Пътят към Берлин - Дълбока операция от 100 до 1000 евро

• RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз

Здравейте покер стратези,
      Преди десетина дена отворих акаунта си в Бет 365 с идеята да разцъкам малко спортни залози. И с изненада открих, че в раздел Покер имам останали 83 евро, за които не помня от къде са. Явно съм ги забравил при последния ми масов кешаут. Седнах да поцъкам НЛ4 съвсем между другото и с изненада установих, че играта отново ми носи удоволствие. Взех да цъкам по няколко часа седмично кеш и турнири с вход 50 цента и те взеха, че станаха 130. И реших, че е време за завръщане...
      Някои от вас може би ме познават, но повечето не знаят кой съм, затова нека се представя с няколко изречения. Казвам се Ицо, на 31 години от Варна, живея в София. Работил съм какво ли не през годините, като от година и половина съм прогрмист. Обичам футбола, интересувам се от история, психология, а напоследък от позитивно мислене и личностно развитие. Вярвам, че е добре човек постоянно да се развива и да учи нови неща.
      Започнах да играя покер в края на 2010 година с начален капитал 50 долара от Покерстратеджи. Напреднах сравнително бързо, а през Май 2011 събрах куража да напусна работа и да се посветя изцяло на играта. Две години бях професионален играч - покерът ми беше единственият източник на доход. Играех най-вече кеш игри на къси маси. Основният ми лимит беше НЛ50, като съм шотвал до НЛ100. Уил съм се от Камен -- darkonebg, Куки - kukkiwonbg и други. Играл съм и на живо със заемен капитал до НЛ200 евро маси. Отказах се през 2013, най-вече защото играта престана да ми носи удволствие. Най-голям недостатък винаги е бил менталната ми игра - тилтвам много лесно, ядоствам се и започвам да правя глупави грешки. Костваше ми прекалено много нерви и реших, че не си струва. От тогава изминаха 4 години, през които почти не съм играл. Сега обаче попаднах на видеото Блицкриг управление на банката:

https://bg.pokerstrategy.com/strategy/bss/%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B3-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-150-1000/1/

Реших да си поставя предизвикателството да достигна 1000 долара по тази система с управление на банката между 5 и 11 стака. Все пак реших, че никнейма ми, както и аватара, не пасват много на наименованието "Блицкриг". А от историческите книги си спомних, че германската "Светкавична война" произхожда от съветската Дълбока операция, като двете стратегии в същността си се препокриват. Така и избрах името на блога си, а 1000-та долара ще бъдат моя своеобразен Берлин. Разбира се, по пътя трябва да превзема други "градове" като НЛ10, 20, 50 и 100. Наясно съм, че отдавна вече не съм играчът, който бях, а и покерът се е променил много. Но имам изградено мислене, а и самият факт, че вече не съм финансово зависим от покера ще повлияе много на менталната ми игра. Така че планирам да си върна формата. Обичам работата си и нямам никакво намерение да се целя отново в професионална кариера, дори да ми се отдаде възможност. Всичко е и ще бъде за забавление. Ще спазвам правилата, описани в статията за Блицкриг, като си въвеждам и следните за себе си:

1. Целта на играта единствено и само да ми носи забавление. Ще играя, толкова, колкото ми се играе и когато ми се играе. Няма да гоня трудни рейкбек цели. Може един месец да изиграя 100 000 ръце, а в друг - 1000. А ако усетя, че ми носи негативни емоции и гняв - спирам.

2.Няма да пренебрегвам работата, здравето, съня и социалния си живот.

3. До достигането на целта от 1000 долара ще тегля бонусите и рейкбека и ще оставям печалбите в банкрола.

4. Всички изтеглени пари ще отиват единствено и само във фонд "Забавление" - за неща, от които нямам особена нужда и без които мога. Да речем, ако спечеля, мога да ида на луксозен ресторант, да си купя скъпо уиски или да си направя някоя екскурзия. Ако ли не - мога и без тези неща.

Ще се радвам да споделя с вас напредъка си по пътя към Берлин - да обсъждаме ръце, стратегии или просто да си говорим.
      Успех на всички!
  • 133 отговора
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Немците са отблъснати. Москва е спасена...засега:

Намирам се над защитната линия от 100 евро.

Днес реших да проведа Сталинградската си битка на НЛ10. Получи се доста успешно и за час бях направил нужния банкрол от 150 евро:

Ето графиката ми на NL4 и NL10 от момента на завръщането ми, преди две седмици:

Тези дни мисля да опитам своя Курск на НЛ20.

А за да има и нещо от сесията, поствам една ръка и ще се радвам да прочета мнения:

iPoker - €0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 100 BB (VPIP: 20.00, PFR: 13.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 15)
      CO: 104 BB (VPIP: 20.06, PFR: 15.38, 3Bet Preflop: 6.48, Hands: 343)
      Hero (BTN): 104.5 BB
      SB: 121.4 BB (VPIP: 12.50, PFR: 8.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 25)
      BB: 187.5 BB (VPIP: 19.32, PFR: 14.85, 3Bet Preflop: 4.92, Hands: 578)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has J:spade: J:club:

fold, fold, Hero raises to 3 BB, SB calls 2.5 BB, BB calls 2 BB

Flop: (9 BB, 3 players) 7:spade: 7:club: 3:heart:
      SB checks, BB bets 5.4 BB, Hero calls 5.4 BB, fold

Turn: (19.8 BB, 2 players) 7:heart:
      BB bets 11.8 BB, Hero calls 11.8 BB

River: (43.4 BB, 2 players) Q:heart:
      BB bets 26 BB, Hero calls 26 BB
    • limon4e1
      limon4e1
      Злато
      Стандартно отиграване,постваи по-интересни ръце и успех в начинанието!:f_drink:
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Я каква изненада ;) . Склонен съм да сложа някой лев, че до месец максимум два Берлин ще е паднал. Някой желаещ? По ръката съм за рейз на търна.
      Успех!
    • excitedpoker
      excitedpoker
      Бронз
      Приятелю ти виждал ли си колко е рейка на микротата в ipoker? 20bb/100 на nl10... Доста лош селекшън на зала, аз това бих го пробвал в Prima/Microgaming, но си е загуба на време, бъсто ще си с това управление..
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Соларис, благодаря за подкрепата. Берлин ще падне рано или късно и репарациите ще бъдат инвестирани в руска водка и шотландско уиски за поливане на победата!
      За ръката не виждам какво бием при рейз на търна. Разбира се, възможно е и да го филмираме и да се изплати с 88-ТТ или дори заинатен междиинен чифт, но нямаме много информация за опонента. Аз даже се замислям за фолд - толкова уверени донк залози срещу двама показват сила. Но мисля, че фолд е прекалено слабо. Иначе играта му ме изненадва, тъй като малкия блинд действа след мен и няма как да вземе стойност от него. Макар че едва ли мисли на такова ниво.
      excidedpoker, не съм смятал колко блинда на 100 идва рейкът в Бет 365. Но като процент е 4 от всяка ръка, а в Прима е 4.15-4.30. Таванът в Бет 365 е по-нисък:
      https://help.bet365.com/en/faq/faq-poker
      https://www.mpn.poker/poker-games/cash-games/rake/
      За бъстването - напълно възможно е. Тази стратегия за управление на банката е за любители и си е доста хазартна. Все пак предвид опита ми и слабите опоненти в Бет 365 (на премиум масите са комарджии от секцията за спортни залагания) смятам, че имам нелоши шансове да постигна целта си.
    • excitedpoker
      excitedpoker
      Бронз
      Само дето гледаш limit, я виж от линка ти за No limit и pot limit
      Pot Limit and No Limit: Stakes €0.05/€0.10
      Number of Players: 3-10
      Rake Per Pot: €0.01 for every €0.12 in the Pot
      Maximum Rake: €2.00
      иначе казано 8.5% rake ефективно без кап, понеже 20bb е огромен кап, а в Прима е 3... Рейкът на nl100 e 10bb/100 в бет-а, представи си и аз играя там... Само разликата от уинрейта ти между двете мрежи като изчислим и рейкбек/бонуси е над 13bb/100, което е един масивен уинрейт отгоре...
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Прав си, огромен рейк. Благодаря ти за информацията. Не знам доколко ще имам предимство над опонентите, за да мога да го бия. Все пак смятам да опитам, а ако не се получи, ще разгледам другите зали. Трябва да вземем предвид и факта, че по-добрите условия в други мрежи ще привлекат и повече грайндъри. Отделно, че аз трудно бих се възползва от някоя добра частна сделка, тъй като не правя много рейк.
    • excitedpoker
      excitedpoker
      Бронз
      А смяташ ли, че рейбекът в другите мрежи идва веднага, а за тоя трябва да чакаш 3 месеца, не знам дали си погледнал условията на ВИП програмата, при игра с къси бай ини това ще ти е решаващо в много от случаите... не се обиждай ама като ти гледам отговора на solarispoker не ги биеш с над 20bb/100(между другото ipoker е мрежата с най-голям micro rake, от nl50 нагоре са ok). Ако наистина искаш да имаш някакъв шанс за тия 1000 и да играеш от време на време без да учиш издумкай ги на турнири 2, 3 и 5 долара когато ти е кеф, поне ще имаш реален шанс да спечелиш нещо и са доста по-лесни за биене.
    • crazypsycholog
      crazypsycholog
      Бронз
      Съветската армия бомбардира Русе, Добрич, Стара Загора, Казанлък, Горна Оряховица. През 1942 обстрелва селищата в Северното Черноморие, след това съветска подводница потапя кораба "Струма", при което загиват над 700 пътника. След това вероломно окупира България през 1944 год. Благодарение на нея започва 45 годишна комунистическа диктатура и невиждан терор, резултатът от които е около 40 000 души убити без съд и присъда и над 300 000 по лагери и затвори.
      "Великата и победа" срещу Вермахта е благодарение на помощта от Съюзниците и суровата руска зима. Генералите и са били супер некадърни селяни, благодарение на които жертвите, от които само военнослужещи, срещу Германия са 3 към 1.

Сериозно ли четеш история? :D
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Битката за Курск върви трудно и бавно. Немците ни изтласкаха, но в края на деня си врнахме позицията.

След няколко добри ръце на НЛ20, попаднах в кулъри и паднах под необходимите 144 евро за лимита. Приключих сесията. После изиграх една на НЛ10, с която направих малко печалба и утре пак ще шотна НЛ20. Има една ръка, за която се колебаех и ще се радвам да прочета мнения:

iPoker - €0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players

UTG: 181.7 BB (VPIP: 76.47, PFR: 8.82, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 34)
      MP: 110.9 BB (VPIP: 23.53, PFR: 16.47, 3Bet Preflop: 3.33, Hands: 86)
      CO: 100 BB (VPIP: 73.53, PFR: 20.59, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 34)
      BTN: 100 BB (VPIP: 19.47, PFR: 16.23, 3Bet Preflop: 7.95, Hands: 310)
      Hero (SB): 132.2 BB
      BB: 100 BB (VPIP: 19.72, PFR: 14.08, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 75)

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB, CO posts penalty blind 0.5 BB

Pre Flop: (pot: 2 BB) Hero has J:spade: A:spade:

UTG calls 1 BB, fold, CO calls 0.5 BB, fold, Hero raises to 6 BB, fold, UTG calls 5 BB, CO calls 5 BB

Flop: (19 BB, 3 players) J:diamond: 2:spade: 5:spade:
      Hero bets 12 BB, UTG calls 12 BB, fold

Turn: (43 BB, 2 players) 4:heart:
      Hero bets 32 BB, UTG calls 32 BB

River: (107 BB, 2 players) Q:diamond:
      [color=red]

На флопа и търна стандартно. Има много какво да ни се изплати, а дори и срещу по-силна ръка имаме силен дроу. На ривъра при пуш остава малко какво да ни плати - някой заинатен междинен чифт или KT, JT примерно. А ако опонентът е риба (доста вероятно на НЛ10), може и с нещо от рода на J7. Но дамата е възможно да го уплаши. Все пак има от какво да вземем стойност. При чек/кол по-скоро оставяме силни ръце в диапазона му. Може да предизвикаме блъф от дроу или междинен чифт, но нямам конкретна информация опонентът да обича да блъфира. Чек/фолд е прекалено слабо.
    • excitedpoker
      excitedpoker
      Бронз
      Тук нямаме 3 улици валю срещу нищо, което не бетва търна след като му чекнеш, а ти ще си поляризиран, ще имаш овъркарти с една пика/2кари/fd или TPTK+overpair-и, разделяш целия тоя range на check/jam и check/fold на търна + ако мине чек чек имаме 40%-ов валюбет на повечето ривъри. Стига с това на Nl10 няма рейнджове и всички са риби, защото като те гледам и ти играеш nl10 от години с това мислене, мислим за нашия range най-вече на наностейкс.
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Интересна линия на търна - чек/пушваме силни дроуве и ТПТК+. Склонен съм да се съглася, че е добра. Реално топ пеър така или иначе по-скоро ще заложи, както и междинни чифтове. Малко вероятно е нещо по-слабо от топ пеър да плати на три улици. Реално може да пропуснем стойност от средно силна ръка, която той би изплатил или флъш дроу, но нямаме и конркетна информация, че опонентът е колинг стейшън.
    • limon4e1
      limon4e1
      Злато
      Опонента е лууз-пасивен и мисля че имаме валю бет от една трета на ривър,ако пушне фолд.Ако решим да чекнем съм фолд при пуш.
    • iso8511
      iso8511
      Бронз
      В последната ръка може да заложиш 20-30бб на ривър с идеята всеки чифт да ни се изплаща.
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      По ръката, всичко друго освен пуш на ривъра не е добра оферта ;)
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Битката за Курс е тежка и продължителна. Последните сесии ги редувам - качвам на НЛ20, свалят ме на НЛ10 и пак качвам на НЛ20. Имаше и доста неприятни съкаути и кулъри. Разбира се, това не ме освобождава от отговорност да работя над играта си, но все пак смятам, че имам нужното предимство над опонентите си да бия НЛ20 и сегашните ми трудности са само временно явление.
      Поствам една ръка, чието отиграване ме затрудни и ще се радвам да я дискутираме. Ръката е на Спийд маса, тоест ХЪД-ът не работи и нямаме статистики за опонента. Нямам и конкретни наблюдения. Предвид пълния стак, може по-скоро да допуснем, че не е риба.

iPoker - €0.20 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players

BB: 101 BB
      Hero (UTG): 100 BB
      MP: 99 BB
      CO: 67.8 BB
      BTN: 91.45 BB
      SB: 53.2 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:club: K:heart:

Hero raises to 3 BB, MP calls 3 BB, CO calls 3 BB, fold, fold, BB calls 2 BB

Flop: (12.5 BB, 4 players) 5:heart: 2:heart: 8:club:
      BB checks, Hero bets 10 BB, MP calls 10 BB, fold, fold

Turn: (32.5 BB, 2 players) 6:spade:
      Hero bets 25 BB, MP calls 25 BB

River: (82.5 BB, 2 players) Q:heart:

На флопа и търна залагам с идеята да пушна ривъра. Обаче флъшът излиза. Пуш все пак може да извлече стойност от 99+. Сет е малко вероятен, по-скро щеше да рейзне на флопа. Имаме прекалено малък СПР за залог/фолд. Ч/ф е прекалено слабо, може да обърне всичко в блъф.
      Друг вариант е на търна да опитаме Ч/Р, но не ми се струва добра опция, ако нямаме причина да мислим, че играем срещу много агресивен опонент - пропускаме стойност от флъш дроу и овърпеър, който може да фолдне при висок ривър, а и даваме безплатна карта на опонента.
    • iso8511
      iso8511
      Бронз
      На флопа и търна залагам с идеята да пушна ривъра.
      :f_thumbsup: и при този ривър си вкарваме парите.
      Ти си от УТГ и играеш с/у МП, на този борд какви комбота за флъш ще има опонента ?
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Днес не съм доволен от себе си. Явно трябва да работя над менталната си игра. Шотвах пак НЛ20 и се случи следната ръка:
      iPoker - €0.20 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players

BB: 57.5 BB
      UTG: 131 BB (VPIP: 12.50, PFR: 6.25, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 19)
      MP: 160 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 1)
      CO: 30.65 BB (VPIP: 33.33, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      BTN: 105.2 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      Hero (SB): 103.2 BB

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has T:spade: J:diamond:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to 4 BB, BB calls 3 BB

Flop: (8 BB, 2 players) J:spade: 3:heart: T:heart:
      Hero bets 6 BB, BB calls 6 BB

Turn: (20 BB, 2 players) A:club:
      Hero bets 15 BB, BB calls 15 BB

River: (50 BB, 2 players) 3:club:
      Hero bets 78.2 BB, BB calls 32.5 BB

Hero shows T:spade: J:diamond: (Two Pair, Jacks and Tens)
      (Pre 46%, Flop 92%, Turn 82%)
      BB shows A:heart: 6:club: (Two Pair, Aces and Threes)
      (Pre 54%, Flop 8%, Turn 18%)
      BB wins 109.25 BB
      Hero wins 45.7 BB
      Играех машинално и изобщо не съобразих, че на ривъра вече всяка тройка и всяко асо ме бие. Та, подарих половин стак.
      Махнах автоматичното поставяне на блиндовете и докато чаках да ме стигнат, дойде следната ръка:

iPoker - €0.20 NL (6 max) - Holdem - 4 players

BTN: 75.75 BB (VPIP: 85.71, PFR: 57.14, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 7)
      SB: 114.75 BB (VPIP: 75.00, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 4)
      BB: 32.55 BB
      Hero (CO): 109.55 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:spade: A:heart:

Hero raises to 3 BB, BTN calls 3 BB, SB calls 2.5 BB, BB calls 2 BB

Flop: (12 BB, 4 players) 3:diamond: 3:club: K:club:
      SB checks, BB bets 1 BB, Hero raises to 8 BB, BTN raises to 18.5 BB, fold, BB calls 17.5 BB, Hero calls 10.5 BB

Turn: (67.5 BB, 3 players) T:club:
      BB checks, Hero checks, BTN bets 54.25 BB, BB calls 11.05 BB, Hero calls 54.25 BB

River: (187.05 BB, 3 players) 9:spade:

Hero mucks K:spade: A:heart: (Two Pair, Kings and Threes)

Main Pot [100.65 BB]: (Pre 61%, Flop 9%, Turn 5%)
      Side Pot#1 [86.4 BB]: (Pre 76%, Flop 9%, Turn 5%)

BTN shows A:spade: 3:spade: (Three of a Kind, Threes)

Main Pot [100.65 BB]: (Pre 19%, Flop 75%, Turn 85%)
      Side Pot#1 [86.4 BB]: (Pre 24%, Flop 91%, Turn 95%)

BB shows J:spade: 3:heart: (Three of a Kind, Threes)

Main Pot [100.65 BB]: (Pre 19%, Flop 15%, Turn 11%)

BTN wins 177.05 BB

Ако беше хедсъп пот, щях да се стакна без да му мисля. Но след като и двамата опоненти оказват съпротива, много е вероятно поне един от тях да има тройка. Предвид странните им размери на стаковете, можем да предположим, че са риби, тоест нещо от рода на Q3 не е изключено. Обаче на емоционално ниво не исках да приема, че трябва да хвърлям силна ръка, че пак ще слизам на НЛ10 и се стакнах. И то усещах, че правя глупости, но все пак се изплатих. После и на НЛ10 не играх добре. Трябва да се науча да владея тилта или поне да ставам, като усетя, че почвам да правя глупости.
    • limon4e1
      limon4e1
      Злато
      Първите 2 ръце съм бет-бет-чек-фолд,а последната е много лесен фолд на търна.Не е +EV да блъфкечваме особено ривъра на тия лимити,нито да превръщаме ръцете си в блъф.