Just for Fun [Блог]

• Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Just for Fun

Един блог за покер, но не само....

Реших да започна един нов блог за покер и разни други неща.

Защо?
      Дори и с малко да е +EV за мен или някой деуг, значи има смисъл.

От къде започвам?
      Започвам с NL – 6 max, нормални маси от NL 2, пък ще видим до къде.

БРМ! ?
      Ето това е банкрола който ще спазвам

Само ще вметна, че до сега по тази точка съм се провалял най-много пъти и се надявам, че съм си научил урока достатъчно добре.

Освен покер, какво друго?
      От време на време, може и да драскам по нещо друго – за фотография, пътуване или спорт.
      Инвестиции, е една тема, която също започна да ме интересува.

И аз започнах рядко да влизам в този сайт, нещата съвсем запустяха, но какво да се прави. Все пак мисля, че трябва да сме оптимисти за бъдещето на покера.
  • 25 отговора
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Update 1

Сега пиша с малко закъснение. Миналата седмица направик първите 10к ръце на НЛ 2. Доста грешки и глупави отигравания правя, добре че и другите са така. Играя малко по-лууз за НЛ2, редовно виждам някакви възможности и се заигравам с хората, което изобщо не е нужно.

Ето така изглежда и графиката.

Следваща цел: 10к ръце на НЛ 5, до края на тази седмица.

Поздрави и добър рън!
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Update 2 - NL 5

Продължавам да вървя назад с обновяването на блога. Миналата седмица изиграх 8 К ръце на НЛ 5 за 4 дена. Ръннах добре още от начало, но и играчите бяха доста слаби. Въпреки добрите резултати не съм толкова доволен, защото още правя много очевидни грешки в ситуации в които знам кое е правилно (но не го правя). Заигравам се излишно с реговете, особенно ако са по агресивни.
      Та ето ги и резултатите:

В момента играя НЛ 10, но това за следващия пост.
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Update 3 – NL 10 – Началото

До Неделя направих около 17к ръце на НЛ 10. Положението започна да става малко по-напрегнато. Играчите го раздават доста по агресивно. Реговете са доста по добри и имам чувството, че където ме хванат там ме бият, просто защото отново се заигравам с тях.

Дисциплината и постоянството определено ми куцат и не работят в моя полза. Заиграх се малко и на други формати миналата седмица, което е грешка и още преди да започна да играя, го знаех.

Ето и графика от НЛ 10 само:

Наблегнах повече на обема за да успея да се класирам в един рейк рейс. Средно играе между 8 и 12 маси. Така изпускам доста ситуации и играя праволинейно, та червената линия слиза бързо надолу. От друга стана като има много маси, няма време да правя глупости и да се чудя какво да измисля.

Успех и поздрави!
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Успех с целите и по-бързо качване на лимитите :) :f_drink:
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Резултати - колко ми влияят на играта?

Когато гледам резултатите по-време на сесия или след нея, винаги ми влияят на играта, без значение дали съм на плюс или на минус. Често, когато съм назад, ставам малко по лууз и агресивен, а когато съм напред се зашивам леко и играя по-пасивно.
      Поставил съм си за цел да не гледам резултатите. Опитвам се да ги отварям веднъж седмично. Нямам я тази нагласа (този майндсет) да не ми влияят резултатите. Знам как трябва да изглежда, но не съм сигурен още, как точно да го постигна.

До сега не успявам да се справя и по тази точка. Докарвам 3-4 дена без да гледам резултатите и нещо започва силно да ме гложди. На 100% играя и се чувствам по-добре ако не гледам резултатите, но за сега не съм успял да изкарам цяла седмица, без да ги отворя.

Първоначално публикувано от s0ultak3rrr
      Успех с целите и по-бързо качване на лимитите :) :f_drink:
      Благодаря. Само да си задържа постоянството и вярвам, че ще станат нещата.
      Ти къде пребиваваш сега?

Ще пусна и няколко ръце за спорта, ако на някой му се коментира.

Ръка 1

Играча е 18/11/0 за 120 ръце, нищо необикновено за малката извадка. Не е показвал, че може да е агресивен.
      Снап пушна ривъра.
      WPN, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $19.73 (197.3 bb)
      BB: $10.36 (103.6 bb)
      MP: $13.78 (137.8 bb)
      CO: $6.28 (62.8 bb)
      Hero (BTN): $10 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Ad: :As:
      2 folds, Hero raises to $0.20, SB folds, BB calls $0.10

Flop: ($0.45) :7h: :4d: :Th: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.30, BB calls $0.30

Turn: ($1.05) :9d: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.80, BB raises to $2.75, Hero calls $1.95

River: ($6.55) :6s: (2 players)
      BB bets $7.11 and is all-in, Hero folds

Мисля, че ривъра е лесен фолд (когато съм ментално в добро състояние). Та се чудя за търна?
      Да, има два ФД, но не срещам често хората на този лимит да правят такива отигравания с такива ръце. Най-често агресията им секва на ривъра.

Ръка 2

BU vs SB са две рибки - нещо от рода на 50/32 и 43/8 за 100-тина ръце
      WPN, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $5.36 (53.6 bb)
      Hero (BB): $10.32 (103.2 bb)
      UTG: $10 (100 bb)
      MP: $15.87 (158.7 bb)
      CO: $20.59 (205.9 bb)
      BTN: $25.60 (256 bb)

Preflop: Hero is BB with :Ah: :Jh:
      3 folds, BTN raises to $0.30, SB calls $0.25, Hero raises to $1.30, BTN calls $1, SB calls $1

Flop: ($3.90) :2s: :Qh: :Td: (3 players)
      SB checks, Hero bets $2, BTN folds, SB calls $2

Turn: ($7.90) :5d: (2 players)
      SB checks, Hero bets $2.30, SB calls $2.06

River: ($12.02) :Jc: (2 players)

Префлоп стойност. Флопа май е под въпрос с/у двамата, но друга опция не виждам. Търна с/у малкия стак не може да се коментира друго май.
      Прекалил ли съм малко?

Още малко разсъждения от мен: Ако не скуизвам тук префлоп няма да се вкарвам в ситуации и да го мисля допълнително. От друга стана искам по-голям пот ако може ХУ, което ме навежда на мисълта за по голям скуиз (тук го направих стандартен, без да се замисля).
      По принцип в подобни ситуации с/у не толкова големи риби скуизвам разноцветните AQ,AJ,AT,KQ (не на 100% де) и колвам едноцветните.
    • halcyoon
      halcyoon
      Бронз
      Здравей,
      Първо - успех!!!
      Тази първата ръка ти препоръчвам да си я принтираш и на търна да си сложиш една огромна въпросителна защо плащаме, при положение, че ни е ясно, че на ривъра фолдваме (тва със 'секването' на агресията на ривъра не искам да го коментирам).... ще имаш много такива спотове и вярвай ми, колкото по-рано осъзнаеш колко пари ти печели правилният фолд, толко по-добре за теб.... освен това не знам колко % отваряш от позициите, но ти препоръчвам от бутона на този лимит да е х2.5
      На втората скуийза е перфектен, флопа бих бил x/f , освен ако двамцата не останат в ръката срещу няква скромна цена
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Благодаря. Само да си задържа постоянството и вярвам, че ще станат нещата.
      Ти къде пребиваваш сега?
      Ами във Варна съм си все още :)
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Update 4 – NL 10 – OFF

Обема който навъртях през последните дни не съм го правил за месеци назад. Понапънах се малко и за рейк състезанието, което на моменти ми разваляше играта. Но по-големия проблем си остава тилта. Често се комбинира с някакъв неприятен рън и вместу да съм назад 5 стака – аз съм назад 10, та после ходи се оправяй. Аз си го правя, никой не ми е виновен. За сега не намирам начин да реша проблема, въпреки че пробвам някакви неща и има подобрение.

В началото на седмицата сe заиграх с една ена програма за multi tabling – Table Tamer. Никога до сега не съм ползвал и ми се отрази доста добре. За сега ще ползвам 30 дневния безплатен период, после ще го мисля. Имаше някакви моменти в които бях отворил 12-15 маси.
      Докато ги разцъквах на НЛ 5 (по-горе е хубавата графика –” just run good”) ме тормозеше идеята как ще се справя с лошия рън, така де, рано или късно – идва. И на НЛ 10 в продължение на 30-40 к ръце си ме пръсна. Както споменах по горе и тилта утежни много ситуацията. После нещата се пооправиха и последните два дни почнах аз да удрям някакви нътсове.

Това, което най-много ми помогна и си е истинско постижение за мен, е че цял седмица не съм гледал нито банката, нито резултатите. Определено това ми повлия много положително на играта и всеки следващ ден ставаше все по-лесно и по-лесно да устоя на желанието да погледна до къде съм.
      Тази сутрин отворих графиката и ООО „ужас“ – аз съм напред бе, как така?

Та ето я и графиката с всички ръце от НЛ 10

След рейк бека и рейк рейса, събрах малко банка и сега ще тествам НЛ 25. Идеята е значително да намаля масите. Ще почна с 4, после може и 6.
      Целта да не гледам резултатите през седмицата отново остава. Но ако усетя, че нещата не вървят ще се трябва да погледна и да смъкна лимите – дано не се налага.

Слагам и статистиките си от лимита. Ако на някой му се коментира нещо, моля да заповяда, ще се радвам.
      Сега видях каква ми е статистиката за 3Б – много се учудих, че е толкова ниска. А винаги си мислех, че 3б-вам прекалено много, особенно от СБ, но явно съм в грешка – нз.
      Слагам статистика от маси м/у 4 и 6 човека, че имам и някакви ХУ-та.

Слагам и линк за статистиките, че горе май не се виждат добре - тук

Добавка: RFI по позиции. От СБ също мин рейзвам, просто мисля, че фолдват достатъчно.

Планирано бе от БУ да отварям много повече, но по статистики не изглежда така, явно като отворя много маси и си изпадам в старите навици.

Успех на всички!
      И поздрави!
    • Fanko
      Fanko
      Бронз
      Здравей !

Според мен трябва преди всичко да си оправиш диапазоните за отварящ рейз от различните позиции. Ориентировъчно нещо такова:

UTG - 11.92% 22+, ATs+, KQs, T9s, 98s, 87s, AJo+, KQo
      MP - 18.25% 22+, A2s+, KTs+, QTs+, JTs, T9s, 98s, 87s, 76s, 65s, ATo+, KJo+
      CO - 34.84% 22+, A2s+, K8s+, Q8s+, J9s+, T8s+, 98s, 87s, 76s, 65s, 54s, A2o+, K9o+, Q9o+, J9o+, T9o
      BTN - 53.53% 22+, A2s+, K2s+, Q7s+, J7s+, T6s+, 96s+, 85s+, 75s+, 64s+, 54s, A2o+, K7o+, Q7o+, J7o+, T7o+, 97o+, 86o+, 76o, 65o, 54o
      SB - 44.49% 22+, A2s+, K2s+, Q7s+, J8s+, T7s+, 97s+, 86s+, 76s, 65s, 54s, A2o+, K8o+, Q8o+, J9o+, T9o, 98o, 87o, 76o, 65o, 54o

Ти сега реално рейзваш от UTG колкото от малкия блинд и почти толкова, колкото от CO. От CO и BTN (двете най-добри позиции в играта) трябва да отваряш значително повече ръце и да атакуваш блиндовете. От UTG не знам как имаш 18%, но е прекалено много, т.е. играеш предполагам много suited аса и конектори, което срещу диапазона, с който те колват, не е много ок. Също с предполагаемо най-силния си диапазон имаш най-малко c-bet flop %, за сметка на късните позиции, където рейнджа ти се отваря и започваш да удряш средно значително по-слаби ръце.

Аз лично от SB имам 15% reraise steal, а от BB 10% reraise steal. Та като цяло можеш спокойно да добавиш 3-4% от тия позиции. Също скуизът ти е доста нисък като цяло. Гледай да скуизваш повече на тия лимити, хората рядко се усещат и фолдват много често. Около 9-10% скуиз ми се струва напълно ок.
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Franko,
      Благодаря за коментара, наистина си прав че в това отношение имам грешки, особено от ранна позиция.

Горните статистики са за PFR, а не RFI. Мой е пропуска че не съм добавил RFI и го поправям веднага. (Редактирах по-горния коментар)

Интересна тема ми е и 2 или 3бб от СБ. Дълго време отварях 3, сега отварям два и не виждам на пръв поглед голяма разлика. Не усещам да ме колват повече, което означава че е супер по печелившо. Още не съм го тествал, но се замислям - примерно да направя 50 к ръце с 2бб и 50 к с 3бб "оупън" от СБ

Хубави и успешен ден!
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Update 5 – NL 25 – Началото

03.12.2016

Края на минатала, началото на тази седмица започнах НЛ 25. Сериозно предизвикателство за мен, никога не съм се задържал много за дълго тук.
      Началото започна леко тегаво (очаквах го до някъде). Всички ми играеха супер агресивно и ме вкарваха в ситуации в които не знам какво да правя. Сътворих доста тайд фолдове на места, където на НЛ 10 излизаха само със силни ръце, но не и тук. Едно от големите предизвикателства беше да остана психически стабилен и да не тилтвам. Колкото и да се стараех да не ми влияе – 25$ на масата си оказаваше ефект – поне в началото.

След 3-4 дена игра нещата се понаредиха, и вариацията беше на моя страна – удях силни ръце – изплащаха ми ги или ми се нашиваха с ръце които изобщо не бих им ги сложил в рейнджа. Гледах да не се въодушевявам много, защото знам, че нещата бързо се обръщат и така стана но удържах положението. Доста усилия се наложи да вложа и се получи (като никога до сега). После отново ръннах добре и големи рибоци намирах.

Интересното беше, че след няколко хиляди ръце – агресивните регове спряха да ми играят толкова агресивно и сега определено е по-лесно. Не се заигравам с тях за сега, само срещу 1-2ма, които усещам, че са по слаби си позволявам да правя нестандартни отигравания и за сега ми се получава.

Якото е, че не съм гледал и резултатите, което ми влияе наистина добре. Има моменти в които се замислям за тях, но бързо гледам да си ги избия от главата.

Тази седмица реших да се концентрирам малко повече върху ПФ играта – отварящи рейзове и колове, до 3б и с/у 3б не стигнах.
      Пооправих малко нещата, но има още много много работа. Продължавам да отварям от СБ повече от колкото от БУ, особено като увелича масите, доста си фолдвам бутона.
      Започнах и да отварям 3x от СБ с по тайд диапазон, а не както до сега 2х с по лууз. Ще тествам така и после пак може да мина на 2х.

И няколко ръце над които се замислих:

Ръка 1:
      Играча е непознат. Въпроса ми е стандарта ли е така изиграна?
      Как ще я играем с/у различен опонент според вас? Срещу фиш - кол? С/у рег?
      WPN, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

Hero (SB): $25.10 (100.4 bb)
      BB: $25 (100 bb)
      MP: $20.32 (81.3 bb)
      CO: $52.58 (210.3 bb)
      BTN: $29.74 (119 bb)

Preflop: Hero is SB with :Qc: :Tc:
      3 folds, Hero raises to $0.75, BB calls $0.50

Flop: ($1.50) :9d: :Kc: :6h: (2 players)
      Hero bets $1, BB calls $1

Turn: ($3.50) :7s: (2 players)
      Hero bets $2.20, BB raises to $6.25, Hero folds

Беше в края на сесията, като съм уморен. Бях се зарекал да не правя глупости точно сега.

Ръка 2: Още една ръка за която не съм сигурен.
      Зад мен за 3 рега, които не 3бетват много. Стандартно отварям Q9s от СО.
      BU - 22/15/4 / fold vs flop c-bet 55 / fold vs turn c-bet 0 (от 4)
      ББ - 26/20/8 / fold vs flop c-bet 41 / fold vs turn c-bet 48 /

хм... гътшот със бекдор флъш c-bet ли е срещу 2ма? Това е основното, което сега се чудя?

WPN, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $25.10 (100.4 bb)
      BB: $25.58 (102.3 bb)
      UTG: $29.78 (119.1 bb)
      MP: $38.64 (154.6 bb)
      Hero (CO): $25 (100 bb)
      BTN: $30.32 (121.3 bb)

Preflop: Hero is CO with :9h: :Qh:
      2 folds, Hero raises to $0.63, BTN calls $0.63, SB folds, BB calls $0.38

Flop: ($1.99) :Th: :Kd: :3c: (3 players)
      BB checks, Hero bets $1.15, BTN folds, BB calls $1.15

Turn: ($4.29) :9d: (2 players)
      BB checks, Hero bets $3, BB folds

В началото ръката ми изглеждаше добре, а колкото повече мисля, толкова по не ми харесва.

Поздрави и успех!
    • Fanko
      Fanko
      Бронз
      По ръка едно:

Срещу рег мисля, че чек/рейз на търна е доста подходяща линия, понеже блинд срещу блинд често ще те флоатват на подобни бордове и ще им събираш блъфовете, пък не очаквам често да те 3бетват с нещо по-слабо от топ два чифта в тоя спот. Срещу риба след като е колнал флопа мисля, че можеш един бет около 1/2 да направиш, за да си дадеш добра цена за дроуа, пък и все пак ще имаш някакво фолд екуити (макар и малко). Както си го играл, срещу рега си фолд на търна, а срещу риба си кол, стига да имаш инфо, че си преиграва ръцете и ще ти плати, когато удариш.

По ръка две:

Чек/фолд на флопа срещу двама ми се вижда най-добрата линия. Бордът им удря и на двамата диапазоните доста добре, имат много топ чифтове, отворени стрейт дроус, чифтове с гътшоти и прочие. Ти реално нямаш почти никакво фолд екуити и много малко екуити (дори не дроуваш до нътс, макар и като цяло да е малко вероятно някой да има AQ тука). Както си играл на търна бих чекнал бихайнд, понеже тук е почти невъзможно да те колнат с по-слаба ръка и си превръщаш ръката в блъф, пък не мисля, че има много по-силни ръце, които да фолднат на тази карта.
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Update 6 – NL 25

Продължавам с НЛ 25. Една седмица не съм играл, докато бях с София, и почивката ми се отрази добре.

Промених малко първоначалния БРМ от първия пост, реших че ще направя поне 100 к ръце на НЛ 25, преди да пробвам НЛ 50. От една страна ще играя с по голяма банка, от друга искам да разберам около какво се върти реалния ми уинрейт.

Колкото и странни и да звучи, няма никаква идея какъв уинрейт имам за толкова години игра. Или не съм успявал да направя по-голям обем на даден лимит / формат или в голяма част от времето съм играл тилтан с много шантави отигравания.
      Не че 100 к ръце за супер много, но пак е нещо.

Играта на НЛ 25 върви добре, доста по ми допада от нл 10. През деня има основно регове, които в началото ми се струваха страшни, но с течение на времето нещата се промениха. Все пак основно гледам да играя рано сутрин или вечер.

Якото е, че от доста време не съм тилтвал така глупаво, както преди и това води до доста по-добри резултати. Все пак се старая да не се отпускам, защото знам, че е там и дебне. Вчера примерно се бях отпуснал леко и веднага започнах да правя до болка познатите ми магарии, успях бързо да прекратя това и да продължа напред.

Ето така изглеждат нещата на НЛ 25 до сега:

Първоначално публикувано от Fanko
      По ръка едно:

Срещу рег мисля, че чек/рейз на търна е доста подходяща линия, понеже блинд срещу блинд често ще те флоатват на подобни бордове и ще им събираш блъфовете, пък не очаквам често да те 3бетват с нещо по-слабо от топ два чифта в тоя спот. Срещу риба след като е колнал флопа мисля, че можеш един бет около 1/2 да направиш, за да си дадеш добра цена за дроуа, пък и все пак ще имаш някакво фолд екуити (макар и малко). Както си го играл, срещу рега си фолд на търна, а срещу риба си кол, стига да имаш инфо, че си преиграва ръцете и ще ти плати, когато удариш.

По ръка две:

Чек/фолд на флопа срещу двама ми се вижда най-добрата линия. Бордът им удря и на двамата диапазоните доста добре, имат много топ чифтове, отворени стрейт дроус, чифтове с гътшоти и прочие. Ти реално нямаш почти никакво фолд екуити и много малко екуити (дори не дроуваш до нътс, макар и като цяло да е малко вероятно някой да има AQ тука). Както си играл на търна бих чекнал бихайнд, понеже тук е почти невъзможно да те колнат с по-слаба ръка и си превръщаш ръката в блъф, пък не мисля, че има много по-силни ръце, които да фолднат на тази карта.
      Благодаря за коментарите.
      По ръка 1 - не съм се замислял за х-r тук, има логика.
      По ръка 2 - след като си я припомних след 3 седмици - бързо бих фолднал. Но тогава съм го мислил, щом съм решил да я постна.

Няколко ръце от тази седмица:

1. Рега е 22/17/6 с 8% sqz само от ББ
      ББ sqz срещу БУ - 25% от 12 ситуации

SB: $25 (100 bb)
      BB: $54.03 (216.1 bb)
      UTG: $52.65 (210.6 bb)
      MP: $28.94 (115.8 bb)
      Hero (CO): $25 (100 bb)
      BTN: $22.95 (91.8 bb)

Preflop: Hero is CO with :Ts: :Tc:
      2 folds, Hero raises to $0.75, BTN folds, SB calls $0.65, BB raises to $3.75, Hero calls $3, SB folds

Flop: ($8.25) :6c: :5c: :Qh: (2 players)
      BB bets $4.75, Hero calls $4.75

Turn: ($17.75) :Qd: (2 players)
      BB bets $6.80, Hero calls $6.80

River: ($31.35) :6d: (2 players)
      BB bets $38.73 and is all-in, Hero calls $9.70 and is all-in

Results: $50.75 pot ($2.53 rake)
      Final Board: :6c: :5c: :Qh: :Qd: :6d:
      BB showed :Ah: :Qc: and won $48.22 ($23.22 net)
      Hero showed :Ts: :Tc: and lost (-$25 net)

Префлоп не ми стиска да се стакна, най слабото с което мога да го направя тук е JJ
      C-bet 66/55/25 - като идея ми беше да колна Ф и Т, ако не дойде А, K или флъша не се запълни, и да фолдна повечеро ривъри.

На този ривър се замислих, не пушва - АА, КК. Тогава КQ, AQ, пропуснат флъш?, незнам дали би скуизнал 78? Мислих, мислих и го колнах. Някакви ей такива неща ми се въртят из главата.

2. Донкващия е 34/11 за малкото 119 ръце

SB: $34.31 (137.2 bb)
      BB: $25 (100 bb)
      Hero (UTG): $25 (100 bb)
      MP: $64.63 (258.5 bb)
      CO: $29.35 (117.4 bb)
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is UTG with :8s: :9s:
      Hero raises to $0.75, 3 folds, SB calls $0.65, BB calls $0.50

Flop: ($2.25) :6s: :4d: :7c: (3 players)
      SB bets $1.42, BB calls $1.42, Hero raises to $4.59, SB calls $3.17, BB folds

Turn: ($12.85) :2d: (2 players)
      SB checks, Hero bets $7.60, SB calls $7.60

River: ($28.05) :Kd: (2 players)
      SB checks, Hero bets $12.06 and is all-in, SB folds

Results: $28.05 pot ($1.40 rake)
      Final Board: :6s: :4d: :7c: :2d: :Kd:
      SB mucked and lost (-$12.94 net)
      Hero mucked :8s: :9s: and won $26.65 ($13.71 net)

Мисля, че ХУ е окей така. Но като донква с/у двама - не съм сигурен.

Поздрави и успехи!
      Стамен
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      От скоро започнах от време на време да чета материали за инвестиции и да си разсъждавам върху подобни въпроси.
      Има много материали - книги и курсове за инвестиции и управление на финансите. От една страна добре - има ги, от друга, човек се обърква в толкова много неща и не знае кое е вярно и кое не.

Решил съм да пробвам някои неща с малки суми, които не са ми от парите с които преживявам.
      От няколко месеца, след дълго чудене и четене, сложих 300 Е в един полски сайт, който обещава прекалено добра доходност. На пръв поглед изглежда много съмнително. Прилича на чист СКАМ, но където и гледах - повечето от мненията бяха положителни. До сега нещата наистина са наред - за 2 месеца върнах 60 Е, но как ще е занапред не се знае. Нещата изглеждат все пак обещаващи, заради големите планове за преструктуриране на компанията и минаване към по ниска (доста по реална) доходност.

Разглеждах и четох някои неща за борсите и за разни ETF-та. За сега нищо не мисля да предприемам, само наблюдавам. Гледам и да отделям по някой друг лв. / месец за по рискови неща.

Малко несвързани и отгоре написах нещата, но това ми помага да си събера мислите. Също така ако някой сподели мнение, опит, материали по въпроса, мисля че ще е интересно.
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Някъде из небесата...

Миналата седмица открихме зимния сезон с едно ходене към Мусала. Дано прогнозите се сбъднат и тази година да има повече сняг.
      Няма да пиша, а ще пусна няколко снимки направо.

• Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Update 7 - struggle - NL 25

Мъка, мъка... доста бой ядох на НЛ 25, което ми се отрази на играта и нещата пак загрубяха. Заиграх се в някакви игри, които не бива и т.н. - старата история на нов глас.

НЛ 25 - всичко до сега.

Много, много неща има да подобрявам. Особено ментално. Захващам се отново с започване на новата година.

Весело посрещане на новата година! И много успехи в следващата.

П.П: Търся, някой който игране НЛ25 - НЛ50 за нкоя сесия и обсъждане на ръце.
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Week – 1 –2017 – They crush me, but....!!!

Първо честита нова година на всички! Успех с целите и се забавлявайте докато вървите към тях.

Годината започва интересно, на масите ми показаха колко съм слаб. Започнах да се съмнявам във почити всяко мое отиграване. Не мога добре да преценя до колко е вариация, до колко аз съм виновен – т.е. е от двете, но кое оказва повече влияние – НЗ.

Въпреки това чувствам че тотално съм си смени погледа над постфлоп играта към по-добро. По-внимателно си подбирам бордовете за с-бет, правя по често план и даже го спазвам. Пооправих си и префлоп рейнджовете. Другата седмица отново ще работя върху тях, имам доста тъмни петна за някои ситуации в късните позиции.

Доволен съм, че чак днес си погледнах резултатите за седмицата, което ми влияе добре. Целта е отново да не ги гледам до следващата неделя.

Хоп

В следващите дни мисля да сложа и тук няколко по интересни и трудни за мен ръце.

Успех!
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      2017 повече бой по масите ;]
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Пускам тука 3 ръце, ако някой се надъха да си каже мнението, ще е приятно.

Ръка 1 Една по странно изиграна ръка от моя страна. Последните седмици имам няколко подобни ръце, но ми се иска да чуя още някое мнение.
      За 50 ръце и двамата играчи изглеждат регове. Преди няколко ръце играча който скуизва, скуизна и фолд с/у 4б.
      Когато рейзъра колне, не мисля че слоуплейва често.

Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (SB): $48.20 (192.8 bb)
      BB: $25.35 (101.4 bb)
      UTG: $27.79 (111.2 bb)
      MP: $25 (100 bb)
      CO: $44.30 (177.2 bb)
      BTN: $16.99 (68 bb)

Preflop: Hero is SB with :Ac: :Js:
      UTG folds, MP raises to $0.75, 2 folds, Hero calls $0.65, BB raises to $3.25, MP calls $2.50, Hero raises to $48.20 and is all-in, 2 folds

Results:
      $9.75 pot
      Hero mucked :Ac: :Js: and won $9.75 ($6.50 net)

Ръка 2 Играча е доста агро - 28/20/18 за 250 ръце
      25% флоп рейз (от 12 ситуации)

Улял съм се леко, може би - не съм никак сигурен.
      WPN, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (SB): $10.05 (100.5 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      UTG: $20.70 (207 bb)
      MP: $10.63 (106.3 bb)
      CO: $15.93 (159.3 bb)
      BTN: $10 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with :9d: :Qc:
      4 folds, Hero raises to $0.30, BB calls $0.20

Flop: ($0.60) :Jc: :7s: :Qs: (2 players)
      Hero bets $0.33, BB raises to $1.44, Hero calls $1.11

Turn: ($3.48) :6h: (2 players)
      Hero checks, BB bets $2.19, Hero calls $2.19

River: ($7.86) :3h: (2 players)
      Hero checks, BB bets $6.07 and is all-in, Hero calls $6.07

Results:
      $20 pot ($1 rake)
      Final Board: :Jc: :7s: :Qs: :6h: :3h:
      Hero showed :9d: :Qc: and won $19 ($9 net)
      BB showed :3s: :As: and lost (-$10 net)

Сега като я гледам мога да фолдна ПФ с/у толкова агро. Или да го подкарам с чек - кол от флопа.

Ръка 3 Няма много инфо за ББ. За малкото ръце изглежда редовен - 26/20 за 50 ръце.

SB: $25.80 (103.2 bb)
      BB: $31.40 (125.6 bb)
      UTG: $27.02 (108.1 bb)
      MP: $20.68 (82.7 bb)
      CO: $25 (100 bb)
      Hero (BTN): $25 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Qs: :Qc:
      UTG raises to $0.75, 2 folds, Hero calls $0.75, SB calls $0.65, BB calls $0.50

Flop: ($3) :Th: :Js: :3d: (4 players)
      SB checks, BB checks, UTG bets $1.68, Hero calls $1.68, SB folds, BB raises to $5.50, UTG folds, Hero calls $3.82

Turn: ($15.68) :3c: (2 players)
      BB bets $4.96, Hero calls $4.96

River: ($25.60) :Td: (2 players)
      BB bets $20.19, Hero folds

Results:
      $25.60 pot ($1.28 rake)
      Final Board: :Th: :Js: :3d: :3c: :Td:
      BB mucked and won $24.32 ($13.11 net)
      Hero mucked :Qs: :Qc: and lost (-$11.21 net)

Първоначално публикувано от s0ultak3rrr
      2017 повече бой по масите ;]
      Благодаря. Само дано аз да ги бия :D
    • 1
    • 2