KQo multyway

• khristev
      khristev
      Злато
      Тук имаме ли фолд на флопа срещу 2-а ?( ?( . Мисля ,че трябваше да пресирам още префлоп с 3бет но ......

PokerStars - $0.10 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $5.25 (VPIP: 33.33, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      SB: $20.79 (VPIP: 16.13, PFR: 9.68, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 33)
      Hero (BB): $17.28
      UTG: $32.42 (VPIP: 20.00, PFR: 10.00, 3Bet Preflop: 20.00, Hands: 10)
      MP: $12.86 (VPIP: 30.43, PFR: 21.74, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 24)
      CO: $10.88 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)

SB posts SB $0.05, Hero posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has Q:heart: K:diamond:

UTG raises to $0.30, MP calls $0.30, CO calls $0.30, BTN calls $0.30, fold, Hero calls $0.20

Flop: ($1.55, 5 players) K:spade: 7:club: Q:club:
      Hero checks, UTG bets $1.11, fold, CO calls $1.11, fold, Hero raises to $2.90, UTG raises to $32.12 and is all-in, CO calls $9.47 and is all-in, Hero calls $14.08 and is all-in

Turn: ($46.09, 3 players) 4:diamond:

River: ($46.09, 3 players) 6:diamond:

Hero shows Q:heart: K:diamond: (Two Pair, Kings and Queens)

Main Pot [$33.29]: (Pre 33%, Flop 18%, Turn 10%)
      Side Pot#1 [$12.80]: (Pre 47%, Flop 18%, Turn 10%)

UTG shows 7:diamond: 7:heart: (Three of a Kind, Sevens)

Main Pot [$33.29]: (Pre 31%, Flop 54%, Turn 74%)
      Side Pot#1 [$12.80]: (Pre 53%, Flop 83%, Turn 90%)

CO shows 9:club: A:club: (High Card, Ace)

Main Pot [$33.29]: (Pre 35%, Flop 28%, Turn 17%)

UTG wins $44.59
  • 10 отговора
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      За 100бб е тва, не видях стака.
      Добре е ръката. УТГ ще рирейзва често за защита. Другите ще се стакват с дроуве. Както и УТГ, но по-рядко срещу този рейз. В смисъл, че може да колне. А ве не е много хепи, то тук си с 77 и тва, значи е ботъма ::D ,няма как да е яко. С донк мисля, че се играе по-лесно. В смисъл може да фолднеш срещу УТГ. Но с инфо. Иначе си е стак оф.
      Скуиз не е чак толкова яко. Щото тук ще имаш Асо и Дама оф. Дами, Валета. Срещу 4бет не е много яко. Целия рейндж. А той ще получава супер як спот за малък 4бет. И ти нямаш Асо в ръката. Поп и Дама блокира много добре, но тук по-добре да имаш Асо за блок.
      Сега видях, че си с 173бб. Еми вече ти си знаеш. Мисля, че трябва да донкнеш. Или да не рейзваш. Като ръката е по-скоро фолд срещу шов. Той направо ти прави услуга с този шов. Аз бих фолднал. Макар че няма да съм в тоя спот евър.
    • zag777
      zag777
      Начален
      Тука има два варианта срещу УТГ- или сплитваш, или губиш. Не вярвам и двамата да са на дроу,пък и ако е на дроу има идеални одс да колне само. Такива ситуации,където плащаш ол ин и си дълбок,и ситуацията е сплит или загуба ич не са хубави(в дългосрочен план ще губиш доста). Двата чифта при такива тройни ол ини много често са е..на ръка даже на сух борд.Най вероятно е със седмици и му е гот,защото знае,че нямаш КК или QQ!
      Има някви 5% шанс да си напред в ръката,ако тоя дълбокия е някъв мегаидиот,ама е малък шанса! ;)
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Той , ако е мега идиот, може да се стакне и без да му даваш зор. С ботъм сет тук може да се стакнеш срещу УТГ при някакви специални обстоятелства. Като тези например. Обаче ако има нормален стак. Толкова диип дори с ботъм сет мисля че е по-скоро зле. Кво остава за два пеъра. Да, да, топ топ, блокваш, а , у. И всъщност са едно голямо нищо. Само звучи яко. Не мисля че въобще трябва да имаме рейндж за стак офф срещу УТГ с този стак. В смисъл той дори да ги бутне направо без рейзове :D , ти трябва да му фолдваш 100%. Трябва да знаеш нещо, че да колваш.
      С тия стакове без специално инфо, рейнджа ти трябва да е силно поляризиран, според мен. Нътс, въздух. Тук не става очевидно.
    • khristev
      khristev
      Злато
      След като размислих върху ръката и аз стигнах до този извод .., Благодаря все пак , радвам се да видя други гледни точки !
    • Jakks
      Jakks
      Злато
      Мерси за ръката и анализите. Инфото определено, ще ми помогне в подобни ситуации и на мен.

Бихте ли коментирали и рейзът на флопа? На мен ми се струва малък и лично аз бих рейзнал повече срещу 2-ма.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Ако рейзваш много, хората ще започнат повече да ти фолдват и да шовят. А ти, ако наистина искаш тва, по-добре да шовнеш директно на флопа. С голям рейз се комитваме и на търна не може да фолднем евър. А някои карти на търна ще са наистина много грозни.
    • Jakks
      Jakks
      Злато
      какъв е оптималният х/р сайзинг срещу 2ма при 2 чифта на дроуи флоп? или няма такъв и си зависи най-вече от позицията и опонентите? трябва да има все пак, тъй като не винаги опонентите ще са ни "познати".
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Очевидно такъв, с какъвто ще може да чек-фолднеш на търна. Ако ние не се страхуваме от нищо, то тогава може да не рейзваме или ако ни кефи толкова , може да правим някви фиши малки рейзове. Но мен лично не ме кефи. Пак ти казвам, ако не те кефи тва да рейзваш толкова, по-добре, според мен, да шовнеш. Кво толкова? Дроу ще ти плати. По-слаба ръка може да ти плати, щото ще те сложи на дроу. Но, ако искаш максимална печалба, трябва да имаш и дисциплина да фолдваш на някои карти. И да не рейзваш много.
      Дори с нормални стакове, с тоя рейз ще трябва да чек-фолдваме понякога. И там да колваме някви мини залози.
      Е, примерно, рейзваш много и излиза Асо спатия. Е, кво праиш там със стак, половината на пота? Блъскаш си тиквата в бюрото. Квото и да напраиш там ще е грешка, дето се вика. Ама тва е мое мнение. Не искам сега да казвам праи тва, праи онова. Просто не искам да съм там с малък СПР, като дойде няква такава карта. Щото не знам кво ще направя. Не знам какво да направя.
    • Jakks
      Jakks
      Злато
      Разбирам, или така си мисля поне де :) мерси за отговора insomnia :f_thumbsup:
    • khristev
      khristev
      Злато
      Наистина , рейза ни трябва да е толкова голям хем да извлеем максимално от дроус хем да сме склонни да фолднем ако той излезе на търн/ривър ... Но най трудното е да се научиш да хвърляш тези силни на пръв поглед ръце на кофти борд ..... Както в много трудно да фолднеш АА и КК .