Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

No-Limit Hold em Cash Game Strategy

• 201 отговора
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      RFI Strategy

Full Ring

UTG 10 max

Разширен рейндж

UTG

Разширен рейндж
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      UTG+1

Стандартен рейндж UTG + осмици

Разширен рейндж

• insomnia666
      insomnia666
      Злато
      UTG+2

Разширен рейндж
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Six Max

UTG

Разширен рейндж
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      MP

Разширен рейндж
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      CO

Разширен рейндж

Разширен до 40%

Стеснен рейндж
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      RFI = Raise first in = надигнал пръв
      Ръцете в син цвят залагаме доколкото разбрах
      UTG и MP са позиции
      Пояснявам за по-начинаещите с условието ,че ако тези работи не се знаят вероятно само ще губи от покер въпросния незнаещ и по-добре преди да се играе да се научат основите, които май от време на време и на мен ми липсват :transpire:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      BTN

53%

67%

79%

100% ~

37%

23%
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Е то хубаво, ама направи ги да се знае кои се фолдват на 3-бет, кои се колват, кои са 4-бет. Аз само ще добавя, че за СО рейндж много зависи какъв ти е бутона, а за бутона- какви са ти блайндовете, съответно за СБ какъв е ББ. Има много ситуации на авто профит и е много важно да се ползват.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Ще стигна и до там. Може и ти да го напишеш, темата е обща, не е "моя". Няма как да напиша кои са фолд срещу 3бет и кои са 4бет, защото хората не използват един и същи размер за 3бет.
      Дал съм разширени и стеснени рейнджове за случаите, когато имаме инфо. Ще поясня кога да разширяваме и кога да стесняваме.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      SB

Идентичен с бутона, като стандартния рейндж срещу неизвестен играч е 53% (стандартния рейндж за бутона). С 3х...

Срещу непознати може да отваряме 2х със всяка една ръка. Като атакуваме повечето бордове с 50-60% бет.

Може да отваряме всяка ръка с 2х, като 20% (стеснения за кътоф) го отваряме с 3х. Това е най-добрата опция срещу непознати. Аз не бих я използвал, защото не обичам да си променям сайзинга. Не означава , че не е добра.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      От всяка позиция, освен кътоф и бутон, отваряме с 3х. Може по желание да се намали до 2.8х.
      На кътоф отваряме с 2.5х. Може по желание да се намали до 2.4х.
      От бутона отваряме с 2х.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Фактори, които оказват влияние на нашия рейндж:

Инфо

Инфото увеличава нашата печалба, когато имаме по-добрата ръка. Съответно намаля нашите загуби, когато имаме по-слабата ръка.

Играчи с нисък 3бет

Ръцете от дъното на нашия разширен рейндж губят максимално срещу 3бет.

Много слаби играчи

Това обикновено са така наречените "колинг стейшъни". Най-много печелим от тези играчи и за това трябва да се стремим да играем максимално много срещу тях. Когато това е възможно, без да изпадаме в крайности.

Слаби играчи

Това обикновено са пасивни фишове. Които играят, само когато имат нещо на флопа. Дроуват пасивно и не блъфират, когато пропуснат.

Слаби регове

Това са регове, които не се борят за пота, когато пропуснат. Регове, които рядко блъфират.

Когато сме от по-предни позиции, имаме нужда от повече от изброените фактори, за да използваме разширения рейндж. Когато сме на кътоф/бутон/малък блинд, ние разширяваме рейнджа си по същите причини , като вече може да използваме и само един фактор. Може да прибавим и като фактор "Фолд срещу стил". Дал съм няколко опции. Колкото по-подходящи са играчите, спрямо факторите, толкова по-широк рейндж. Съответно съм дал и минимален рейндж, когато ситуацията е неподходяща за рейз.

За кътоф може да използваме рейнджовете за бутона (също и разширените), ако ситуацията е наистина добра. Най-вече, ако очакваме висок фолд, предимно от бутона. Има хора с 6-7% BTN vs CO. За подобни ситуации говоря.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666
      SB

Идентичен с бутона, като стандартния рейндж срещу неизвестен играч е 37% (стеснения рейндж за бутона).
      Аз бих препоръчал отваряне 100% срещу непознат, или такъв с fold BB vs SB steal>50% до НЛ10 (а се предполага, че темата е именно за тези които ще играят там). Това е една от фундаменталните грешки на играчите на тия лимити, не защитават блиндовете. Трябва да се възползваме от това и 37% е адски малко.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Не мога да говоря за всички зали, но в ПС е пълно с аграри с 3бет 30% срещу малкия блинд. Като често дефендват ATC. Не бих препоръчал повече от 37%, макар че съм дал и други опции, може и да е по-широк. Аз самия много често използвам 100%. Добре е да има и други мнения.
      Срещу 50% фолд срещу стил може да е грешка да отваряме много широко. Голяма част от тези 50% може да са 3бет.
      За бутона съм дал 53%, като стандартен. Ще се сблъскаме с около 20% ре-стил (общо) срещу непознати. Като има много хора с 30% рестил с голям сайз. Има и с повече немалко. Дал съм минимален рейндж от 23% за бутона и малкия блинд. Знам, че изглежда много малко. Но е много по-лесно да играем така, ако имаме такива играчи на блиндовете. Трудно ми е да повярвам, че някой от тях ще има бележка или статс за това колко крадем срещу него. Нашия стил все още ще е доста висок и те ще виждат точно това, ако въобще виждат нещо.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Срещу 50% фолд срещу стил може да е грешка да отваряме много широко. Голяма част от тези 50% може да са 3бет.
      Няма как да е грешка. Щом фолдва 50% ние сме автоматично БЕ, а разбира се в случаите, когато ще ни 3-бет няма само да фолдваме, от време на време ще имаме и силни ръце и като цяло ще излезем напред. Поиграх вчера на 2НЛ в старс, беше ми интересна промоцията с хващането на карти и изобщо не останах с впечатление, че са много агро. Разбира се трябва да направя уточнението, че имам предвид zoom масите. На нормалните винаги имаме някакво инфо за играчите.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Няма как да е грешка. Щом фолдва 50% ние сме автоматично БЕ.
      Това за 3х ли е?
    • guners89
      guners89
      Бронз
      https://www.dropbox.com/sh/vn3wb82mx4tt005/AAB8d4VlYaa-K_U52k2Fcys8a?dl=0
      https://www.dropbox.com/sh/u12lka0sv6y6jyv/AADP2m9o6r6VPyiwA_lnXs5ea?dl=0
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Няма как да е грешка. Щом фолдва 50% ние сме автоматично БЕ.
      Това за 3х ли е?
      2х, разбира се.
      Това е хубавото, на слабите играчи им пука единствено за ръката, която държат. Щом е решил да хвърли, ще хвърли и обратно. Можем да използваме различен сайзинг, за различни ситуации на никой няма да му пука на НЛ2.