Избор на семейна кола!

• achko
      achko
      Бронз
      Здравейте приятели,

Решил съм да купувам семейна кола и се колебая между Опел Зафира, Рено Еспейс, Рено сциеник, Ситроен Ксара Пикасо, Фолксваген Шаран (приемам и предложения за подобен тип кола). Склонен съм да дам до към 5к лв.

Какво ще препоръчате?
  • 56 отговора
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Мицубиши аутлендър;) , независимо колко е старо;) По-добро е от всички горепосочени от всички гледни точки/цена, качество и поддръжка/;)
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от vengeance77
      Мицубиши аутлендър;) , независимо колко е старо;) По-добро е от всички горепосочени от всички гледни точки/цена, качество и поддръжка/;)
      Много пара са.. най-евтиното, което видях е 5400лв, нерегистрирано в БГ и с десен волан. Тоест минимум 6к ще ми излезе..
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      От тия къде си изредил само зафирата става :D
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      Първоначално публикувано от freax0r
      От тия къде си изредил само зафирата става :D
      pretty much , въпреки че не разбирам защо трябва да е кола тип мини ван или ван . Просто си вземи комби за тези пари може да потърсиш и други коли тип - VW passat .. ; сорри ама не се сещам за други хаххаах просто съм фен явно на VAG :D защото от опит и в трите марки - шкода , vw , audi имам добри впечатления за сега :) и смятам че колите са достатъчно добри т.е. задоволяват повечето хора от към екстериор / интериор и цена / качество. Та... просто си вземи някакво комби или зафирата :D
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Зафира съм карал и ми беше много неудобна, ръката ми се буташе в някакви пречки като превключвах скоростите. От Пикасо съм чувал добри отзиви. ГЛ.
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Ангеле, да не се задава втори наследник?
      Бих си взел такова за м/у две и три деца. Комби би трябвало да ти върши работа за м/у 1 и 2. Така ще можеш да избираш от повече коли за този бюджет.
    • achko
      achko
      Бронз
      @DeanD Е не още ма планираме по принцип, тъй че ще купувам с перспектива. :)

Комби също е вариант, но реално като габарити е просто по-ниско от миниван инак даже и по-дълго в някои случаи, така че не виждам особен смисъл.
    • didomarinov
      didomarinov
      Бронз
      Ако гледаш в перспектива по-добре събери още пари и си вземи нещо по-ново. Ние (с жената) си купихме кола преди 2 месеца. Почнахме да гледаме такива около 4-5 к и накрая след като видяхме какви кочини са тея по 15 години дадохме 8к и си взехме сеат леон 2008. Първо се бяхме спряли на Сеат Алтеа но като не си намерихме читава взехме Леона. И аз отскоро имам дете (10 месеца без някой ден) и Леона мога да кажа че ми стига засега. Брат ми има Опел зафира (също с едно дете е) и като цяло става, но просто си личи колко е таркаляна горката. Прави основен ремонт, 2 пъти го оставя на пътя по време на почивка... абе кофти работа.
      Затова ако не ти трябва спешно кола и не бързаш по-добре нещо по-ново.
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Тия кошници дето си избрал, направо ги забравяй. 5к, мини ван и семейство, нещо не ми се връзват в едно изречение.

Аз бих се съгласил с колегите горе, едно комби ще ти свърши страхотна работа!
      Нещо подобно, ще ти влезе в бюджета:

Смешно, не смешно, ама това с комбитата/ ванове за семейство ми е малко преувеличено. Аз от 1-2 седмици возя младши барбар с жената с едно Кайманче

Честно не ми трябва миниван като ходим в парка/магазина/разхдока дето и да е. Рода в провинцията нямаме да ходим всеки уикенд, на море веднъж дваж в годината, не е болка за умиране :D Не казвам че става за единствена кола в семейството, ама не е и толкова драма. Пък и младши с усмивка се вози, в другите коли все спи :D :D :D
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Първоначално публикувано от achko
      Комби също е вариант, но реално като габарити е просто по-ниско от миниван инак даже и по-дълго в някои случаи, така че не виждам особен смисъл.
      Ако ти трябва височина/7 седалки/да се върти назад дясната, значи точно ван търсиш. Ако ти трябва място в багажника за колички и памперси комбито ще ти върши по-добра работа една идея.

ред: Предложенията на bmwteam ме кефят. Марто, по важност ли е подредена големината на снимките? :D
      Поздрави,
      Деан
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, Ачко

Аз нямам идея точно какви съвети търсиш, но от личен опит знам, че не е много приятно да си търсим автомобил и да не знаем какво искаме. Поне на мен ми действа много затормозяващо...
      Веднъж ми се е налагало да си купувам автомобил непредвидено без да искам да си сменям моя (след тотал щета) и определено беше доста изнервящо защото нямах никаква идея каква кола да си взема в този ценови диапазон в който трябваше да се вместя. При теб положението е малко по-добре защото поне си се спрял на няколко модела.

Съвет не се наемам да ти дам, но мога да споделя как бих процедирал аз, понеже и аз в момента избирам подобен автомобил и съм ги преглеждал доста.
      Ако се интересуваме от това коя е по-здрава, изгодна за поддръжка и т.н. със сигурност ще се сблъскаме с доста противоречиви мнения за всеки един модел и ще намерим, както и достатъчно доволни, така и недоволно от всяка марка. Говорим за кола втора употреба все пак и на какво ще попаднем си е голяма доза късмет.

Та първото нещо на което бих обърнал внимание е външния вид. След това( като това за мен е най-важното ) е салона, все пак ние ще се возим вътре и бих искал да се чувствам комфортно.
      По тези критерии аз лично, веднага изключвам Рено сциеник, Ситроен Ксара Пикасо, Фолксваген Шаран.
      Така бих намалил избора си до Опел Зафира и Рено Еспейс. Както казах вече, аз държа най-вече на интериора и повечето коли които отговарят на желанията ми са от специалните модели на марките, в случая OPC на Опел, като естествено има и хубави от обикновените, но са по-редки и с един бърз преглед остановявам, че надхвърлят определения бюджет. Така, че аз лесно сведох избора си до само един модел, защото ще имам по-голям избор.

Според мен трябва да вземеш в предвид, че Опела е по-малък от Ситроен Ксара Пикасо, Фолксваген Шаран и Рено Еспейс, което го прави една идея по-удобен за всекидневна употреба и за шофиране от повечето жени=)

Поздрави и успех в избора на новата придобивка.
    • achko
      achko
      Бронз
      @bmwteam Е ти па намери какво да ми препоръчаш. :) Тея пак ще са 15 годишни, а като се строши нещо ти режат главата. А и кола със задно предаване.. не мерси.

Иначе от изброените от мен за под 5к се намират доста 2004-2005-та година, което не е чак отчайващо старо.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравейте,

Бих изказал мнението си и за "старите" и "новите" коли, пък всеки да си вади изводите. Повечето коли имат 5г. гаранция, което означава, че след този период започва да се чупи. Което вече се отнася и за повечето продикти на пазара като цяло! Взимаме си уж "нова" кола "само" на 6-7г. която до сега е била в добро здраве и карана без да дава големи проблеми... Започваме да подменяме едно по едно в продължение на 2-3г. общо взето подменяме почти всичко ( защото то си е изпяло песента) и накрая ни писва или искаме да си вземем по-нов автомобил и го даваме на някой, вече стар, на цели 10г. който го експлоатира почти без никакви проблеми в следващите 4-5г.=)

Поздрави,
      Иван
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Комби ще ти свърши чудесна работа. Вземи си японска кола не се занимавай с френски дараци. Или пасата, който bmwteam е показал - една от последните здрави немски коли. Другото е добра преценка и късмет. Успех
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      ред: Предложенията на bmwteam ме кефят. Марто, по важност ли е подредена големината на снимките? :D
      А не бе :D

@bmwteam Е ти па намери какво да ми препоръчаш. :) Тея пак ще са 15 годишни, а като се строши нещо ти режат главата. А и кола със задно предаване.. не мерси.
      Остави ги ти тея работи, "режат ти главата". Това са митове и легенди, дето тия къде никога са нямали такава кола ги разправят.

А тва със задното предаване, са същите дето "им режат главите". Кво му е на задното предаване? Зимата се въртяла задницата? Дрън дрън. Цял живот все със задно карам. Вземи един Xdrive и едно куатро тогава.
      VaskataBuci може да ти продаде неговото Ауди, комби, кара си семейството с него човека, супер е! На 10 иляди ойро ще го спазарим ;)
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Ачко, нашата е А4, същата като на снимката. Доволен съм. Взех я преди 3 години за 7 и нещо. (Сега гледам вървят по 10к евро :coolface: )
      Карал съм и същата Шкода няколко години, също няма проблем, доволно като кола. Колегата е с 2 деца и имат Октавия седан 2008 1,9 ТДИ. Екстра му е. А комбито ще ти дойде още по-добре.

Определи си една сума - тия 5к по-добре малко ги завиши (що не ги удвоиш на някой мач на европейското :coolface:) . Избери си 5-6 модела коли и търси най-читавото каквото може да намериш за тия пари.
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      10та стъпка влизаш тук
      Е как да не съм споменал, ама няма кой да чете :D
    • achko
      achko
      Бронз
      Ох лол :Д @bmwteam как не те домързя да го изпишеш всичко това. :)

Шкодите по принцип много радват. Даже и да не е комби багажника е супер голям. Ама искат цифра, а аз над 5к просто не искам да давам. Щото после трябва и каско и аре няма нужда да ръся по 2к на година за колата...

Иначе ся съм хвърлил око на ТОВА и ТОВА.

А да. Автоматични скорости заради жената, че на ръчка така и не можа да се научи да кара. И да, знам че ще се главоболя с тоя автомат, но по-добре отколкото изобщо да не кара жената.
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Е такава схема и Остап Бендер нямаше да измисли. Евала! :D