора
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Бронз
      Честит блог ! Успехи ти желая, и споделяй с аудиторията какво четеш за да се развиваш, какво гледаш и т.н. , учи и нас на успехи
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз
      Зуум и 30бб не са най добрата идея защото ще разбереш идеята на вариацията ,сега ще те удвой един път ще се помислиш като всички нас за много добър и на нл25 ще те върнат в реалността :f_drink:
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Успех с начинанието, ама тва с 30бб нещо много и аз не го разбрах.
    • jarko1972
      jarko1972
      Бронз
      Първоначално публикувано от ma6inata100
      Успех с начинанието, ама тва с 30бб нещо много и аз не го разбрах.
      Искал е сигурно БИ да напише!
    • GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Не ги разбирам много термините в покера. От 2 дена цъкам най-ниските общо към 5 часа и рънвам страхотно, скоро ще взема и 10$ ВИП наградата натрупала се през годината. За това ниво мога да кажа, че е много лесно и много скучно. Играчите когато имат правят много големи бетове, целта е да се играят повече ръце и по-агресивно, повечко ре-реис, пасивните играчи се наказват. Също така забелязох, че рейз с 80% от ръцете от СБ срещу ББ само е много +ЕВ на 0.01/0.02, от там може би имам спечелен долар.

Целта ми до нова година е да се изкача на 5НЛ.
    • GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Ъпдейт Номер 1

След 3 дена игра(към 6к ръце на зум и 2к на 6макс редовни) идва време за първия ъпдейт.

Все още не използвам тракинг софтуер, но се надявам някой да ми предложи безплатен софтуер за тракинг само.
      Както виждате скоро и 10$ Vip stellar и ми остава много малко до 5NL. Да се надяваме след нова година да цъкаме горното ниво.
      Ето и една ръка да поанализираме :)
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/17094353_35509C8929
    • Bero63
      Bero63
      Бронз
      3bet префлоп, щом плащаш търна на тая бланк карта плащаш и ривъра.
    • GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Днес видях, че има до 5к$ награда за стрейт флъш = гринд цял ден.
    • GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Ъпдейт Номер 2

Днес почнах с 95$.
      Нямах намерение да ъпдейтвам толкова често, но днес ми е един от най-късметлииските дни. За точно шест часа игра направих стрейт флъш предизвикателството на зум и спечелих от там 100$ + перфектна сесия, може би се дължеше на това, че много хора гонеха стрейт флъша и от това спечелих много.

Колкото за новия лимит, мисля първо да поиграя с по-голяма концентрация на 4 маси, за да видя общо взето играчите как играят. Мисля да се отклоня малко от плана и да карам на сигурно, като кача 10НЛ на 300$ банка.
      Пожелавам късмет на всички, които грайндват за стрейт флъш, имате още много време!
    • GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Ъпдейт Номер 3

Цели до нова година:
      - Да събера 500 VPPs за 10$ VIP.
      - Да спечеля над 250$ за новото ниво 10НЛ.

Ще съм благодарен да анализираме малко тези ръце:
      1. http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/17171181_11190051A8
      2. http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/17171251_AF9A03E884
      3. http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/17171137_BF7DD49847
      4. http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/17170391_30FF1029AE

За първата знам, че е ужасно изиграна :) .
    • JoSsP1n
      JoSsP1n
      Бронз
      1вата на ривъра чек/рейзът трябва да е по-голям минимум 3х. Само КQ ни бие и ако е много тайт може да фолднеш, но имаче ще те рейзва и 2 пеърс за стойност.
      3тата на търна трябва поне 1/2 пот като аз бих заложил 60% или колкото се пада да имам пот сайз на ривъра.
    • theimbecile
      theimbecile
      Бронз
      имаш ли някаква конкретна причина да отваряш 2.5х отвсякъде?
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      1.На първата не бих заложил на търна. Просто няма да фолдне. Освен ако залагаш и на ривъра на блъф, тогава е ок. Бих бет-колнал на ривъра. Миснатия му дроу често ще е със някакъв пеър и ще чек-беква често. Вале, десятка няма да заложат, но може да платят. Иначе е ОК така , както си играл. Не може да фолднем, след като има и 97 тук.
      2. Фолд на ривъра.
      3. По-големи залози.
      4.Фолд постфлоп.

Не е ужасно изиграна първата ръка. Трябва да печелиш в 30% от случаите. А има ръце, които ще биеш. И ще сплитваш. Дори да не блъфира и да не рейзва сет Валета, например.
      Според мен не е добре да рейзваш 2.4х от всяка позиция. Макар че някои го правят. На високите лимити със сигурност много хора го правят. Но на микрото по-често искаш да играеш Хедс ъп. Ще фолдват някви 50% на флопа. Добави 2 цента към рейза и е ОК. Имам предвид UTG, MP, SB.
    • GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Причината да отварям един и същ сайзинг, е да не се издавам както 90% от хората на микрото правят. На 4та ръка след този чек бихайнд го прави слаб в много от случаите за това съм отделил ръката като грешно изиграна. Ръката с АК имах бележка за играча, че е ЛАГ за това съм искал да предизвикам рейзове.

Insomnia666 на какви лимити играеш? :)
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      НЛ10, може да се срещнем :D . Аз също се уча на кеш. По принцип играя турнири.
      Ти, като искаш, пак си отваряй с един и същ сайзинг. Аз не съм казал нещо различно.
      На 4-тата ръка просто няма кво да направиш. Ти си колваш за сет и дотам. Някои хора блъфират само една улица с АК, АQ, или не блъфират. Може да колнеш на някой по-ставащ борд. Ама тук си заклан. Може да слоуплейва, да играе за пот контрол. Може да го изгониш само с някви мазни оувърбети, но не ти препоръчвам :D .
      За анализите си казвам моето мнение. Не искам да изглежда все едно ти давам акъл. Не се имам за играч, ако ме разбираш :D .
      С АК ръката, не мисля че ще блъфира на този борд. Гледаш да се вкараш, пък ако е направил фул, здраве да е. Все пак има Qx, Jx, които ще ти се изплатят.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      На НЛ10 има много гнусни агро регчета. Трябва да се заредиш с много търпение :D . Вземи си някакъв тракер, 1 месец са фри. Ще ти дам цялото си хенд хистори.
      Глей кво става. От преди две минути. Наши се, заради As блокър на флъша. Предполагам :D . Или просто ме мрази.

Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 2838040
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $9.71
      SB: $10.15
      Hero (BB): $10.30
      UTG: $16.88
      UTG+1: $21.59
      UTG+2: $10.69
      MP1: $9.84
      MP2: $9.24
      CO: $8.56

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with T :club: 9 :heart:
      7 folds, SB raises to $0.30, Hero calls $0.20

Flop: ($0.60) 6 :spade: 9 :spade: 3 :club: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.37, SB raises to $0.74, Hero calls $0.37

Turn: ($2.08) 9 :club: (2 players)
      SB bets $2, Hero calls $2

River: ($6.08) T :spade: (2 players)
      SB bets $7.11 all in, Hero calls $7.11

Final Pot: $20.30
      SB shows A :spade: K :heart: (a pair of Nines)
      Hero shows T :club: 9 :heart: (a full house, Nines full of Tens)
      Hero wins $19.39
      (Rake: $0.91)
    • GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Намери ме по скайп, ако ползваш - diper_701
    • GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Ъпдейт Номер 4

Здравейте и за много години! 2015 за мен е успешна, макар че съм почнал това предизвикателство преди 13 дена.
      В последната седмица загубих много пари. Имах много тежки суингове, но важното е че научих много неща за този аспект и за мен като цяло.
      Днес беше най-успешния ми ден от началото, играх към 6 - 7 часа, но пък завърших с 70$ напред :) . Много съм доволен от това, че успях да се съвзема и отново да бъда разумен в решенията си. А тази цел с ВИП точките беше голяма грешка. Трудно се печелят и те карат не да градиш банка, а по скоро да буташ пари в пота. Имах големи затруднения докато успях да ги събера.....

Важното е, че успях да си завърша целите до края на годината и за следващата имам парите за 10НЛ. Много важно нещо осъзнах и това е, че винаги трябва като играеш, трябва да си на 100% фокусиран, ако си в лек тилт или просто ти е писнало да играеш, най- добре продължи когато отново имаш желание. Това значи, че от сега нататък ще играя по макс 3 часа на ден, но пък играта ми ще е много по-качествена. Успех на всички и дано 2016 Ви носи само печалби, но най-важното е да сме живи и здрави и да сме благодарни за това :) ))))
    • GoldSupremacy
      GoldSupremacy
      Бронз
      Ъпдейт Номер 5

В следващата седмица ще разнообразя със сателити за ТCOOP и също така ще се пробвам да изкача Sit n Gо Steps.
    • 1
    • 2