NL2 6max BBvs SB диапазон?

• peter821105
      peter821105
      Бронз
      Първо искам да попитам диапазона за защита на BB за кол добре ли е. На флопа имам 10 аута и според мен мога да колна един път. На Търна грешката е налице с моя лууз кол. Сега като се замисля на Търна с 1/2 залог от негова страна, мога ли да направя 3бет около $0,40 за да накарам опонента да фолдне. Бих се радвал и на по - обстоен обзор на ръката.:f_thumbsup:

SB за 104 ръце: VP:24, PF:16, 3bet: 7.4

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $2 (100 bb)
      Hero (BB): $2 (100 bb)
      CO: $2.33 (116.5 bb)
      BTN: $1.60 (80 bb)

Preflop: Hero is BB with :Kc: :Jh:
      2 folds, SB raises to $0.06, Hero calls $0.04

Flop: ($0.12) :8c: :7s: :9d: (2 players)
      SB bets $0.09, Hero calls $0.09

Turn: ($0.30) :Qc: (2 players)
      SB bets $0.15, Hero calls $0.15

River: ($0.60) :Qs: (2 players)
      SB checks, Hero checks

Results:[spoiler] $0.60 pot ($0.02 rake)
      Final Board: :8c: :7s: :9d: :Qc: :Qs:
  • 6 отговора
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Рейнджа за защита е ОК. Ако се съмняваш и нямаш дефинирани рейджове - има едно зелено приложение за андроид "Poker Game Plan" - за начало става. Или можеш да изчакаш в блога на инсомниа "Блог NL Cash Micro" да пусне колинг рейджовете - неговите ще са по-актуализирани.

За ръката трудно - се гонят на НЛ2. Трябва да не уцелил никакъв чифт. Ако знаеш, че на ривъра ще дойде втора дама - можеш да го трибетнеш на търна, и отново да заложиш на ривъра.
      Моя съвет за NL2 е - имаш играеш, нямаш - бягаш, ако покаже слабост можеш да натиснеш малко. За НЛ2 не е неоходимо да играеш сложно, защото много често се надценяват противниците. Повечето дори и понятие си нямат от рейнджове.
    • theimbecile
      theimbecile
      Бронз
      Първоначално публикувано от BigSmileBG
      ...Ако знаеш, че на ривъра ще дойде втора дама - можеш да го трибетнеш на търна, и отново да заложиш на ривъра...
      малко да коригираме терминологията - на търна няма как да го 3бетне, може само да го рейзне ;)
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      "10 аута на флопа" . Тва е много оптимистично. И ми звучи, като оправдание за кол. На флопа може да колнем, на търна вече е фолд. Няма нужда от кол, има други ръце, които ще колваме. Не си търси оправдание да оставаш в ръката в спотовете "голям срещу малък блинд". Ако искаш да защитаваш повече, би трябвало да 3бетваш. 13-15% е Ок.
      Ако искаш да рейзваш на блъф, трябва да рейзваш гътшоти до нътс или поне втори нътс, които не може да колнеш. Или Ах ръце. Понякога ще колва с дроу и ще се отказва, като не го удари. Но по-добре въобще да не рейзваш на търна. Няма нужда. В смисъл, като човека си прави нормален залог, колвай или фолдвай. Рейзвай на флопа или на ривъра. Говоря, като защитаваш срещу СБ.
      В ръката имаш гътшот до нътс, но борда е много келяв. Ще плаща и рейзва много. После и чек, и бет ще е тъпо.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Сребро
      Аз не бих фолднал търна за 50%. В позиция съм, на първо място мога да го стакна с по-добър стрейт, ако излезе 10 на ривъра, освен това мога все още да имам най-добрата ръка, мога да открадна ако излязат 4 за стрейт и той чекне до мен, може да си ударя поп и дори вале, изобщо има доста причини да не фолдна.
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      3bet pre, както си играл на ривъра е ок да чекнеш, тоя ако има грам акъл в главата ще колне с всичко, ако е супер фиш и гони стрейтове тогава бетни
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      :D
      Всякви гледни точки.
      Бях написал някои неща ( не съм обиждал никой), но не искам да започвам спор. По-нататък ще пиша в блога си някои неща за защитата срещу малкия блинд. Естествено няма да пиша точно как играя, защото всеки си мисли, че неговия начин е най-добър. Ще има хейт и насмешки. Не ми пука, но след като нищо не печеля, защо въобще да провокирам такива неща!? Ще дам общи съвети.