Нужда от мнение опит за кражба на онлайн магазин !!

• Lupusss
      Lupusss
      Бронз
      Така като тепърва навлизам в нещата да обясня на две на три за какво иде реч. Член от семейството ми решава да прави онлайн магазин със свой съдружник за целта плащат на някакъв програмист и той го създава съдружника прави сметка в банка където да се пращат парите и на негово име е домейна а моя човек има пълномощно към сметката и неговите имена никаде не фигурират .До админ панела имат достъп и двамата .Общо взето на устна договорка и добро приятелство нещата вървят делят си печалбата . Подчертавам че това го правят без да създават фирма демек малко несериозно ... . Сайта си върви и във фейсбук създават страница където набира лайкове до един момент във който моя човек решава да си направи фирма и реален магазин където съдружника не иска изобщо да участва , почва да трие поръчки и да кръде нагло парите и спира пълномощното под пред текст че НАП са го хванали и трябва да плаща глоби защото не е декларирал ( тая версия незнам колко е реална) реално прави опит да вземе разработения сайт със страницата във фейсбук като от администратор понижава моя човек във редактор . Така въпроса ми е какви са опциите който можем да направим тъй като аз съм бос във тея сфери , а мисля че след като другия плаща домейна и реално неговите имена фигурират притежава сайта един вид ? Аз реших да се заема и да направим всичко по нормалния начин ще направя нов сайт но не искам разработеното да го оставям в ръцете на вълка . Моля градивни мнения ясно е че историята е шантава и няма нужда от критики :) Благодаря предварително :f_drink:
  • 14 отговора
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Говори с програмиста, който е правил сайта - ако е кадърен - винаги си оставят по някоя задна вратичка за администриране.
      Ако имената и сметката, по-която постъпват парите не са на твоя човек и неговото име никъде не фигурира - лошо. Правно трудно ще докажеш нещо - още повече доходите са нелегални - осъществяват търговска дейност без фирма. Като се замисля май изобщо не е добре да се търсят законови средства.
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Диамант
      При казус в който се сещам ,не че е толкова близък ама е за делене на имущество между лица - да кажем че това е малко общото т.е. делене на сайта , при цялата информация която казваш , имаш три варианта , като реално погледнато спрямо нещата които казваш най-добър според мен е 3-тия като адвокат е посъветвал подобно нещо в казуса в който споменах преди това. Успех

1. Твоят човек да се опита да прецака другия по някакъв начин
      2. Да си търси правата по съдебен път (тва може би е най-лошия вариант 100000000% )
      3. Да пие една студена вода и другия път като започва нещата както трябва а не след дъжд качулка.
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Вариант 3 от горните. Да опита да вземе с добро каквито пари може и независимо дали ще успее или не, да не го мисли повече.
    • Tanatos123
      Tanatos123
      Бронз
      Понякога физическата саморазправа върши работа,законово не виждам изход .
    • Lupusss
      Lupusss
      Бронз
      Ами реално ме е яд че сайта остава и фейсбук страницата иначе след мой съвет изтеглихме каквото ни се полага и другото беше блокирано . Мисля да питам дали някой може да го хакне :Д Реално аз сега почнах да рекламирам и се озъртам за платформа нова някакви идеи . Махкарт ми се видя доста добре но малко скъпо и видях че има опенкарт с доста добри отзиви мисля че си плащам домейн и само за език и това е . А реално с адвоката не мисля че ще върши работи защото е вс устна договорка и след като вс е на съдружника на името а той е работил 2 г без да плаща нищо реално по добре да си бием камшика от потъващия кораб и да почнем всичко на ново и легално .
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Вземете какво можете ако има начин хакнете сайта и така и последно един сигнал към нап те ще го оправят :D
    • ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Първоначално публикувано от Lupusss
      Така като тепърва навлизам в нещата да обясня на две на три за какво иде реч. Член от семейството ми решава да прави онлайн магазин със свой съдружник за целта плащат на някакъв програмист и той го създава съдружника прави сметка в банка където да се пращат парите и на негово име е домейна а моя човек има пълномощно към сметката и неговите имена никаде не фигурират .До админ панела имат достъп и двамата .Общо взето на устна договорка и добро приятелство нещата вървят делят си печалбата . Подчертавам че това го правят без да създават фирма демек малко несериозно ... . Сайта си върви и във фейсбук създават страница където набира лайкове до един момент във който моя човек решава да си направи фирма и реален магазин където съдружника не иска изобщо да участва , почва да трие поръчки и да кръде нагло парите и спира пълномощното под пред текст че НАП са го хванали и трябва да плаща глоби защото не е декларирал ( тая версия незнам колко е реална) реално прави опит да вземе разработения сайт със страницата във фейсбук като от администратор понижава моя човек във редактор . Така въпроса ми е какви са опциите който можем да направим тъй като аз съм бос във тея сфери , а мисля че след като другия плаща домейна и реално неговите имена фигурират притежава сайта един вид ? Аз реших да се заема и да направим всичко по нормалния начин ще направя нов сайт но не искам разработеното да го оставям в ръцете на вълка . Моля градивни мнения ясно е че историята е шантава и няма нужда от критики :) Благодаря предварително :f_drink:
      Lupusss
      Пич, да си чувал случайно, че мислите в изреченията се отделят една от друга със тирета и запетаи ?
      Май трябват "частни" уроци по български език... :baby: :evil: X(
      Аз лично, видях много малко поставени препинателни знаци, и дори на места четох по два пъти, за да разбера "буламача", който си написал!X( ?( X(
    • Lupusss
      Lupusss
      Бронз
      Трябват ми колко взимаш на час .
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      .
    • Lupusss
      Lupusss
      Бронз
      Ей инсомния мн бързо редактираш :f_biggrin: Горе долу ми стана ясно че нищо не може да се направи , няма смисъл да губим време и енергия , такива крадци и лъжци съдбата ги наказва по един или друг начин . Според вас опен карт добър избор ли е или да се спра на друга платформа ? Пишат че било лесно да се създаде сайт с от 100 до 2000 продукта
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      .
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      .
    • five555
      five555
      Начален
      Няма какво да се занимаваш с хакери, ами го натопи анонимно на икономическа полиция, и в НАП и те ще спрат сайта защото работи нелегално без фирма , и ще му треснат една голяма глоба, и за печалбата 5 години назад за която не е плащал данъци също, така ще му съдерат кожата че ще му се реве.
      След това незнам дали ще иска да се занимава отново с това, но ако продължи след време ще трябва да е легално, като печалбата вече няма да му бъде същата. Така че направи го това и 70% си го отказал от това начинание.
    • Lupusss
      Lupusss
      Бронз
      Ами то реално и без да го топя така се случи . НАП са го надушили и тъй като се е правил някой на хитър и достигнал обороти по ддс без да създава фирма и го нахендриха с писмо длъжник , а ние даже не предполагахме какви обороти са се въртяли .. Виждам че в търговския регистър си е създал фирма но пак на негово име, което според мен е доста глупаво тъй като имаш вече задължения като физ лице. Както и да е мен ме посъветваха да се дистанцираме и да започнем отново и след седмица ще си задвижа сайт на нова платформа доста по модерен и атрактивен паралелно с магазина така че всяко зло за добро. :f_drink: