SSD

• tacinho
      tacinho
      Бронз
      Здравейте,

смятам да си купя нов настолен компютър, който ми препоръчаха;

Към него няма ССД диск и имам следните въпроси:
      *Ако си взема външен ще има ли съществена разлика в представянето спрямо вътрешен;
      *Ако е външен и си инсталирам Цто на него, ще мога ли да го подкарвам и на лаптопа с уиндоуса, който е инсталиран на ССД и ПТ4+базата които са на ССД?
      *Какъв бихте ми препоръчали?

Благодаря за инфото, надявам се не звуча мн смешно :Д
  • 19 отговора
    • PaRovstelar
      PaRovstelar
      Бронз
      Това ли е цената ,на която ще го купуваш ? Не рабирам много от компютри ,но ето това ми харесва. -

За 309 евро без доствката http://www.amazon.de/shinobee-Fl%C3%BCster-PC-Quad-Core-Multimedia-Windows10/dp/B013I8B60I/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1453475254&sr=1-2&keywords=computer

" Flüster-SSD-PC Quad-Core Office/Multimedia PC Computer mit 3 Jahren Garantie! inkl. Windows10 64-Bit - INTEL Quad Core 4x2.41 GHz, 8GB RAM, 240GB SSD, Intel HD Graphics, HDMI, VGA, DVD±RW, Office, USB 3.0 #4930" Можеш да си избереш модела ,който ти харесва от отметката.

едит: И това също не е лошо , от същия продавач в амазон.де

Entry Gaming / Multimedia COMPUTER mit 3 Jahren Garantie! | Quad-Core! AMD A8-6500 4 x 4100 MHz | 16GB DDR3-1600 | 128GB SSD | 1000GB HDD | AMD Radeon HD 8570D 4096 MB DVI/VGA | USB3 | DVD±RW | Windows10 Professional 64-Bit | GDATA Internet Security | #4960

За 400евро без доствката
    • JoSsP1n
      JoSsP1n
      Бронз
      Външен няма смисъл ще го чете през USB-то и скоростта ще ти падне. Ти искаш да го разменяш от настолния на лапатопа ли? Най-добре е да използваш само един компютър за покер заради ноутовете (мн разправия е да ги update-ваш).
      Може да го инсталираш на външен и после да бутваш от usb-то, но не е сериозно за мен да броузваш доеи през win на usb, а пък за покер... Sata 1 ~ 1.5 gb/s, Sata 2 - 3gb/s, sata 3- 6gb/s, провери на usb скоростите на usb 3 има нова технология SS, но пак за записване нз какви скорости може да развие. Ако имаш usb 3 ss тогава може да прочетеш в някой форум но другите според мен ще лагват. На настолния може да си направиш image на windowsa после си зимаш ссд и на него качваш image-a и HDD го ползваш като D:/ за storage, а win програмите ще са на SSD-to.
    • didomarinov
      didomarinov
      Бронз
      Привет,

аз вчера си купих също нов комп и за 1000 лв си взех много по-добри части от това което ти предлагат. Ако е настолен компютъра е най-добре да си го асамблираш сам. За 1000 лв ще си вземеш с по-нов I5 процесор, поне 8 Г рам, 1Г HDD, а може да ти останат и пари за SSD. Разгледай темите в hardware.bg и калдата форумите и прецени дали не си заслужава да си купиш нещо друго.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Що направо не си сложиш SSD-то , заедно с другия хард? Aко ще го ползваш външен, то по-добре си карай с HDD-то. Пък тва с прехвърлянето на C-то от един комп на друг, май няма как да стане :) . То тва не е като да си пуснеш филмче от флашката.
      И аз въобще не мога да ги разбера тези гимнастики. Искаш на лаптопа да играеш със същото инфо. Няма как да стане, квото и да напраиш. По-скромно на лаптопа и така. Лаптопа не е като PC-то.
      Направи си го сам и не се занимавай с глупости.
    • fullrunRNMD
      fullrunRNMD
      Начален
      Този е доста пари. Можеш да намериш по-евтин и с по-добри параметри, примерно: http://www.emag.bg/nastolen-kompjut-r-intel-core-i5-4460-3-60-ghz-6-mb-cache-ram-pamet-8gb-ddr3-1600mhz-hdd-1000-gb-7200-rpm-sata-intel-hd4400-graphics-dvd-dvdrw-d-nna-platka-intel-h81-chipset-usb-port-2-usb-3-0-4-usb-2/pd/DD68SYBBM/ , а най-добре е да не купуваш готов, а ти да си го сглобиш според нуждите, както е споменато и в по-горните коментари.
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      мда за 1к ако попрочетеш малко или познаваш някой който разбира то не ти и трябва кой знае колко да разбираш ще зглобиш 3 пъти по добър комп за тези пари дори и видео карта може да си вземеш някаква защото тия на интелските дъна са зле на външен хард ако инсталнеш уиндолс май няма да може да си го прехвърляш на лаптопа и на пц-от също така ти трябва поне 8гб рам за ХМ то да върви както трябва всичко
    • AchillesBG
      AchillesBG
      Сребро
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Искаш на лаптопа да играеш със същото инфо. Няма как да стане, квото и да напраиш.
      Примерно ХМ има Cloud sync. Не съм я ползвал, тъй като не ми трябва за момента, но принципно точно това не е проблем. Вероятно от ПТ също са направили нещо подобно.

Иначе и аз съм съгласен с останалите. По-добре сам да го сглобиш - има доста такива теми в hardware.bg. Предполагам, че ако поръчаш всички части от 1 магазин, няма да е проблем и направо да ти го сглобят и да ти го пратят готов.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Тва Cloud и аз се сетих за него, но тва е абсолютна боза. ПТ нямат...Имаше една програма, която е много добра, но не е разрешена. Не знам да са баннали някой, но мен са ме предупреждавали.
      Ако не можеш да си го сглобиш, поръчваш всичко и отиваш в някой сервиз с чарковете. За колко ще го сглобят, 20-тина минути. Едва ли ще искат повече от някви 40 кинта. Настройваш Биоса, слагаш Уина и си готов.
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Благодаря за отговорите,

ще потърся някой сервиз, който да ми сглоби подобен, тъй като не ми се занимава и не ми е +ЕВ да чета 1 ден и да го правя сам.
      Иначе за софтуера е ясно, че ще е ПТ4 другите съм ги пробвал и не стават за моите нужди, клауда не ми върши работа. Няма да е трагедия, че 5 дена през годината няма да си играя с основната база данни.
    • backbea
      backbea
      Бронз
      В скай бг са добри цените, даже и сглобяват, ако искаш, с гаранциите също не съм имал проблем. Иначе винаги може да си направиш един бекъп на базата данни в ПТ4 и да си я плясваш и на лаптопа.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от backbea
      . Иначе винаги може да си направиш един бекъп на базата данни в ПТ4 и да си я плясваш и на лаптопа.
      Ей тва вече не ти го препоръчвам. Не знам ква база данни имаш, но много неща може да се объркат. И не е, като да става бързо. Пак си прави бек ъп, но отделно си вкарай първо ръцете, после бек ъпа с настройките.
      Не знам имаш ли, нямаш ли custom stats, колко ти е базата. Може на лаптопа да не му хареса. После пак наново. С ПТ4 доста бавно става. Ако имаш и бележки, отиде една седмица :D .
    • backbea
      backbea
      Бронз
      Имам предвид да бекъпва базата от компа на който играе и да я мята някога когато му потрябва и на лаптопа, а не да ги върти.
      А аз си я сгъвам бързо базата данни - с Ксеон съм и някое ССД.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Зависи колко ти е базата данни. Малкия размер спокойно може да си го ползва на лаптопа. Без SSD.
    • alxndr1
      alxndr1
      Бронз
      Ако настолния компютър се купува основно за покер, SSD-то е must buy! При работа с бази данни( постоянно четене/записване на диска) каквито са всички тракинг софтуери по-добро място да си инвестираш парите от SSD няма. За модел Samsung EVO от 2-3 години са сигурно най-доброто, което може да си вземеш, но идва и на съответната цена. Не мисля, че ще видиш някаква разлика ако си вземеш някой с 20% по-евтин, но със сигурност ще има коренна разлика сравнение с Hard Disc. Най-практично е SSD + storage HDD ( примерно на WD green series- евтини са защото са бавнички- 5400rpm).
      Аз имам intel-ски. Бях го взел на някаква промоция и дойде с 5 години гаранция- нещо, което си заслужа доста също ако още ги предлагат с толкова.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      И за кво точно му е тоя " storage HDD", като си "купува" компютър основно за покер? Тоя диск, за който говориш е 170лв. Ако е 250GB. Човека има 1200-1300лв. Може да отдели и повече зa SSD, ако си го прави сам.
    • alxndr1
      alxndr1
      Бронз
      Insomnia666 прочетох коментар ти поне 10 пъти и немога да разбера защо си го написал? Първо да съм казал, че задължително трябва да си вземе storage? Казах, че е практично. После казваш цената на 250гб и после, че може да отдели и повече??? Хвърлих набързо едно око и най-евтиния 500гб беше 350 лева (не казвам, че е най-ниската цена, но е орентировъчна). В конфигурация за 1200-1300 лева 350 лева за диск????? Извинявай ама тия 200 лева могат да се дадът за нещо по практично.
      @tacinho - мой приятел си прави наскоро настолен. Като махнеш "дебелата" му видео карта конфигурация, мисля че горе долу толкова излезе. Мога да ти я препратя.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Всичко зависи за кво точно ще се използва. Тук може да си плямпаме цял ден и същата работа. С ПТ4 250ГБ може в един момент и да не стигнат. Трябва ли, не трябва ли видео, за кво трябва :D ? Една база данни ли ще, повече ли ще са? Щото то е ясно , че ако е само една, ще е тъпо да се дават много пари за диск, а не за процесор и РАМ. Както и да е...Глас в нищото...
    • LouderSixpounder
      LouderSixpounder
      Бронз
      Samsund Evo III са с 5 години гаранция и те.....
    • crazypsycholog
      crazypsycholog
      Бронз
      Ssd са много по-бързи от обикновените хардове.