сет 22 в лимпнат под

• MHadzhiev
      MHadzhiev
      Злато
      Опонента ни е очевидна риба, която забелязах че играе агресивно постфлоп.
      Колкото пъти му чекнат толкова пъти залагаше пода, затова първоначалната идея от флопа беше да го остава да си залага. чек рейз на флопа смятам че ще изхвърлим боклуците му от които можем да вземем още стойност.
      Търн картата не е най хубавата за мен срещу двама опоненти, защото завършва отвореният стрейт от флопа.
      От флопа идеята ми беше чек рейз на търна, но при тази карта незнам дали няма да се изолираме само срещу по силни ръце, затова само платих.
      След като ми заби отново пода на ривъра вече ми изглеждаше доста обидителен че е силен и ме достраша да се стакна, а и не бях виждал картитему преди това дали залага 3 пъти пода със слаби ръце.
      Каква линия бихте взели в тази ситуация?
      $0.10/$0.20 No Limit Holdem
      iPoker
      5 Players
      Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter

Stacks:
      UTG ($21.56) 108bb
      CO ($24.03) 120bb
      BTN ($6.99) 35bb
      SB Hero ($20.71) 104bb
      BB ($29.08) 145bb (VPIP:62; PFR:28; 3bet:4.7; hands:187)

Pre-Flop: (0.30, 5 players) Hero is SB :2d: :2s:
      2 folds, BTN calls $0.20, Hero calls $0.10, BB checks
      Flop: :8d: :2h: :Jc: ($0.60, 3 players)

Hero checks, BB bets $0.60, BTN calls $0.60, Hero calls $0.60

Turn: :Qh: ($2.40, 3)
      Hero checks, BB bets $2.40, BTN folds, Hero calls $2.40 River: :5c: ($7.20, 2)

Hero checks, BB bets $7.20, Hero calls $7.20
  • 14 отговора
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Пускай някви по-лесни ръце. Супер гранично е. Не знам кво ще направя, по-добре да не ми се случва. Сет на флопа срещу мега фиш. АА 3бет и после оня донква на К52. Кошмар! Много е близко, много трудни решения.
    • MHadzhiev
      MHadzhiev
      Злато
      Акп бяха лесни нямаше допитвам до странично мнение :)
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Insomnia e прав.. тая ръка сама се играе...
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от MHadzhiev
      Акп бяха лесни нямаше допитвам до странично мнение :)
      И кво точно питаш? Дали да чек-шовна на ривъра? Е, кво те бие, кво биеш? Не е ли очевидно? Бият те сетнати 88 и 55, ако ги има. Стрейт очевидно, но има един тон комбота, които ще бетват така и най-вероятно ще ти платят шов на ривъра. Не ти трябва " да залага със слаби ръце", че да си напред.
      Ако лимита беше НЛ2, нямаше да тролвам. Ако искаш се обиждай, но май си пропуснал 2 и 3 клас в "покер-даскалото".
    • MHadzhiev
      MHadzhiev
      Злато
      Извинявай не долових иронията ти в предния пост!
      Къде предлагаш да започнем да залагаме? чек/рейз на търна и пусх на ривъра, или чек/кол, чек/пуш ривъра
      Въпроса го бях задал по горе и той е: Каква линия бихте взели в тази ситуация?
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Има само една възможна линия срещу такъв тип играч. И едва или ще получиш различен отговор. Както казах, неща от първи клас. Прегледай статиите, вместо да си играеш да пускаш ръце.
    • excitedpoker
      excitedpoker
      Злато
      Фолд пре, бих колнал K7s много по-щастлив, колът пре няма как да е печеливш. 0 implied odds заради слабите ranges на villain, трябва да фолднеш на всяко iso, ще флопваш 4ти чифт OOP в 92% от случаите.
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Първоначално публикувано от excitedpoker
      Фолд пре, бих колнал K7s много по-щастлив, колът пре няма как да е печеливш. 0 implied odds заради слабите ranges на villain, трябва да фолднеш на всяко iso, ще флопваш 4ти чифт OOP в 92% от случаите.
      Има лимп от бутона, няма как оувърлимп за 0.5 блинда да е губещ префлоп при тези одс. Ако беше рейз от бутона тогава префлоп кола съм съгласен че е доста губещ.
    • excitedpoker
      excitedpoker
      Злато
      odds срещу какво?? разбирам да овърколнеш J8s и т.н, 22 е най-големия траш в тоя спот
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Въпреки всички разбирачи, смятам че добре си го изиграл и правилно. Ако ще променяш нещо може чек/пуш на ривъра има малко комбита които те бият и много на които ще залага и ще загуби. Според мен в този случай го биеш
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Скромното ми мнение е, че всичко различно от кол/чек-кол/чек-кол/чек-шов е изключително тъпо. С тва инфо...
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от pokerspike
      има малко комбита които те бият и много на които ще залага и ще загуби. Според мен в този случай го биеш
      Като си тръгнал да смяташ комботата, не се гледат тези на които залага, а тези, на които плаща.
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Първоначално публикувано от pokerspike
      има малко комбита които те бият и много на които ще залага и ще загуби. Според мен в този случай го биеш
      Като си тръгнал да смяташ комботата, не се гледат тези на които залага, а тези, на които плаща.
      по начина които играе има 2 комбота които при така изиграна ръка които го бият иначе казано стрейта и сет 8ки, но има и още AQ QJ J8 Q8 малки шансове за AJ и KJ KQ така че има 2 комбота от които падаме и 3 + 3 на които плаща ако е много лууз има още 1-2
      Другите ги отхвърлям поради начина на отиграване префлоп просто смятам че покет валета или дами ще рейзнат префлоп а 5ците няма да bet на търна срещу двама
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Термина "комбо" не се използва за определена ръка, поне не и в този форум. "Комбо" означава комбинация, примерно :Tc: :9d: , а не Т9о. Някои от ръцете, които му слагаш, най-вероятно ще ги рейзне пре-флоп, а не му слагаш други, все пак е със всеки две карти, като изключим 30-35% топ. Може и да рейзне пре-флоп 88, може и да заложи така 55 пост-флоп. Всичко може да очакваме от такъв играч. За това и се играе с чек-шов ривъра. Да си заложи всичко и най-вероятно ще има достатъчно ръце на ривъра, с които ще плати шов, за да може това да е печелившо.