challenger 31 days 4000 games (spin&go)

• guners89
      guners89
      Бронз
      Здравейте,
      По традиция нова година нов блог :D .

Тази година ще се опитам да постигна това което всеки иска ... Добър живот.
      За мен добрия живот се състой в 4 основни неща. Здраве, Любов, Щастие и Пари.

Като покер цели ще гоня това да стана покер про или иначе казано да се издържам от покер.

Като най големи пречки за постигането на тези сели са:
      -Мързела
      -Непостоянство
      -Бързо губя мотивация и желание за игра

С какво мога да си помогна за преодоляването на тези неща:
      - Създаване на график и спазването му
      - Четене на статии и книги за self-help и мотивация
      - Поставяне на цели
      - намиране на ментор ( Това като цяло ми се вижда доста трудно, едва ли има много хора които биха искали да са ти ментор)

Формата с който ще продължа е Spin&Go въпреки, че доста се чудих между него и кеша. Все пак мисля да си продължа с целта от миналата година и да вляза в програмата на ... .

Целите ми за този месец ще са часове игра, а не обем. Опитвам се да си направя и график, но засега е само за 2 дена и още не съм го тествал понеже бях на работа. Утре и в други ден ще го пробвам. Надявам се за една седмица да успея да го наглася. Гледам да включва по 8 часа игра през почивните ми дни.

Цели за Януари

-Създаване на пълен график
      -Минимум 120 часа игра
      -Да прочета 2 книги
      -Да отделя 5 часа за подобряване на играта ми
  • 56 отговора
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Днес тествах графика който си бях направил и нещо не се получи :D Бях си поставил след обяд да играя ама вместо това ми се доспа. Отделно станах и по късно.
      Иначе съм доволен от часовете игра също и от играта ми.

• willyking
      willyking
      Бронз
      Какъв формат и лимит играеш в момента?
    • guners89
      guners89
      Бронз
      В момента нищо не играя понеже ми изгоря хард диска. Наложи се да изтегля част от банката си за нов и най вероятно ще играя кеш или снг/мтт докато не я кача отново.
    • willyking
      willyking
      Бронз
      Тегавинка, ъп-вай да има, докато не си направил нова тема :)
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Ами днес направих първата си сесия и мина добре. Надявам се до края на месеца да покрия парите които ми се наложи да изтегля за хард диска :)
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Първите два дена минаха доста добре. Почти си възвърнах загубите, но ще видим какво ще стане до края на месеца.

• guners89
      guners89
      Бронз
      Днес беше доста кофти ден. Толкова близо до нещо по голямо и същевременно толкова далече :f_biggrin: Записах и едно 3-то място на $1 180-ман. На $0.82 отпаднах с AJ vs KQ. :f_cry:

• DeanD
      DeanD
      Black
      ред.

Към турнирите ли се насочи, или трупаш банка само там?
    • guners89
      guners89
      Бронз
      За сега само трупан банка понеже след като се наложи да тегля трябваше да играя нл2 и реших, че така ще стане по бързо.
      Честно казано отдавна не бях играл мтт и бях забравил колко е забавно. Определено имам адреналин на тях особено когато наближаваш до големите пари или отпаднеш малко преди тях :f_biggrin: както направих аз днес.

До края на месеца ще фармя на тях.
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Винаги има fold equity :
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/17625541_E986CBAB39
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      За self-help мотивация :http://misli.bg/
      мен лично ми помага , дори да не слушаш за какво говори точно , само позитивизма който излъчва ти е достатъчен (поне на мен).Иначе успех и дано догодина продължаваш този а не да пускаш Нти блог :f_thumbsup:
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Здравейте,
      Така месеца свърши и е време за равносметка.

Като цяло кофти месец най вече защото ми изгоря хард диска. За щастие вече уж всичко е наред. Успях да възстановя и банка. Започнах годината с $170, а сега е $320. Решението ми да качвам банка на снг/мтт се оказа добро.
      Също така и последните два дена играх и спинове.

През Февруари ще играя на $3 спинове и ще гоня обем от 3к турнира. Ще записвам и мтт понеже доста ми харесаха и не мисля да се отказвам от тях, но главно ще гоня целта си която си поставих в началото на годината.

Графики от мтт няма да поствам понеже хм2 където съм играл нокаут не ми отчита вярно печалбите.

Иначе ето за спиновето макар и само за няколко дена:

@lowstacker мерси за линка изгледах по голямата част от клиповете и ми бяха интересни :)
    • Jakks
      Jakks
      Злато
      Привет и поздравления за увеличената банка!

Аз съм още новак и играя ZOOM нл2 в момента. Не мога да хвана добра сериоя още за съжаление. През седмицата изкарам $30-$40 и през уикенда ги изгубя след жесток карък. Играя и малко $1 Спин & го, но и там повече губя отколко печеля. Случвали са ми се фрапантни загуби след почти спечелени турнири. Аз съм на 1300+ чипа и с 2-3 all-in (той с каквото му падне) се сривам и губя. Затова и реших да ги спра. На 25 центовите имам повече успех, но там нещата стават много бавно да качваш банка.

Отделно се опитвам и на Sit&Go's 50 центовите и имам 2 първи места на 90 и 180 човека. След това пак карък.

Как успяваш на $3 да задържиш ниво и да не ти се отразяват bad-beat-овете? Не вярвам да имаш постоянно късмет :) Едвам излизам на нула от Spin and Go :(
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Понеже бях си казал, че повече няма да играя кеш понеже занулявам банки там ама нали ми е слабост.

Един приятел понеже и той играе покер само, че кеш и ми вика дай да те погледам как играеш кеш. Сядам аз на нл10 зоом и като се почна ... Всяка сесия назад. Викам си абе аз, че съм слаб, слаб съм ама да не мога да бия нл10. И така ми изгърмя банката. Аз обаче нали съм тъп и упорит и докато не си възвърна загубите от нл10 няма да спра. Лошото е, че ще трябва да почна от нл5 понеже банката ми падна на $120.
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Е добре де не мога да разбера що за мазохист си , след като на снг и мтт имаш добри успехи за какво играеш кеш?Или играй снг или кеш избери единия формат и напредвай в него , като се пръснеш на 100 места резултата няма да ти хареса освен ако не цъкаш за удоволствие.Което си е пак вид мазохизъм като виждаш че губиш да продължаваш да играеш.Между другото това ,,докато се избия" си го избий от главата защото в повечето случаи си го набиваш .Късмет за напред :f_drink:
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Префлоп изглежда доста добре!!! ,постфлоп обаче много излишна агресия и блъфове на нива където хората не фолдват- виждам бет/бет/алл ин с нула екуити .4.00 агресия е доста високо ,около 2,5 трябва да паднеш .Намали блъфовете и блъфирай когато имаш доста екуити в ръцете- примерно със силни дроус...
    • Fanko
      Fanko
      Бронз
      То това е зуум, там всичко е магия, покер няма. Вчера за някаква промоция изиграх 1000 ръце, нагледах се на безумни отигравания. Няма сила да ме накара да го играя това.
    • guners89
      guners89
      Бронз

Явно не ставам за кеш играч. Не мога да разбера къде бъркам. Проблема ми идва пост-флоп. Мисля няколко дена да не играя, а само да работя върху играта си . Докато не бия нл10 няма да се откажа. Още не мога да разбера как съм губещ играч на нл10. Някъде бъркам много сериозно и трябва да намеря тази голяма грешка ако искам да вървя нагоре.
    • Fanko
      Fanko
      Бронз
      Ако искаш може да маркираш ръцете, за които не си сигурен и да ги прегледаме. В смисъл, и не само ръцете ...