Малко по-различен въпрос.

• grinder77
      grinder77
      Бронз
      Здравейте,искам да попитам някой,който е взимал бърз кредит понеже ми е интересно дали е така реално.

Та да кажем взимаш 200 лева и избираш период на изплащане 1 месец.Виждам нещо интересно (поне за мен),че накрая на периода трябва да върнеш около 207 лева,ако вземеш 100-връщаш 103-104 лева.Това според вас реално ли?На мен ми се вижда подозрително малко...

Изобщо човек може ли да вярва на такива фирми?
  • 18 отговора
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Не взимай какъвто и да е кредит по-добре.
      Иначе един приятел взима някъв кредит от изи кредит ли е нз точно кво е - зимаш 1000 лв и имаш 3 години за да ги върнеш, обаче колкото повече се бавиш всеки месец даваш 100лв от горе, демек ако земеш днеска 1000лв и ги върнеш след 1 месец ще върнеш пак 1000, обаче ако случайно ги върнеш след 3 години (както направи моя приятел :f_biggrin: ) връщаш 3600 лв.
      То е ясно че ако си опрял до 1000 лв най-вероятно няма да можеш да ги върнеш бързо.
    • Fanko
      Fanko
      Бронз
      Всички тия са долни измамници и условията по кредитите не са изобщо близки до справедливи или целящи постигане на умерена печалба. Избягвай на всяка цена да теглиш кредити от каквото и да е естество.
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Не знам за конкретнта фирма ама лихвата ти е 40 процента годишно защо да не е реално.Сигурно има и някакви такси за вноска или подобни.
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Тези са измамници и големи гадини - 100% има някаква уловка - я такса я нещо друго. Ако ще взимаш кредит - използвай банките. Поне знаеш, че всичко е легално. Само не ползвай кредитна карта че си е набутвация голяма и трудно се чисти.
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей grinder77 ,

личното ми мнение и препоръка е да избягваш по възможност всички форми на бавни,бързи,безлихвени и въобще каквито и да било кредити, освен ако не е крайно наложително.Винаги има скрити условия , които не са в твой интерес.

Поздрави,
      Георги
    • h1TthAT
      h1TthAT
      Бронз
      НЕ ВСИМАЙТЕ ПАРИ ОТ ЛИХВАРИ! По-добре стой гладен и на студено, отколкото да дължиш пари на лихвар!
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от grinder77
      Здравейте,искам да попитам някой,който е взимал бърз кредит понеже ми е интересно дали е така реално.

Та да кажем взимаш 200 лева и избираш период на изплащане 1 месец.Виждам нещо интересно (поне за мен),че накрая на периода трябва да върнеш около 207 лева,ако вземеш 100-връщаш 103-104 лева.Това според вас реално ли?На мен ми се вижда подозрително малко...

4% месечна лихва изобщо не е малко. В момента банковите кредити се въртят около 10% годишна (с всички такси).
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз

Имаш ли имущество? Аз мога да ти дам пари на заем ;)
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравейте ,

Аз не съм взимал никога ,но съм чувал за следните "опасности" :

- освен лихвата има и такси обслужване на кредита,които може да са големи
      - един вид измама- кандидатстваш за кредита с личните си данни ,не те одобряват и после някой от тези фирми разполага с данните ти(и снимана лична карта) и може да изтегли пари(например от подобна фирма), които ти да дължиш

Поздрави,
      Боби
    • ivan2200
      ivan2200
      Начален
      Аз съм взимал два пъти от https://www.cashcredit.bg/ . Преди да изтегля кредит, много подробно разучих доста от фирмите, за да бъда сигурен, че няма да остана приятно изненадан. Като цяло при нужда пак бих разчитал на тази фирма.
    • BGFlair
      BGFlair
      Бронз
      Като за начало обърни внимание дали фирмата кредитор е регистрирана по Закона за защита на личните данни (ЗЗЗЛД), но за предпочитане е опцията "Помощ от приятел".
    • iulian220
      iulian220
      Бронз
      Пресен случай с 1 приятел зима от кредисимо 300лв и на следващия месец връща 400 wtf - яд ме е само че хората си дават парите по пълни глупости а не ги депозират в някоя покер зала да спонсорират малко покер играчите.
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Кредити се взимат разбира се - никой бизнес не става без кредит.
      Лошото е когато ги взимате а глупости...
      Поне четете договорите! Там всичко е описано - кога, как, колко...
      Като задавате такива въпроси, качете договора, за да получите и правилните отговори!
      А назаем и аз давам, на каквато лихва си искате, но пусто няма с кво да гарантирате, че ще връщате...
    • CTaH4o
      CTaH4o
      Бронз
      Здравей наистина трябва да се внимава с бързите кредити , но аз работя в такава фирма от 3 години.
      Бих ти препоръчал Вива Кредит.
      Сега в момента има промоция взимаш 300 лева и след 14 дни връщаш 310 лева,
      Без допълнителни такси и темподобни неща
      Но не трябва да закъсняваш ако нямаш цялата суме е хубаво на 14 ден да внесеш 10 лева за да увължиш срока на кредита си.

• semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Страхотна промоция, лихва клоняща към 100%, а иначе колко е без "промоция"?.
      Хайде спрете да си правите реклама наляво и надясно, телевизионните бълвочи
      стигат.
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Това е най-неизгодното (-EV) решение, което може да вземе човек във финансов план.
      Може би има оправдани случаи, свързани със здравословни проблеми, които да осмислят нивото на неизгодност, но освен твх сещате ли се за друг пример за какво по-конкретно може да ти трябват пари, които да върнеш с с минимум 50% годишна лихва?
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Е ти смяташ ли, че хората ползващи услугите на такива "кредитни компании"
      (в кавички, защото истинското им име е пладнешки разбойници), мислят във
      формат +/- ЕВ? Пешо от Павликени ще вземе, за да отиде в чалготеката и да се
      направи на баровец. Какво толкова нали плаща само 10лв? След това няма да
      може да ги върне на време и ще му вземат още 1000.

Най-лошото в случая е че държавата не си е на мястото(звучи познато...). Първо
      на децата в училище не се казва нито дума за финансова култура, че всеки кредит,
      независимо от къде си го взел, е добър само ако ползите от него превишават
      разходите по обслужването му. Второ позволяват на въпросните компании да
      правят каквото си искат, от агресивни и подвеждащи реклами до загробващи разходи
      за тези, които не са си платили навреме. Същото между другото важи и за разните
      лотарии, които по телевизията са "адски щедри", а на практика са същите пладнешки
      разбойници, ако не и по-големи.
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Съгласен съм с теб. Все пак тук е покер форум и е доста вероятно да пишат и четат хора, които си имат някаква представа от EV. Иначе да, хората за които говориш са точно таргета на бързия кредит. Парадоксално - неплатежоспособен таргет, от който се правят мащабни печалби по не толкова морален начин. Съпоставката ти с билетчетата е много релевантна :/