Банки и такси?

• nikolapetkov
      nikolapetkov
      Начален
      Здравейте,

Искам да попитам какви са таксите в различни банки в които имате сметка, тъй като едно пише на сайтовете им с файлове от по 5 стр. а реалността е друга и според мен за обикновенния човек са доста объркващи и неразбираеми.

Аз съм на ОББ, левова сметка, Visa Electron:

Месечна такса: 2,5лв
      Теглене от банкомат на ОББ: 30 ст.
      Теглене от чужд банкомат: 1лв.
      Депозиране към Pokerstars: 500лв - такса 10 лв.(същата е таксата и при теглене от Pokerstars на същата сума).
      Теглене на сума от гише на банката: Доста високи: такса + % (доста по-евтино излиза да се изтегли сумата през банкомат, независимо от броя на транзакциите).
      Банков трансфер от Pokerstars към сметка: 20лв.
      Плащане на стоки в БГ: Безплатно

Знам, че банките също са хора :D и те трябва да печелят, но таксите в моя случай ми се струват доста завишени. Как стоят нещата при Вас?
  • 12 отговора
    • komunqgata
      komunqgata
      Бронз
      По мой наблюдения най-добре е при Прокредит банк И ЦКБ,цифри не мога да ти дам но е доста по евтино.
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      Първоначално публикувано от nikolapetkov

не съм сигурен но мисля че тази такса се начислява от старса, не от банката
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравейте,

От Старс имат такса само за превалутиране ако има такова. Докато повечето банки имат такса за валутен банков трансфер, която е процент от сумата и минимум в размер на 10 евро. Например банката която аз ползвам (СИБАНК) до 100 евро няма никакви такси аз за по-голяма сума, таксата е както съм написал по-горе. Получава се, че ако изтегля 100 евро получавам 100 евро а ако изтегля 110 евро пак ще получа 100 евро.

Поздрави,
      Иван
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Oт началото на тази година повечето банки си завишиха таксите. Месечна такса, такса трансфер и такси за теглене от гише.
    • venkablgd
      venkablgd
      Бронз
      Завишават,затова имад над 400 милиона лева печалба мазните банки
    • antipraslak
      antipraslak
      Бронз
      сменяй банката :f_ugly:
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Аз съм на ЦКБ(левова) таксата ми е 1.5лв на месец .Зареждам в старса без такса ( поне допреди 1януари , от тогава не съм оперирал там).Когато теглиш ги нареждай направо на картата не на сметката винаги са ми идвали по курса за деня до стотинка , 8.5лв ми взима банката(това е 1к $ нагоре не съм дърпал не знам дали е така ).Надявам се да съм бил полезен :f_thumbsup:
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Първоначално публикувано от 4eisxx
      Първоначално публикувано от nikolapetkov
      не съм сигурен но мисля че тази такса се начислява от старса, не от банката
      тцъ, няма такова нещо, от банката си е.

Аз не рабирам от такси, проценти и т.н. щото съм олигарх, не броя стотинките, па и съм некъв ВИП в Уникредит, ама все ми се струва че от ОББ яко те цакат. Доста високо удрят, щом и от собствен банкомат имат такса... бати нагледците
    • nikolapetkov
      nikolapetkov
      Начален
      Разгледах таксите на повечето банки и според мен най-изгодно е в Булбанк. Скоро ще си направя сметка и ще видя дали в действителност е така.
    • zigiza
      zigiza
      Начален
      Сега ходих в ЦКБ и една служителка ми каза,че вече не издавали виза електрон,а някакви виза дебит!Някой да знае дали тези виза дебит стават за покер?
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей zigiza ,

да няма никакъв проблем да я използваш за покер.Тези карти са нещо като по-нова версия на Visa Electron,ако не се лъжа са и безконтактни.дано съм ти бил полезен.

Поздрави,
      Георги
    • zigiza
      zigiza
      Начален
      Благодаря!