Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Спри да мечтаеш !!!

• MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      Здравейте !!!
      Започвам този блог , малко провокативно . Наскоро прочетох нещо , което ме разтърси достатъчно и след малко ще цитирам , което е и причина да започна това трудно начинание . Идеята ми е да реализирам времето си в покера и съответно го првърна в средства за един малко по добър живот . Мечти ... , повечето биха си помисли това , както и аз доскоро, но все пак ако не успеем да пречупим мисленето си няма как да пречупим себе си , а и от там резултатите ще са такива каквито са си били т.е. нулеви да не кажа и отрицателни .
      Това е цитат от една покер книга която ми попадна :
      Спри да мечтаеш ! Хубаво е да имаш мечти. Множество страхотни постижения са започнали от човек или играч, мечтаещ за това, което иска. За съжаление, някои играчи така потъват в мечтите
      си, че приемат живота си за мечта. Когато те си представят, как биха се почувствали, печелейки гривна или огромна сума пари, те усещат реалната емоция и тя е толкова силна, че по някакъв странен начин мечтата вече се усеща като реалност. Когато вярвате, че мечтите ви са вече реалност, имате усещане, че те изведнъж рухват при първият знак за проблем. Вие не си представяте спънки, когато мечтаете или
      фантазирате. В съзнанието ви мечтите идват съвсем лесно; нищо няма да ви спре. Така е до момента, в който ви ударят първите неравности на пътя. Следователно, сте изцяло
      неподготвени да се справите с реалните пречки, които стоят между вас и вашите мечти, и от там – губите мотивация.
      Решението е да обърнете мечтите си в цели. Вземете мечтата и направете план за това, как да я направите реална. Идентифицирайте, какво трябва да се предприеме, какви
      умения са необходими, за да стигнете до целта, и, може би, какво да правите, когато несполуките се стоварят върху вас.
      Всичко , което ми се въртеше в главата след прочетеното е да направя план , който да следвам . Изглеждаше лесно и трябваше да започна от някъде ... , преди да продължа обаче искам да ви въведа с малка предистория на покер живота ми дотук ...
      Мотам се по зелените маси вече 6-7 години и мога да твърдя безуспешно . Всичко ми харесва , да играя да усещам позитивната енергия при играта , адреналина , трудните решения напрежението , прилива на ендорфин , при добре изиграна ръка , с две думи Голям -Кеф ... Да обаче цифрите показват само нули в крайна сметка разбира се имал съм и добри моменти през времето на съм 100% губещ играч но от тези които създават предпоставки да има печеливши играчи . Демек -Риба ))). и това не е самоирония а истина , хубаво е човек да знае къде е в ерархията .
      Дойде момент обаче в който интуицията ми показва че е време да променя нещата и от кой друг зависи , ако не от мен самия .. Няма да разтягам повече локуми че това май ще стане ( Най - дългият блог !!! )))) . има вече най късия ...))) Тук ще спра . В следващия си пост ще започна със задачите или така наречения план произхождащ от мечтите . В този блог се надявам да има достатъчно от вас кито да обсъждат въпросите които вълнуват не само мен но и всеки един който е дръзнал да се изпрви и да каже - Аз мога !
  • 62 отговора
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      Планиране .
      За да успея най-точно да поставя целите си в плана който да ме превърне в печеливш играч трябваше да се връщам назад и наза за да видя грешките си , които съм првил през времето . Не само това , необходима ми беше адекватна оценка и обективност , нещо доста трудно сам човек да направи за себе си но все пак необходимостта да се справя ми наложи мислене над нещата и в случая гледах като страничен участник в това начинание . Ето и грешните стъпки които открих , вероятно има и още но с течение на времето и в евентуални дискусии с вас - мои приятели ( тук ) и мои врагове ( по масите ) .
      1 . Управление на банката Определено това е един от кофти моментите като гледам назад . ( как да стане )
      2 . Самоконтрол . Едно от нещата с които ще се боря е наивните ми плащания , вярно на ниските лимити е трудно да се доверя много на опонентите но ще се наложи да се науча да им вярвам повече .
      3 . Избор на правилен формат за игра . ... Все се хвърлях в дълбокото сякаш ще направя всичко за един ден и се превърнах в жабата която скачаше от гьол на гьол . Имам няколко успешни формата и след като си взех взимането сякаш ги забравях .
      4. Изграждане на банка . ( за тази точка малко по късно )
      5 . Дисциплина . Често съм сядал доста скапан зад масите . Изморен от работа . Недоспал . С някакъв личен проблем . и т.н. и все си намирах извинение в лошия ден или вариацията .
      6 . Нагласата . Понякога сякаш сядах само за отдушник , знаех че ще загубя играех ей така ред да мине , обикновенно МТТ и след няколко добри стаквания , сравнително близо до балона започвах да викам дявола , бях се нагасил да губя . Това сякаш трябваше да се случи , сякаш това ме караше да се чувствам спокоен.
      7 . Информацията . В начлото четях много , гедах видеа , опитвах се да нализирам играта си , търсех грешките , временните успехи не закъсняха , да но не за дълго кой ученик обича домашните ? и аз така скрих се от себе си .
      Това , май са основните недостатъци които открих , разлиствайки историята си назад . Всичко блесна като в бял ден . Очаква ме много , много , много работа .
      Не смятам да приключа с този блог за ден два , така че ще започна с точка 4. Изграждане на банка , за която споменах че ще поясня малко по късно . Може би това ще бъде основна тема В следващите един , два може и няколко месеца . Звучи отегчаващо , като погледан отсрани и се поставя на мястото на всеки който чете това сега , но кой е казал че , ще е бързо и лесно . Възнамерявам да споделя идеята си в следващия пост !
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Хубав пост. Добре е, че си се мотивирал. Може да пишеш и в темата за турнири или кеш. Във форума има малко останали активни.
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      ИЗГРАЖДАНЕ НА БАНКАТА .
      ... и такаа.. шокиращо или не крайно решен съм да тръгна по трудния път . Какво имам впредвид : идеята е да изградя банката си от нулата и то кръглата нула . През годините , не крия че съм заделял средства за да играя и в една равносметка те не са никък малко разбира се според моите възможности , дали са били пари навятъра , незнам оше поне разбрах какво не трябва да правя и следвам . След като платих достатъчно за минусите си е време да започна да ги превръщам в плюсове . Преди три месеца седнах и помислих как мога да започна от нулата и да изградя някаква що годе прилична банка за игра и възможност за изкачване на лимитите . Играя в Покер Старс . Само тук съм играл основно през времето и във Фул Тилт , който вече не е достъпен . Вариянтите бяха Фрироли .В Старса те са доста ограничени , като има няколко вечерни с по 50 - 100 долара награден фонд и разбира се тези от покер училището .Първите щях да играя прекалено рядко защото работя на смени и по добре да си пускам 6/49 отколкото да се надявам на тях . С предходния формат на щколата съм се сблъсквал преди две години мисля . Познавах що годе аудиторията , и необходимото за да кешнеш в края на месеца . Разглеждайки обаче новите правила , за четирите лиги , условията за точкуване идеята да се пробвам там ми допадна . Знаех че ще мине доста време месеци докато докопам солидно парче от тортата , с което да заситя необходимоста си от начална банка . Минимум четири месеца докато Завърша Мастърс , ако всеки месец качвам по едно ниво . Реално по лесно ми е да извадя 200 - 300 лева и да депозирам , вместо да инвестирам цялото това време в мъки и понякога безсъние . Взех това решение обаче и си го поставих за цел , защото исках да рефрешна играта си като цяло Щом ще е ново начало нека да е " рошаво " . ( Не съм фен на фермата - споко ! , просто съвпадение ))) .. ) . В следващия пост , малко по подробно ще споделя случващото се до момента и как се развиват нещата . Хм .. ще се радвам блога ми да е достатъчно дълъг за да раказвам след време как се изкачвам по лимитите , и не толкова дълъг що се отнася до точка 4. Изграждане на банката .
    • lunatichay
      lunatichay
      Бронз
      Здравей, пишеш правилните неща , сега остава и да ги спазваш :f_thumbsup: Стъпка по стъпка се развивай нагоре и това ,че почваш от ниски лимити да не те притеснява ... По-добре печеливш играч на Нл2 ,отколкото губещ на Нл2000 . Успех !
      едит: не бях видял последния ти пост като писах това
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Здравей ,
      - В Ipoker(bet365) има фрийроли :
      1. 25Е - 16:00 всеки ден
      2. 50Е - 21:00 всеки ден
      - В Americas cardroom има фрийроли за 10$ on demand (или когато се регистрират достатъчно хора , турнира стартира автоматично ) .
      - Също така в Bwin / Pokerstars / Americas cardroom / Microgaming / - има фрийроли които са ограничени и ти искат парола . За целта , копираш името на фрийрола и го пействаш в гугъл , за доста от тях просто трябва да влезеш в съответния форум и да погледнеш / поискаш паролата за фрийрола .
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      ИЗГРАЖДАНЕ НА БАНКАТА .
      На 5 октомври от отиващата си вече 2017 г стартира моето начинание .
      Целата ми беше да се изкача в нивата на предоставените ми ( ни ) от покер училището лиги а те са както следва
      НИВО ELEMENTARY
      НИВО HIGH SCHOOL
      НИВО UNIVERSITY
      НИВО MASTERS
      разглеждайки стуктурата на турнирите , необходимото място за преминаване в по-горна ранглиста и наградните фодове , си дадох сметка че в първите две лиги няма смисъл да се напъвам и да правя поредица от чудеса за да гоня първите места и кеша . Ще отделя по малко време , за всяко ниво през което преминах и там докъдето съм стигнал .
      НИВО ELEMENTARY -За това ниво не съществуват условия за присъединяване и всеки играч, който не се класира за друго ниво от лигата, може да участва. Ако даден играч се класира за по-високо ниво, все още може да участва в турнирите от ниво Elementary, но не може да бъде част от тази ранглиста. Играчите могат да участват само в ранглистата за най-високото ниво, за което са се класирали.
      6 турнира за $10 всеки ден
      Между 5-то и 30-то число всеки месец предлагаме шест ежедневни турнира в различни часове на деня, така че всички играчи да имат възможност да участват в тях.
      Име: „The League - Elementary"
      Място: „Турнири" > „Безплатни" или в раздела „Частни"
      Цена за участие: Безплатно
      Час (проверете вашата часова зона): 1:05, 5:05, 9:05, 13:05, 17:05 и 21:05 ET Награда в ежедневните турнири: $10
      Преминаване към ниво High School
      Играчите в топ 2 000 на тази ранглиста ще се изкачат до ниво High School, където могат да играят следващия месец.
      Ранглиста и награди . Награди на стойност $1 200 ще бъдат разпределени между играчите в топ 500 на ранглистата всеки месец.
      Както сами разбирате тук не се целех в нищо друго , освен през ноември да изграя колкото е необходимо турнири , като максимума е 52 единствено и само да премина в по горната лига . Разгледах статистика , за класирания в по предни месеци , която се предоставя в сайта и извода беше че за да съм в топ 2000 на ранглистата в края на месеца са ми необходими около 550 - 600 т. Тук искам да отбележа нещо , по отношение на точкуването . в старата система на турнирите преди година или повече нещата стояха малко по различно защото точки се взимаха в първите 15% , но всяко по долно класиране носеше проекция на отрицателен баланс . Сега точките се смятат по следния начин : Всеки път, когато играете в турнир от The League, получавате точки, ако завършите сред първите 15% в турнира. Например, ако в турнир участват 1 000 играчи, трябва да завършите сред първите 150, за да получите точки. Играчите, които не завършат на едно от първите 150 места, не получават точки.Формулата за разпределение на точките е много проста и зависи от броя играчи, които участват в турнира, и позицията, на която завършат.
      Точки = 10 * корен квадратен от n / корен квадратен от k
      Където: „n" е броят играчи, участвали в турнира, а „k" е мястото, на което завършат (т.е. победител=1)
      В началото идеята ми допадна и не се замислих много какво точно ме очаква , коеот в последствие усетих , но за това по късно .
      Да премина през ниво Елементари , смятах че ще ми е доста лесно и не съм се и съмнявал че ще пемина още през първия месец . Тук Участват много играчи и дълбоките влизания носят много точки , т.е 4, 5 места в първите 100 гарантираха преминаването ми . Спомняма си че не вложих много мислене дори и играех Стандартен АБЦ покер като силните ръце отигравах доста агресивно с надеждата че има кой да плати а на това ниво винаги се намира .
      Ето и резултатите от м. Октомври -НИВО ELEMENTARY
      от 52 турнира - изиграни 47
      12 влизания в Точките
      бр.участници моето класиране точки общо
      1. 4752------134------55,59----55,59
      2. 10000-----1370------27,02----86,57
      3. 10000--------371---51,92----138,49
      4. 10000-------526---43,60-----182,09
      5. 7660----866 ----29,74----211,83
      6. 10000------138---85,13-----296,95
      7. 7220----767---30,60-------327,64
      8. 7615----1141---25,83----353,47
      9. 5412----560---31,09------384,56
      10. 7618----605---35,48 ------420,04
      11. 7132---- 646---33,23-----453,27
      12. 8039 ---- 3----517,66----970,92
      Така тези 970 точки ми отредиха 237 място в крайното класиране за месеца и спокойно влязох в топ 2000 , което беше целта ми за месеца .
      Не съм се целил в наградния фонд в тази лига , защото е безмислено , според мен 5-то място е 8 долара ... В следващия месец ме очкваше нещо ново и непознато - НИВО HIGH SCHOOL , но за това в следващия ми пост вероятно утре . Че то май и за днес вече доста понаписах ....
      До скоро !!! Здраве и късмет !
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от MrrSEVEN
      Няма да разтягам повече локуми че това май ще стане ( Най - дългият блог !!! )))) . има вече най късия ...)))
      Първоначално публикувано от MrrSEVEN
      :f_grin: Пожелавам ти да бъде най - дългият, няма лошо.Ъпдейтвай редовно.Нещата, които, си написал са верни.Впечатли ме, това което си писал по т.6 - за Нагласата.Аз преди време играех само MTT, всеки ден почти.Познато ми е това чувство.....,предварителната нагласа на губещия.....

Не ми харесва това за банката:
      ИЗГРАЖДАНЕ НА БАНКАТА .
      ... и такаа.. шокиращо или не крайно решен съм да тръгна по трудния път . Какво имам впредвид : идеята е да изградя банката си от нулата и то кръглата нула . .

Някой беше писал във форума, че в съвременния покер мисията тип: ''фром зиро то хиро = мишън импосибъл'' Аз печеливш играч не съм бил никога, така че съвет не мога да ти дам, просто мнение......
      Днес направих един клуб в Старса.Виж в моя блог - ''късия''.:f_drink: Има доста възможности.Може кеш игри да се правят, може и турнири.Заповядай!
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      Нищо лично ! Извинявай ако съм те засегнал за блога , бях сигурен че ще се включиш по някое време , та рекох да рейзна префлоп...))) Мерси за поканата , но за сега съм само Зиро ... Като стана Хиро тогава...Аз вярвам че път има само времето да стигне Ако е рекъл оня, Баш главния Пастир време ще има ...нулата е най малкия ми проблем въпроса е като я променя как ще използвам цифричките .... Късмет с Клуба и новото начинание .
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      ИЗГРАЖДАНЕ НА БАНКА - НИВО HIGH SCHOOL
      През следващия месец а именно Ноември 2017 започнах участиети си в ранглистата на второто ниво в лигата . Предварителните ми очаквания бяха смесени , но все пак имах идеята че още в първия месец ще премина безпроблемно и през това ниво . Да ама Не .Избрах доста тайт стратегия , и още в първия турнир усетих неприятното усещане как стака ми се топеше .
      Записах първите си точки чак след 9 изиграни турнирас 87 място от 1497 участника това означаваше 41,48 точки . В това ниво първите 800 продължават към следващото и за селта са необходими около 400 точки . След 25 изиграни турнира имах само две влизания в точките , нещата , не вървяха добре . Теоретично все още имах реални шансове , но слабата ми игра или вариацията може би ми изигра лоша шега . Често отпадах с АА ,КК, АК . Турнирите са доста бързи и ако бързо не се стакнете два три пъти или да натрупате 8 - 9 к чипове нещата не стояха добре . оказваше се че в 70 - 80 % от изиграните турнири играех с около 8-12 ББ което постоянно ме държеше в пуш - фолд ситуация В турнирите участваха между 6-700 и 1000-1200 човека средно ако сметнем дори за финалната маса че е необходим среден стак 1000 х 166 или около 160К то там вече блиндовете са минимум 5-10к дори и там ситуацията не се променя . Реално за около 75 % от участващите след първите 20 - 25 минути турнира се превръща в хипер-турбо. Не успявах лесно да се нагодя към подобен тип игра и логично през , този първи месец не успях да мина към следващото ниво . Добрата новина беше че не изпаднах а поне останах в същото ниво и за Декамври . За Ноември равносметката беше 5 влизания в парите ( точките ) , една финална маса ( 3 място ) , и 1310 място в крайното месечно клсиране със 299,17 т. Като ученик не съм повтарял , сега ми се наложи , но все пак си исках дипломата ))) . Декември- отново в час ! Обезверен -не , дори се бях мотивирал още повече търсех грешките си , опитах се да анализирам някоя друга ръка , често наблюдавах доста след като отпадна играта на опонентите , започнах да си водя бележки за някои от тях . така или иначе месеца започна обнадеждаващо . В четвъртия турнир записах финална маса ( 6 място) и започнах месеца с около малко над 124 т. още 275 , си мислех , два дни по късно добавих още 30 и после десет безответни нули . Пак замириса ! Тогава реших да подхвърля темата тук в сайта , с идеята някой запознат да помогне . Определено някъде бърках . Скоро получих няколко идеи , с които да опитам по натам . някои бяха налудничеви други бяха да сменям сайта и какво ли не , но една или две ми се понравиха и в крайна сметка в ранния етап на турнирите заиграх малко по лууз с идея за понатрупване на стак , после тайт до пукането на балона и после отново лууз каквото стане както каза insomnia666 .Пробвах този метод и в 25 % от случаите ми се получаваше да влизам в точките . така и продължих идеята ми беше да направя поне 400 за да премина в по горното ниво . Получи се ! Даже повече от необходимото .
      Равносметката за Декември: ( месеца не е свършил но аз съм изиграл моите 52 )
      8 влизания в парите ( точките) от които 4 финални маси :
      място бр.уч.
      6 то ( 927)
      127 мо (1214)
      8 мо (681)
      96 то (859)
      97 мо (859)
      6 то (785)
      5 то (950)
      16 то (1033)
      Резултата с точките е предостатъчен 639,72 . За момента съм 125 ти в класирането , което ми дава и $7 от месечния фонд , като очаквам да сляза под 150 до края на месеца и да взема само $5 но това не е от никакво значение . В първите две нива на лигата не съм си поставил за цел наградния фонд . Закъснях с един месец от възможно най доброто стечение на събитията но все пак ще започна новата 2018 в НИВО UNIVERSITY . За него и за въпросите ми в следващия пост .
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      ИЗГРАЖДАНЕ НА БАНКА - НИВО UNIVERSITY
      Всичко това ще се случва идния месец Януари . Предварително разбира се трябва да си поставя целите за месеца и ако мога да анализирам съответното ниво в лигата .
      ЦЕЛИ :
      1. Преминаване в следващото ниво MASTERS
      2. Класиране в топ 100 в месечната ранглиста
      Тук нещата стоят така . на първо място разбира се бих искал да се класирам за най високото ниво в лигата а именно мастърс за целта ще ми е необходимо класиране в първите 400 за месеца . Това обаче няма да изпълни предварителната ми идея за изграждане на банка защото в това ниво реално може да се кешне сума с която да се започне на микролимитите . Ето и наградните фондове :
      1-во USD $750 2-ро USD $400 3-то USD $300 4-тоUSD $200
      5-то USD $140 6-то до 10-то USD $100 11-то до 25-то USD $80
      26-то до 50-то USD $60 51-во до 100-но USD $40
      101-во до 150-то USD $20
      Няма да съм максималист първите пет места ги пропускам , не че не се виждам на едно от тях , просто теоретично , ако се целиш в мишена е по лесно и логично да оцелиш по големите кръгове ако имаш само един опит . Влизане в Стотицата ми изглежда добре , колкото по нагоре , толкова по добре . В първоначалния ми план е заложено кешване тук в
      UNIVERSITY . Сега нека да погледнем точките .за топ 400 са ми необходими 450т. което е минимум условие за меса макар и крайно незадоволително . За да вляза в първите 100 , необходимите точки са 680- 700т.. Ползвам статистика назад във времето от май 2017 до днешна дата . По всичко личи че играта ми трябва да е доста ако не и в пъти по добра . Очаквам малко по сериозни опоненти , като не искам предварително да надценявам или по точно оценявам преди да се срещнем по масите . В Това ниво участват малко по малко хора в сравнение със предходното и за това печеленето на точки е по трудно а и защото корен квадратен от едно две и три е доста по приемливо 4 то място вече ми дава половината от максимума за всеки турнир , или максималните точки разделени на 2 . Разгледах играчи от руската общност , които са в моя диапазон на игрово време и виждам че средно играят по 300-800 човека , като 800 и малко повече достигат само в пиковия турнир в 20:15 часа . Реално три първи мвста във вечерните турнири ми дават 750 точки , и със стратегията която използвах в High School не звучи невъзможно. Ще има 25 такива турнира за месеца от които само че ще мога да изиграя не повече от половината защото работните ми смени няма да позволят . Защо подхващам тази тема изобщо ? Причината е че наистина Лууз-Тайт- Лууз стратегията ми донесе успех през този месец НО !!! . Тук нещата малко се променят и искам да поговорим за тази малка но според мен важна подробност . Структура . в първите две нива структурата на турнирите беше следната :
      1500 чипа - Начален стак
      структура на блиндовете :
      1.20/40.5мин
      2.30/60.5мин
      3.40/80.5мин
      4.50/100.5мин
      5.60/120/а10.5мин
      6.80/160/а15.5мин
      7.100/200/а20.5мин
      В ниво University всичко е същото 1500 начален стак , блиндовете са същите , Променено е времето от 5 мин. на 8 мин. Това ме води на мисълта малко да намаля лууз играта си Не мога да преценя точно но тези 3 допълнителни минути между всяко ниво могат да променят много нещата . Тук искам вашето мнение . Опитах се максимално да вникна във почти всеки детаил и дано съм Ви запознал достатъчно добре с елементите от това ниво . Всеки съвет ще ми е от полза , още повече ако има някой които вече е играл този лимит. За три минути може да се раздадат между 2-5 повече ръце но това все пак погледнато от към вариацията подобрява шансовете ми за по добра начална ръка преди да стигна пуш-фолд ситуация . Казано иначе дори да фолдна всичко първите 30- 35 мин то пак стака ми няма да е под 1к е това са 10 блинда на ниво 50/100 но всеки пуш от там насетне ме удвоява . Пък и за това време ако не ударя някоя сносна ръка , то явно е каръщина , математиката ми бяга малко ))) . Днес мисля да изгледам няколко маси на ниво University и в следващия пост да се опитам да поговоря за класата на опонентите и евентуални интересни отигравания , ако попадна на такива .Въпреки че месеца е в заключителната си фаза и повечето играчи са изиграли турнирите си всяко инфо ще е плюс .
      Очаквам вашите отзиви , мнения и коментари по която и да било тема или точка от моя блог . Всяка комуникация е добре дошла .
      За днес толкова ! Здраве и късмет !
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей MrrSEVEN ,

срещу само 5,50$ и едно ставане през нощта можеше да си спестиш тези месеци време и да се класираш директно за Masters.Иначе историята дотук е интересна.

Успех!!!
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      Първоначално публикувано от AnimeWatch
      Здравей MrrSEVEN ,

срещу само 5,50$ и едно ставане през нощта можеше да си спестиш тези месеци време и да се класираш директно за Masters.Иначе историята дотук е интересна.

Успех!!!
      В началото споменах че вече има едно 6-7 години зад гърба ми с нулеви успехи още няколко месеца няма да са кой знае колко назад . От друга страна предния месец разбрах за тази възможност , помислих малко и реших че е най-добре да следвам първоначалния си план . Дори да се класирам сред първите 14 в сателит за директен мастърс което дава право за участие в това ниво ми се видя малко като да скоча в дълбокото . Не че очаквам супер професионалисти на това ниво но се очаква че с всяко следващо опонентите ще са малко по силни и заинтересовани от първите места в съответната група на лигата . Иначе казано е лошо управление на банката , която в случая оразмерявам не с банкрол а с единица време . Все едно да прескоча няколко лимита и да се надявам на успех . Искаше ми се да започна да изграждам новия си стил наигра тук макар че фриролоте според мнозина не са точното място . Въпреки всичко след първото ниво Елементари това са излолирани турнири и не всеки може да си развява байряка . Макар и да са безплатни все пак е необходим билет за ниво 1,2,3 , Случайно попаданалите през сателити са малко и те биха били както по обрани играчи така и доста слаби за надиграване . В първите две нива играта пост - флоп почти липсва като обем докато с увеличаването на времето между нивата на блиндовете в ниво University на 8 мин . и в ниво Masters на 10.мин смятам че това ще се подобри и ще имам повече ситуации за пост-флоп игра на която искам да наблегна . Всяко ниво до тук макар и само две ми носи някакъв опит макар и да са само две . Опит в това да се нагласям към нови опоненти
      и начина им на игра До тук в двете първи изиграни има коренна разлика . Идеята ми като цяло не е да бързам а да се опитам бавно и методично да подобря играта си, начина си на мислене , дисциплината и разбира се нагласата . За това предпочетох по дългия път . Знам че за много от вас е налудничево , но аз лично вярвам че е по правилно , като погледнах назад във времето след самооценка на грешките си които поместих в началото на блога .
      Благодаря за интереса . Къмет !
    • d0m1n33r
      d0m1n33r
      Бронз
      Какво ще рече нулеви успехи ?!? Губиш от 6-7 години без подобрение или имаш малки печалби и не си доволен.Ако е първото значи или не те бива ептен и не си за покер или не си учил въобще нищо, за второто се искат топки и банка.Смяташ да си губиш времето с тея мизерии и подигравка от старса което за мен лично не си струва.Миналата година пробвах сит ен го хайпърс грайнд след като учих от видеа и пак не бях губещ просто брийкъвън заради големия рейк на микро нивата ,а и вече няма как да стане особено без рейкбек.Та почнах турнири и местата от които съм учил са предимно стриймовете в туича и тук таме някоя статия или страница от книга ,тоест не съм добър ,въпреки това съм напред за няколко месеца няколко К$ на мтт като се има впредвид ,че и ям доста бад бийтове така че не е като да ми върви само заради това.Преди това забравих да спомена ,че сложих в старса 100$ ,но тази банка беше много лимитирана заради банкрол мениджмънта и се отказах и си сложих 400$ и от там тръгнаха нещата не с мизерни стотинки.Вмомента съм на нивото на което играя 1-11$ доларови редовно и пускам 16.5, 22 от време на време като и се пробвам да спечеля билети за по-големи турнири ,за да мога накрая да имам шанс за нещо по-голямо.Моя съвет е да не си губиш още повече времето защото не живеем по 500 години -ако си слаб се откажи и цъкай само за кеф ,ако искаш да правиш някой лев вкарай старание и малко банка(работиш до колкото разбрах).
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      Здравей и от мен. Хубав блог.

Аз подкрепям мението на d0m1n33r . Ще загубиш много време и нерви в изграждане на банка от нулата. Аз съм като теб в много отношения и се зачетох именно заради първият ти пост. Пробвал съм няколко пъти от нулата- пробвал съм и да кажем с малка банка от порядъка на 50 - 100 $. Времето което ще загубиш в опит да изградиш банка от нулата е загуба според мен лично, защото :
      - първо вместо да трупаш опит в реална игра, ще се надиграваш и ще губиш часове време с цел да класираш в предните места в трунири чиито награден фонд е малък.
      - второ да се опитваш да градиш банка от трунири според мен е трудно. Сега има различни формати и аз няма да споря защото нямам нито опита нито уменията на много от хората които ще прочетат това. Но аз лично смятам че банка се гради на кеша.

Ако нямаш финансова възможност разбирам. В тази връзка ти препоръчвам една книга, която няма нищо общо с покера - "Мини книжка за личните финанси" , според е доста добра книга въпреки че е писана от доста млада по онова време жена. Има я в читанката и може да си я изтеглиш безплатно. От там може да намериш идеи как да се справиш с бюджета и финансиране на идеите си, включително и покер играта си.

Истината е, че ако искаш да постигнеш нещо трябва да инвестираш, вторият начин с фрийроли също може да се получи но ако нямаш таланта и уменията на Крис Фергюсън и собствен покер сайт ... според мен просто ще загубиш доста време а това крие риск и да се откажеш.

Гледай на покер играта си като на бизнес начинание, и прецени колко пъти бизнес начинания без инвестиции са завършили благополучно. Не те убеждавам да вкарваш пари в покер сайтове - това е лично решение Аз преди години се утрепах да пиша колко е нагласена играта по интерент, докато нямах удоволствието да се запозная с хора от този форум на живо, което ме накара да се замисля, че проблема е бил в мен.
      Ще ти кажа, че първият пост все едно аз съм го писал, но за себе си взех решение, че първо ще преценя колко са ми силите, след което си заредих малък банкрол, и задължително ХМ или РТ ако смяташ да играеш сериозно. Години наред подценявх липсата на такава програма, сред като се сдобих с нея разбрах защо хората които играят сериозно ги имат задължително. Не правя реклами и не те агитирам да си даваш парите за каквото и да е било. Но ако ще подхождаш сериозно, направи го наистина.
      И още нещо , това е само съвет - ако работиш, зарежи трунирите, наблягай на кеша ! Това е само мнение държа да отбележа.

Успех от мен !
    • urpa4a
      urpa4a
      Бронз
      Здравей от мен.
      За мен участието в класациите на училището, са едно добре инвестирано време и ще ти кажа, защо мисля така.
      Миналата година, когато имаше само две класации и с отнемането на точки, беше страшно трудно да се класираш и да кешнеш, каквото и да е.
      Въпреки всичко, аз се бях задържал няколко месеца в горната лига (премиерната). Което само по себе си, беше сложно начинание.
      Както се разбира, не изкарвах кеш от нея, но доста си бях подобрил играта ( и аз играя след работа, а при мен е по-скоро за "краста").
      Последните 3 месеца реших да пробвам новата форма на игра там.
      Направо бутнах долар и нещо, за да прескоча елементарната и започнах в HIGH SCHOOL.
      HIGH SCHOOL - Октомви'2017 класиране - 40-то място с 814 точки, 15$ кеш и право на участие в University.
      UNIVERSITY - Ноември'2017 класиране - 97-мо място с 672 точки, 40$ кеш и право на участие в Masters.
      MASTERS - Декември'2017 временно класиране (имам още 9 турнира, да изиграя) - 50-то място с 630 точки, 100$ кеш!

С какво ми помогна играта в тези класации?
      Без да съм сериозен играч, който играе по-скоро за разтоварване и на любителско ниво, преди 2 седмици, без много зор и със знанията натрупани по масите (защото не ползвам софтуер и работя основно, с базисните знания, които получавам от постоянната си игра), играх един BIG турнир с вход от 3.3$, като от 4426 човека, завърших на 5-то място и изкарах 436$.
      Отдавам този временен успех именно, на постоянството и желанието, просто да бъда в играта и съм доволен, че има безплатни турнири, които могат да ни научат, как да играем с по-добри играчи и то "почти" безплатно.

Това е, пожелавам ти само успехи занапред ;)
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      Здравейте !
      Този пост мислех да , поразсъждавам относно бъдещите ми противници в настоящото ниво на Лигата -University което ми предстои през Януари . Това ще се случи в следващия . Причина за това е че искам да отговоря , на последните три коментара в блога . Като цяло идеята на този мой блог е не само да представям това което ми се случва във времето , а освен това да стане начин и за комуникация с вас от която да имат полза не само участващите в нея а и страничните наблюдатели . Ако в това мое начинание успея да помогна ( помогнем ) дори и само на един от всички то също е не малък успех . Виждам че има не малко посещения за краткото време в което съм на информационния тук пазар - вероятно някои от любопитство други от интерес , а трети за "загуба" на време . Не малко защото по мое скромно мнение за времето през което не посещавам форума активно а това са няколко години той доста е опустял вина за което в частност имам и аз . Именно за това не очаквам наплив от коментари и мнения , но и на малкото които получвам съм доволен !
      По ред на номерата :
      1. d0m1n33r Относно печлбите и загубите . Цялостно идеята ми в началото когато се захванах с покера беше това да се превърне в основното ми занимание и препитание . По ред причини това не се случи както сам разбираш . Вина за което имам само и единственно аз и няма да се опитвам да си търся извинения или оправдания. Дали защото не поех достатъчен риск в началото гогато бях адски мотивиран или заради спада на по нататъшното ми представяне и все по малкото усърдие в учене не мога точно да определя . Печалбите . Имам успехи в няколко формата: 1.) 1,50 ( 9 човека) хипер турбо 2.) 1,50 ( 18 човека) турбо 3.) 3,50 ( 18 човека) турбо и в частност частичен успех на 7,00 (18 човека) турбо . Основно плюсовете които съм извличал са били както изглежда от СНГ турнири . Най голлемия ми единичен успех е $495,72 от $15,00 (180 човека ) - 2 ро място и това без да имам право да участвам в него според банкрол мениджмънта . Да имам някакви посредствени успехи от които не съм доволен и нива с входове $1,00 - $7,00 в които съм спазвал банка и т.н. не са ми достатъчни Това са някъде около 100-150 макс200 $ месечен бюджет средно на месец , което ми се вижда доста малко за да оставя всичко само в ръцете на покера . Статистиката ми е от доста малък обем изиграни турнири но все пак там някъде водят цифрите . Необходимо е качване на левела - при всички случаи . Последните 2-3 години останах малко далеч от масите и именно за това идеята ми с Тази лига ми се вижда най удачна . Едновременно да възвърна част от формата която съм имал и всичките числа в главата си и заедно с това загубите ми да са минимални , като виждам реална възможност за свежи постъпления по сметката си .
      2. 4eisxx В частност в горния ми отговор давам по голяма част и отговор и на теб в подкрепата ти на предходното мнение . Относно изграждането на банката в тези турнири си прав наградния фонд е много малък . Въпросът е там че не се целя във единичния награден фонд на всеки турнир , това и според мен е загуба на време и донякъде глупаво . Идеята са ми месечните кешвания които не са кой знае колко за подценяване . Знам че вероятността да се сдобия с добра сума не е много голяма , но все пак я има и за сега ще я преследвам .
      3. urpa4a . Ето . За това говоря Това което е моя план ти вече си изпълнил .Добре че се включи и то точно на време за да докажа още веднъж на себе си а в частност и на повечето негативни мнения че е възможно . Отделям доста време на класиранията , участниците и точките в лигата и искам да ти кажа че chadel_man не ми е непознато име ))) Наблюдавам бг успехите в лигата и ти както и още дузина бг участници са ми в полезрението .Надявах се именно на това някой от тях ( вас ) да се включи и коментира темата тук .Това вече е факт . С теб като пряк участник в това , което на мен ми предстои вероятно имам доста общи теми и се надявам на по нантатъшните ти коментари и мнения от които вероятно ще имам нужда . Отделям доста време в пресмятания и теоретични възможности за най правилен начин и стил на игра в следващите ми две нива University и Masters и вероятно един от възможните отговори държиш ти , защото ако успея да повторя твоя успен повече не ми е необходимо поне в началния етап на новото ми амплуа по масите . В следващия ми пост ще отделя повече време за участващите в лигата на ниво University и в частност Masters и се надявам на адекватния ти отговор в това отношение .
      За сега чао малко по - късно днес ще се включа отново
      Здраве и късмет !!!
    • MrrSEVEN
      MrrSEVEN
      Злато
      ИЗГРАЖДАНЕ НА БАНКА - НИВО UNIVERSITY - ПРОТИВНИЦИ
      В този пост искам да обърна внимание не бъдещите ми противници по масите за идния и по следващия месец . След кратка справка стигам до извода че основния контингент срещу който ще съм изправен е играчи от Руската и Украинската общност . Статистиката показва че заеманите топ 50 места както в UNIVERSITY така и в MASTERS се делят именно от тези две прослойки не всичко се взима от тяь но все пак извадката говори че 60% присъствие между първите 50 в двете първи нива на лигата не е никък малко и този факт трябва да се вземе достз на сериозно - според мен разбира се. Разгледах месеците Ноември , Октомври и Септември и те не се различават много и двете нива вероятно това важи и още по назад във времето .Около 30 места от всички първи 50 са оцветени в знамената на Русия и Украйна . Една от причините това да е така е големия брой участници от тези две страни и е логично да се случва нещо подобно . От видяното до сега в първите две нива в 80% от тези играчи видях хипер агресивна тактика , която често случаи се осланя на блъфове или полублъфове . Разбира се имаше и по обрани играчи но са малцина Така или иначе Всички те ще са фактор в следващите ми 52 турнуира през Януари и още се колебая каква тактика да избера . Ако искам да гоня топ 10 което не е моя крайна цел ще трябва да ги атакувам с тяхното оръжие но поради малкия брой турнири от сега знам че съм обречен на неуспех ако нямам адски добър късмет или иначе казано да разчитам само и единствено на късмета . Запалих се по тази игра само зашото видях че успехите се осланят не само на късмета а на умения дисциплина и посточнство . Като взема предвид и малко по бавната структура на University смятам да играя отново Тайт - Агресив поне в първите 20% от турнирите ще заложа на тази стратегия или казано иначе 10 турнира . Малко на брой турнири за да направя генерални изводи но през това време ще имам възможността да гледам и всичко което се случва по масите . Ако не се случи и точките са близо до началните или равни на 0 ще прибегна до по Лууз стратегия . В мастърс нивото видях един Руснак който е на път в рамките на 4 месеца да кешне $3000 два пъти . Едва ли е хипер късметлия , по скоро солидна игра така мисля . В двата случая има по 7-8 финални маси и по 5-6 пред финални . чак толкова да го удря картата - съмнявам се . На път е да повтори успеха си от септември и отново да е първи . Поне в началото няма да гоня дивото . Пък с малко късмет нещата ще се подредят . Кой знае ... ще разберем идния месец .
      През последните два дни успях и да наблюдавам няколко турнира и как се развиват . Като отигравания нищо различно от High School . Доста екшън по масите в ранния етап Вече познатите реиз и пуш със средно силни ръце . Единственото което прави впечатление са малко повечето на брой 3-бет и не само като брой а и като тенденция на игра . С няколко думи нищо плашещо и непознато за мен . Картинката наподобява едно и дву доларовите стандартни турнири . Нямам 100% отговор как се побеждава този лимит , но идеи в главата ми се въртят . Дано новата 2018 ми донесе късмета необходим поне да не бет биитвам много често ))) Не искам много нали ? . Другото ще трябва да постигна сам !
      Какво да бъде ? В следващия пост мисля да набележа целите си както краткосрочни така за 2018г . До скоро !!!
      Здраве и късмет !!!
    • d0m1n33r
      d0m1n33r
      Бронз
      Така както говорите ще взема да играя и аз в мастърс дето викате,че с 5.5$ се регистрираш или каквото е там не знам точно.Щом един и същ човек го е спечелвал значи не е чак толкова трудно
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      Аз ще споделя моето простичко правило за изграждане на банка, което може да се изрази с една дума : обем!