Qj 2pair

• khristev
      khristev
      Злато
      Здравейте !! да попитам как процедирате с ръце от този тип , които често ми се случват а не съм много сигурен ОК ли е да се бетва ривъра ?:f_ugly:

PokerStars - $0.10 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BTN): $13.39
      SB: $2.66 (VPIP: 100.00, PFR: 100.00, 3Bet Preflop: 100.00, Hands: 1)
      BB: $12.11
      UTG: $10.33 (VPIP: 50.00, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 8)
      MP: $12.86 (VPIP: 13.33, PFR: 13.33, 3Bet Preflop: 9.09, Hands: 31)
      CO: $36.38 (VPIP: 18.78, PFR: 14.55, 3Bet Preflop: 2.38, Hands: 224)

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has Q:diamond: J:diamond:

fold, fold, fold, Hero raises to $0.30, fold, BB calls $0.20

Flop: ($0.65, 2 players) J:spade: 6:heart: 6:club:
      BB bets $0.60, Hero calls $0.60

Turn: ($1.85, 2 players) Q:club:
      BB bets $1.80, Hero calls $1.80

River: ($5.45, 2 players) 2:spade:
      BB checks, Hero bets $2.60,

Ок ли е залога ,или чек бек , или по-голям ... Питам като цяло за този тип ръце с пеарнат борд и два големи донк залога.. Ако беше бетнал и ривъра щях да фолдна .
  • 6 отговора
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Как ще фолдваш на ривъра? Лицето ми се изкриви, като го прочетох. С кви ръце съм колвал, в тези моменти съм си мечтаел за подобна ръка.
      Мисля, че залога не е малък, а голям. Бих заложил по-малко.
      Много глупости се говорят за микролимитите. Как трябва да им вярваш, като показват сила. Как си щял да губиш много пари. Еми, аз не им вярвам и от това, което виждам, да , близко е, но по-скоро се печели малко повече, отколкото ако им вярваш.
      МНого от треньорите въобще не знаят какво се случва на тези лимити последните години и плямпат неща, които са били актуални преди 6-7 години. И другите повтарят, като папагали.
      Говорим за непознати хора. Вече ти си длъжен, ако имаш ръце, да се подготвиш за тези спотове.
      Гледах сега филтри-милтри. Да не кажеш, че плямпам ей така. Общо взето точно тва , дето казах. Малко по-добре е да не вярваш. Само, че тва става доста рядко и като цяло почти няма да окаже влияние на уин рейта.
      Прреди са мачкали микро фишаците със сет майнинг и там оная Балуга. Според мен сега се печели най-много с 3бет и с индюс.
    • khristev
      khristev
      Злато
      Амиии .. попринцип съм се натъквал много пъти на силна ръка след 3 залога с големината на пота ... спокойно може да има 67,56,А6 та дори и АА,КК които ги е слоуплейнал , та ако беше заложил ривъра с размера на пота щях да фолдна , но ако беше до 50% в случея както аз заложих наи-вероятно щах да го проверя ! :)
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Прреди са мачкали микро фишаците със сет майнинг и там оная Балуга. Според мен сега се печели най-много с 3бет и с индюс.[/quote]
      Може да е тъп въпрос обаче - Какво е "индюс"?

С 3бет печелят от теб докато не ги надушиш, че прекаляват :) , и много често нямат гащи за 4бет... но тогава си намират други рибоци
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Означава "да предизвикваш" блъф. Говоря за това да се откажеш да барелваш (Балуга) и да показваш слабост. Вече е много лесно да колваш, защото хората залагат по-слаби ръце, нали им чекваш. Плюс солидна част блъфове. "Няма начин тоя да чеква тук с добра ръка". Може примерно да вземеш един нормален играч с нормален рейндж.
      И да видиш , като заложиш на търна , флопа и ривъра и когато му махнеш 50%-30%-50% от рейнджа, кво му остава на ривъра. На различните бордове. Да, някои имат рейз, но също често няма да можем да му плащаме до край, като рейзне. Или няма да е толкова печелившо, ще е гранично.

Пример: Хиро :Jh: :Jd:

Флоп :7h: :3s: :Th: . Бетваме флопа и идва :2s: . Сега , според тая теорема трябва да бетнем търна и ако оня мин рейзне, трябва вече да се замислим за фолд. Очевидно имаме малък шанс да се подобрим, значи се предполага, че е фолд.
      На флопа кво ни колва? 99, 88, често по-слаби пеъри, някви оувъркарти с бекдори, понякога някви тотални тъпни и дроу. На търна би трябвало "да извлечем стойност", но се замисли какво ще колва и какво ще заложи вместо теб. Вече на ривъра може да си преоценим ръката и да колнем или да фолднем. Вече ще мислим каква част от рейнджа му е блъф или даже по-слаби ръце.
      Докато, ако заложиш на търна и решиш да чекнеш на ривъра завършен дроу, вече става много по-грозно. Хората знаят, че ние нямаме стрейт или флъш. И ще са много по-амбицирани да ни гонят. Проблема е, че ние не знаем колко често ще обръщат на блъф и с какъв сайз. Докато, ако не заложим на търна, много от ръцете ще се отказват на ривъра. Някои ръце са залагали за защита от овър карти и са си постигнали целта, значи чекват на ривъра често. Други флоутове, ще бетнат само на търна и ще се откажат на ривъра. Много хора пробват само на търна да те изгонят. Виждал съм го често.
      Ако излезе бланк, вече в рейнджа им е пълно с блъфове. И може да колнем. Дори голям бет.
      Цялата работа е, че вместо "да извличаш стойност от дроувете", ти ги увличаш да играят агресивно. Да, може да бетнем два пъти флоп-търн и да чек-колнем на ривъра. Но му стесняваме рейнджа на търна. Също някои от дроувете с няква шоудаун стойност вече няма да са толкова амбицирани да ни гонят.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от khristev
      Амиии .. попринцип съм се натъквал много пъти на силна ръка след 3 залога с големината на пота ... спокойно може да има 67,56,А6 та дори и АА,КК които ги е слоуплейнал , та ако беше заложил ривъра с размера на пота щях да фолдна , но ако беше до 50% в случея както аз заложих наи-вероятно щах да го проверя ! :)
      Не искам нещо да те засегна, но точно блъфовете ще са с голям сайз. Тва , където казват, "щом залага много, значи е много силен", тва са неща "от преди 6-7 години".
    • san123123
      san123123
      Бронз
      В раздаче участвовал ВВ. На него статов у тебя нет!! Против неизвестного терн в позе колим от Aj+ с твоей рукой -- это пас(против рега в принципе и на донк флопа можно выкинуть(шансов на усиление нет и раздачу дальше не контролим) или зарейзить ставку для фризплея). Ривер ставим и ставим плотно 90%+. На пуш выкидываем против рега и колим против фиша. Если терн вколили и ривером нам не доехало то тоже ставим плотно, превращая руку в блеф, на чек, пытаясь выбить Кj и Aj.