Малко по-различен въпрос.

• grinder77
      grinder77
      Бронз
      Здравейте,искам да попитам някой,който е взимал бърз кредит понеже ми е интересно дали е така реално.

Та да кажем взимаш 200 лева и избираш период на изплащане 1 месец.Виждам нещо интересно (поне за мен),че накрая на периода трябва да върнеш около 207 лева,ако вземеш 100-връщаш 103-104 лева.Това според вас реално ли?На мен ми се вижда подозрително малко...

Изобщо човек може ли да вярва на такива фирми?
  • 9 отговора
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Не взимай какъвто и да е кредит по-добре.
      Иначе един приятел взима някъв кредит от изи кредит ли е нз точно кво е - зимаш 1000 лв и имаш 3 години за да ги върнеш, обаче колкото повече се бавиш всеки месец даваш 100лв от горе, демек ако земеш днеска 1000лв и ги върнеш след 1 месец ще върнеш пак 1000, обаче ако случайно ги върнеш след 3 години (както направи моя приятел :f_biggrin: ) връщаш 3600 лв.
      То е ясно че ако си опрял до 1000 лв най-вероятно няма да можеш да ги върнеш бързо.
    • Fanko
      Fanko
      Бронз
      Всички тия са долни измамници и условията по кредитите не са изобщо близки до справедливи или целящи постигане на умерена печалба. Избягвай на всяка цена да теглиш кредити от каквото и да е естество.
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Не знам за конкретнта фирма ама лихвата ти е 40 процента годишно защо да не е реално.Сигурно има и някакви такси за вноска или подобни.
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Тези са измамници и големи гадини - 100% има някаква уловка - я такса я нещо друго. Ако ще взимаш кредит - използвай банките. Поне знаеш, че всичко е легално. Само не ползвай кредитна карта че си е набутвация голяма и трудно се чисти.
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей grinder77 ,

личното ми мнение и препоръка е да избягваш по възможност всички форми на бавни,бързи,безлихвени и въобще каквито и да било кредити, освен ако не е крайно наложително.Винаги има скрити условия , които не са в твой интерес.

Поздрави,
      Георги
    • h1TthAT
      h1TthAT
      Бронз
      НЕ ВСИМАЙТЕ ПАРИ ОТ ЛИХВАРИ! По-добре стой гладен и на студено, отколкото да дължиш пари на лихвар!
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от grinder77
      Здравейте,искам да попитам някой,който е взимал бърз кредит понеже ми е интересно дали е така реално.

Та да кажем взимаш 200 лева и избираш период на изплащане 1 месец.Виждам нещо интересно (поне за мен),че накрая на периода трябва да върнеш около 207 лева,ако вземеш 100-връщаш 103-104 лева.Това според вас реално ли?На мен ми се вижда подозрително малко...

4% месечна лихва изобщо не е малко. В момента банковите кредити се въртят около 10% годишна (с всички такси).
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Първоначално публикувано от grinder77

Имаш ли имущество? Аз мога да ти дам пари на заем ;)
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравейте ,

Аз не съм взимал никога ,но съм чувал за следните "опасности" :

- освен лихвата има и такси обслужване на кредита,които може да са големи
      - един вид измама- кандидатстваш за кредита с личните си данни ,не те одобряват и после някой от тези фирми разполага с данните ти(и снимана лична карта) и може да изтегли пари(например от подобна фирма), които ти да дължиш

Поздрави,
      Боби