Спин & Го Блог - Мартин

• MartOoQ
      MartOoQ
      Бронз
      Здравейте покер другари,

Играя покер от 17 годишен, сега съм на 24, което ще рече 7 години вече.
      Последните година и половина не играя много сериозно, като играя главно за забавление.
      От близо 2 години работя и се развивам като програмист. Студент съм сега ще бъда 2ри курс "Информационни технологии" в НБУ.
      Сега съм решил да се хвана малко по - сериозно и да се опитам да си докарам един допълнителен доход, а защо ли не ако потръгнат нещата да си почина малко от работа, докато завърша, така или иначе има доста курсове които искам да изкарам и ще ми помогнат повече за в бъдеще от допълнителен стаж по сегашната ми работа, но нямам време за тях към момента.
      Преди да почна това начинание се чудех доста кой формат да избера, но главното чудене беше между МТТ-а и спинове, тъй като останалите СНГ формати са доста позамряли, а кеша не ми е голяма страст. Вариянтите които имах бяха 2:
      1. МТТ - за които щях да имам време за събота и неделя.
      2. спинове - които мога да играя по всяко време, като е хубаво да не е след работа, защото свършвам в 11 вечерта и се прибирам доста уморен.
      Тъй, като не ми се жертваше, дори и 1 от 2та ми почивни дни в седмицата реших да играя спин формата.
      Ще започна от 3$, където мисля да изиграя около 1000 бройки и ако резултата е добър (40% ITM+) (незнам дали ITM е най - добрия показател за тези турнири, но аз гледам него главно.) ще започна на 7$. Засега таргета ми е да стана рег на 7$, където ще гледам да гоня пак 40% + ITM.
      Засега ще мога да отделям по 1 - 2 часа на ден за игра, като ще гледам до края на месеца да направя поне 500 игри, като ще започна утре сутринта.

Успех по масите. :f_drink:
  • 37 отговора
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей MartOoQ ,

3$вия лимит е плашещо лесен, със солидна игра се бие за отрицателно време.Също така опонентите са основно три типа : овърфолдващи (хипер пасивни) ; овърблъфиращи (хипер агресивни) или calling station.
      Статистиките които показват реално дали биеш лимита и би било по-добре да следиш са chipEV и evITM. И двете са достъпни за PT4. Но 40% ITM дългосрочно мисля че е трудно постижима цел дори и на 3$ - всичко над 37% би трябвало да те радва.
      Надявам се че съм ти бил полезен.

Успех!!!
    • MartOoQ
      MartOoQ
      Бронз
      Здравей AnimeWatch,

Мерси за съветите. Ще може ли да ми кажеш как са имената на chipEv-то i EvITM-то при опциите на "Information boxa", че нещо не мога да ги открия в търсачката. Също така, дали можеш да ми кажеш някакъв ориентировъчен chipEV, с който би трябвало да биеш нивото?
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Ами всъщност това са custom stats, които могат да се изтеглят и добавят към PT4.Ще ги намериш на официалният сайт на PokerTracker 4.
      За 3$ 45 chipEv е минималната стойност, при която ще си печеливш играч. Но нивото е лесно и би трябвало да постигнеш поне 70 без много усилия.

Успех!!!
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      Здравй Марто ,аз също се ориентирах към спиновете по същите причини като твоите .Запо4нах от 20 долара -0.25 и стигнах до 50 тогава качих на 1$ и забих на 180$ и немога да направя 200 .Опитах малко 3$ но ми се струва че нещо ми липсва за там-(много ме бият). Сега пак съм с малка банка (дръпнах 100 но пък качих статус злато:) ) .Имаш ли някоя видеостратегия от която ще учиш ?Ако имаш ,моля пусни линк.Пожелавам ти успех и чакаме ъпдейт скоро:f_biggrin:
    • MartOoQ
      MartOoQ
      Бронз
      Здравей Мария,

Не се сещам за материали за спинове които да ти предложа, но защо не пуснеш една тема със сигурност все някой ще знае.
      Незнам как си с времето, което можеш да отделяш за покер. Но ако имаш време можеш да пробваш някоя от програмите които предлагат стейк и коуч, тукащната "Spin Legends". Мисля че са доста добри, особенно за начинаещи във формата като теб.
      Ъпдейт с графики и резултати мисля да пусна края на месеца. Иначе вече направих 2 сесии и като цяло ми изглежда,че нещата вървят добре, макар че рънвам доста под ЕВ към момента.

@AnimeWatch, не можах нещо да ги намеря тея статистики, но тези дни ще потърся по - сериозно. Иначе chipEV-то мога да си го смятам и сам.
    • excitedpoker
      excitedpoker
      Бронз
      Моят съвет е да си направиш услуга и да не губиш хиляди часове от особено ценното си време сега и да ги използваш за информационните технологии/гаджета. Уникално лош момент в отдавна залязала ниша. Само съвет.
    • TheOrca
      TheOrca
      Бронз
      Първоначално публикувано от excitedpoker
      Моят съвет е да си направиш услуга и да не губиш хиляди часове от особено ценното си време сега и да ги използваш за информационните технологии/гаджета. Уникално лош момент в отдавна залязала ниша. Само съвет.
      +1 Да започваш тепърва да качваш лимити е безсмислено, при положение че може да инвестираш това време и усилия в нещо друго.
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      еееееееееее момчета, стига с тоя негативизъм,човек ако не опита нещо не знае дали е сладко или солено.Нека му пожелаем успехи по масите и да го подрепяме ,макар и само с добра дума човек прави чудеса .Лично аз няма да забравя когато останах с 5$ колко ми помогнаха хората от форума,някак психически се нагласяш и даваш всичко от себе си,така че, Марто играй си играта ние сме с теб:f_thumbsup:
    • MartOoQ
      MartOoQ
      Бронз
      Август:

+10 $ рейкбек

Краен резултат +13$

Изиграх 500-те игри които си бях поставил за цел, но не съм много доволен от резутлата
    • MartOoQ
      MartOoQ
      Бронз
      Забелязах, че като играя по - дълги сесии от 1 час на спиновете, започвам да не доглеждам някои ръце и допускам повече грешки, затова предстоящия месец ще гледам да увелича максимално качеството на играта си, като няма да си поставям големи цели от към обем.

Цели Септември:

:spade: 500+ игри 3$:spade:
      :spade: evITM - 39.5%+:spade:
      :spade: Да намеря материали за обучение:spade:
    • MartOoQ
      MartOoQ
      Бронз
      Дойде си математиката.
      600$ в касата. :f_biggrin: :f_biggrin:
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      :f_drink:
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
    • vuchev611987
      vuchev611987
      Бронз
      Браво комби, знаеш ,че нищо не разбирам от Spin'n'go, ама ти стискам палци :D

P.S. мани го обема, така или иначе играеш по 1/2 часа гледай да се придържаш към качеството :f_biggrin:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Стой си на $3, за да не разбереш какво точно означава "мега тилт".
    • MartOoQ
      MartOoQ
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Стой си на $3, за да не разбереш какво точно означава "мега тилт".
      Мерси за коментара, мисля че доста ще ми помогне : )
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Не тролвам, ако прилича на това. На $7 се губят $200 ей така за добро утро. Порадвай се поне малко на новата си банка.
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Много зависи на колко маси играеш едновременно,какво chipEV имаш за лимита и т.н. , но 210$ са 30 входа на 7$ и не се губят толкова лесно.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      А ве кво се обяснявам и аз?! Изписах един тон неща. Да се качва на $15, таман ще е по-интересно. Негова си работа...
    • 1
    • 2