Статии за напреднали

• ddoichev
      ddoichev
      Бронз
      Здравейте,

Играя покер вече от няколко месеца и минах през трудни и много добри периоди, Следвам СГС от 2 месеца и се представям много добре на NL2 изградил съм солидна банка за този лимит и след няколко успешни сесии ще вдигна на следващия лимит NL5. Започнах да чета статиите за статус сребро, но всички те се отнасят за по-високите лимити както и таблиците за отварящите рейзове за напреднали.

Върпоса ми е трябва ли да се придържам към тези статии и таблици на микро лимитите или да си следвам началната таблица? Трябва ли да ги чета изобщо с оглед на това да не ме объркват?
  • 3 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей,

Статиите за статус "Начален" и "Бронз" са ти напълно достатъчно за ниските лимити. Ако мислиш, че само ще влошиш играта си научавайки информацията от сребърните статии - просто не ги чети, докато не стигнеш тези лимити. ;) По принцип не е препоръчително да четеш статии за лимити, които са по-високи от тези на които играеш, защото там играта е различна и може само да се объркаш.

Поздрави,
      Ицо
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Здравей ddoichev,

Скоро някой друг ме беше питал след анализа на една ръка почти същия въпрос като теб, затова направо пействам това, което написах и на него.

Това по каква таблица (или по- скоро с какви отварящи диапазони) да играеш, не зависи от статуса ти, а от постфлоп играта ти и опонентите. Принципно на този лимит е по- добре да играеш по- тайт и предимно с по- силните си ръце, но няма лошо да започнеш малко да разширяваш отварящия си диапазон в някои ситуации с ръцете от таблицата за по- високия статус. С подбор на подходящите ситуации и добра игра постфлоп, можеш да си вдигнеш уинрейта, а и това е една добра стъпка по пътя към изкачването на лимитите. Просто като за начало не прекалявай и не си променяй играта твърде много от веднъж, а малко по малко и виж как ще потръгнат нещата, пускай ръце, питай, ако нещо не ти е ясно и т.н. ;)

Мисля, че момчето, на което го писах това, играеше NL5, на NL2 по- добре се придържай към статиите от бронзовия раздел, особено щом се справяш добре. По спомени ръцете, които си пускал за анализ са добре изиграни, така че продължавай с работата, вдигай лимита и после започни постепенно да учиш и прилагаш нови неща в играта си.

П.С. Не е лошо да поглеждате анализите на ръцете на други хора. Нали имаше някаква китайска мъдрост, че глупавият човек не обръща внимание на грешките си, умният се учи от тях, а мъдрият се учи от грешките на другите.. или нещо подобно беше ;)

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • ddoichev
      ddoichev
      Бронз
      Здравейте,

Благодаря Ви за изчерателните отговори и ще продължавам да се придържам към статиите от статус "Бронз" и началната таблица, ще продължа да пускам ръце за анализ и за съжаление не мога да хвана някоя тренировка, но до колкото знам на тренировките също се играят по-високи лимити.

P.S. Секциите за анализа на ръце са най-посещаваните от мен и не пропускам да разгледам как са играли другите стратези. :)