Фолдвате ли в тоя спот?

• NbSiR
      NbSiR
      Бронз
      Тук на флопа е почти ясно какво имат лошите в тоя мултиуей - Set / 2 сет-а + Str8 (така ги сложих и си мислих ,че има някой с :Qs: :Ks: евентуално и един с High Pair)..Чудя се дали сам съм си виновен , че мин рейзнах и предизвиках стакване , т.е ако бях изчакал търна да си видят пиката , дали нямаше сет-а да фолдне и etc...но исках и да пот билдна... Как мислите?

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/17812959_CFD75B54F8
  • 14 отговора
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Ами мисля, че нищо неможеш да напрвиш в тая ситуация. Еиднственото ти спасение е ако решиш да фолднеш префлоп. А7с не е лоша карта за такъв мулти-пот, на флопа задължително по-голям рейз, няма как само да колваш прти толкова играчи и толкова добра ръка. В тази ранна фаза на такъв тип турнир и аз бих се стакнал на флопа, не съм ги смятал но мисля че пот оддс е добър за това. След това вече неможе да нарпави нищо.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Е, ти не искаш сета да фолдва. Въпроса е дали да рейзваш. Така си отрязваш твоята опция за фолд. В случая няма значение.
    • NbSiR
      NbSiR
      Бронз
      Благодаря за коментарите, общо взето съм съгласен с вас. Одса ни горе долу е адекватен при равни други условия , обаче като се замисля - много е възможно на тоя флоп с 4-ма в него - двама да имат по 2 пики , т.е - ако предположим ,че е така то моите аутове намаляват с 4 и одса май не стига..(7-ци и Аса не ги броя за аутове в случая).
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      ОК ти е кола, клони към БЕ, може би си леко напред. Вярно че може да ти държат блокъри, но в тоя случай те нямат шанс да спечелят ръката и са като добавени пари в пота. На мен минрейза на флопа хич не ми харесва. Имаш силна ръка, но не толкова, че да се чувстваш комфортно да виждаш търн с много хора. Аз бих направил голям рейз с идея да се стакна още на флопа, или да прибера каквото има до момента.
    • NbSiR
      NbSiR
      Бронз
      Всъщност според калкулатора на флопа :7d: :4s: :5s: - нещата изглеждат ей така:
      :6h: :8h: - 36,59% (tie 5,61%)
      :6s: :Ts: - 0,85% (tie 5,61%)
      :4h: :4d: - 30,73% (tie 0,49%)
      :7s: :As: - 26.22% (tie 0,49%)
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Ми както ти казах, трябват ти към 23%, ти имаш 26. При това не знаеш какво имат останалите и това е най-лошия вариант. Може да няма сет а два стрейта, или да има два сета, в който случай си държат взаимно аутовете и ти им държиш един и в тези случаи ще имаш повече от 26%, но при всяко положение колът не е грешен, в това може да си сигурен.
    • NbSiR
      NbSiR
      Бронз
      Първоначално публикувано от semiramiRNMD
      На мен минрейза на флопа хич не ми харесва. Имаш силна ръка, но не толкова, че да се чувстваш комфортно да виждаш търн с много хора. Аз бих направил голям рейз с идея да се стакна още на флопа, или да прибера каквото има до момента.
      Колко рейз - 3/4 пота ?
    • Fanko
      Fanko
      Бронз
      На тоя борд потсайз е минимума, може и овърбет да направиш. Рейз до около 700-750 чипа и на търна буташ всичко с лек оувърбет и си свиркаш.
    • NbSiR
      NbSiR
      Бронз
      Ами може и да е добра идеята за овърбет - ама аз не искам и да фолдват .. А пък ми става ясно кво държат - едва когато всичките се бутнаха.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      По-скоро не би трябвало да искаш да даваш правилни одс да дроуват. Позволявайки много хора в пота предаваш доброволно ТПТК, който в момента имаш и превръщаш ръката в обикновено ФД. И няма нищо лошо да фолднат на флопа, Там вече има 15% от стака ти, което е чудесен резултат с тази ръка

А какво държат в конкретната ситуация няма никакво значение. Ясно е че точно в конкретния случай е все тая как ще играеш, резултатът ще е един и същ.
    • Velik4o
      Velik4o
      Бронз
      Аз бих фолднал тук, да влезеш ол ин на проекто ръка при 4 човека си е рулетка, това е турнир и да си рискуваш турнирния живот за да гониш флъша не ми се струва правилното отиграване. Просто аутовете са ти много малко тук.
    • Fanko
      Fanko
      Бронз
      Няма сила да ме накара да фолдна TPTK и нът флъш дроу на флопа срещу подобни играчи. Пък и не само срещу подобни.
    • NbSiR
      NbSiR
      Бронз
      Първоначално публикувано от Fanko
      Няма сила да ме накара да фолдна TPTK и нът флъш дроу на флопа срещу подобни играчи. Пък и не само срещу подобни.
      Първоначално публикувано от semiramiRNMD

Ясно е че точно в конкретния случай е все тая как ще играеш, резултатът ще е един и същ.
      Velik4o - на този етап от турнира - левел 1 - няма да фолдна , сега ако съм дийпнал може и да се замисля малко повече ..преди да ги бутна евентуално..:D , трябва да е много специфична ситуация , за да ми дойде идеята за фолд, пък и одса го има..Мерси за коментарите!
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от Fanko
      Изкара TPTK. Ти обаче си някъв луд, знаеш ли? Изкара ме , че аз нямам ТПТК с АQo BU vs BB , 34bb stack. Обаче той тук имал видиш ли ТПТК. Май нещо много буквално ги приемаш нещата. Робот...
      И другия случай. Неговото твърдение било вярно, щото се разминавало с 0.5% екуити с моето. Направо тежък случай. Бот...