Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Подобряване на SNG and MTT играта ни !

• lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Здравейте, идеята на тази тема е да се породи дискусия , чрез която да добавим нови знания/умения към играта си или да затвърдим старите.Колкото повече въпроси и отговори , толкова по-добре. Дори да подобрим играта си с 1% , в дългосрочен план този процент ще стане сумати пара :f_drink: . Към момента ,аз ще се причислявам повече към питащите , но ако трябва да дам съвет изпитан на свой гръб...Ще е клишето спазвайте банкрол мениджмънт ... Като се сетя колко пари съм профукал на спортни залози или на покер заради липса на управление на банката ,и като се сетя ,че съм можел да ги похарча ,за да направя себе си или близките си по-щастливи... Но пък това си е ценен урок , който се надявам да не се налага да учите на свой гръб ! А ако грайндите СНГ турнири , погрижете се да го правите с бонус код или някаква странична промоция , иначе просто си губите времето.
      Относно МТТ на мен би ми била много интересна дискусия за Cbet/продължаващ залог блъфирането на флопа , дано хора дето са си играли с флопзила ни дадът някой жокери .
  • 110 отговора
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Те СНГ тотално умряха. Трафик има само в старс с висок рейк и никакъв рейкбек, според мен е напълно безсмислено да се занимаваш с тях. Изборът в момента е спинове, МТТ и кеш.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Аз играя основно SNG и с това се издържам. Не играя в ПС. Има все още къде да се играе.
      Добре е въпросите ти да не се припокриват с тези за играта ни в кеша. Ще пиша в другата тема за Си-бет.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Възможно е. Сигурно може да се намерят зали с някакъв трафик, аз там дето играя няма никакъв. Исках да кажа, че форматът умира, ще става все по-зле, и не си струва да се влагат усилия точно там, ако сега се започва с покер.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Така е. Но много от хората се насочват към този формат в началото. И все още е така.
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Preflop Ranges

Тука мисля да поговоря малко за префлоп ренджовете които използвам на микро нивата.

44bb+

UTG: Тука отварям около 16%. Нещо подобно на това (22+,A2s+,KTs+,QTs+,J9s+,T9s,98s,87s,AJo+,KQo). Размера на залога ми зависи от това колко ББ имам и силата на ръката ми. Честно казано на тези лимити не гледам да балансирам. Много често след мен има по 2-3 колнали и не искам със спекулативни ръце да правя голям пот още префлоп. Отделно не се и чувствам толкова сигурен постфлоп, че да го правя.

MP: Тука отварям около 22% (22+,A2s+,K8s+,Q9s+,J9s+,T8s+,98s,87s,76s,A9o+,KTo+,QJo). Стратегията ми е същата както и от UTG.

CO: Отварям нещо подобно 33% (22+,A2s+,K6s+,Q8s+,J8s+,T8s+,97s+,87s,76s,65s,A8o+,A5o-A2o,K9o+,Q9o+,J9o+,T9o). Колко по късна става позицията ми толкова по широко отварям.

BU: Отварям около 55% (22+,A2s+,K2s+,Q2s+,J6s+,T6s+,96s+,85s+,75s+,64s+,54s,43s,A2o+,K6o+,Q7o+,J8o+,T8o+,98o,87o,76o,65o). Ако имам информация за ББ и СБ си позволявам да отварям и повече.

SB: Тука е нещо подобно като от бутона с тази разлика, че от време на време си позволявам и да лимпвам. Не знам на ниските лимити колко е ок. Все още нямам голяма извадка, но забелязвам че често ме рейзват. Понякога може да трапвам силни ръце, но като цяло го избягвам.

26-40bb

Вече с намаляването на стакове искам да играя ръце които играят добре постфлоп. Затова и логично намалявам ренджовете.

UTG: Около 13% (77+,A9s+,KTs+,QTs+,JTs,T9s,98s,87s,AJo+,KJo+)

MP: Около 20% (66+,A2s+,K8s+,Q9s+,J9s+,T9s,98s,87s,A9o+,KTo+,QTo+)

CO: Около 26% (22+,A2s+,K7s+,Q8s+,J8s+,T8s+,97s+,87s,76s,65s,A8o+,KTo+,QTo+,JTo)

BU: Около 47% (22+,A2s+,K2s+,Q2s+,J7s+,T6s+,96s+,86s+,76s,65s,54s,43s,A2o+,K6o+,Q8o+,J8o+,T8o+,98o)

SB: Отново горе долу като BU.

15-25bb

UTG: С този стак вече не искам да рейзфолдвам и затова гледам да отварям ръце където после мога да се стакна с тях ако някой ме 3бет-не. 9% (88+,ATs+,KJs+,QJs,AJo+,KQo)

MP: 18% (66+,A2s+,K9s+,Q9s+,J9s+,T9s,98s,ATo+,KTo+,QJo)

CO: 25% (22+,A2s+,K8s+,Q9s+,J9s+,T8s+,97s+,87s,76s,65s,A8o+,KTo+,QTo+,JTo)

BU: 44% (22+,A2s+,K2s+,Q4s+,J7s+,T7s+,97s+,87s,76s,65s,A2o+,K7o+,Q8o+,J8o+,T8o+,98o)

SB: 50% (22+,A2s+,K2s+,Q2s+,J4s+,T6s+,96s+,86s+,75s+,65s,54s,A2o+,K5o+,Q7o+,J8o+,T8o+,98o)
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Това за МТТ ли е?
      СТТ би трябвало да изглежда много различно. Целта ни трябва да е влизане в парите. Каквото и да се говори напоследък. Да играеш за първото място на СТТ е чисто самоубийство. Да играете по препоръките на Колин Мошман няма да ви доведе до нищо добро.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      15-25bb

UTG: С този стак вече не искам да рейзфолдвам и затова гледам да отварям ръце където после мога да се стакна с тях ако някой ме 3бет-не. 9% (88+,ATs+,KJs+,QJs,AJo+,KQo)
      Много от ръцете ще ти губят пари, ако не фолдваш с 25бб. Дори на МТТ. KJs, QJs, AJo, KQo имат добро екуити само срещу много широк рейндж за 3бет.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Това е някаква супер лууз стратегия, която ще е много губеща. За МТТ говоря, за СТГ е безсмислено да говорим за рейнджове, там всичко е ICM.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      За началната фаза, 75 блинда +, може да използваме рейнджовете от кеша. Като ги разширяваме за МТТ и ги стесняваме за СНГ. За МТТ-СНГ зависи на колко маси играем. На 90 човека мисля, че е добре да играем малко по-лууз от кеша. 45 и 27 човека на мен лично не ми харесват. Лууз играта няма да ни носи полза по мое мнение. На 18 човека положението е по-добро, отколкото на 27 и 45 човека. Говоря за Покерстарс. В някои зали структурата на изплащане е много различна. И с повече хора може да играем по-лууз. Вече не говоря за СНГ очевидно, това са турнири с малко хора.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Здрасти!Според мен, ако си печеливш играч няма значение какъв формат играеш.В Старса има SNG - та с по $200;500;1000;2000 бай ин със 180 man.Ако може да изграйндиш до тия нива и печелиш за какво говорим - с едно първо място си купуваш апартамент:f_tongue: Няма лошо......Аз засега си продължавам с НЛ2, но за това в другата тема.MTT - а не съм играл скоро.По време на работа цъкам тука един ICM Trainer.Някои ситуации ги бъркам, но някои като следващата не ги разбирам:

Тука сме с почти еднакви стакове.На кътофа сме с 99.Имаме олл ин от средна позиция.Аз играх фолд.Обаче ICM - а казва че трябва да ги бутам.И от къв зор?Тука ни бият сума ти ръце.....Ако сме малък стак съм съгласен за пуша.Обаче в тая ситуация никой не ни гони да си рискуваме целия стак и турнира с тия деветчици.Не е ли по- добре да фолднем тук и да изчакаме по - добра ръка?
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Е колко много да са тези ръце дето да те бият? Цели 5, онзи със 7ББ ще да има доста широк рейндж сигурно поне 30 ръце, шансът да има една от тези пет, като на това отгоре тези 5 са по-малко комбота от другите ти го сметни какъв е и колко % ти трябват.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Да играеш само МТТ-СНГ в днешно време е абсурдно. Тези по $200+ дали въобще се зареждат някога? И да се зареди едно за месеца, ще е пълно само с регове. Трябва да си чисто луд, за да планираш да играеш само СНГ $30 + в Покерстарс.
      Тези 99 са шов. Винаги ще има ръце, които те бият. Важното е, че има ръце срещу които ще си много напред. Срещу АКо си дори 5% напред.
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Това за МТТ ли е?
      СТТ би трябвало да изглежда много различно. Целта ни трябва да е влизане в парите. Каквото и да се говори напоследък. Да играеш за първото място на СТТ е чисто самоубийство. Да играете по препоръките на Колин Мошман няма да ви доведе до нищо добро.
      Да това е за МТТ.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Не е толкова зле за голям турнир. С по-малък стак (45-50бб) някои ръце вече не са толкова стойностни, но пък имаме фолд екуити дори от УТГ. Може и да използваме по-малък сайз.
      Може да използваш рейнджовете за кеша. Като ги разшириш с чифтове и сютед конектори. С ръце, които печелят често стакове, като ударят. Очевидно сютед конектори и сютед Аса. А да махнеш някои ръце, като примерно това КТо. Тази ръка предимно ще я защитаваш, като удариш. На теб ти трябва да се опиташ да откраднеш пота на флопа и ако си ударил, да барелваш. Това не може да се барелва. Много е слабо. Със сютед Асо поне ще имаш аутове, като блъфираш. Като удариш два пеъра, много често ще ти се изплащат, ако са колнали на флопа и търна. Очевидно с Асо.
      За играта с по-малък стак има голямо значение какви са стаковете зад нас. Не мисля, че може да се даде какъвто и да е рейндж. Но трябва да рейз-фолдваме, според мен. И с 15 блинда. Лично аз не мога да си представя да играя по друг начин. Трябва да играя много тесен рейндж.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Логически и математически е така, а и не казвам че ICM - а греши.Сигурно пуша е правилен.Обаче според моето усещане тука ще губим повече, отколкото ще печелим. Затова си фолдвам културно и продължавам да дебна.....
      Ще дам още един пример:

Тук сме шорт стак/ 3-4 пъти по - малък от този на останалите/.На бутона сме със 78о.Няма рейз.Аз тука играя пуш по две причини.Първо, че е много вероятно блиндовете да фолднат.Второ, че няма какво толкова да губя с тоя малък стак.Ако ми колнат вече разчитам изцяло на преателството си със Старса.:f_tongue: Колко му е да ми нареди един стрейт до вале.
      Моите разсъждения са приблизително следните: В първият пример по - горе рискуваме много с посредствена ръка и затова: ФОЛД.Във втория случай рискуваме малко, защото така или иначе сме доста назад в турнира и затова:ПУШ.
      Със сигурност това са грешни разсъждения , поне според ICM -а, но интересно ми е дали все пак някой ще има приблизително мнение на моето?
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Хората вече са измислили топлата вода, няма нужда да мислиш къде грешат и да играеш "по усещане". За да нарушаваш правилата, първо трябва да ги научиш.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Хората вече са измислили топлата вода, няма нужда да мислиш къде грешат и да играеш "по усещане". За да нарушаваш правилата, първо трябва да ги научиш.
      Е, така е.Аз не казвам, че ICM -а греши.То се едно да кажа, че калкулатора не е верен пък аз на ръка смятам по - добре.....Просто се опитвам и аз нещо да разсъждавам.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Трябва да имаш "материал", с който да работиш. Първо зубриш, после разсъждаваш. И аз като малък си правих разни комбинации в бокса, като после научих , че с едно елементарно движение удара ти става 5-6 пъти по-силен. И какво съм правил преди това? "Мозъчни п**дни".
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Много ме замисли схемата с диапазоните които показа guners89. Мисля че трябва да се направят сериозни уточнения за да може този за мен широк диапазон да е стойностен. Например 9 max, normal or slow speed, buy-in ???, големина на залога - инсомния ми хареса как се изрази, че този широк диапазон може и да сработи но ..... хъммм средна позиция Qjo с 15бб му отива повече фолд.