Raisolution SNG's turnin' bronze into diamond

• Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      In order to live, you must be willing to die :heart:
      My SNG motto

Тъй като снощи не ми беше много приятен ден за покер и така да се каже нахраних рибата, тази сутрин не ми се играе, но пък за сметка на това реших да си започна блог. И така казвам се Митко от София, на 19 години, уча в СУ специалност Информационни системи. Преди да получа бонуса от покерстратеджи, играех в покерстарс, след като бях спонсориран от neelton с 5$, най-често на 0,10$ снг за забавление, а по-късно и ССС на НЛ10. Тогава като цяло нямах идея кое защо как и кога да правя и си мислех, че покер се учи само с играене :D е да, ама не!
      След като получих бонуса, започнах да играя само във фултилт и се концентрирах само върху СНГ, предимно СТТ. С еднодоларовите имах доста затруднения, заради високия рейк и слабите играчи с много късмет, но благодарение на втората част от бонуса успях да ги "победя" :s_biggrin: След това преминах през 2$ и 5$, за кратко се задържах и на супер турбо 3$ ( които между другото са идеални, за тренировка върху ICM, но е необходим поне 100-150 BI банкрол). В момента играя 6$ турбо снг и мога да кажа, че турбо форматът ме грабна веднага :P Интересен е, с много екшън, бързо се стига до пуш/фолд фазата, а и предпочитам по-висок hourly rate отколкото по-висок ROI :s_grin: Започнах ги с около 70 BI и за щастие не попаднах на моментален даунсуинг, но на няколко пъти видях как за един ден могат да се загубят или спечелят 100$, затова от тук нататък винаги ще спазвам 100 BI bankroll.
      Прочел съм всички статии до сребро и съм изгледал всички видеа, затова и както името на блога ми подсказва, целта ми е да стана злато възможно най-скоро и да работя колкото се може върху играта си. Дано чрез блога да стана по-сериозен в тази област :f_grin: Това лято озвучих доста от видеата за покерстратеджи, от тях също запомних много важни неща.
      Дългосрочни цели няма да си поставям засега, краткосрочните ми цели са следните:
      :spade: Да дочета книгата на Мошман, остават ми около 50 страници. Книга, от която всеки 10 страници, вдигат ROI s 0,5% :s_biggrin: Изпълнена
      :heart: Всеки ден да тренирам ICM по 300+ ситуации. Изпълнена
      :diamond: Да играя по 20+ снг на ден. Най- важната цел, ако искам да стана със златен ранг!!! Изпълнена
      :club: Да победя 6$ СНГ ( следствие от предните 3 цели) Изпълнена

В края на този пост искам да благодаря на всички, които по един или друг начин са ми помогнали (и надявам се ще продължат да помагат) да се развия като покер играч и с риск да изпусна някой, ще ги изброя : nvelev, ethanrox, bah22, finchybg, Unam, chenny8888, TheNose, lennonac, miskokvo и ежедневни дискусии с моите бъдиийс ( те си знаят кои са) :f_love:
  • 138 отговора
    • neelton
      neelton
      Бронз
      :f_biggrin:

Няма да се страшиш при суинговете. Ако се случат винаги може да ме попиташ в скайп да ти разкажа детайлно как е минала поредната ми сесия и набързо ще ти се вдигне настроението като ти изброя 4-5 сък аута на противници. :s_biggrin: We are FE ME I!!

Поздравления за блога и много успехи занапред!

Illegitimi non carborundum!
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Честит ти блог, Митко! Надявам се да четем само за успехи! Ще го следя с интерес!

Поздрави,

Надя
    • EthereaL
      EthereaL
      Злато
      Успех с целите и честит блог :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Честити ти блог и много успехи!!

Поздрави,
      Деси
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Мерси на всички за пожеланията :P Днес сесиите ми минаха страхотно. Имаше доста от редовните играчи, но за повечето имам наблюдения от последните дни и започнах да се нагаждам към играта им.

Турнири - 19
      ROI = 39,9%
      Winning = 49,3$ + 2,56$ rakeback = 51,8$ :heart:
      Rake = 9,50$

Играя по 4 маси, но е време да вдигна на 6. Тогава мисля, че без проблем ще имам по около 30 снг на ден и златен ранг :s_evil:

Ето две ръце от днес. Не знам защо, но К4 днес много ме обичаше :D
      Първата показва защо слоуплей съкс :s_mad:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $120(BB) Replayer
      SB ($4,035)
      Hero ($1,255)
      UTG ($1,955)
      UTG+1 ($1,535)
      UTG+2 ($1,190)
      CO ($2,260)
      BTN ($1,270)

Dealt to Hero 4:heart: K:spade:

fold, fold, fold, fold, fold, SB calls $60, Hero checks

FLOP ($240) 2:heart: 4:spade: 9:heart:

SB checks, Hero checks

TURN ($240) 2:heart: 4:spade: 9:heart: 4:diamond:

SB bets $120, Hero raises to $1,135 (AI), SB calls $1,015

RIVER ($2,510) 2:heart: 4:spade: 9:heart: 4:diamond: 8:club:

SB shows J:diamond: J:spade:
      (Pre 71%, Flop 76.1%, Turn 4.5%)

Hero shows 4:heart: K:spade:
      (Pre 29%, Flop 23.9%, Turn 95.5%)

Hero wins $2,510

А тази е един леееко лууз пуш на хедсъп, но останалото говори само за себе си :s_love:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $500(BB) Replayer
      ($7,490)
      Hero ($6,010)

Dealt to Hero K:club: 4:spade:

Hero raises to $6,010 (AI), calls $5,510

FLOP ($12,020) 4:diamond: 4:club: 4:heart:

TURN ($12,020) 4:diamond: 4:club: 4:heart: 3:spade:

RIVER ($12,020) 4:diamond: 4:club: 4:heart: 3:spade: T:spade:

shows Q:diamond: J:club:
      (Pre 44%, Flop 0.0%, Turn 0.0%)

Hero shows K:club: 4:spade:
      (Pre 56%, Flop 100.0%, Turn 100.0%)

Hero wins $12,020
    • EthereaL
      EthereaL
      Злато
      Добро начало! Продължавай така. Отиграването на опонента в първата ръка за мен е напълно неразбираемо... не е като да държи трипс за да слоува :f_confused:
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Днес започна невероятно сесията със 7 ITM finishes ( роят по едно време достигна 150%) , но после и завърши с още толкова OTM и нещата привършиха общо взето като снощи:
      ROI= 45,4%
      Rake= 8$
      Winnings = 47,20$ + 2,16$ rakeback =49,4 $
      Като цяло съм адски доволен с тези 100$ за уикенда :f_biggrin: Мисля скоро да изтегля малко пари, но никога не съм го правил и нз трябва ли да направя депозит? чувал съм че блокират акаунта, докато не им изпратиш данни. Ако някой има инфо, приемам съвети.
      Днес не съм пипвал icm trainer и sng wizard, така че сега мисля да направя един преглед на сесията и евентуално кратка тренировка на ICM.
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Днешния ден мина под мотото:
      Защо да пушвам, след като ББ винаги има QQ+
      Отново и отново и отново... :f_confused: Но все пак, ако някой очаква да печели постоянно на покер, по-добре въобще да не се захваща ;) Поне успях да направя 23 снг-та, с което си изпълнявам една от целите- да играя повече, за да отключа златните видеа. След няколко първи места в последните снг успях да избия повечето загуби и привърших деня на -15$ .
      П.П. Не знам дали някой слуша тренировката на Unam днес, но по едно време блъсна леко по бюрото след ужасен бадбиийт, което показва, че дори и най-добрите могат да бъдат извадени от нерви :D
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Здрасти,

поздравления за блога :)

Що се отнася до тегленето, в повечето зали действително трябва първо да депозираш. Но така или иначе, ако искаш да се развиваш, все трябва да си направиш акаунт, например в Moneybookers. Най-добрият вариант е, по възможност избягвай да използваш карти. Направи превод до сметката на Мънибукърс (има инструкции, bank transfer), след това една проста верификация (става и като им пратиш снимани документи - лична карта + някаква сметка, за телефон например, където ти се вижда адреса и името) и си готов да прехвърляш хилядарки, което ти и пожелавам ;) Става изключително бързо и удобно.

Поздрави,
      finchybg
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Мерси, finchybg :) В мънибукърс имам акаунт, чрез тях купих холд ем мениджъра. Значи тези дни ще направя депозит.
      Не съм играл въобще днес, но до сега имах лекция върху Game theory и основна тема беше Nash equilibrium. Този семестър започвам да изучавам теорията зад icm така да се каже :D
    • EthereaL
      EthereaL
      Злато
      Е в кой университет ги учите тези предмети? И аз бих записал :)
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      В Софийския :) факултета по математика и информатика.
    • EthereaL
      EthereaL
      Злато
      И там учите творенията на Наш и Теория на игрите? Сигурен ли си, че това не е Хазартния факултет? :f_biggrin:
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Е то game theory, prisoners dillemma, nash equilibrium при мен лично в УНСС са ги споменавали 1) по микроикономика, 2) прогнозиране и планиране, 3) политология :)

Явно е доста популярно :)
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Не писах последните няколко дни, но всичко вървеше тооолкова зле, че просто нямаше за какво. Толкова болезнени бад бийтове, ужасни колове, правех и толкова лууз ристийлс, когато имах голям стак, все едно исках турнира да свърши за една ръка... На няколко пъти се усетих как излизам от нерви и продължавам да играя, което обаче ще ми е за урок, за да изградя психика, с която въобще няма да ме вълнува спечелил ли съм, на бъбъл ли съм отпаднал или опонентът е ударил 1-аутър на ривъра ;) Не мога да знам какви карти ще излизат на флопа или да предричам дали ръцете, които доминирам с много, ще ме бият 100 пъти подред. Търпение и винаги A-game! Никога не трябва да се мисли за резултат, да не говорим за избиване на загуби! Това са уроците, които научих, тази седмица!!!
      От лекциите в университета нямам време за Мошман, надявам се уикенда да почета.
      Поне ICM trainer тренирам всеки ден:
      *100 ситуации 5 до 9 човека
      *100 ситуации 4 човека
      *100 ситуации 3ма
      *100 ситуации хедс ъп
      В пуш или фолд фазата усещам, че си подобрявам много играта. Най трудното нещо според мен е да се открие разликата между 80-85% пуш и ATC пуш.
      За да си напомням винаги урока от тази седмица, ще си го запиша с големи букви:
      Работи върху играта си всеки ден и не мисли за резултатите, те ще дойдат сами!!!
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Интересен блог!
      Поне си осъзнал доста важни неща относно покера!
      И при мен нещата не вървят на последък, но е много важно да не се тилтваш и да се опитваш да играеш на предела на възможностите си!
      Успех на масите!
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Мерси бах :) Давай съвети чат пат :P

Най накраяяяяяяяя :D :D :D Последната седмица просто беше най-ужасната откакто играя покер, всеки ден сядах и губех по мнооого. Направо се бях отчаял. И днес най-сетне тази серия спря:
      SNGs - 14
      ROI 78%
      Winnings = 71$ + 1,9 rakeback :heart:
      Няма да играя повече за днес, за да започна утрешната сесия със същото настроение и още по-нахъсан :f_cool:
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Хехе, бравос...

Между другото, спомням си, че беше споменавал, че играеше преди $6 + 0,50 Turbo SNGs.... Как беше с тях положението? Аз ги пробвах сега през уикенда и стартирах доста лошо...
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Да, само на тях играя и днес също :) И аз малко лошо ги стартирах, но като цяло са доста софт и има предостатъчно слаби играчи. Срещат се и доста редовни играчи, от които добрите гледам да избягвам, но има и такива, които 3бетват А7о например във втора ръка на турнира :f_eek: Видя ли ги тях, веднага съм вътре. При теб какво се случи, съкаутс ли?