moneybookers

• petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Здравейте, проблема ми е с верификацията в МБ. Отидох до банкомат да проверя колко е сумата, която са дръпнали - 3.93BGN, което е 2.68USD. Въведох тази сума, но няма съвпадение. Пише и това - if your credut\debit card issuer does not show the amiunt in usd, you cannit verify your card in mb. Искам да попитам как да процедирам и има ли изобщо шанс да си верифицирам картата. Мерси.
  • 26 отговора
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Кофти е като е различна валутата, но ще стане!
      Имаш право по един опит на ден.Утре опитваш стотинка нагоре, вдруги ден надолу и така до края...
      Записвай си всеки ден опита и до седмица, ще си го налучкал.
      Имай предвид, че банките и МБ имат марджин, така че като делиш сложи 2-3% загуба за теб.
      Това е единия вариант
      Другия е с малък депозит от тях, но пак ще минат 3-5 дни...
    • pitbulbg
      pitbulbg
      Бронз
      Поискай извлечение по картовата ти сметка в банката
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей petarvalchev,

аз лично предлагам да пишеш на Moneybookers: обясни им за разликата с валутите и съм сигурна, че ще измислят нещо, едва ли твоят случай ще е първият.

Трябва да има и друго решение, например да им пратиш копие на банковото извлечение - така пак ще знаят, че сметката е твоя :)

Очакваме и да кирилизираш поста си!

Поздрави,
      Надя
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Мерси за отговорите.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      mersi za otgovorite. V nedelq nai kysno shte se pribera kym varna i shte si kiriliziram postovete.
      Може да ползваш този Кирилизатор.
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Странно защо ти иска сумата в долари, провери отново не е ли в евро ? Поне при мен пише че ще се изтегли сума от 1.01 до 2.99 евро и като я потвърдя ще бъдат преведени на акаунта ми. Сметката ми в мънибуукърс и на картата ми е в ЛЕВА, затова направо отидох в банката и там ми казаха точната сума в евро без да се налага да преобразувам по някакви курсове ... Така че ако имаш възможност отиди до банката и попитай за точната сума в евро или долари(каквото са ти поискали от мънибуукърс) и там ще ти я кажат независимо в каква валута ти е сметката :f_wink:
    • miken8716
      miken8716
      Бронз
      Ако знаеш колко съм се мъчил да си верифицирам картата не е истина(поне 5 ) :tongue: Послушай горния съвет на gunnerboy22 ! Накрая си взех Moneybookers MasterCard и си реших проблема.Много е добра картата препоръчвам я (Е, щипе по 1.8 евра на теглене от банкомата), но все пак е добра :)
    • twinster
      twinster
      Бронз
      А каква е тази мънибукърс мастър кард,не е ли мастър кард верифицирана към мънибукърс ? :D
      и кое и е по-доброто от Visa Electron ?
    • pitbulbg
      pitbulbg
      Бронз
      по-доброто e Visa Electron
    • MaryJaneBg
      MaryJaneBg
      Бронз
      Първоначално публикувано от twinster
      А каква е тази мънибукърс мастър кард,не е ли мастър кард верифицирана към мънибукърс ? :D
      и кое и е по-доброто от Visa Electron ?
      "Moneybookers Mastercard е дебитна карта, която е директно свързана с вашата сметка в Moneybookers. Тя може да бъде използвана по същия начин като нормална дебитна или кредитна карта за пазаруване и плащане в няколко милиона места по света, както и за теглене на пари от над един милион банкомата.

Вашата Moneybookers Mastercard може да бъде използвана на всяко място, където се приема която и да е карта на MasterCard. Тъй като картата ви е свързана със сметката ви в Moneybookers, средствата, с които разполагате по нея, са същите като тези в сметката ви онлайн. Картата може да бъде използвана в чужбина и поддържа обмен на валута.
      Такси и лимити

Ето и информация за таксите и лимитите за ползване на Moneybookers Mastercard.
      Такси:

Плащане в магазини, ресторанти и онлайн: БЕЗПЛАТНО;
      Презареждане на сметката: БЕЗПЛАТНО;
      Получаване на пари: БЕЗПЛАТНО;
      Проверка на баланс: БЕЗПЛАТНО;
      Онлайн справка: БЕЗПЛАТНО;
      Промяна на ПИН: БЕЗПЛАТНО;
      Обмяна на валута: 1.75%;
      Теглене на банкомат: €1.80;
      Годишна такса: БЕЗПЛАТНО;
      Подмяна на карта: БЕЗПЛАТНО;
      Лимити:

Плащане в магазини, ресторанти и онлайн: 3000 в съответната валута;
      Теглене на банкомат: €200.
      Как да вземете своята Moneybookers Mastercard?

За да вземете своята Moneybookers Mastercard, трябва да сте поне на 18 и да сте гражданин на държава от ЕС. Moneybookers могат да поискат копия на личната ви карта, ако вече не сте ги изпратили за верифициране на сметката ви там. Те си запазват и правото да проверят данните ви по електронен път с кредитни компании.

Ако сметката ви в Moneybookers е в EUR, USD, GBP или PLN, вашата карта автоматично ще бъде издадена в съответната валута. В противен случай ще бъдете запитан в коя от горепосочените валути да бъде издадена картата ви."

По-добре с добре познатата Виза електрон :)
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Мастъркард е по-добрата карта от Visa Electron във всяко едно отношение. Разбира се, това не значи, че VE е лоша и не става. Аз си взех Mastercard (само че е от Neteller) и ми върши прекрасна работа. Поне знам, че никъде няма да ме върнат и мога да си платя навсякъде.

(Е, щипе по 1.8 евра на теглене от банкомата), но все пак е добра

Тези карти са правени предимно да си плащаш на POS терминал, не да теглиш от банкомат. Вече дори в кварталното ми магазинче има POS терминал, в почти всички заведения, ресторанти и т.н. За такива плащания няма такса.
    • HaTcHeRy
      HaTcHeRy
      Бронз
      Първоначално публикувано от pitbulbg
      по-доброто e Visa Electron
      аз съм с виза електрон и пак за превеждане са ми взели 1.8 евра.Всъщност незнам дали са ми я приспаднали,зашото 1.8 евра ми стоят във акаунта на мънибукърс.
    • miken8716
      miken8716
      Бронз
      Тези карти са правени предимно да си плащаш на POS терминал, не да теглиш от банкомат. Вече дори в кварталното ми магазинче има POS терминал, в почти всички заведения, ресторанти и т.н. За такива плащания няма такса.

Съгласен съм с теб, но в моя град (Стара Загора) мисля ,че го има само в големите магазини, аз по ресторанти не ходя, така че се надявам да навлезе още по-широко и в моя град.Наистина за малки суми,дори и за 100 лева теглене пак не си струва да те ощипе с 3 и кусур лева X(
    • twinster
      twinster
      Бронз
      и ся аз като имам Visa Electron как да накарам маймуните от мънубукърс да ми верифицират картата ? :D
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Съгласен съм с теб, но в моя град (Стара Загора) мисля ...,

Преди да извадиш левчетат от джоба си, попитай :
      Мога ли да платя с карта?

Ще се изненадаш на колко много места отговора ще е - Да!
    • miken8716
      miken8716
      Бронз
      Преди да извадиш левчетат от джоба си, попитай : Мога ли да платя с карта? Ще се изненадаш на колко много места отговора ще е - Да!

Мерси за съвета ще питам навсякъде (дори и на дюнерите ? :D )

и ся аз като имам Visa Electron как да накарам маймуните от мънубукърс да ми верифицират картата ?

то ще ти извади очите бе :tongue:

Странно защо ти иска сумата в долари, провери отново не е ли в евро ? Поне при мен пише че ще се изтегли сума от 1.01 до 2.99 евро и като я потвърдя ще бъдат преведени на акаунта ми. Сметката ми в мънибуукърс и на картата ми е в ЛЕВА, затова направо отидох в банката и там ми казаха точната сума в евро без да се налага да преобразувам по някакви курсове ... Така че ако имаш възможност отиди до банката и попитай за точната сума в евро или долари(каквото са ти поискали от мънибуукърс) и там ще ти я кажат независимо в каква валута ти е сметката
    • twinster
      twinster
      Бронз
      пич нищо конкретно по въпроса ми не пише в цитираното от теб
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Благодаря на всички :) утре ще отида до банката, а ако не стане ще им пиша имейл на МБ :)
    • miken8716
      miken8716
      Бронз
      Поискай им сумата в евро.Прибираш се и я въвеждаш. :)
    • 1
    • 2