Dota 2

• AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Днес се фейспалмнах от тази новина: Dota 2 с по-голяма награда от Основния турнир на WSOP

Не заради друго, ами защото ми се виждат прекалено грандомански сумите, които получават отборите.
      Не че не са заслужени - напротив, но ми се струва че това ще има негативен ефект над електронните спортове в дългосрочен план.

Конкуренцията там е брутална - коментирал съм не веднъж, че игрите са ми голяма страст и по едно време почнах да проучвам до колко доходоносни могат да бъдат спрямо покера, тъй като подобни новини са доста примамливи, така да се каже. Тогава BattleHunter (познат в eSport средите като diggy) ме потупа по рамото и ми даде пример, че ако в покера под 10% от играчите са печеливши (цифрата е по спомен), то при електронните спортове под 0,1% от играчите изкарват пари.

Така след подобни новини се чудя дали наистина не вървят в грешна посока - разпределяйки сумите в много ограничено поле от играчи. Дали с по-плоски структури на наградните фондове няма да привлекат много повече интерес към подобни шампионати.

Инак относно дотата - честно казано на няколко пъти ѝ "давах шанс", но нещо не ме грабва. Някак си по-семплата LoL ми допада доста повече и на няколко пъти залитам по нея за по месец и нещо, но отново на чисто любителско ниво.

Е, какво смятате за разпределението на този награден фонд?

На ясно съм, че в крайна сметка зад отбора не стои само един човек, както често се случва в покера, ами са 5-ма основни играчи, резерви треньори, мениджъри (и още редица други хора), техника, разходи по къщите, лагерите и куп други сметки, но пак ми се струва че сумите са доста големи, но може и да греша.
  • 6 отговора
    • crazypsycholog
      crazypsycholog
      Бронз
      Може би интереса към това събитие е доста голям и печалбите също. Организаторите едва ли ще са на минус, това е ясно. Иначе си прав, че наградният фонд не е разпределен равномерно. Според мен целят по-голяма реклама. Нищо, че така ще убият конкуренцията и не малко геймъри ще се пренасочат към Дота 2.
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Те и предните години бяха доста големи наградните фондове. Миналата година победителя взе над 6 милиона. Отделно по-голямата част от наградния фонд е събран от обикновените играчи, които пазаруват в стиим магазина и 25% от цената отива за наградния фонд на турнира. Така от Valve печелят доста повече отколкото дават като награден фонд за турнира. Иначе играта определено е много по-добра от LoL в почти всички отношения, просто не е за casual играчи.
    • pesho55555
      pesho55555
      Бронз
      Първоначално публикувано от Fr0z3nSouL
      Иначе играта определено е много по-добра от LoL в почти всички отношения, просто не е за casual играчи.
      Общо взето Лол е лесния вариант на Дотата.Аз играя Дота от както я направиха, последно обаче играх преди 2 години , че затвориха кварталната зала, а предпочитам да играя с познати - става по-голямо шоу.
      Иначе да си професионален геймър хич не е лесно, по-тегаво е от покера според мен.Един приятел беше в национала по Старкрафт преди 10-тина години и като наближаваха турнирите играеше по 2-3 седмици почти денонощно, отделно имаш разни мачове посред нощите или когато ти кажат и трябва задължително да ги играеш, абе не е като покера да играеш когато ти е кеф.Тогава още не бяха толкова големи парите , въпреки че пак взимаха добри пари.
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Ами то реално наградния фонд го определям самите играчи. Нещо като турнирите в покера. Хората си купуват compendium който ти дава най различни неща. 25% от цената им отива за наградния фонд. Хем получавате разни бонуси, хем спомагате за наградата. Реално обаче като се замислим освен в дотата другите игри са доста далече от към пари. Все пак имаме Българин който ще играе на international 2016 и дано да се представят добре.
      http://wiki.teamliquid.net/dota2/MinD_ContRoL
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Аз преди години бях взел 5 кинта за едно 3то място по Старкрафт в един клуб в Младост :D
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Става въпрос за International. Това е като WSOP на дотата. Провежда се веднъж годишно. Иначе е вярно, че от ел спортове много малко печелят, но и е по трудно. Иска 16 часа игра на ден и непрекъсната подръжка на формата. Не се печели само от турнири. Ако някое про twitch-ва и го гледат хиляди... Отделно има доста хора които ги donate-ват. Има сайтове за boostване където срещу определена сума ти качват определен MMR. От както валве я взеха стана голяма индустрия. Непрекъснато се организират турнири за по 100-200к и нагоре.