Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Как да се справим с руснаци и украинци на микро лимитите и фриролите ?

• MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Здравейте , приятели ! и разбира се неприятели по масите !
      От известно време пред мен стои един неразрешим казус , а именно играта в безплатни турнири на много маси както и такива в микро зоната на Покер Старс ... , срещу общностите от бившия СССР и по точно Русия , Украйна и от Части Белорус . Започнах да играя лигите от училището преди три месеца и Елементари нивото беше песен , като успях от първото си месечно участие да се изкача на следващото ниво а именно Хай Скоол .. където жече втори месец драпам и едва отселявам да не се смъкна отново в Елементари . Защо ли ? Причината е че много често тази напаст за която говоря е като мухи на ( >>>>) Структурата на турнирите е много близо до хипер турнири и стила ми Тайт Агресив след три нива вече ме отвежда в пуш фолд ситуация ... в 70- 75 % от случитеако ли не това се случва в малко по късен етап . В началото отварям с не повече от 8- 10% от ръцете където в повечето случаи доминирам но ми плащат прекалено много опоненти а рейзовете ми са 3,5 - 4,5 ББ и ако не ударя флоп или го направя продължаващия залог се оказва почти задължително стакване на ривъра където пак сме поне трима ..и дори когато смятам че съм прекалено напред с слвдващия момент вече чакам следващия турнир след 4 ри часа ... в пуш фолд ситуации не е по различно , пушвам доминирам и отпадам .. а пушовете са ми мн мн тайт ... не знам колко но на 5-6 пъти асата не издържат , 3-4 пъти КК са аут и то с ръсе подобни на А5-А7о за QQ да не говорим ... не знам колко са ,....Силните аса сякаш задължително трябва да фолдвам бесеницата е направо ужасна ... Отварящ рейз там с АQo като първи в пота е немислим ...незнам дали да си мисля че това е само вариация защото става дума за над 100 турнира и затова искам помощ от някой който е бил в подобна ситуация ... Забелязвам тенденция че когато отварям или пушвам срещу големия стак на масата то сякаш шансовете ми са сведени до около 5-10 % ... и това ме кара да се чувствам некомфортно в много от ситуациите и понякога да играя със страх .... А от опит знам появи ли се страх нещата не завършват на добре !!! Не знам как по добре да опиша ситуацията в която се намирам , но съм сигурен че хора които са доста по добре с материала от мен ще разберат лесно за какво говоря и ще ми дадат отговор ... Аз не търся лесно решение на казуса а поне някаква идея или вратичка как да подобря играта си или как да гледам по оптимистично на случващото се по тези маси ... Благодаря предварително и Късмета да Ви води ....
  • 15 отговора
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Всъщност като се замисля 95 % от депозиралите си губят банката , тъй че съвета ми не е особено добър в болшинството от случаите, затова променям поста си ...
      Затова най-правилното излиза ,че в 95%
      процента от случаите най-добре да не си губите времето с покер ,
      а с нещо по-продуктивно
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Благодаря че все пак някой коментира въпроса ми , но въпроса ми си остава същия . Незнам дали да играя още по тайт или да разширя диапазона си , но поради бързата скорост на турнирите до закъде да го разширявам след като ще го превърна в рулетка ... От друга страна пък в някои от случаите играя една единствена ръка със стак около 1к когато блиндовете вече са нарастнали до 60-120 и повече . Вариацията пък ми играе лоша шега защото ръце като А10s+ , AQo+ , JJ+ не издържат срещу по големи от моя стакв 85% и повече от случаите .. и стажа една въртележка ..... за мен поне е трудно ... В сравнение ще направя съпоставка с турнири с по бавна скорост и по дееп стак там поне осъзнавам и виждам лошите си отигравания и наивни плащания понякога и мога да потърся сам решението .. Но тук все още лек няма , и продължавам с рулетката ....
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Не е ли по-важно да правиш правилното нещо , вместо да правиш грешното нещо по правилният начин ?
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Фрийролите/преди време играех де що има/ ги играя по следния начин: В началото се бутам с всякакви боклуци и ако стана голям стак стеснявам рейнджа.Ако не ти вържа в началото не се мъчи.Така или иначе нищо не губиш - освен времето си.Миналата година помня, че играх един коледен фрийрол и спечелих цели $5.:f_thumbsup: Сега, ако пуснат нещо ще играя, ама нещо се стискат.А тия лиги за които говориш по - добре не ги играй редовно, защото ще ти развалят играта и ще се тилтваш много, вместо с нещо да ти помогнат/ предвид мизерните награди/.А и аз съм се чудел, що все руснаци, или украинци ме бият на ривъра, но ако обърнеш внимание то на фрийролите 80% от играчите са такива, така че е напълно нормално.Нищо лично!Освен ако не вярваш в неща като:"нагласеният Старс'', ''Световната конспирация'' и т.н.
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Тези фрироли са ограничени до 52 турнира за месеца и на база класиранията има месечна ранглиста , неочаквам да печеля пари от самите турнири , а от наградата за месечно класиране така че не мога да пресметна дали прекалено лууз игра ще ми донесе добър резултат , всеки тест да направя това обаче ще ми коства месец два или три , не мисля да опитам стратегията с боклуците ))) ... Бързо ще ме усетят и съм чао след две три подобни ръце , макар че практиката на въпросните ми опоненти е подобна да се стакват с боклуци ... Така все един от тях стига много дълбоко във всеки един турнир , в крайна сметка по мои наблудения за месеца са доста посредственно представили се . Но на всяка маса има подобни дразнители и лошото е че са смесени и с добри играчи ..Пфф бъркотията е пълна ,.. За сега мисля да продължа с Тайт Агресив пък каквото стане ...Ако бяха обикновени единични фрироли ми ясна схемата долу горе но съвкупност от 50 такива в които трябва да си поне в топ 15% за да запишеш точки е друго нещо . Като се има в предвид че в дъното на 15% се печели около 25 - 35 точки а месечния победител е с около 1200 то само влизането в парите ( в частност точките ) пак не е достатъчно . Точките се смятат по следната формула :

Точки = 10 * корен квадратен от n / корен квадратен от k

Където:

„n" е броят играчи, участвали в турнира, а „k" е мястото, на което завършат (т.е. победител=1)
      Пример 1
      предпоследния ми турнир от 08:10 тази сутрин
      681 участника , завърших 8-ми или това са 92,26т.
      Пример 2
      последния турнир от 12:10 на обяд
      859 участника завърших 96 -и или това са 29,91 т.
      да обаче това е едва четвъртото ми влизане в точките (парите ) за 24 турнира имам едно 6 то и едно 127 мо място освен тези . За сега имам малко над 277 точки което ми гарантира оставането в тази дивизия ( лига ) , но за да премина в по горната трябва да натрупам малко над 400 т. на този етап това не изглежда невъзможно и малко по малко се предвижвам нагоре в лигите но за да спечеля и пари разбира се в последната дивизия ( където първия взима 3000 кеш ) само точки не са достатъчни необходимо е да съм поне в топ 10 на месеца за да си струва усилията , като 10 място в най силната лига е 300 долара - една добра банка за начало ... Както се казва само точки къща не хранят !!!
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Ама надъхай се малко ти заспал ли сядаш по масите. Удари едно уиски и ги мятай. Първо почваш ги отворено още в началото на турнира, никой няма да те чака да ти дойдат JJ+. Забрави за залог спрямо пота от рода има 200 чипа значи ще сложа 100. Пот контрол в случая значи ако имаш карти го вкарваш АИ, слаб ли си фолдваш. Искам като ти дойде АКо и да си кажеш ей сега ще ги изям с парцалите. Щом 4-5 блинда са им смешни им играй АИ. Играеш изплашени пари, пък няма пари. Не слушай съвета на Елби защото твоето не е точно стандартния фрийрол, а си има точки.
      Ама как ще те е страх от големия стак, той те колва със широкия си рейндж, който в твоя случай е безграничен. Айде чакам резултата, напрао ще ги СМАЖЕЕЕЕШ !
    • Jakks
      Jakks
      Платина
      Аз бих играл малко по-лууз пре-флоп и тайт пост-флоп. Не може да биеш вариацията!!! Като каже Старса, че няма да ти даде - няма да ти даде. Трябва да се примириш с това. Играй си рейнджа, 3-бетвай тайт и дори влизай често ол-ин, като разширявай рейнджа спрямо позицията. Винаги играй за 1-во място, освен ако не е важно за лигата да имаш повече места в парите като бройка. Ако те сукне - следващия и така.

Успех :f_thumbsup:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      За по-горната лига си отдели $5. Има сателит в края на месеца. Ставаш през нощта, чакаш късната регистрация, влизаш, бавиш малко време и си вътре. И после доиграваш за наградния фонд. В лигата гледай да играеш по време, като има повече хора. В началото играеш по-лууз, за да направиш стак или да изгориш. После се натискай да влезеш "в парите". От там нататък квото стане. Играеш пак лууз.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравейте,

С тази стратегия имах едно първо,две втори и доста добри класирания само на фрироли в първия ми месец като начинаещ:

https://bg.pokerstrategy.com/strategy/sit-and-go/1348/
      https://bg.pokerstrategy.com/strategy/sit-and-go/1349/

Бях толкова неориентиран че дълго време си мислех че стратегията е за МТТ,обаче я спазвах стриктно! Предполагам че все още си работи за фрирол.

Поздрави,
      Боби.
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      така играх определено миналия месец ... е без уискито разбира се , като пия не сядам зад волана !!! и това което се случи беше пет влизания в точките от които една финална маса -3 място и четири посредствени класирания в точките като обикновенно отпадах с ръце като AJo , QKs, веднъж с KK ( срещу 10Jo ) помня тази ръка оставаха 50-60 човека аз с втори стак 25- 26 бб директно пушнах срещу големия след кола се зарадвах но след две валета на флопа направо угаснах ... Вярно големите плащат с огормен рейндж но моите 65-70% префлоп за секунда изчезват ...хе хе ... вариация ...винаги се опитвам да гледам с усмивка на това !!!
      Както и да е !!! Благодаря за съвета ще помисля над думите ти !!!
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Сребро
      Първоначално публикувано от MrrSEVEN
      така играх определено миналия месец ... е без уискито разбира се , като пия не сядам зад волана !!! и това което се случи беше пет влизания в точките от които една финална маса -3 място и четири посредствени класирания в точките като обикновенно отпадах с ръце като AJo , QKs, веднъж с KK ( срещу 10Jo ) помня тази ръка оставаха 50-60 човека аз с втори стак 25- 26 бб директно пушнах срещу големия след кола се зарадвах но след две валета на флопа направо угаснах ... Вярно големите плащат с огормен рейндж но моите 65-70% префлоп за секунда изчезват ...хе хе ... вариация ...винаги се опитвам да гледам с усмивка на това !!!
      Както и да е !!! Благодаря за съвета ще помисля над думите ти !!!
      Първоначално публикувано от Jakks
      Аз бих играл малко по-лууз пре-флоп и тайт пост-флоп. Не може да биеш вариацията!!! Като каже Старса, че няма да ти даде - няма да ти даде. Трябва да се примириш с това. Играй си рейнджа, 3-бетвай тайт и дори влизай често ол-ин, като разширявай рейнджа спрямо позицията. Винаги играй за 1-во място, освен ако не е важно за лигата да имаш повече места в парите като бройка. Ако те сукне - следващия и така.

Успех :f_thumbsup:
      Първоначално публикувано от insomnia666
      За по-горната лига си отдели $5. Има сателит в края на месеца. Ставаш през нощта, чакаш късната регистрация, влизаш, бавиш малко време и си вътре. И после доиграваш за наградния фонд. В лигата гледай да играеш по време, като има повече хора. В началото играеш по-лууз, за да направиш стак или да изгориш. После се натискай да влезеш "в парите". От там нататък квото стане. Играеш пак лууз.

Разбирам идеята , и благодаря .! Но за какъв сателит става дума ? и за какво са тези $5 ? Как да го изиграя ми стана ясно , но не разбирам директно ли ме клсаира ? то иначе за какво да се бъхтя цял месец ако има тази възможност , малко пояснение ако може да направиш ще съм благодарен ...
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Да, директно те класира. И не ти взима нищо, освен такса. После си играеш за парите. Използвай търсачката за турнири и напиши "Мастерс" и както там се казваше лигата.
      Fast Pass to "The League - Masters"
      Не излиза сега. Изчакай до 21-ви. Ама трябва да имаш и билет. Той не свършва. Виж дали имаш такъв билет за сателити. Ако си играл в тия фрироли, би трябвало да имаш.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      То освен тая лига почти нищо няма тая година.Аз всеки ден чакам някакви предколедни фрийроли, пък то:''Финиширайте на първо място в минимум два SNG - 180 за шанс за награда".Ко?Вий майтап ли си прайте с хората?Ми я дайте нещо по така - пари ли нямате?Дайте малко захранка на рибата, ама по - мазна, а не само трохи сух хляб Добруджа.....Предните години имаше целия декември фриироли.Миналата година ли беше - бяха през един час.Ай, че са ядосах.....
      Първоначално публикувано от MrrSEVEN
      така играх определено миналия месец ... е без уискито разбира се , като пия не сядам зад волана
      Ма как бе!Слушай колегата Kalinimal.На фриироли като си тръгнал да биеш руснаци, украинци и белоруси е абсолютно задължително да пиеш някакъв твърд алкохол/ аз лично препоръчвам водка/.Бий ги с тяхното оръжие.Те така войни са печелили, пък ти си тръгнал срещу тях на турнири с лимонада!
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Има фрийроли с по-голям награден фонд от 10$. Защитени са в старса с пароли, но повечето пароли могат да се намерят в нета малко преди да започнат турнирите.
      Във фейса има една страница - Poker Freeroll Pass. Дори ако ги запиташ ти дават паролата за cardchat freeroll.
    • Colorific
      Colorific
      Начален
      Здрасти пич,захапваш книгата lets play poker от lee nelson и почваш да четеш,след тва захапваш kill every one и почваш пак да четеш ,ама има много математика така ,че ще трябва доста задълбочено учене бате.ако имаш кинти има разни sng tools като sng wizard,icmizer и разни други и игра ама много игра за да натрупаш опит,штото само с четене не става,и се настрой психологически за варияцията в покера