Just blog !?!

• guners89
      guners89
      Бронз
      Здравейте,
      След лятната почивка дойде време отново за игра. Заточвам с $50 от $0.25 45-90мах. Първо ще гледам да изиграя 500 турнира на тях и ако съм доволен от резултатите ще мина на $0.50.

• 37 отговора
    • guners89
      guners89
      Бронз
      DAY 1

Днес успях да поиграя малко. Като цяло хем съм доволен, хем не съм доволен от резултатите. На последните турнири които доигравах нямах много късмет и това малко ме тилтна. Мисля, че играх горе долу добре. Играх на 20 маси. За съжаление на няколко пъти имах проблем с компа и се налагаше да рестартирам старса и така ми заминаваше тайм банката. После ставаше малко кофти за игра.
      Ами това е от ден 1 и успех по масите !
    • guners89
      guners89
      Бронз
      DAY 2

Здравейте,
      Днес отново беше успешен ден и успях да кача още малко малко банката. Можеше и да е още по доходоносен ако не бях записал 4-ри втори места. Добре, че на един 90-ман успях да запиша първо място. Добавих и още $1.50 от Poker Challenge което е супер.

• guners89
      guners89
      Бронз
      DAY 3

Днес свърших по рано работа и реших да поиграя малко. Това мое решение не се оказа много добро :f_biggrin:
      Нямах много късмет отделно направих и няколко глупави кола и така...
      Утре продължавам :)
    • guners89
      guners89
      Бронз
      DAY 4

Здравейте,
      Поради технически причини ще се наложи да спра с турнирите. Още като почнах да играя в началото старса ми забиваше от време на време и си мислех, че това се дължи на слабия ми комп и от това, че използвам Google Chrome едновременно. За съжаление този проблем не се оправи, а това е доста досадно особено когато играеш на 20 маси. Днес преинсталирах и реших да пробвам с по малко маси, но без особен успех. Даже по едно време играех 3 финални маси където на 2 от тях бяхме останали 3-ма. Докато се върна на едната маса почти бях останал без стак.

За съжаление в момента не мога да си позволя нов комп, а и с този няма как да продължа да играя мтт затова мисля да сменя формата.
      Най удачно ми се вижда кеш. Понеже там и да ме изхвърли освен да загубя текущата ръка няма какво толкова да стане и отделно с времето тайм банката ти се увеличава. Не ми се играе много кеш понеже доста ме тилтвам ама не мога и да играя на 20 маси.
      Така ще е за сега поне докато не си взема нов комп, а и се надявам този хептен да не здаде багажа.

Ето и малко снимки от началото:

• AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Здравей !
      Пробвай да стартираш старса през pokerstars update иконата , при доста играчи това оправи проблема , включително и при мен .

П.С Повярвай ми не е от компютъра :s_cool:
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      покерстарс + холдем менаджер невероятно ужасна комбинация :) от година 2 насам явно платформата на стрса е станала доста тежка след всеки ъпдейт и като прибавиж менаджера и евентуално ако имаш ноте кади какъфто и комп да имаш работата нестава . На тия лимити сигурно и без хъд може да се играе ако ти е толкова тегав кеша със сигурност ще ги биеш тия нива и без хъд
    • lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Здравейте, Ивелин,

Благодарим Ви, че се свързахте с нас.

Някои играчи са успели да разрешат този проблем по следния начин:

1. Отидете в папката на PokerStars, най-вероятно нещо от рода на: C:\Program Files\PokerStars\
      2. Намерете "PokerStarsUpdate.exe" и кликнете върху файла с десен бутон на мишката.
      3. Изберете "Properties". Трябва да видите раздел "Compatibility". В него, моля изберете опцията "Run this program in compatibility mode for"
      4. От падащото меню изберете "Windows XP (Service Pack 3)"
      5. Кликнете Apply и Ок, за да потвърдите.
      6. Когато стартирате програмата след това, моля уверете се че я стартирате като администратор. За да стартирате софтуера като администратор, кликнете с десния бутон върху шорткъта на PokerStars и изберете "Run as Administrator".

Този начин на стартиране на софтуера ще промени мястото, където се запаметяват Вашите бележки, настройки (user.ini) и лог файлове. За да работят бележките Ви, трябва да ги копирате в тази папка. За да намерите папката, в която се съхраняват, в софтуера изберете "Помощ" -> "Отвори папката с настройки". След това трябва единствено да копирате файла с бележките "notes.user.xml" в новата папка.

Препоръчвам Ви да направите копие на Вашите бележки:

1. Натиснете бутона на Windows + R едновременно
      2. Копирайте следното в полето за търсене и натиснете Enter:

%USERPROFILE%\AppData\Local

3. Намерете и отворете папката на PokerStars
      4. Намерете файла "notes.user.xml"
      5. Копирайте файла на друго място (например USB флашка, външен хард диск, или го изпратете на имейла си)

Моля, пишете ни ако се нуждаете от допълнително съдействие.

Направих горепосоченото и от 2 дена не ми е крашвало , може и да работи :f_thumbsup:
    • guners89
      guners89
      Бронз
      DAY 5

Здравейте,

Благодаря на всички за съветите, но при мен си е просто от лаптопа. Този проблем го няма само със старса, а с почти всичко което пусна.

Днес беше първия ми ден на кеш масите. Мина много зле. Осъзнах колко слаб и тъп играч съм. Даже не знам как до сега съм печелил дори на мтт.

Сутринта станах и реших да си прегледам старите статистики от кеша. Бяха доста грозни.
      За 100к ръце от СБ бях -30бб/100, а от ББ -60бб/100. Като се има в предвид, че нормални стойности са съответно -15бб/100 и -30бб/100.

Това е от сб и бб общо. Красота нали :f_biggrin: .
      Реших, че днес ще работя върху подобряване на този аспект от играта ми. За целта реших да си увелича СС% спрямо СО и BTN . Също така и 3бета. Постфлоп да не предавам толкова лесно. Да започна и да чек/рейзвам.
      Горе долу ми се получиха нещата, но постфлоп съм трагичен. Толкова тъпи плащания ... Има върху толкова много неща да работя, че нз. от къде да почна.
      Това е за днес. Надявам се до края на годината да бия нл2 или поне да съм breakeven.
      Това е от днес:

Това са старите ми статистики и ако успея да достигна 110к ще ги сравним отново.
    • komunqgata
      komunqgata
      Бронз
      За компа направи 2 ра стъпка ако още не си я направил мисля че ще помогне на компа да заработи по бързо.
      http://www.wikihow.com/Speed-Up-a-Slow-Windows-Computer-for-Free
    • guners89
      guners89
      Бронз
      DAY 6&7

Еххх този кеш ... Голяма мъка ми е. Направих около 13к ръце и установих, че нещата не са се променили много от преди. Слаба игра, кофти рън и яко тилт. Определено мисля, че играя малко по добре от късните позиции и защитавам по добре блиндовете. Постфлоп обаче нещата не са толкова добре. Много се заигравам особено в 3бетнати потове. Тези дни като почивам ще се опитам да поработя точно върху това.

• guners89
      guners89
      Бронз
      Day 8

Здравейте,
      Тези дни нещата май тръгнаха както трябва. Поработих малко над играта си и резултатите не закъсняха. Надявам се да продължат все така и да бия нл2 :f_biggrin:
      Ще се опитам и да си организирам и малко по добре времето за да мога да вкарвам поне 8 часа игра на ден през почивните ми дни.

• guners89
      guners89
      Бронз
      Day 9

Double Up

Здравейте,

Днес беше най печелившия ми ден от началото на челинджа. Записах няколко турнира на майтап. Като два от тях бяха фрийроли и точно на тях кешнах. Малко ме е яд на за единия понеже се набих на аса, но какво да се прави ...
      С кеша нещата също вървят добре. Сутринта започнах с 5 бай-ина назад, но успях да обърна нещата.
      След като банката ми е вече над $100 мисля да шотвам нл5.
      Успех по масите !

• vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      :f_biggrin: не че нещо ама сигурен ли си че трябва да шотваш каква ти е причината ? предния пост писа че не чувстваш сигурност в играта си не си сигурен че нщата вървят добре на НЛ 2, печелиш някакви 50 $ от фреерол и шотваш . Продължи си известно време на
      НЛ2 с 50 би ще ти е доста по комфортно и няма да се притесняваш за глупости виж как вървят нещата пооправи си някои лиик още чувствай се добре от факта че си сигурен че ги пръскаш и тогава вдигни лимита . Не да шотнеш с 20 би да те набият както става в 80% от случаите и пак да пишеш че нещата не вървят и трябва да сваляш лимита. Ще си спестиш така повече време и главоболие
    • guners89
      guners89
      Бронз
      DAY 10

Здравейте,
      Днес направих опит за шот на нл5 и нещата минаха доста добре. Картата беше с мен въпреки, че отново рънвам по ЕВ-то. Все още нямам много ръце за лимита, но не мисля че ще ми е голям проблем да мина и през него. Играчите са много слаби пост-флоп. Или фолдвам много или колват със страшни глупости. Даже си мисля, че са по зле и от нл2. Все пак ще изчакам да направя малко повече ръце и тогава ще си правя изводи. Играх и малко мтт, но без успех. Мисля тях да ги играя само когато ми се пада да играя събота и неделя.
      Това е за сега, успех по масите !
    • devasao
      devasao
      Бронз
      Здравей, теб доста често напоследък те засичам по масите... Успех с начинанието. Като гледам за сега много добре се справяш. :)
    • guners89
      guners89
      Бронз
      DAY 11

@devasao Мерси ! Успех и на теб. :s_thumbsup:

Днес не играх особено много. Картата не беше с мен и нямах и голямо желание за игра. Играх колкото да си направя точките за да достигна силвер стар. Като цяло загубилите ръце бяха някаква стандартни ( AA,KK,AK). Беше нормално след силния рън.
      Като цяло месеца беше добър. Надявам се другия да е още по добър.
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей,
      Прекалено си агресивен постфлоп/намали сибета, най- вероятно ти е доста висок/ и не стигаш достатъчно често до шоудаун, освен това намали гапа м/у ВПИП и ПФР до най-много 4, като също можеш да отваряш по-тайд префлоп на тея лимити и да валюбетваш повече/например с ТПТК можеш да търсиш и 3та улица валю/. Няма никаква нужда да блъфираш, само върху извличане на стойност се съсредоточи. Планирай си ръката, на търна каквото и да направиш трябва да знаеш какво ще правиш на различните ръноути на ривъра.
      Поздрави-
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Здравей и благодаря за коментара vengeance77. Оценявам всяко мнение и препоръка. :s_thumbsup:

До някъде съм съгласен с теб. Сибета наистина ми е висок 72,4%. Обаче на тези лимити хората много фолдват. И ако не го направят на флопа то на търна доста често предават ръката.

Относно VPIP/PFR там също гледам да играя повече ръце понеже играчите са много слаби постфлоп. Това е горе долу зависимо със сибета. Отделно доста и фолдват префлоп и лесно се печелят блиндове.
      Също така в момента се старая червената ми линия да не е както преди рязко надолу. Това ми увеличава малко агресията. Гледам когато съм в позиция винаги да атакувам техните чекове и доста често предават ръката.
      Моето наблюдение е, че на тези лимити на които играя в момента масово се играе fit or fold. А когато някой има нещо лесно се познава. Стратегията да залагаме само когато имаме нещо не мисля, че е много добра понеже в момента 90% от играчите играят така. Дори и някои риби. Не казвам, че няма да работи, но не мисля и че е оптимална. Това разбира се е за зоом. Мисля да направя едно кратко клипче на играта ми и ако някой иска да изкаже мнение :)

Това е старата ми графика на нл5. Тук ясно се вижда как червената ми линия е рязко надолу.

Тази е от сега. Вярно извадката е малко, но съм сигурен, че за 60к ръце ще е по добра от предната.
    • guners89
      guners89
      Бронз
      DAY 12

Здравейте,
      Днес беше тежък ден. Пробвах нова стратегия и се оказа пълна трагедия. В по голямата част от времето не бях сигурен какво правя и дали го правя както трябва. На два пъти тилтнах доста здраво. За в бъдеще не мисля да си правя такива експерименти.
      Утре си продължавам по старому и да видим какво ще стане :f_biggrin:

• 1
    • 2