Балон на финална $4.40 Mini Sunday Marathon, $15K Gtd

• djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Poker Stars, $4 Buy-in (45,000/90,000 blinds, 9,000 ante) No Limit Hold'em Tournament, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 4,851,891 (53.9 bb)
      BB: 1,902,640 (21.1 bb)
      MP: 7,277,269 (80.9 bb)
      CO: 1,787,555 (19.9 bb)
      Hero (BTN): 4,086,036 (45.4 bb)

Preflop: Hero is BTN with :5c: :6c:
      2 folds, Hero raises to 180,000, SB calls 135,000, BB folds

Flop: (495,000) :3c: :6d: :9c: (2 players)
      SB checks, Hero bets 180,000, SB raises to 4,662,891 and is all-in ....... Hero?

Здравейте 4-5 съм по стак ,останали сме 11 човека .Турнира е с по-бавна структура ,а ако взема ръката ставам втори или чиплидер....
  • 12 отговора
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Префлоп бих отворил малко повече с тези стакове. По принцип е добре тази ръка да е в чек диапазона ти на флопа. Така е малко неприятно, но след като сме бетнали нямаме фолд с толкова екуити в ръката. Също така е добре да имаш по-голям сайзинг на флоп бета.
    • antipraslak
      antipraslak
      Бронз
      кол
    • worldtour
      worldtour
      Начален
      Някакви статистики за играча? Според мен можеш и да фолднеш, все още имаш над 40бб. Но можем да приемем, че в диапазона му има сет 33/едно 66/по-високи ФД и 9х, както и 96с (тук е добре да чекнем впип от ББ). Не мисля, че ще чек/шовне 78 примерно, без ФД, при тези стакове, освен ако не е маниак.

Много често ще ни показват по-високи ФД като Т8с, Т7с, JTs, QTs, KTs, nut FD, и т.н.

Както Fr0z3nSouL каза, тук е добро място за чек бихайнд. Можем да колнем всеки търн проуб с тази ръка, като все пак имаме предвид, че той има много ФД с оувър карта/ти, и монстър дроус като Т8с/Т7с. Чек на пофобен флоп е много индюсващ, реално с бет можеш да барелваш Т+ търн/ривър с идеята да го фолднеш от 9х, но не и за стойност.

Проблемът е, че тук аутовете ни за флъш/2 чифта не са чисти, а удрят неговия диапазон по-добре от нашия. Ако беше 3бетнат пот примерно щеше да е много лесен шъв, тъй като ръката ни има пре много ЕВ срещу TT+ :)
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Бих фолднал. Фолда би бил малка грешка. Предвид нивото на играчите ще намериш по подходящи ситуации от това да флипваш и да загубиш доста добър стак.
    • chokata
      chokata
      Бронз
      След бет на флопа нямаш фолд, поне аз няма да фолдна :) А и не бих бетвал за стак оф обаче в тая фаза на турнира и ще играя предпазливo до ривъра според картите и залозите. Играеш за showdown и си ги печаташ.
    • PaRovstelar
      PaRovstelar
      Бронз
      Аз мисля ,че е лесен фолд. Тук като цяло почти никога нямаш много екуити адвантидж, даже никога според мен и доста често си назад ( освен ако нямаш наблюдение ,че прави някакви съвсем нелогични рандом отигравания) На по-тежък турнир може и да се обмисли като вариант , за ре шоув вс 3.5-4x raise. Или ако смяташ ,че ако е флип и това ще ти даде някакъв ицм преднина за първите места.
    • Casperrr78
      Casperrr78
      Начален
      Da taka e
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Първоначално публикувано от Casperrr78
      Da taka e
    • excitedpoker
      excitedpoker
      Бронз
      Ръката е доста лесен чекбек на флопа според мен.
    • jarko1972
      jarko1972
      Бронз
      Аз съм за фолд,оставаш с към 40бб! Ситуацията е неясна,ако беше с по малък стак аде,комитнат си,ама тука ще останеш с приличен стак даже да фолднеш, дори ако тръгнеш да ги смяташ като пот одс и рейнджа, с който шовира врага не вярвам да седиш много добре като проценти с оглед на това ,че си инвестирал сравнително малко от стака си,а и той кво по слабо ще ти играе така?!Срещу нът флъшдро си към 50% и то не вярвам той да ти шовира на тоя малък бет по скоро ще колне или рейзне!Ако има 78спатии даже си много зле и срещу кво въобще седиш добре?
      Даже срещу овърпеър или топчифт си към 50%,ама той надали ще ги играе така!
    • excitedpoker
      excitedpoker
      Бронз
      Ситуацията е съвсем ясна според мен, просто трябва да измислиш как да си изградиш рейнджа. Този борд е в пъти по-добър за колъра от блиндовете, отколкото за теб, тоест следва да имаш много чекове, аз тук ще играя чек и с QQ-AA със спатия, но това е друг въпрос. При всички случаи трябва да защитаваш чекбек-а все някак, понеже ще го имаш много, а ръце с SDV, които имат и много drawing equity и нямат нужда от протекшън точно като твоята са снап чек бек, той на тоя борд продължи ли би трябвало е да е 100% с рейз какъвто и рейндж да избере, който хем ще ти deny-не equity, хем ще си назад, тук нямаш валюбет.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Тази ръка не е ли отпреди няколко месеца?
      Не знаем нищо за структурата на изплащане. По принцип бих чек-бекнал или нещо, като 120-130% оувърбет и кол. Зависи как съм играл преди това. Оувърбет, ако ми е първа ръка на масата. С тоя бет , каквото и решиш срещу шов, ще е грешно :D .
      Тъпото с оувърбет е, че може да колне и да донкне мощно на търна. И нашия чек-бек на търна отива в коша. Но хората не го правят тва с нът флъш дроу, така че не е някакъв голям проблем. Ще може да колваш или да фолдваш в зависимост от сайза.