Нещо се набивам като зайче и не мога да се усетя :)

• Boromandoom
      Boromandoom
      Бронз
      Здравейте, нещо напоследък не мога да хвана кога ме надиграват и с хубави стакове направо отлитам от турнирите. Моля за малко анализ на тези ръце. Бих желал и консултация с треньор ако може контакт. Играя СНГ и МТТ. Ето две ръце:

PokerStars - $10+$1|75/150 Ante 15 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

MP: 42.38 BB (VPIP: 9.62, PFR: 9.62, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 52)
      MP+1: 30.6 BB (VPIP: 28.00, PFR: 20.00, 3Bet Preflop: 7.69, Hands: 26)
      MP+2: 93.92 BB (VPIP: 34.78, PFR: 15.22, 3Bet Preflop: 7.14, Hands: 48)
      CO: 29.11 BB (VPIP: 30.00, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 40)
      Hero (BTN): 48.67 BB
      SB: 35.13 BB (VPIP: 30.00, PFR: 15.00, 3Bet Preflop: 11.11, Hands: 20)
      BB: 33.55 BB (VPIP: 32.14, PFR: 21.43, 3Bet Preflop: 22.22, Hands: 29)
      UTG: 26.21 BB (VPIP: 26.92, PFR: 19.23, 3Bet Preflop: 5.26, Hands: 52)
      UTG+1: 42.52 BB (VPIP: 4.76, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 21)

9 players post ante of 0.1 BB, SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 2.4 BB) Hero has Q:spade: A:club:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to 2 BB, fold, BB calls 1 BB

Flop: (5.4 BB, 2 players) 4:club: 5:diamond: A:spade:
      BB checks, Hero checks

Turn: (5.4 BB, 2 players) 2:spade:
      BB bets 2.7 BB, Hero raises to 5.4 BB, BB raises to 13.5 BB, Hero raises to 21.6 BB, BB raises to 31.45 BB and is all-in, Hero calls 9.85 BB

River: (68.31 BB, 2 players) 2:heart:

BB shows 3:spade: 3:diamond: (Straight, Five High)
      (Pre 53%, Flop 26%, Turn 98%)
      Hero shows Q:spade: A:club: (Two Pair, Aces and Twos)
      (Pre 47%, Flop 74%, Turn 2%)
      BB wins 68.31 BB

PokerStars - $2.30+$2.30+$0.40|150/300 Ante 25 NL - Holdem - 8 players

BTN: 29.94 BB (VPIP: 100.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 1)
      Hero (SB): 23.87 BB
      BB: 21.02 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 1)
      UTG: 26.13 BB (VPIP: 16.67, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 12)
      UTG+1: 3.09 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)
      MP: 8.64 BB (VPIP: 5.26, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 19)
      MP+1: 14.42 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 1)
      CO: 20.72 BB (VPIP: 100.00, PFR: 100.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 1)

8 players post ante of 0.08 BB, Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 2.17 BB) Hero has Q:spade: A:spade:

fold, UTG+1 raises to 3 BB and is all-in, fold, fold, fold, fold, Hero calls 2.5 BB, fold

Flop: (7.67 BB, 2 players) Q:diamond: 7:diamond: 8:diamond:

Turn: (7.67 BB, 2 players) 7:spade:

River: (7.67 BB, 2 players) 2:diamond:

Hero shows Q:spade: A:spade: (Two Pair, Queens and Sevens)
      (Pre 49%, Flop 57%, Turn 75%)
      UTG+1 shows 4:club: 4:diamond: (Flush, Queen High)
      (Pre 51%, Flop 43%, Turn 25%)
      UTG+1 wins 7.67 BB

И тази ми е особено интересна

PokerStars - $3.19+$0.31|15/30 Ante 4 NL - Holdem - 8 players

BTN: 85.43 BB (VPIP: 50.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 10)
      SB: 47.33 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 10)
      BB: 44.57 BB (VPIP: 22.22, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 10)
      UTG: 51.23 BB (VPIP: 15.00, PFR: 15.00, 3Bet Preflop: 28.57, Hands: 20)
      UTG+1: 57.8 BB (VPIP: 18.52, PFR: 11.11, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 27)
      MP: 67.4 BB (VPIP: 20.00, PFR: 10.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 10)
      Hero (MP+1): 48.23 BB
      CO: 48 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 10)

8 players post ante of 0.13 BB, SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 2.57 BB) Hero has 8:diamond: A:diamond:

fold, fold, fold, Hero raises to 3 BB, fold, BTN calls 3 BB, fold, BB calls 2 BB

Flop: (10.57 BB, 3 players) A:spade: 7:spade: 8:spade:
      BB checks, Hero bets 5.27 BB, BTN calls 5.27 BB, BB calls 5.27 BB

Turn: (26.37 BB, 3 players) 7:heart:
      BB checks, Hero bets 26.37 BB, BTN raises to 52.73 BB, fold, Hero calls 13.47 BB and is all-in

River: (106.03 BB, 2 players) 2:heart:

Hero shows 8:diamond: A:diamond: (Two Pair, Aces and Eights)
      (Pre 62%, Flop 17%, Turn 14%)
      BTN shows Q:spade: 6:spade: (Flush, Ace High)
      (Pre 38%, Flop 83%, Turn 86%)
      BTN wins 106.03 BB

Благодаря Ви!
  • 54 отговора
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Щом желаеш , ще те консултирам. Цената е една кутия вафли. Предпочитанията ми са насочени към "Боровец".
      От това, което видях, съдя че играеш просто ужасно. Това инфо ти го давам безплатно.
    • bachoivo
      bachoivo
      Бронз
      Значи сега - първо да кажа, че не разбирам много, много....играя само за кеф и то от време на време, ама така и не разбирам защо и как си се забъркал в тия ръце?
      Или да го кажем така:
      Ръка 1: Ок...на "бутона" си с АQо и при сите "fold" преди теб е нормално да рейзнеш, но защо само 2ВВ? Аз лично влизам мин. с 4ВВ в тази ситуация. На флопа рейз-вам отново с 4ВВ; Ако до тук не се е отказал значи или е ударил две двойки А5; А4; или е направил сет /в случая удря стрейт/. В случая твоята ръка за мен не е доминираща в никой случай , просто прекалено много народ играят ръце от типа на А5; А4 и т.н.
      Ръка 2: хм....както да ти кажа AQs в тази ситуация и аз бих платил. Все пак опонента е с малък стак и ще се пробвам без да се замисля. В случая може би кофти стечение на обстоятелствата
      Ръка 3: средна позиция с А8s само ще колна. Рейзне ли някой след мен префлоп съм директен фолд. На флопа, при положение, че вероятността за флъш е голяма, ще чекна и ще видя развитието след това. 90% бутона ще рейзне /освен ако не слоулплейва/. В зависимост от това колко му е голям рейза ще реша какво да правя. По-голям ли е от 3ВВ съм фолд, даже с двете двойки в ръката.
      P.S. Разсъжденията ми може и да са грешни, но така бих ги изиграл аз. Или поне така си мисля сега :)
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, Boromandoom

По-голям шанс има някой да се включи( пък и ще ти е по-полезно) според мен, ако кажеш и своето мнение по ръцете и защо си играл така.

Според мен първата е много зле изиграна, но ще изкажа мнението си след като видя твоето. Втората също не ми харесва много, но пак бих искал да кажеш какво те притеснява и какво мислиш за нея. Третата според мен е изиграна добре, предвид турнира и фазата му, като ако ще правиш толкова голям залог на търна е по-добре директно да пушнеш.

Поздрави,
      Иван
    • Boromandoom
      Boromandoom
      Бронз
      Здравейте, благодаря за коментарите ето какви са ми били идеите:
      1. Големия блинд е луз играч и аз искам да покрия силна начална ръка за това правя мини рейз 2 ББ. На флопа слоу (може би това е грешка защото той е имал проекто стрейт) на Търна мислех че ме блъфира защото си е цяло щастие за него да държи тази тройка именно за тода съм извадил ръката. Може би трябваше да спра с рейзовете на търна и да набия толкова много пари. Иначе като цяло ръката считам за добра в позиция съм ръката ми е добра на борд на който реално има само възможни сетове и един стрейт който да е по силен от мен. Шанса ми на този флоп е 73%.

2. Същност сега като я гледам ми се струва че не е правилен пример единствения въпрос е според вас бихте ли влезли ол ин срещу непознат с 3 бб при положение че имате 23 бб. Тук всичко свършва префлоп. За мен този извади късмет макр че малко отгоре.

3. Опасноста от флъш дроу и четвърта пика ми се вижда доста голяма но мислех че си заслужава защото той никъде не прояви агресия. мислех че неговия рейз на търна е блъф

Очаквам вашите коментари
    • kaligula133
      kaligula133
      Бронз
      1-вата ръка не е ОК според мен така изиграна. Рейза трябва да е мин. 2,5х още повече, че е лууз играч и ще дефендва с много ръце, ако те 3бет-не е по-добре да 4бетнем с тази ръка от колкото да колнем само. С-бет на флопа според мен е задължителен на този борд - от една страна за стойност и някакво инфо за на лошия ренджа. На флопа ще ти плати със всеки чифт 88+. След 3бета на лошия на търна трябва да се замислиш какво е ударил най-вероятно има сет, АК, AQ или в случая си е завършил стрейта.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей,

Ето и моето мнение по ръцете.

1. Съвсем стандартно е да отваряме 2бб от тази позиция на тези нива с целия си рейндж.
      Флоп: можем да бетнем или да чекнем в зависимост от опонента. Като специално срещу този за малкото инфо което имаме аз бих чекнал. След това имаме лесен кол търн и ривър, ако пак чекне бих бетнал. Като идеята тук е да го накараме да заложи на следващите улици с ръце които иначе би фолднал на наш бет на флопа, така или иначе ще заложи с ръцете с които би ни колвал. Рейза ти обаче е напълно безсмислен, защото няма да ни колва с по-слаби ръце и това е основната ти грешка в ръката според мен.

2. Имаме доста силна ръка и трябва да сме супер доволни да играем с нея тук, въпроса е как. Когато колнем даваме супер добра цена на ББ да колне и да ни играе в позиция, затова аз бих пушнал директно. Като тук бих пушвал доста широк рендж. Единствената причина да колваме според мен е ако имаме инфо за ББ и искаме да го накараме да ни изолира широко тук.

Поздрави,
      Иван
    • Boromandoom
      Boromandoom
      Бронз
      Благодаря много!
      Поздрави,
      Борислав
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Добре си ги изиграл ръцете!
      Аз те съветвам да минеш на кеш и да депозираш!
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Хахах вчера написах в чата на един герой, след брутална тъпня, да депозира:D , той тилтна и му зех 2-3 входа.:f_biggrin:
    • Jakks
      Jakks
      Злато
      Привет,
      Ето и моите 5 стотинки:
      1. С АQ бих сложил 3 ББ рейс, за да не му давам възможност да плати само 1 ББ и да уцели флопа силно със слаби карти. При този флоп си в грешка, че само сетове и стрейт те бият, защото опонентът може и А2, А4, А5, 54, 42 или 52 да има, все пак плаща 1 ББ, за да спечили 3.5, което си е оферта. Смятам, че рейзът ти е супер, но след ре-рейз бих се отказал.
      2. И аз смятам, че се влиза Алл-ин, за да изолираме средните по сила ръце след нас да влязат в ръката и каквото сабя покаже.
      3. След като са ме колнали 2-ма опонента, то е логично да си помислим, че някой има флуш вече или покер 77, 88, плюс А с по-висок кикър. При втората 7-ца на търна, има вероятност някой да има J7, K7, Q7, T7 (все пак бутонът е с много голям стак и може да си позволи да играе с доста широк обхват и да колва), в този случай пак сме доминирани, затова не бих заложил цял пот, а 70%-80%. При евентуален рейз - фолдвам и оставам с около 20 ББ, за да се върна в турнира.
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Ами хайде и аз да си изкажа мнението за ръцете :) :

Ръка 1) Префлоп : 2,5х отварящ залог / Флоп : Борда не ми е изглежда толко сух че да чекваме. Мисля че има от какво да вземем стойност и бих направил продължаващ залог 45-55% пота. / Търн : така играно до тук мисля че само бих колнал, ако 3-бетна и той ме 4-бетне бих фолднал.
      Ръка 2) Ако си игарл пуш за да се изолираш с/у малкия стак мисля че е ок. Само колл също става от тази позиция.
      Ръка 3) Префлоп : ок / Флоп : на такъв борд по-голям залог срещу двама 2/3 пота. Ако колнат, чекваме този търн. Пот бет не ми харесва и рейз/ колл също не мисля че е добра линия.

Един съвет като публикуваш ръце, не поствай резултата от ръка, по-добре е за анализаторите да не знаят какъв е изхода.
    • Boromandoom
      Boromandoom
      Бронз
      Мерси на всички . Вече няма да поствам резултати така всички ще си спестим спама . :)
      Успех
    • mcenovRNMD
      mcenovRNMD
      Бронз
      Поред за ръцете:
      1. Не съм съгласен с някои колеги-форумци, че рейзът трябва да е поне 4 ВВ. Ако наистина вярваме, че имаме силна ръка, можем да направим и рейз от 2 ВВ или 2,5 ВВ. Играчът на ВВ няма да колне със 7-2, освен ако не е закУравял донк.
      А и вероятността някой да удари як флоп с куци карти е малка и уроците по математика ни учат да действаме, когато този риск е малък.
      И НИКОЙ тук не се замисли малко какво целим с рейза и какъв мотив би имал ВВ да колне.
      При голям рейз, ВВ със слаби карти ще фолдне и сме откраднали един ВВ - голям праз. При по-малък рейз има шанс ВВ да колне и с по-посредствени (но не хептен донк) карти и тогава имаме 2/9 риск ние да пропуснем, а опонентът да удари флоп (смятам го като 2/3 риск ние да пропуснем, умножен по 1/3 шанс той да удари). В останалите 7/9 от случаите сме напред.
      Освен това, прекомерният рейз носи и риск - в голям брой случаи ще печелим 1 мизерен ВВ, но в малък брой случаи ще ни ри-рейзнат с по-силна ръка от нашата, а може и да ни трапнат с кол, изчакване на флопа и тогава бой...
      Малкият рейз обикновено носи и малък ри-рейз, защото опонентът не би ри-рейзнал твърде много с монстър, за да не ни уплаши. Голеият рейз носи голям ри-рейз - най-опасно в покера е да демонстрираш, че имаш силна ръка, когато опонентът ти има монстър.
      Виждаме, че опонентът ти в този случай е имал 3-3. Ами, колеги-форумци, дори Hero да ви беше послушал за 4 ВВ рейз - това нямаше да помогне !!! Ефективният стак е 34 ВВ, а шансът с 3-3 да си хвана сет на флопа е 1/7,5. Има смисъл да платя 4 ВВ за шанса да спечеля 34 ВВ ! Освен това, флопът е добър за 3-3 - при С-бет от още 4 ВВ следва кол - това би охладило малко всеки с покет чифт заради асото на борда. А ако срещу 3-3 стои АК или AQ - поне има шанс да удари 3 за сет или 2 за стрейт.
      Т.е., ситуацията в тази ръка си е фул ъф шит ту дъ рууф. И друг размер на префлоп рейза няма да промени крайния изход.
      Де факто, на такъв тежък борд на флопа бих затворил очи и с надежда, че насреща нямам флопнат монстър, бих пушнал. Ако някой има монстър - жив и здрав. Ама ако няма, разумно е на 6 аута да фолдне и така избягваме ситуацията играчи да дроуват за наша сметка и да ни бият, защото не сме ги разкарали овреме от пота.

2. Тук няма какво да се анализира. То при такъв малък размер на ол-ина оставаше да фолдваме AQ - дай тогава да играем само КК и АА - все пак, една от тях се пада веднъж на стотина ръце...

3. Тук има 2 стратегии: А) само колваш и се надяваш на флъш дроу, топ чифт с асо кикър или чудодейни два чифта или трипс... или Б) правиш мощен рейз от поне 4 ВВ, за да репрезентваш по-силна ръка, отколкото имаш.
      Ако тоя с дамата не е закУравял донк, ще фолдне.
      Но да разгледаме ситуацията с направения от теб рейз и вече достигнатия флоп. За чий к** ти е да се набиваш в залози ??? Ако опонентите нямат - фолдват и ти не печелиш и един чип от това.
      А ако имат - рейзват, атакуват, хапят и ти таковат таковата на стака.
      По-добре се престори, че си слаб и ги нямаш - така тоя с флъша няма да смее да залага силно, за да не би да те уплаши и да те изгони от пота. Така пак ще загубиш - но поне ще загубиш максимум 10-15 ВВ (и то ако колваш до шоудаун), а не целия си стак.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Защо не вземете да почетете малко, вместо да си напъвате мозъка. За да анализираш нещо, първо трябва да имаш основни познания. Не може да нямаш никакви познания в мозъчето си и да го напъваш. Защото се получава мозъчна пръдня, нищо друго.
      1.На първата имаш бет на флопа. Търн чек-бек, call на ривъра или евентуално бет-фолд. Ако донкне търна, колваш и фолдваш на ривъра, кол трипс и два пеъра.
      2......
      3. Бет 40% на флопа и се вкарваш , ако се налага (не срещу рейз и кол). На търна имаш 40% бет-фолд. На ривъра чек-кол или съответно чек-бек.
      Много сложно...Кви са тези анализи, тип "хай стейкс"?
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, insomnia666

На първата имаш бет на флопа.
      Какво му е на чека? С какво бет е по-добър от чек?
      Според мен и двете са ок, като чека е една идея по-добър.

Поздрави,
      Иван
    • Velik4o
      Velik4o
      Бронз
      Първата ръка е от турнир 10+1. Само да добавя, че докато не се изучиш избягвай да играеш турнири с големи входове, 10 доларови ми се виждат малко висок вход за теб. Основната грешка от ръцете, които си качил е тази, че надценяваш силата на твоите карти. Просто приемаш факта, че опонента може би има по силна ръка и не се набиваш алл ин. А то тези неща се разбират, стига да превъзмогнеш егото си и да признаеш, че в тази ръка си бит. Фолдвай по често като те 3 бетват.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от Vankata112
      Здравей, insomnia666

На първата имаш бет на флопа.
      Какво му е на чека? С какво бет е по-добър от чек?
      Според мен и двете са ок, като чека е една идея по-добър.

Поздрави,
      Иван
      Много ми е трудно да отговоря на това, честно. Каква може да е причината да не залагаме толкова силна ръка? ТПТК с 34бб стак... И аз мога да измисля доста безсмислени аргументи, като "пот контрол", "блокваме ръцете, от които търсим стойност", "валю от въздуха му, с който ще блъфира, а иначе ще фолдва". С тази ръка, с 34бб стак, ние вече мислим как да се вкараме на подходящи карти. Човека има достатъчно Ах. Всеки друг начин на игра е загуба на пари.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей,

Аз няма да съм много щастлив да се стакна на тоя борд и бих търсил две улици стойност. Като ще направя това на търн и ривър.

1.На първата имаш бет на флопа. Търн чек-бек, call на ривъра или евентуално бет-фолд. Ако донкне търна, колваш и фолдваш на ривъра, кол трипс и два пеъра.
      Като сравня предишния ти коментар с този... изпитвам недоумение?(
      Първо чекваме търна, после бет/фолдваме ривъра. Или пък колваме търна и фолдваме ривъра, ако той залага. Пък накрая търсим вариант да се стакнем.

Поздрави,
      Иван
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Лол..Ние не знаем какъв ще е търна. Много ясно, че ще вляза на този флоп с цел да се стакнa, но вече на търна ще "свия перките" :D . То проблема е също, че и той ще свие перките.
      А за тва по-нагоре. Да, ще чекна на търна. И също, ако донкне, няма да съм много щастлив. Но на всяка отделна възможна карта на търна, нещата се променят. Ти кво искаш, да му дам отговор, според крайните резултати?
      Сега ме питай какво се променя на този търн...Таргета ти се променя, кво да го говорим тва? Таргета са ти били Ах ръце. На търна вече не може тва да ти е таргета за 3 барела.
      Имам вече само една улица. От квото се сетиш. За кво да залагам, като екуитито на тези ръце ще е много малко? На търна. В смисъл на ръцете, които бия.