Най - краткият блог

• ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Здравейте!Имам регистрация в стратеджи от около три години, но досега не съм си правил блог. А блогът ми ще е най краткият понеже като зануля банката за пореден път едва ли скоро ще се върна отново в играта … Напоследък като пиша в някоя тема и споделя някоя ръка, веднага няколко човека ми казват, че съм супер слаб играч и всичките ми ръце са максимално грешно изиграни…С други думи пълна трагедия.Това сигурно е вярно – аз със специалисти не мога да споря, или може би специалистите от обсъждане на ръце и стратегии са загубили чувството си за хумор.
      Играя основно MTT на микролимитите за някакви стотинки и вече ми писна.Затова реших да кача залозите, да фалирам набързо и да се откажа от покера, както ми препоръчват специалистите.

Това ми е банката - $48.До края на седмицата приключвам и то ако имам късмет!Ще постна снимка на касата : $0.00 като приключа с "предизвикателството".
      На специалистите пожелавам повече чувство за хумор и повече уважение към рибите.
      Благодаря!
  • 93 отговора
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      ААА рибата много я уважавам... особенно когато е на масата :)
      :f_drink:
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      Не бързай да сваляш ръкавиците,Елби.Погледнах някои ръце в една друга тема които си линкнал и аз като риба също мисля че са грешно отиграни.Критиката от специалистите е градивна и има какво да научиш от тях,погледни някои таблици и видеа,направи си план,погледни книгата "Време е за покер" има много добри видеоуроци на Бах22 и Анто ,зависи какъв формат си избереш.Ако играеш солиден покер а не бинго, то банката ти е предостатъчна за 0,50 -ките.Аз например от 40$ нагоре играя 1,50/90.като спадне цъкам 50-ки.Това е за начало ,но като цяло хората тук винаги помагат макар че ти изглежда като заяждане.
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      По добре използвай парите за да си купиш нещо или да направиш подарък на някой твой близък. Ако си сигурен ,че ще си изгубиш парите , то така и ще стане . Това е все 1 да ги хвърлиш през прозореца , дори да ги дадеш на просяк би било по-добре...
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      По-добре почвай да търсиш дюсове в женския тенис по Мартингейл. По-може да ти върже
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей ELBI77 ,

а защо не опиташ Spin & Go формата?! 1$ и 3$ са сравнително лесни за побеждаване със солидна игра.

Поздрави ,
      AnimeWatch
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Стига си мрънкал, ами почвай НЛ2. С тва почти е невъзможно да фалираш. Ще помагаме там, пускай ръце в блога.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Благодаря на mariq02, AnimeWatch и insomnia за съветите.Книгата на Лий Нелсън съм започнал да я чета.На едно място авторът казва:’’ Опитвайте да флопвате сет
      Малките до средни чифтове също се играят лесно в началото. Целта ви с тях е да флопвате сет.’’След това реших да изиграя един микро SNG.Вървях доста добре с нелош стак и не щеш ли флопнах въпросния сет с нисък чифт.Супер!Ол-ин.Кол.Вече виждах как прибирам целия стак на лошия и ставам чип лидер в турнира.Нооо ,ах този ривър: https://www.boomplayer.com/25125296_244A7712E5 Да ми причини това точно днес - на 5-ти септември – рожденият ми ден!Това му се казва:”Викане на дама пика”.Казах си:” Абе тия от Старса нали ми имат ЕГН-то.Не виждат, че днес е 5-ти бе.Поне на тоя ден да ми пуснат малко гювеч.Не стига, че от години ги спонсорирам и вместо няколко долара да ми подарят пак ми удариха балтията”.
      Спинове не съм играл отдавна.Помня преди години имаше някаква промоция и бях спечелил билет за спин $5.Падна се да играем за $25.Още в първата ръка и тримата бяхме ол-ин.Докато мигна и вече бях спечелил $25, което за моята банка е огромна сума.Казах си – ‘’Я това ква лесна работа, ще спечеля маса пари.’’Естествено впоследсвие загубих всичко и се отказах.Спиновете много бързо топят банката.Затова не ги предпочитам.
      Колкото до кеша, пробвал съм да играя НЛ2, но без успех.В началото сигурно съм изглеждал доста смешно.Веднъж ми дойдоха AA на бутона и аз без да му мисля много влязох ол-ин.Колегите сигурно са се чудили какви ги върша.Естественно всички фолднаха и аз прибрах $0.03.Имам един много лош спомен от кеша – първото ми зануляване на банката.Бях влязъл на 6-max с $2 и по едно време стигнах докъм $8.Струваше ми се ,че съм непобедим тоя ден.В една ръка ударих фул хаус с аса.На ривъра вкарах всичко и получих кол.Лошият ми показа каре.След това направих обичайната грешка – отворих маса на НЛ5 и след няколко часа изгубих цялата си банка.Дотук с кеша.
      Така реших да играя само турнири.Основно MTT.SNG играя само $0.02 и $0.10 и то обикновено след като съм отпаднал от поредния турнир, просто да си изкарам яда след ръце като тая: https://www.boomplayer.com/25093610_AA8AFB4602 Що не му нареди направо стрейт флъш, че да е по – сигурно?
      Естествено и аз съм печелил ръце със супер късмет.Знам, че това е играта.И не приемайте , че се оплаквам.Аз така си пиша по принцип.Като започна да пиша не знам какво ще излезе накрая.А сега нахлуха едни такива спомени мили…
      Бих искал да чуя мнението ви за следващата ръка.Предварително в своя защита искам да кажа, че исках да накарам лошия да фолдне като го накарам да си мисли, че на флопа съм ударил чифт аса.Той обаче ми колна със стрейт дроу.Въпроса ми е : Правилно ли е да се колва пуш със дроу при положение, че това му струва 2/3 от стака.Той правилно ли игра в тази ситуация?Това е ръката: https://www.boomplayer.com/25087533_A275F5D998
    • mariq02
      mariq02
      Бронз
      Здравей Елби ,успя да ме накараш да се смея най вече това с ЕГН :f_biggrin: Относно ръката за която питаш, лично аз на бабъл-ръш не бих колнала твоя пуш макар и с ОЕСД. А за спиновете съм съгласна че топят банката, но там динамиката и диапазоните са малко по агресивни според мен.Това е лично мое мнение нз. по напредналите какво ще кажат.За сега съм доволна от 1$ спинс.АД ръката ми харесва :) за 66-те незнам , не играя хипер и незнам дали е ок кол префлоп ,на флоп бих заложила 2/3 пот и шов на всеки търн.Според мен играеш различни по динамика турнири за това няма и успехи, фокусирай се върху един формат само. Аз играя мтт 1,50/90 само ако имам свободни 3 часа + (но 90-ки играя от много време)...иначе напоследък разучавам спиновете и ...готвене,деца,мъж....трябва да има време за всеки по малко .Дано следващия ти коментар е нещо от сорта "1-во мястооооооо ....удвоих банката" Пожелавам ти късмет
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Промени си Бет сайзинга играеш чек ол-ин или Бет 1 блайнд ол ин. Като това те прави лесен за разчитане. Промени това и пробвай да разчиташ какво имат другите и не претендирай че имаш нещо което може другия да има с ол-ин рискуваш си турнира по този начин в пота има 1000 чипа с Бет около 600-700 чипа можеш да претендираш същото и ще загубиш малка част от стака а не целия тур.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      За тия три години една статия да беше прочел, скил левела щеше да ти се качи с 200%.
      "Опитвайте да флопвате сет". "Започнал съм да я чета".
      Хората играят приличен покер, убиват ги от бой с разни гнусни сетъпи по цял ден и ти искаш никой да не те нарежда, като показваш тия ръце. Еми, няма как да стане, мой човек,. Съжалявам, но ти си направо роден за наредби.
      Казах ти, вместо с години да играеш КОМАР на някви кирливи турнирчета и да пишеш подобни глупости по форумите, хвани се да играеш ПОКЕР. Почвай НЛ2, така се прави. Ще ти помогна с много неща, ей тук ти обещавам, стига да покажеш малко дисциплина. Иначе кво уважение си тръгнал да търсиш?
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      :f_drink: Естествено, че покерстарс ти имат ЕГН и естествено че ще те нареди на рожденния ти ден. На рожденния ден не се играе покер - ходи се по мадами! Затова са те наказали. :) .
      Ти верно ли от 2014 играеш така покер или гъбаркаш всички тук?! :)
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Най-добрият съвет ,който може да получиш е да се занимаваш с това в което си най-добър , било ти и извън покера , а ако си избрал покера , почни от Нл2 и съобрази играта си с фийлда ,промоциите , бонусите и т.н. ,по нещата дето пишеш мисля ,че си губиш времето с покера, но кой знае... Успех !
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от BigSmileBG
      :f_drink: Естествено, че покерстарс ти имат ЕГН и естествено че ще те нареди на рожденния ти ден. На рожденния ден не се играе покер - ходи се по мадами! Затова са те наказали. :) .
      Ти верно ли от 2014 играеш така покер или гъбаркаш всички тук?! :)
      Не се бъзикам.Регистрацията ми в Старса е от 21.08.2014г.Помня, че тогава нови играчи не можеха да играят с истински пари, защото чакаха лиценз от комисята по хазарта и т.н.Ето първата ми турнирна печалба:

От 28.09.2014г.От тогава все така.......По- горе споменах, че съм се занулявал няколко пъти - на кеш и на спинове.
      Insomnia относно НЛ2 кой формат е за предпочитане да започна според теб - пълни маси, или 6-max?Иначе за четенето, чел съм но по едно време настъпи пълна бъркотия с различните формати.Сега чета книгата, която колежката mariq02 ми препоръча, макар че тя е за турнирната игра.
      Lunatichay в какво съм добър незнам?Ами ако човек в нищо не е достатъчно добър?Между другото имам нещо като хоби.Правя малки мечове от едни железа, които ги има в тонер касетите/PCR се казват/.Имам малък шмиргел и няколко камъка за заточване.Ето:

Но по - обичам да играя покер.:f_love: :f_love:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      NL2 6 max ще печелиш повече без Хъд. Хъда там почти няма стойност. Ако почнеш 9 макс, ще мога да ти намеря някви ръце. Говоря за Зум. Мога да ти дам и готов Хъд. Сложен е, но ще го учиш малко по-малко. Линия по линия. Най-важните неща се виждат много лесно. Мога да ти дам и рейнджове. Започни да четеш статиите за кеша. Пиши тук квото не ти е ясно или не ти харесва. Нещата ще ти ги пратя по Скайп евентуално. Ако не може да се оправиш, ще ти направя квито трябва там настройки с TeamViewer-а.
      Имаш ли ключ за ХМ-а?
      Ако имаш желание, може и да започнеш Омаха фулл ринг ПЛ2. Супер лесно е, ще ти обясня как да пребиеш рибата там. Има и трафик вечерта.
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      И мен са ме занулявали няколко пъти. Е аз правех едни глупости.... но основното беше, че не спазвах банкролл ама никак :) . Депозирам си $20 и цъкам на НЛ10 до където стигна. И така следващия месец пак. :) . После почетох малко, погледах малко... и сега да чукна на дърво... тегля от време на време. Не съм Профи но като допълнителен доход ми идва ОК :)
      Ето няколко съвета от мен:

1. Зарежи НЛ2 - това направо не е покер а тото - с тази банка започни от НЛ5. (маси 6макс - може първо бавни маси - по-добре е за начало)
      2. Не пускай повече от две маси едновременно - поне в началото за да можеш да ги следиш.
      3. Ако играеш SNG - започни от $1.5 вход на една маса (правилото за двете маси важи и тук) - под тази сума пак е тото - на късмет.
      4. Не играй хиперки - там мислене почти няма.
      5. Не играй пил, изморен и болен.
      6. Не играй когато си загубил много!!! И утре е ден ще си наваксаш (понякога дори си трябва някоко дена почивка).
      7. Ако играеш ММТ предвиди си време за игра и за почивка. (ММТ под $5 вход не си струва - мое мнение)
      8. И най-важното - никога не забравяй, че освен покер играеш електронна игра - Покерстарс все пак основно е направен така че да печелят собствениците - когато усетиш че прекалено те ебава (ще има мноого такива моменти) - направи си излез и прави нещо друго.
      9. Няма да забогатееш от един ден и да си купиш ферари но с търпение и работа може да се оправят нещата - Успех :f_thumbsup:

П.С. Всичко това може да го пробваш след като прочетеш нещо. Имаше едни книги на Харинтън за 6 макс мисля. (малко е остарял но все още върши работа)
      https://pankratt.wordpress.com/events/ тук имаше нещо при това на български
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Какво ще рече "тото"? Ако не може да биеш играчи, които играят "тото", нямаш място по-нагоре. На НЛ5 реговете ще са поне х2. Тъпи са, да , но са регове, не е като да може да ги обираш ей така.
      Начинаещ играч се справя много по-добре на Зум. С еднакво усилие ще прави 4 пъти повече обем.
      Сит енд гоу $1.50 е най-тъпия възможен избор. Таксата е огромна. Най-скапания формат всъщност е Сит енд гоу. Въпреки, че играя точно това. Но не е като да разчитам да надигравам тотално рибите по масите. Печели се от други неща, които в Старса ги няма от много време. В този формат ICM-а е още в началото. Нещо, което печели със сигурност в кеша, на Сит енг гоу много често е губещо. А нашия човек не блести с някакви особени умения, ще почне тва умряло Сит енд гоу и тва ще му е. С кариерата :D .
      С тая банка му казваш да не играе МТТ под $5. Ти тролваш или кво?
      Другото направо кво да го коментирам. Като е ригнат Старса, зали има, колкото си искаш. Или и те са ригнати?
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Insomnia и BigSmile, много ви благодаря за съветите.Днес съм се захванал да чета за кеша.Не съм играл кеш сигурно от две години.Колкото за Омаха не знам - пробвал съм/знам как се играе/, но толкова.Тая вечер играя малко MTT.Имам няколко билета и мисля да ги издумкам.Купих си вино и няколко бири и играя с настроение.Знам, че алкохола не помага на играта, обаче пък е готино.Преди малко ме пребиха в един Freebay турнир и се чувствам в супер настроение.Като видях флопа станах от стола, но на ривъра гледах ей така:

Ето ръката: https://www.boomplayer.com/bg/25179192_4AC2B7750E
      Тоя пич от Бразилия, се нашиваше в почти всяка ръка и тука вече след като ми влезе ол-ин след моя рейз префлоп не ми издържаха нервите.:f_drink:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Тва звездата на Давид ли е? Евреин ли си? Или просто ти е харесало и си го купил?
      И после се чудиш, че те нареждат в Старса. Не му е мястото там на този символ. На тая ножка...
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Идеята ми беше, това да представлява мечът на китайския император.Звездата е така - за красота.Верно, че това е ''Звездата на Давид", ама за който не разбира си е просто звезда.Използвам различни неща от мартеници и разни дрънкулки - чиста случайност.Иначе си прав,че не се връзват нещата.
      Мечовете на нинджа са без украса и грешка не може да стане: