Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Ръце NL5 - или ...дайте да видим, старса ли е кофти, или ние играем лошо

• 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      След, като се наложи да сваля лимита за да оцелее банката, минах на NL5, след като в темата "вече съм 100% убеден че старса се манипулира" прочетох доста мнения /аз също се включих активно =) /, реших че няма да се поддавам на всички грозотии, които се случват в онлайн играта /същите се случват и на живо, / , а ще се опитам да се справям добре - въпреки тях.
      За пореден път реших да си търся грешките първо в начина на изиграване на ръцете а после някъде другаде.
      Във форума потърсих активни теми за анализ на ръце но не намерих такива, които да са активни. За тези, които играят кеш предлагам да се направят теми за анализ на ръце NL5, NL10, NL25 ... тъй като играта на различните лимити е различна.

Вместо да се ядосваме на софта, да качваме тук ръцете и обективно да ги обсъждаме - за тези които имат желание. Да видим първо грешките в нас ли са, късмета ли ни е изневерил - и дали първо да не се огледаме в играта си, а после в софта на старса.

Също така, аз за себе си, мисля да го правя, но предлагам и на останалите - след като качат ръка - първо те да си кажат как мислят че са я изиграли, а не просто да качват ръце и да чакат само някой друг да пише, как според него е правилно.

ако идеята ви допада - и сме сериозни, може да се получи нещо което да е полезно

при анализа на ръце във форума има един сериозен проблем - като качи някой ръка - не се взима в предвид статиските на опонента, играта му до момента ...лууз ли е бил ...тайт ли е бил, и т.н.т.
  • 240 отговора
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/18628307_4F22B6F30C

тази ръка, смятам че я сгреших на ривъра, не трябваше да плащам толкова голям залог, но инфото за човека беше малко - беше изиграл само 6- 7 ръце преди това.
      това че заложи пота на флопа ми светна че може да има дама и иска да ме изгони от евентуален стейт дроу, малкият залог на търна ме накара да помисля, че може и да е на нискък чифт - 66 , 77 , 88 , за това реших че на ривъра е решил да блъфира
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/18628879_5CABE19646

един въпрос - как се справяте срещу сетове, когато държите топ чифт, тези дни ми се случва твърде често подобна ситуация - тъй като VPIP му беше 42 реших че гони дроу от кари и се набива, за да ме изгони.

На ниските лимити това е проблем /за мен специално/ малките стакове с които се играе предразполагат към по лууз агресивна игра на много народ и може би по-често от нормалното , влизат ол ин на дроуве , правейки семи блъф - може и много да греша, че само там е така
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Кой ти блъфира като има фул на борда? Ако сплитнете на ривъра, ти половината ще ги дадеш за рейк.
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      Първоначално публикувано от VaskataBuci
      Кой ти блъфира като има фул на борда? Ако сплитнете на ривъра, ти половината ще ги дадеш за рейк.
      Благодаря за отзива ! Но... блъфирали са ме в подобна ситуация с ръце от типа на АК, А 10
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/18628769_16F7AE3280

тук също му даде сет, ... малко след тази с 88 =)
      единствено смятам, че след като се перна борда - и се набих ол ин, направих грешка защото все пак можеше да има .. 10 , реших да вляза ол ин - тъй като борда беше опасен и за двата дроуа - стрейт и флъш, и реших да го гоня ... е =) , не го изгоних

как се справяте в подобни ситуации - сет на опонента на относително безопасен борд без плашещи карти ?
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Ще ви дам един съвет който често съм го писал вече, ама явно не вдявате. Ако сте кеш играчи не играйте в покерстарс !
      Има много по-добри зали с рейкбек около 50%, което означава че дори да сте брейкивън ще докарвате от рейка пари.
      Играл съм в старса преди 4 години до колкото си спомням, играх дабъли снг и кеш, като цяло бях напред от всичко, но не беше много ( все пак тогава бях и доста слаб и играех абц покер като цяло)
      Ако имате дисциплина и гледате да се учите като цяло и си изберете подходяща зала би трябвало да сте напред.
      Просто седнете помислте, вижте си приоритетите и решете какво да правите.
      Аз си спомням точно като почнах да играя покер, играех често с приятели и като цяло често бях напред от тях, обаче после вкарвах всичко в покерстарс и с 50$ банка играех нл5 нл10 и винаги фалирах. Направих го няколко пъти и след 5тия 6тия път си казах че или ще играя сериозно и ще печеля или ще се откажа. За това депозирах 100е в прима и оттогава само нагоре !
      Така че и в покерстарс може да се печели но просто по трудно (поне според мен) много малко рб, доста съкаути, супер много хора ( и добри и слаби ) и като цяло играта там не е подходяща за кеш.
      Айде успех
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей 4eisxx,

В PokerStars имай впредвид че играеш най-трудната игра на НЛ5 в света на покера.Опитай се да различиш кои са редовните играчи и внимавай срещу тях-те просто няма да играят без ръка. Стака ти изглежда съмнителен в ръка номер 2 -винаги допълвай стака си до 100 големи блинда.Играта с среден стак е по различна.
      Ръка1- играча е пасивен-лимпва префлоп ,олл ин от такъв играч на която и да е улица най-често е нътс.

Поздрави,
      Боби
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      Благодаря на JusTCrAzYBG и на Боби !
      Научих няколко неща за които не се бях замислял. Особено djbobbybb : "Ръка1- играча е пасивен-лимпва префлоп ,олл ин от такъв играч на която и да е улица най-често е нътс."

За стака в ръка № 2 - така си е. Само когато играех в Zoom NL10 и въобще не вървеше - не презареждах веднага и явно съм изградил кофти навик, да не допълвам веднага.

Аз няма да си кривя душата - сигурен съм, че имам много да уча. Малко са хората с които мога да обсъждам покер играта. Повечето ми приятели с които играем домашни игри - не играят сериозно онлайн и форума е мястото от където научавам доста неща.
      Горе долу от началото на тази година започнах да играя пак след дълго прекъсване. Виждам, че доста съм изостанал.

JusTCrAzYBG, аз не съм достатъчно в час, как да се включа в друга зала освен старса при сегашното положение с онлайн играта - освен това ходя на работа и съм там заради трафика, но съм сигурен че си прав. Ако банката ми падне още, ще помисля да сменя залата, тъй като имам време предимно за кеш игра през седмицата.
    • Jakks
      Jakks
      Платина
      :f_mad: като ми се паднат чифт аса и се изприщтвам... 50% всички фолдват, 10% бия аз без особена печалба, 1% бия с взимане стака на опонента и останалите 39% ми го забива старса здраво... Днес на едно турнирче един с К7 ми плати ол-ин-а и познайте 7 на флопа, К на ривъра :) после на един спин с 98о ми разби асата пак ол-ин...

Като цяло не си ги изиграл ръцете правилно...според мен твърде много натискаш да уплашиш противника, и аз бях така преди да се усетя, че губя повече пари в безсмислени блъфове и пуш-игра, отколкот да си фолдна когато не ми е комфортно и майната им на парите в пота - пак ще ги изкарам... Но спиновете ме сукнаха яко за жалост :( Не се опитвайте да си върнете загубите на кеш при спин-ове - не става!
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      Първоначално публикувано от Jakks

Като цяло не си ги изиграл ръцете правилно...според мен твърде много натискаш да уплашиш противника, и аз бях така преди да се усетя, че губя повече пари в безсмислени блъфове и пуш-игра, отколкот да си фолдна когато не ми е комфортно и майната им на парите в пота -
      Съгласен - това го има при мен в момента, блъфовете ги ограничих, но пуш играта я приемам за защитна стратегия - с цел да не чакам да им излязат дроувете , твърде често я прилагам и ефекта е какъвто казваш.

Само да кажа, че се надявам и други играчи да качат ръце тук на NL5 , или да направят тема за NL10 - 25 - 50 , лично аз научих полезни неща само за час и половина от както направих темата , и то от едни три постнати ръце, което в дългосрочен план ще спести време и пари.
      На тези които писаха благодаря ! Ама да знаете, че сега почвам =) =) =) , надявам се който има време и желание да се включва както и да е полезна и за други които в момента са на NL5
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      На НЛ5 дори и на НЛ10 блъфовете трудно вървят. За да се получат играча трябва да е мислещ рег. Там е - имаш - играеш, нямаш бягаш.
      Дори и на НЛ16 вече виждам супер идиотски отигравания. Един добър човек ми плати с А6 купи на 3 барела. На пода нямаше нито купа нито туз, нито 6.

Незнам каква е тази мания да влизат (по скоро да се опитват, защото винаги ги 4бетвам) в игра с 1 ББ префлоп. Виждам го на НЛ16 и НЛ25... по-нагоре не съм стигнал още :)

Та блъфовете вървят срещу мислещи регове, които ти отчитат позицията и реинджа...

Но някой ако ти плати по-голям залог и след това те рейзне сериозно или си планирай следващата улица да си алл инн, или бягай. Платиш ли скъпо за ривъра трудно ще фолднеш после. Винаги си планирай действията напред. Замисли се дали искаш само с топ чифт да се стакнеш.

Все пак са само няколко хода напред (не е като в шаха :) )
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Ръката с АА. Ако е добър играч замисли си с какво би ти платил - с КК и QQ по скоро ще се стакне, може би дори и с АК. Значи остават ТТ, JJ, 99, 88 може би... и АQs....

Покер старс ме дразни защото като генератора каже, че няма да ти пусне... ми няма!!! От време на време те зарибява с някоя ръка, колкото да продължиш да играеш и после пак балтия. Тъкмо си казваш е сега вече имам КК и другия вади АА и си пак назад :) . А това може да продължи и някоя друга седмица ...
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от BigSmileBG

Незнам каквa е тази мания да влизат (по скоро да се опитват, защото винаги ги 4бетвам) в игра с 1 ББ префлоп. Виждам го на НЛ16 и НЛ25... по-нагоре не съм стигнал още :)
      Интересно ми е как точно 4бетваш лимп?

Поздрави,
      Георги
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      [quote]Първоначално публикувано от AnimeWatch
      Първоначално публикувано от BigSmileBG

Незнам каквa е тази мания да влизат (по скоро да се опитват, защото винаги ги 4бетвам) в игра с 1 ББ префлоп. Виждам го на НЛ16 и НЛ25... по-нагоре не съм стигнал още :)
      Интересно ми е как точно 4бетваш лимп?

Поздрави,
      Георги[/quote

Може да не съм се изразил правилно - лимпват си ББ префлоп, а аз си ги рейзвам в позиция :) и винаги колват!!! А съм имал и случаи вместо да чекнат флоп, просто фолдват - и аз си стоя с 67с в ръката при флоп А5Т например. Добри хора.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      @4eisxx - още от темата за нагласения старс (чел съм макс 2-3 страници, но мисля е достатъчно) изглежда, че имаш доста пропуски в начина си на мислене (говоря в покер отношение, разбира се, иначе може и да си Айнщайн) като едно от очевидните неща е, че често правиш връзка между несвързани събития. Имаше едно примерче за това falacy - когато продажбите на сладолед се вдигнат, броят на удавянията също се вдига - на практика с повишаването на температурите, повече хора си купуват сладолед, както и повече хора влизат във водата, съответно нормално броят на удавянията се вдига. Но това не означава, че между продажбите на сладолед и броят на удавянията има директна корелация.

https://en.wikipedia.org/wiki/Illusory_correlation

И като цяло това също може да е доста полезно, ако на някой му се чете - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cognitive_biases

Даже и в тая тема си писал:
      "NL5, NL10, NL25 ... тъй като играта на различните лимити е различна. "

Ами не, не е различна, играта си е една и съща, просто добрите играчите на по- високите лимити са повече, а слабите по- малко, но твоята играта по никакъв начин не трабва да зависи от лимита, а от опонентите (измежду много други неща), рибата си е риба и на НЛ2 и на НЛ200.

hth
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      [quote]Първоначално публикувано от BigSmileBG
      Ръката с АА. Ако е добър играч замисли си с какво би ти платил - с КК и QQ по скоро ще се стакне, може би дори и с АК. Значи остават ТТ, JJ, 99, 88 може би... и АQs....

прав си, не винаги го правя - това е пропуск ! благодаря !

kotsebotse, в темата за нагласеният старс - идеята за продажбите на сладолед... фондовите пазари и т.н.т. , срива на борсите и свързаността на всичко това към покера - не бе мое изказване - аз не се отричам от нещата които съм писал, но както виждаш реших вместо да търся проблема другаде, предпочитам да го търся в моят телевизор.
      От коментарите на само три ръце виждам, че имам пропуски. В края на миналата година започнах да играя отново - виждам, че имам много да наваксам, но въпреки това няма да се съглася на пълно с теб, че играта на различните лимити е еднаква.

Лично при мен смятам, че се получи проблем след като дълго време наблягах на литература за игра с дълбоки стакове на висок лимит, стараех се да използвам тези принципи, на игра при ниските лимити - не се получи. При мен поне не се получи, BigSmileBG според мен е прав за мислещите играчи и нивата.
      На ниските лимити играчите обикновенно са по слаби, или поне по-малко мислещи /съгласи се че мисленето е различно ако става въпрос за потове от 15-20$ и потове от 1000 $ например/, те често правят отигравания, които обезмислят стратегии и принципи на игра с дълбоки стакове и висок лимит. Това е само мнение.

"но твоята играта по никакъв начин не трабва да зависи от лимита, а от опонентите" - с това съм съгласен разбира се, и честно казано не винаги го правя, подценявайки играчите на ниските нива - което е пропуск в цялостната ми игра, за това благодаря !

А относно начина ми на мислене по отношение на покера и отношението към играта , не мисля че имам пропуски - смятам, че по вероятно е, направо да е грешен =) .
      Не ме разбирайте погрешно аз няма да го давам комформистки и да се съгласявам с всичко, но се замислих точно по време на гореспоменатата тема за софта на старса - проблема с играта на много хора, може би идва от предварителните нагласи.
      Литература, видео и т.н.т. има за всички и всеки има достъп до достатъчно материали. Защо тогава едни играчи са печеливши а други не ? Аз за себе си реших, че има голяма вероятност, проблема да е по-скоро в отношението на различните типове играчи, към покера. Начинът по който го възприемат и разбират, както и грешни предварителни очаквания. Започнах през 2009г. , спирах го, пак го почвах, и пак и пак - не е защото съм комарджия, който не може да се откаже - аз и тото не играя даже =) . Всеки път се получава горе долу едно и също - почвам, тръгвам на горе и после срив. За да се случва това - значи има друг проблем и той не е само това как да се играят картите.
      Постването на ръцете за мен е полезно, не само заради грешките в отиграванията, които се коментират а и в начина на мислене докато това се прави.

Тази тема май почти на блог я обърнах =) , но ги пиша тези неща защото си мисля, че не само аз се сблъсквам с подобни проблеми, темата не бива да бъде само за мои ръце, надявам се и други да качват, защото, колкото повече ръце се обсъждат толкова повече неща се научават.
      освен това не е задължително, ръката да е загубена, хубаво е някой да качва и добре от играни според него ръце
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      така ...
      темата заплашва да се превърне все повече в мой блог =) , понеже само аз поствам ръце , но това няма да ме откаже, тъй като във всички мнения до момента съм видял полезни за играта неща, на които съм обръщал малко внимание или не съм ги знаел ... може и да се окаже, че само аз съм на NL5 и всички други са на горе - което би било супер !

на въпроса,
      някъде бях чел една приказка - че не всеки път когато губиш - си играл зле , и не всеки път когато печелиш - си играл добре, така че ще следващите няколко ръце ще са ръце, които са печелили но са оставили - съмнения за грешки,

тъй като се надявам да не качвам само аз ръце тук - предлагам да се номерират ръце и всеки, който качи ръка за обсъждане просто да й слага номер , по-лесно ще е за всеки който реши да вземе отношение и да се включва

идеята ми е да се качват и печеливши ръце е , че малко внимание се обръща когато ръката е била спечелена и се набляга на загубените ръце
      фактът че в горните постове ми бяха показани грешки, за които не подозирах, ме кара да мисля, че такива проблеми може да има и при печелившите ръце
      пък и от време на време трябва да показваме че взимаме някоя ръка =) =)

когато се постват печеливши ръце - ще са интересни мнения, как вие бихте изиграли ръката на мястото на "лошия", и кои пропуски в играта биха ви помогнали да спечелите вие ръката, ако сте на негово място

ръка № 4

http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/18646816_7D33D9558B

предполагаеми грешки :
      не рирейзнах префлоп
      чекнах флопа - вместо да заложа - "за да видя къде съм"
      рискована игра на ривъра - бет на половината пот, след ри рейз на търна плаче за ри рейз на ривъра
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      ръка № 5

http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/18646935_6BC5D5BD69

грешки :
      залога префлоп с 10 10 - само три големи блинда бе малък, със среден чифт без позиция обаче 3 бет, ми се стори добре ...
      до ривъра може би бе добре, но смятам, че той щеше да плати доста по-голям залог на края с оглед развитието на ръката
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      ръка № 6

http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/18648509_EA8094C9A2

лууз агресивна ръка и луд късмет срещу играч с VPIP 52 !
      играх така защото, честно казано не очаквах да има поп, гледах го как половин час влизаше всяка ръка и плащаше с най ниският възможен чифт на борда - а накаря ... кой сега е приятел на старса а ! :f_cool: