Aз съм коуч с ултра хай IQ и колвам с Т9с , флоп AQQr с BD вс MP. На NL5.

• insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Тоя мод от английската общност направо ме изумява с коментарите си. А се води там коуч, платен.
      Ето я ръката.

Originally posted by oviovi86
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $3.76 (75.2 bb)
      BB: $6.46 (129.2 bb)
      UTG: $5.07 (101.4 bb)
      MP: $5 (100 bb)
      Hero (CO): $4.87 (97.4 bb)
      BTN: $7.98 (159.6 bb)

Preflop: Hero is CO with :Td: :9d:
      UTG folds, MP raises to $0.15, Hero calls $0.15, 3 folds

Flop: ($0.37) :Qc: :Qd: :Ah: (2 players)
      MP bets $0.26, Hero calls $0.26

Turn: ($0.89) :3d: (2 players)
      MP bets $0.43, Hero calls $0.43

River: ($1.75) :6d: (2 players)
      MP bets $4.16 and is all-in, Hero calls $4.03 and is all-in

Results:
      $9.81 pot ($0.41 rake)
      Final Board: :Qc: :Qd: :Ah: :3d: :6d:
      MP showed :Qs: :Ts: and won $0.00 (-$4.87 net)
      Hero showed :Td: :9d: and won $9.40 ($4.53 net)
  • 13 отговора
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Моя коментар. Мисля, че човека си заслужава наредби направо. За негово добрo :D .

Originally posted by insomnia666
      You are a real gambler...
      Pre-flop. Borderline call, unnecessary.
      OTF the only weakest hand here is :Ts: :9s: . You never fold OTF. Why's that?
      OTR easy fold for me. But with your wide range...:D I don't know.
      Actually OTT is not so happy call. He will have AA, AQ already , higher BDs, some outs for your FD completes full house very often. And you don't have SD value.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Ето и неговия коментар.

Originally posted by la55i
      I would say preflop is still ok.
      Flop is close. Calling is not totally horrible.
      Same thing OTT.
      OTR you need to win this over 40% to break even. With T high flush on a paired board I would say that is not going to happen often enough.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Значи искам да питам няколкото човека в този форум, към които имам очевидно повече респект, отколкото към този "треньор", какво точно мислят за тази ръка.
      И в същото време тоя същия човек, като го рейзнат или му донкнат на ривъра, си чупи ръцете да фолдва. Някви супер силни ръце. "100% губим, тва е много силна линия".
      Другия , няква звезда в английския форум, някво про. С тоя говорят едни и същи неща. Всъщност са трима най-активни, "анализатори" някви. С още един изумен мод, който явно знае нещата само на теория. Та ето кво вика прото:
      Някъв фиш 37/11 колва 3бет в позиция от МП. НЛ2. На борд :9s: :9d: :2h: :5s: :8h: , ние бетваме стабилно флопа , чекваме търна и на ривъра бетваме малко , 30% и оня шови. И ние фолдваме QQ. Били сме 100% бити. От кво, каре ли, 88 фулл или кво? 100% вика. Евала! Ще събера някой лев да си платя коучинга.
      Рейнджа му е нещо, като TT+, AJo +, ATs, KQo, KQs. Очевидно, щото бил лимпнал УТГ с АТо.

Тва вече го казах аз и си мисля, че доста често ще е вярно. Както и ще снап колна на ривъра.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      На начинаещите потребители, направо ви казвам "Не си давайте парите на тия "звезди"" . Там половината ви рол. Няма смисъл. Ще научите някои неща, но ще научите и мног "тъпотии". Добрите играчи си правят стабилни суми на час и не им се занимава с глупости. Освен ако искаш да кихаш по $300 на час.
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Нека така да ги учи нямам нищо на против. Научените неща в началото и придобитите навици най-трудно се променят.
      Префлоп кол ОК. Кол на флоп - единствено ако искаме да флоутнем (борда удря по-скоро нашия рейндж). След това вече имаме около 18% за флъш... ама и лошия може да има по-висок :) . Тук бих фолднал въпреки, че ръката ни се подобрява малко. Ама аз съм рибок още :) .

А аз се чудя защо някакъв ми колва 3бета от средна позиция (аз съм BTN имах QQ) на НЛ16. Колва ми и борд 68J дъга на флопа, кол на 65% залог на търна (3) и на ривър излезна Т. Тук вече се замислих (може сет да е ударил нещо) и реших да чекна, човека си отвори Т6о и ми събра ръката.
      А то какви треньори имало...
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Кол на флоп - единствено ако искаме да флоутнем (борда удря по-скоро нашия рейндж
      Ако колваме Т9с , може да кажем, че нашите рейнджове са напълни идентични, без АК, QQ+. Или може би без КК+. Но както и да е. Няма как да го удряме по-добре флопа. "Ако искаме да флоутнем", може да колнем някои ръце, освен Аса и Дами, няма нужда да колваме 100% срещу непознат. Ще имаме по-добри ръце за флоут очевидно, след като това е най-скапаната ръка тук.
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Абе той тоя човек си е пуснал оферта за коучинг за 6 лева на час :f_biggrin: Ама и те са му много.
    • khristev
      khristev
      Злато
      Тъкмо се чудех за коуч за да премина от НЛ10 - на НЛ25 .. нооо като гледам май пак ще се помъча сам :)
    • zag777
      zag777
      Начален
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Тоя мод от английската общност направо ме изумява с коментарите си. А се води там коуч, платен.
      Ето я ръката.

Originally posted by oviovi86
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $3.76 (75.2 bb)
      BB: $6.46 (129.2 bb)
      UTG: $5.07 (101.4 bb)
      MP: $5 (100 bb)
      Hero (CO): $4.87 (97.4 bb)
      BTN: $7.98 (159.6 bb)

Preflop: Hero is CO with :Td: :9d:
      UTG folds, MP raises to $0.15, Hero calls $0.15, 3 folds

Flop: ($0.37) :Qc: :Qd: :Ah: (2 players)
      MP bets $0.26, Hero calls $0.26

Turn: ($0.89) :3d: (2 players)
      MP bets $0.43, Hero calls $0.43

River: ($1.75) :6d: (2 players)
      MP bets $4.16 and is all-in, Hero calls $4.03 and is all-in

Results:
      $9.81 pot ($0.41 rake)
      Final Board: :Qc: :Qd: :Ah: :3d: :6d:
      MP showed :Qs: :Ts: and won $0.00 (-$4.87 net)
      Hero showed :Td: :9d: and won $9.40 ($4.53 net)
      С тоя кол на ривъра ще има много да губи,мега много! Кой ще е луд да прави някакви блъфове на тоя борд с такъв огромен сайзинг? Е може на 20 пъти един път да блъфкечне някой идиот,ама не е достатъчно това!
      Много ми са интересни като показват точно тая 20 ръка,където са спечелили,а че е мега назад от тия глупости не вижда!
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Какво толко нередно има тука???
      Човека може би колва флопа с идеята да го надиграе след това.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      :D :D :D

Еми значи може никога да не фолдва. Или ще удари или ще блъфира. Ще го "надиграе".
    • zag777
      zag777
      Начален
      Проблема е,че с този сайзинг на ривъра почти никога няма да залага по слабо,поне аз не вярвам след като прави три барела или ако го прави ще е много рядко, за да сме на плюс като колваме ривъра! Иначе да речем,че префлоп,на флопа и на търна може да се намерят някакви оправдания за кол,но флопа удря по добре МП рейнджа и няма много смисъл да се вкарваме в тъпотии.
      Цялата ръка е крива и точно с такива ръце човек сам си създава проблеми и тилтва като се изплати тъпо на някой.
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Той човека много добре си е изиграл ръката тука. На тия нива няма кой да мисли за блокари A,K,J-кари има си нъц фд комбота без блокари ама и ти също :D Aма тва е нл5 и както виждаш си ги лиска със трипса и не го eбе и ако нямаш дупе губиш 80бб:D Cтига с тия простотии за nl5-25 или на турнири до $15 вместо да мислим как да ги експлоитваме такива къде цъкат бутони мислим що сме лиснали.