По пътя нa славата (SnG/МТТ blog)

• german224
      german224
      Бронз
      Здравейте,

Името ми е Герман, наскоро дипломирал се магистратура Европеистика и в момента съм на стаж по специалността си , който да ми отвори врати за евентуална международна кариера :) .
      Интересът ми към покера се пробуди преди 3 години, когато един приятел играеше онлайн покер - freeroll турнири в различни сайтове. Оттам като ми обясни, че не влагаш никакви пари, а може да спечелиш някое евро или долар започнах да играя доста често,когато имах свободно време Постепенно и други приятели се зарибиха по тези турни и те започнаха да играят. Даже имаше един период,когато през седмица се събирахме у някой и играехме с часове наред. Въпреки големият ми брой турнири,които бях играл успехите ми по 5 10 долара и мечтата ми че ще ги направя 1000 на кеш маси с късмет не се сбъдна. Губех си часове наред да спечеля мижави 2 3 евро с надеждата да направя с тях големи удари. Именно това ме накара да се ровя из Интернет да търся някакви промоции свързани с безплатни пари, които да поставят едно по стабилно финансово начало на моята покер кариера и до откриването на pokerstrategy. 50-те долара които взех от там това бе още миналата година, ги издумках за 1 месец може и по-малко. Разбира се заради грешките,които предполагам всеки начинаещ ги прави :

- лошо управление на банкрола - с 50-те долара, които получих играех турнири за по 5 долара. Причина: надявах се че ще изкарам късмет, ще стана пръв и ще взема големите пари
      - никакво четене на статии и книги.Причина: приемах го като пълен хазарт , където късмета е основен, а уменията твърде незначителен аспект от играта.
      - след 2 3 bad beat-а се тилтвах много лесно. Причина: въобще не знаех за процентното съотношение да печелиш с добри ръце и че в дългосрочен план ще си на плюс.

След като изгубих парите, се отказах и да играя за половин година, тъй като бях доста зает с учене и работа, но наскоро един приятел, който започна да прави доста удари от турнири , подвизаващ се с потребителското име bah22 ми прати 150 долара след един голям негов удар на турнир, което ме и върна пак в играта. Този път обаче, виждайки че именно той от всички мои приятели започна да печели пари от покер и то в продължение на година и половина, започнах да се отказвам от предубеждението, че всичко опира до късмета и да поемам по научен или по точно теоретичен :) подход към играта. Реших да прочета подробно по два три пъти всички статии в pokerstrategy, да бъда отговорен спрямо банкрола си и да избера най-добрия формат от SnG, който да ми допадне, както и да правя да правя добри пари пари. Именно това беше и момента, когато започнах да дърпам нагоре с парите. Може да видите V-образната ми графика в Интернет, откъдето може да ви стане ясмо откъде съм почнал да се отнасям сериозно към играта.

От август месец започнах да играя дву-доларови SnG формат за 18 човека. С малко падания и после качвания постепенно стигнах до 500 долара(това стана към края на Септември), което доведе и до качване на нивото до 5-доларови SnG пак за 18 човека. Този формат ми допадна най-много. Играеш час и половина някъде да стигнеш до парите и парите са средно статистически добри. Имам предвид нещо средно между наградните фондове за SnG за 9 и 27 или 45 човека. Горе долу натрупах опит в този формат и ще играя в бъдеще на него, защото ми е най-печеливш.
      Целите които си поставям за този месец са относително скромни:
      - да направя 700 долара
      - да допречета книгата на Дан Харингтън за SnG

Ето и кратко ревю на последната ми сесия във Full Tilt. Направени 6 SnG за 5 долара. Имам две втори места и едно трето.

Капитал преди вчерашната сесия: 551 долара
      След:585 долара

Надявам се да ви е харесала статията и от време на време ще ъпдейтвам информация относно сесиите ми и банкрола прогреса си са ми.

Благодаря ви за вниманието!!! :)
  • 48 отговора
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Е, крайно време беше да започнеш и ти свой блог! :s_biggrin:
      Да видим докъде ще стигнеш по пътя към славата...
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Айде успех и от мен.
      Надявам се, че неуспехите в началото са те научили на нещо и сега ще успееш да изградиш хубава банка и най-важното да станеш по-добър играч.

Както всички знаят в БГ повечето хора се ориентират към турнири, така че със сигурност можеш да намериш много помощ в нашият форум.

Best,
      Kukki :s_love:
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Много успехи и никакво тилтване ! :s_cool:
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @german224,

Поздравявам те за блога и ти желая много успехи!

Поздрави,
      Деси
    • german224
      german224
      Бронз
      Миналата, както и тази седмица бих казал, че съм в добър период и банкрола ми се качва. От 3 SnG за 18 човека, успявам да влизам в парите на поне един от тях и да стана по-често първи или втори. Така че скромната цел да направя 700 долара за този месец е постигната. Много често като влизам ол ин в крайната фаза на турнирите, ръцете ми издържат.
      Настоящ банкрол 758 долара

Сега се захващам да прочета до края на месеца книгата на Дан Харингтън - том 1, че съм още до половината. :f_o:
      Много често в такива периоди,когато печелиш от покера ти се струва, че ти си задобрял и затова печелиш, но и на донкитата им връзват карти и правят пари, тъй че и в периоди когато печеля оставам резервиран. Определено усещам някой път какви кога не съм изиграл ръката правилно. Както и да е ще се опитам до края на месеца да ги напрвя до 800 долара. Това е от мен за сега . Хайде успех на всички по покер залите :f_grin:
    • german224
      german224
      Бронз
      Здравейте,

От отдавна не съм писал нищо, може би от от 2-3 месеца и причината е че няма нито с какво да се похваля, нито с какво да ви се оплача, но последното донякъде. Като цяло банкролът върви прогресивни, въпреки че става бавно и славно. В момента грайндвам на 5 долара SnG за 18 човека и като цяло върви, но банката ми се качва много бавно. Въпреки това най-накрая стигнах до 1300 долара, тъй като от този момент на сетне смятах да мина на 10 долара и банката ми да може бързо да се качи, но какво се случва. От 10 СнГ за 18 човека си отпадам като пич преди парите и не защото те се големите прота, а защото стават врътки при които ситуации, където мойта преднина е 70 на 30 процента при ол ин даже и повече си губя винаги. Даже на последния СнГ, който направих за 45 чоека за 10 долара успях да стигна на финална маса с 6000 чипа, но и там стана много лоша вратка. един с донки стил игра от смол блайнд ме пушва ол ин, а аз на големия блайнд веднага му платих с поп и дама. Той разбира се бил с 7 и 6 и му влиза веднага семичка и ме изкарва. Аз като цяло имах вече наблудения над него, че играе много зле. Просто не мога да разбера как така на 5 долара така хубаво си вдигам банката и като минах на 10 изведнаж, всякаш от Фул Тилт са си казали не няма да я бъде тази работа. Да не говрим че за първи път ми се случва да не видя АА или QQ na10 SNG за 10 долара, тоест в продължение на 4 часа. Та от 13000 ги направих 1150 и смятам да не се връщам на 10 долара докато не се опитам да ги направя 1500. Като цяло заклучението ми е че в покера няма честно е да спечелиш, нечестно е. Наистина в дългосрочен план ще си на плус ако играеш добре, но винаги трябва да си имаш едно на ум, че късмета е доста важен, а самата игра да я възприемаш като нещо забавно и не да се вкарваш в големите филми как печелиш 100 000 и си оправяш живота. Та в момента ще си почина малко от покера. Нещата стават бавно и постепено, а тилтнеш ли се доста влияе върху играта ти, но някой път е доста трудно да спреш да мислиш за покера и бед биитовете, особено ако си печеливш играч. Както се казва във философията дали нещо е справедливо или не го определят хората, тоест то е човешка конструкция но в живота не е така.... Но определено психиката и разума на човека си казват тежката дума.Та целата ми за този месец и да си варна финансовите загуби от 10 доларовите SNG и да кача ако може с още 100 долара банката си. За турнири от отдавна чакам да направя удар, но зьасега безславно, въпреки че съм правил ударчета по 30 40 долара. Та това е от мен за сега успех на всички....
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от german224
      Наистина в дългосрочен план ще си на плус ако играеш добре, но винаги трябва да си имаш едно на ум, че късмета е доста важен

Нещата стават бавно и постепенно, а тилтнеш ли се доста влияе върху играта ти, но някой път е доста трудно да спреш да мислиш за покера и бед биитовете, особено ако си печеливш играч.

Както се казва във философията дали нещо е справедливо или не го определят хората, тоест то е човешка конструкция но в живота не е така.... Но определено психиката и разума на човека си казват тежката дума.
      .

Какво точно му е важното на късмета. Няма да играеш по-добре, защото мислиш, че има късмет в играта, най-много да стане обратното.

Никои не е казал, че става бързо. Трябва много работа. Не само в покера, а и във всички аспекти в животът.

Аз мисля, че е точно обратното.
      Ако си уверен в себе си, че си печеливш играч, е много по-лесно да не мислиш за бийтове и такива глупости. В крайна сметка парите са ти в кърпа вързани, просто трябва да работиш много и да вкараш часовете си.
      Както се казва: Easy Game....

Няма справедливост нито в животът, нито в покера, така че гледай да не ти влияят тези неща. Работи не само над играта си, но и над себе си и ще се чувстваш много по-добре с играта си и ще можеш да даваш повече от себе си.

Та целата ми за този месец и да си варна финансовите загуби от 10 доларовите SNG и да кача ако може с още 100 долара банката си.

Не си слагай монетарни цели. Няма нищо лошо да имаме цели, даже е наложително, но ако ще си разочарован после, не е добра идея, когато за толкова малък периот нямаш голям контрол над резултатите си.

Пожелавам ти много успехи и да продължаваш с блога си.

Best,
      Kukki :s_love:
    • german224
      german224
      Бронз
      Здравейте,

От много дълго време не съм писал нищо в блога си. Това се дължи най- вече на мързел :) , както и да пиша, така и да си поставям цели - какви покер материали да прочета, колко броя SnG да играя и тн. Нека да направя само кратка ретроспекция от януари до края на март.
      МЕСЕЦ Януари - най- каръшкия ми месец в покер кариерата. Бях решил да вдигна лимит и да играя 10 доларовите SnG за 45 и 18 човека. Резултата за един ден игра на този лимит беше трагичен паднах с 200 долара за един ден, после се върнах на 5 доларовите, но dowswing-а продължи и изгубих още 150 долара. Доста голям финансов и емоционален спад си беше. Да ви кажа, когато изпиташ downswing, и се тилтнеш, не може да се разбере от кое губиш повече.
      МЕСЕЦ ФЕвруари След кратка почивка и малко четене на Мошман си върнах покер самочувствието и атакувах пак покер масите на Фул Тилт. Успях да се измъкна от блатото за 1 седмица след малък, продалжаващ една седмица upswing. Upswing-a наистина си беше най-добрия, който съм имал на ден качвах по 70-80 долара, картите направо се лееха. След това нещата си отидоха по старо му - малко качваш, малко слизаш, но като цяло вдигнах още 200 долара.
      МЕСЕЦ МАРТ - мога да го нарека печеливш турнирен месец. Направих едно второ място - 244 долара на турнирче за 180 човека за 8 долара и пак на същия 1 място - 388
      Това е горе долу с bah22 ходих да играя на живо няколко пъти и на два пъти оставахме ХУ като първия път разделихме, а втория достойно ме победи :)

Това е . Оттук нататък си обащавам да поствам ръце, което не съм го правил до сега. Да се съсредоточа върху теоретическата част, поне половин час на ден четене и просто да бъда по активен в блога си.
    • german224
      german224
      Бронз
      Здравейте,

Бих искал да направя един кратък ъпдейт на прогреса си, както и да направя равносметка до каква степен съм задобрял в Покера до сега . Та както споменах от последния пост реших да атакувам 10 доларовите SnG-та за 45 и 18 човека. В началото тръгна много добре направих няколко първи места на 45 човека Sng-та, както и добра възвръщаемост постигнах и на 18 човека Sng-та. Общото ми впечатление относно разликата между 5 долровите и 10 доларовите SnG-та няма. Играчите имат същите умения, правят същите грешки.Единственото е, че аз самия понякога започвам да се level-вам психически нещо от рода " сега вдигнах нивото и играчите са задобрели, тъй че трябва да осмислям ситуациите и да играя по по различен начин". Няма такова нещо даже бих казал, че има повече маниаци и loose aggressive играчи, което за tight играч е супер. В момента съм в лек downswing, но и правя някои грешки, особено в късната фаза. Например съм прекалено tight и оставам малък стак( тук си обащавам че ще тренирам ICM-a), както и да пушвам от small blind и от бутона в късната фаза 20 процента от най-добрите си ръце като се има предвид че някой път трябва и any two да се прави същото. Проблема е че напоследък тези дни винаги като пушна от там и попадам на monster ръце АА,АК, QQ, JJ и това някак си ми си е отразило в играта. Радвам се че осъзнавам този проблем, защото не трябва да съм ориентиран към резултата...... Просто понякога е трудно, то ако беше лесно нямаше да е интересно, затова продължавам напред въоръжен с дисциплина, търпение и ще продължавам да си анализирам играта си.
      По този повод много ми хареса една от психологическите статии в Poker Strategy, която се казваше, че когато си в Тилт най-добре е да почнеш да си анализираш играта си независимо от bad beat-вете, просто беше ли това решение правилно или не и толкова, продължаваш напред, ако е било нещо грешка под влиянието на емоциите да се признае като такова. Както и да е стига толкова философстване. ROI ми за месец Април е 40 процента, тъй че е супер, въпреки това все пак съм изиграл само 170 SNG, което не е нищо.
    • german224
      german224
      Бронз
      обратно към блога
      Здравейте,

Не съм писал доста одавна в блога си и наистина имам желанието да поствам поне един път на седмица . В момента напълно съм се съсредоточил кам 45 човека SnG-та. Сега като се замисля, каква е основната разлика между 18 човека и 45 човека SnG мое лично мнение е психическата устойчивост. Може да изиграете 15 SnG 45 човека и да не влезете в парите, но на пример на последните 3 SnG да направите едно първо и едно второ място и компенсирате за всичките загуби и дори отгоре. Да си призная честно обаче някой път е много изнервящо, когато карите не издържат или станеш само 6ти или 5ти и вземеш супер малко пари след толкова игра. Въпреки това наистина успявам да играя моята A-game . Като се има предвид, че досега в моята покер кариера съм има 4 downswing-a, наистина съм си калил волята да удържам на bad run of the cards.Най-големия ми засега е 80 buy-in-на близо, което си е бая и наистина те карат да се замислиш за твойте способности като покер играч... На графиката може да видите, какво масивно спускане надолу правя. Ето го линка :http://profile.imageshack.us/user/german224/[/IMG
      В момента чета на Dan Harrington двете му книги като съм стигнал до вторият му том, бих казал, че наистина има много ама много полезна информация и особено след прочитането на първия том усещам значителни подобрения относно моята post flop игра. Наистина ги препоръчвам на всеки, написани са и увлекателно без да включва твърде математика.Засега толкова
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Привет,

Да знаеш, че има хора които ти четат блога и очакват следващия ъпдейт :)

Поздрави,
      Станислав
    • german224
      german224
      Бронз
      Благодаря, StanislavI пак е полезно да знам,че някой ми следи блога :) .Въпреки, че и тук трябва да се проявява дисциплинираност и да се ъпдейтва по редовно.
    • german224
      german224
      Бронз
      Така, от последният ми пост мина пак доста време,което не трябваше да се случва . Та както писах реших от 18 човека SnG(5 и 10 долара) да мина на 45 човека с цел да си увелича ROI-то и в началото беше доста добре, но след известна доза изиграни SnG-та (1000 на брой) нещата не се развиха толкова добре колкото започнаха.ROI-то ми падна с цели 10 процента и за месец и половина бях на парите си. Тук да вметна, че в този момент се издържам от покера и е доста кофти, когато има такива месеци защото теглиш от опериращия си капитал(казано по икономически :s_confused: , а не от чистата печалба и не е приятно.
      Разбира се за понесените загуби може да се отдаде на лошата варияция, която безпощадно си нанася ударите върху bankroll-a ти(някой път наистина доста боли :s_cry: и затова реших да проверя дали варияцията е виновна или проста лоша игра. За тази цел започнах да играя пак 18 човека SnG-тата и ROI-то ми се дигна драстично,което доста ме изненада.Равносметака, която направих е следната:
      - при 45 човека варияцията наистина е доста голяма и трябва да имаш доста стабилна банка(поне 100 buy-in-a, но според мен 200 е най-добре), че да не ти прави впечетление. При 18 човека варияцията е доста малка( 100 buy-на са предостатъчно, дори са и много). Гледал съм графики на редовни играчи и dowswing-a е доста по-малък.
      - на финалната маса 45 човека, ако завършиш пети или шести взимаш трохи( удвояваш си buy-in-a).Това ме изнервя. Някой път на четири финални маси стигаш с хубав стак и отпадаш да кажем на три от тях пети или шести и даже от цялата сесия отиваш назад. На 18 човека във Full Tilt наградната структура е много по-добре направена. Само да ви дам пример разликата дали ще станеш първи или втори е по-малко от 2 buy-in-на, а третия също по-добре.
      - последно бих посочил, че на финална маса 45 човека, става все едно играеш super turbo формат покер. По едно време всеки има по пет десет големи блинда(разбира се почти винаги някакав става monster стак и мачка другите). Всеки започва да дебне, кой ще отпадне и да краде от бутона или SB.На 18 човека тази фаза идва, когато са 4-5 човека, а някой път когато са и трима, тоест когато всеки е в парите.
      С една дума психическия комфорт е много важен, в противен случай почваш да си променяш играта, да се тилтваш, да губиш интерес към играта и да ти минават теории на конспирации _confused не че открих топлата вода) .При мен голямата варияция на 45 човека ме изнервя, което се отразява върху играта ми, ето защо се върнах отново победоносно на 18 човека Снг.Ще пусна графика днес малко късно да покажа за какво става дума.
    • german224
      german224
      Бронз
      http://img101.imageshack.us/i/capture2mb.jpg/

На този линк има т графика , където съм отбелязал с две червени точки периода,в който съм играл 45 човека и с две сини точки периода,който съм играл 18 човека. Доста голяма рзлика :)
    • xfar
      xfar
      Глобален
      Съжелявам ако съм го пропуснал, но никъде не видях в коя зала играеш? Моля те ми кажи, защото в момента незнам въобще какво да правя и къде да започна, а искам да играя 45,18, 9ман снг!
    • german224
      german224
      Бронз
      Може и да не съм го споменал. Играя във Full Tilt. Винаги си има трафик, структурата на СнГ-тата е бавна,както и няма антета,което позволява повече игра пост флоп. Аз съм доволен от залата и ти я препоръчвам за СНГ игра. На ниските лимити 2,5,10 долара си има предостатъчно риба,така че не се притеснявай толкова от много добри редовни играчи, по скоро има сносни играчи.Успех!!!
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей german224,

Радвам се, че поднови блога си! Ако имаш проблем с банката си, можеш да потърсиш спонсори в новия ни форум за спонсориране .

Поздрави,
      Станислав
    • german224
      german224
      Бронз
      Здравейте,

Бих искал да излея мъката от вчера :) . Бях си пуснал да играя във Full Tilt 10 доларовия турнир от 3 часа 7500 гарантирани. Играта не вървеше доста добре особено слад като бяхме стигнали до балона стака ми беше 7-8 ББ и нямах много надежди за турнира. НО нещата след като спукахме балона потръгнаха, спечелих два coin flip-a,крадях като имаше възможност и за половин час вече бях с 30-40ББ. Усещах просто как ще стигна до финална маса, адреналина ми се вдигна и съм максимално съсредоточен, но уви нещата се развиха точно за 5-6 врътки, като от тях имаше един спечелени coin flip срещу един shortstack 88 vs AQ и два загубени KQ vs 77 и АК vs 10.Такива неща стават да отпадаш от18-10-ти преди финална маса, кофтито при мене, че на този турнир това е четвъртия път, когато се случва да отпадам в тази фаза :( Съвсем малко къмсет ми трябва, но уви... next time или i'll be back :s_cool:
      Eто ги ръцете да видите:
      Full Tilt No-Limit Hold'em Tournament, 800/1600 Blinds 200 Ante (8 handed) - Full-Tilt Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

german224 (BB) (t39791)
      UTG (t23972)
      (Opponent alias) (UTG+1) (t21883)
      MP1 (t94768)
      MP2 (t70781)
      CO (t49000)
      Button (t75045)
      SB (t36104)

german224's M: 9.95

Preflop: german224 is BB with Qc, Ac
      1 fold, (Opponent alias) bets t21683 (All-In), 5 folds, german224 calls t20083

Flop: (t45766) As, 5d, 9d (2 players, 1 all-in)

Turn: (t45766) Js (2 players, 1 all-in)

River: (t45766) 8s (2 players, 1 all-in)

Total pot: t45766

Results:
      german224 had Qc, Ac (one pair, Aces).
      (Opponent alias) had 7s, 7d (one pair, sevens).
      Outcome: german224 won t45766

И след това се почна лошата серия. Разбира се според мен това нямаше как да се избегне, ето защо не съжалявам:
      Full Tilt No-Limit Hold'em Tournament, 1000/2000 Blinds 250 Ante (6 handed) - Full-Tilt Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

german224 (CO) (t62474)
      Button (t20972)
      SB (t90968)
      BB (t68581)
      UTG (t48400)
      MP (t119949)

german224's M: 13.88

Preflop: german224 is CO with Ks, Qc
      2 folds, german224 bets t4766, Button raises to t20722 (All-In), 2 folds, german224 calls t15956

Flop: (t45944) 10c, 6h, 2d (2 players, 1 all-in)

Turn: (t45944) 4c (2 players, 1 all-in)

River: (t45944) 7s (2 players, 1 all-in)

Total pot: t45944

Results:
      Button had 8c, 8d (one pair, eights).
      german224 had Ks, Qc (high card, King).
      Outcome: Button won t45944

и ето отпадането ми:
      Full Tilt No-Limit Hold'em Tournament, 1000/2000 Blinds 250 Ante (9 handed) - Full-Tilt Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

german224 (BB) (t45752)
      UTG (t44944)
      UTG+1 (t1581)
      MP1 (t88718)
      MP2 (t63331)
      MP3 (t80840)
      CO (t44150)
      Button (t115699)
      SB (t79362)

german224's M: 8.71

Preflop: german224 is BB with 10d, 10s
      1 fold, UTG+1 calls t1331 (All-In), 3 folds, CO bets t6000, 2 folds, german224 raises to t45502 (All-In), CO calls t37900 (All-In)

Flop: (t92381) Qh, 2d, Kh (3 players, 3 all-in)

Turn: (t92381) 8h (3 players, 3 all-in)

River: (t92381) 9h (3 players, 3 all-in)

Total pot: t92381

Results:
      german224 had 10d, 10s (one pair, tens).
      UTG+1 had 4h, 7c (flush, King high).
      CO had Ac, Ks (one pair, Kings).
      Outcome: UTG+1 won t7243, CO won t85138
    • fickata88
      fickata88
      Бронз
      Еми да мн е кофти да се отпадне преди финалната маса , но като влизаш на дълбоко в турнирите значи играеш добре и не ти достига малко.
      Успех