Spin and Go - Дискусии и анализ на ръце

• AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Здравейте грайндъри !

Отваряме нова тема , в която може да публикувате своите ръце и да получите анализ по тях . Както се разбира от заглавието , ще коментираме Spin and Go ръце . Чувствайте се свободни да публикувате своите ръце , въпроси по тях , както и всички въпроси относно този формат .

Надявам се да се получи добра дискусия , успех !

• 50 отговора
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз

Фишак не е рег 2ра ръка на ХУ в момента нямам спомени от 3way играта му

2рата ръка е срещу слаб агресивен рег с 91/77 ВПИП/ПФР

3тата ръка е срещу БГ рег много играе младежа ама няма как трябва чипове се правят .

• komunqgata
      komunqgata
      Бронз
      Здравейте,ще следя темата с интерес
      По ръцете:
      1-вата бих играл чек/кол на ривъра,но и така изиграно не мисля че ще има голяма разлика.
      2-рата бих бетнал флопа.
      3-тата бих играл по същият начин.
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Здравей !

1-вата е ок и малък залог под 1/2 но под 1/3 определено е твърде малък залог , като зависи от рибата , бих го колвал в повечето случай .
      2рата - снап фолд с/у рег префлоп . Щом е толкова агресивен , не очаквам да ти фолдне и на мин 3 бет , а определено има доста по-добри ръце с които можеш да блъфираш . Късмет си изкарал в конкретната ситуация , реално рейнджа който дефендва 14 бб с/у 3 бет те смазва на този борд.ю
      3-тата Като знам с/у кой играя бих затворил покерстарс-а :nh:
    • Vengeance166
      Vengeance166
      Бронз
      Първата ще бетна 3,5бб на търна, на ривъра също толкова, ако съм чекнал търн.

Втората бих правил такъв плей на 15ките предимно срещу хора, които играят стратегия с минрейз ботъм 10% частта на рейнджа си шалоу, плюс нали квото валю решат. Тоя чики рики помня само, че е мега слаб, но щом фолдва ботъм 10%, има някакъв лимп рейндж(предполагам състоящ се предимно от ботъм 80-90% частта от ръцете), уникално слаб е => ще те флатва прекалено много, става прекалено трики това отиграване срещу толкова слаб опонент.

Третата постфлоп ми харесва доста, ако предположенията ми за рейнджа му тук са верни. Пре клоня повече към 2,2х изо:profit:
    • SoHmNigredo
      SoHmNigredo
      Бронз
      Темата много ми харесеса и евала , че си я пуснал .

1-вата бих коллнал ривъра . Не виждам с какво ни бие рибата .
      2-рата съм фолд ако ще да има и 5 чипа само .
      3-тата съм чек /фолд не виждам какво толкова можем да презентираме . Бих блъфирал в по-добра ситуация .

Имам 2 въпроса .
      1-во как мога да си видя чип/ев в ХМ
      2-ро Може ли да дадете кои статсове са ми нужни за Спиновете
      Сори за тъпите питанки но съм нов във формата
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от SoHmNigredo
      Темата много ми харесеса и евала , че си я пуснал .

1-вата бих коллнал ривъра . Не виждам с какво ни бие рибата .
      2-рата съм фолд ако ще да има и 5 чипа само .
      3-тата съм чек /фолд не виждам какво толкова можем да презентираме . Бих блъфирал в по-добра ситуация .

Имам 2 въпроса .
      1-во как мога да си видя чип/ев в ХМ
      2-ро Може ли да дадете кои статсове са ми нужни за Спиновете
      Сори за тъпите питанки но съм нов във формата
      Здравей !
      чипев-то в Хм за жалост не ти го изкарва както в ПТ4 , а трябва чиповете да разделиш на броя турнири .
      Втория въпрос имаш предвид , кои статсове за хъда ?
    • SoHmNigredo
      SoHmNigredo
      Бронз
      Да точно това имам впредвид . Ми тогава за по лесно на мина на ПТ4 ?
      Сори много пак за глупавите питанки ма хич ме няма с тия програми .
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Най-добре ще е да използваш ПТ4 . По-подробни статистики , можеш да си анализираш по-лесно играта . ХМ2 е удобен за кеш .
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз
      Така сега аз ще ви кажа какво мисля :
      ръка 1) играча е фишак и е агресивен рейзва доста и лимпва слаб рендж след моята изолация на тоя флоп много често ще има 1пайр с гът или отворен стрейт или 2 чифта . За това е по добре за мен чек кол от колкото бет и фолд на алл ин пък ако има J5o винаги може да реши да чеква и да вземем ръката на шоудоун. Търна като видях К си мислех да бетна и трябваше да го направя да дефедна от тия чифт с гът стрейт и тнт . На ривъра искам да бетна малко да може да ми плати с 9ка и 8ца без да има нужда да си обръща ръката в блъф. След големия рейз не очаквам рибок да ме блъфира няма да се учудя през цялото време да е бил с 76,7J,JQ.

Втората: играча е с 14бб рег ако лимп трапва ще ми бутне алл ин с две думи няма Ах комбота,22-ТТ. Вероятни са TT+ с който може да флатне само . Понеже е слаб мисля че би го направил само с QQ+. Флопа няма смисъл от бет защото рега ще ме сложи на броудуей или Ах и ще ми влиза алл ин доста често а имам шоудаун стойност. Второ на тънра не залага ако тук беше заложил щях да фолдна това е енда от най слабите линии .Бет флоп чек търн бет ривър ако беше добър рег играеше високи лимити с неговия стак щеше да бетне 2/3 на търна и да ми влезе алл ин на ривъра така ще репва хиляди неща или някоя друга по добра линия . Ривъра бях решил че ще му платя освен ако не се повтори някой катра и не бутне алл ин или не излезе Т-К . Аз през цялото време бях го сложел на ТJo и подобни комбинации .
      3тата ръка :Изолацията дали е 2,2 2,5 се тая . Като цяло когато стака намалее е по добре да изолираш по малко защото ако имаш Т9с и изолираш до 3х и той ти бутне с 10бб ти дава одс да колне. С малкото изо не ми е проблем да фолдна на алл ин . Неговия рендж е основно дроус ,Топ пайр ,секонд паир , мисля че КК-АА би ме засилил на флопа или би ме колнал (аз предпочитам кола лично) . Въпроса е че реговете на тия лимити толкова често ще ви флатват тоя малък залог на флопа (малък за да не реши да чек рейзне алл ин с дроувете ,ми да плати рейза в позиция , търна като цяло е добър дава ми опен срейт и тука картите с който би ми платил алл ин на флопа вече няма оддс и трябва да фолдне . Ако плати с 98о ще си запиша един ноте защото аз очаквам да фолдне това и другия път ще го издебна .
    • komunqgata
      komunqgata
      Бронз
      J8 25bb OOP heads up.
      Без инфо съм за играча.Струва ми се ,че мн съм сгрешил с кола на ривъра,защото по слабите 8х,ще ги стаква на търна,а другите му ръце ме бият.
    • komunqgata
      komunqgata
      Бронз
      Poker Stars $6.85+$0.15 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 2916632
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: t640 32 BBs
      Hero (BTN/SB): t360 18 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BTN/SB with K :heart: A :diamond:
      Hero raises to t40, BB calls t20

Flop: (t80) 2 :spade: Q :club: K :spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets t48, BB calls t48

Turn: (t176) 5 :spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets t130, BB raises to t290, Hero calls t142 all in

River: (t720) 9 :heart: (2 players - 1 is all in)

Играча е рег на 7$,доколкото има такива.
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от komunqgata
      Poker Stars $6.85+$0.15 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 2916632
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: t640 32 BBs
      Hero (BTN/SB): t360 18 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BTN/SB with K :heart: A :diamond:
      Hero raises to t40, BB calls t20

Flop: (t80) 2 :spade: Q :club: K :spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets t48, BB calls t48

Turn: (t176) 5 :spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets t130, BB raises to t290, Hero calls t142 all in

River: (t720) 9 :heart: (2 players - 1 is all in)

Играча е рег на 7$,доколкото има такива.
      Здравей ! Бих използвал по-малки сайзинги , с/у тоя сайз би трябвало да няма никога блъф , понеже няма и ФЕ ..
      В повечето случаи ще показва 2 чифта/флъш
    • iulian220
      iulian220
      Бронз
      Първоначално публикувано от komunqgata
      J8 25bb OOP heads up.
      Без инфо съм за играча.Струва ми се ,че мн съм сгрешил с кола на ривъра,защото по слабите 8х,ще ги стаква на търна,а другите му ръце ме бият.
      Имаш блокър на флъша и стрейта така че кола е ок
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Първоначално публикувано от Kamen992
      3тата ръка :Изолацията дали е 2,2 2,5 се тая . Като цяло когато стака намалее е по добре да изолираш по малко защото ако имаш Т9с и изолираш до 3х и той ти бутне с 10бб ти дава одс да колне. С малкото изо не ми е проблем да фолдна на алл ин . Неговия рендж е основно дроус ,Топ пайр ,секонд паир , мисля че КК-АА би ме засилил на флопа или би ме колнал (аз предпочитам кола лично) . Въпроса е че реговете на тия лимити толкова често ще ви флатват тоя малък залог на флопа (малък за да не реши да чек рейзне алл ин с дроувете ,ми да плати рейза в позиция , търна като цяло е добър дава ми опен срейт и тука картите с който би ми платил алл ин на флопа вече няма оддс и трябва да фолдне . Ако плати с 98о ще си запиша един ноте защото аз очаквам да фолдне това и другия път ще го издебна .
      Като изолираш с тия офсют боклуци, не смяташ ли, че ще си твърде много блъф хеви? Кои ръце блъфираш на тоя борд?
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз
      трябва балансирам няма как да изолираш нон алл ин само валю иначе реговете ще играят супер лесно срещу теб ако играеш 90% от картите тия 10% е добре да са в изо ренджа . Второ с чек бек много често удряш 2ри чифт ,ботом чифт или дроус и опонента знае това и ти няма да издържиш 3 бета на флоп,търн,ривър. Ясно е че като изолираш няма как да си напред с 42о въпроса е борда дали е добър за ц-бет или не е. Тоя ми се видя добър , защото имам някаква идея за ренджа на моя фриенд и той е с повече секонд пайр,различни дроуве , и с малко предимство пред нътса и топ пайр който той не би фолднал.
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Ясно, ама не е ли по-добре тия боклуци да са сютед? По същия начин ли би играл, ако имаше да речем QQ?
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз

тука може да се придобие някаква представа естествено на тоя борд очаквам да фолдне на цбет около 25% от случаите и на и над 50% на овър пуша на търна . Тия неща за баланса имат смисъл само срещу хора който имат хъд и мислят срещу риба никога не го правете.
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз
      естествено че QQ бих играл по същия начин само където с толкова силна ръка може да играя чек на търна защото много от салбите регове ще го видят като слабост и ще си превърнат готови ръце като 98о в блъфове.
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз

История с играча нямам в ръце от бутона 2 пъти фолдна и един рейз от мен от сб вс бб ч фолд първата ръка която играе . Реших на ривъра че чек калл не е най доброто решение защото не вярвам втори чифт или трети да го превърне в блъф. Бетвам малко по високо от нормалното да знам че ако ми бутне алл ин значи плащам или за сплит или съм много зле .
      Доктор Апостолов какво мислите за ръката .