Преатели на Старса

• ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Здравейте, преатели на Старса!
      Това е обща тема за въпроси, отговори и предложения свързани с любимата на много играчи зала, а и за всичко останало, което ви харесва, ядосва, или каквото се сетите....
      Направихме един клуб за играчи от Покерстратеджи - StarsFriendsBG, номер-2138634.Кода за покана е: preateli/тва беше реклама:f_tongue: /Засега имаме шест члена.Вчера се проведе първият турнир, в който участвахме четирима.Благодаря на BIgSmile, mudkicker82 и t0ssboy за участието.
      Отговарям на първите въпроси:
      Първоначално публикувано от mudkicker
      добре,не разбирам защо не могха да пиша в някои теми,просто не ми дава така поле за писане както тук.
      Елби,турнира за кеф влязохме,поне аз,играех маратона ,но да не кажеш че не те уважаваме :f_smile: .Иначе не е лошо,хем за кеф хем така да се видим,но според мен следващия го направи с по малки стакова и по бързо качване на блиндовете,то аз по едно време бях с 200 и колко големи блинда,изобщо не съм свикнал така ако играем наистина сериозно отиде с часове :f_o: или пак с големи стакове,но блиндовете да се качват през 2-3 мин,да видиш как е за какво става дума,и какво се прави тогава ;)
      а и друго,да вземем отворим някоя нова тема ли нещо,че в половината стари незнам защо но просто не ми дава да пиша коментар,иначе ги чета :f_mad:
      Така: Това защо не можеш да пишеш в някои теми може би е свързано със статуса ти:''Начален", макар че не би трябвало/по тоя въпрос питай някой от админите на сайта/.Ще ти кажа каквото знам аз.Ако греша в нещо, моля админите да ме коригират.Мисля, че ако си начален статус, не можеш да си направиш собствен блог.Иначе статусът се повишава, с трупане на точки от игра в някоя партньорска на Покестрaтеджи зала, като за целта сметката ти трябва да е тракната първоначално т.е да си се регистрирал в залата чрез сайта на Покерстратеджи.
      Другият начин е да си купиш статус.Аз преди три години си купих статус ''сребро'' за $9.Той важи за един месец.След това ставаш статус ''бронз'', който обаче вече си остава за постоянно т.е. вече няма да си ''начален'' статус и ще имаш по -големи права и достъп до материалите в сайта.Ще можеш да си направиш и блог.
      Третият начин е ако, има някаква промоция и получиш като награда определен статус от главния админ на сайта.Преди време имаше такива промоции, игри и пр.Аз например съм печелил статус ''злато'' навремето от една такава промоция + книгата: ''The mental Game of poker".
      Сега за турнирите: Следващият път турнира ще бъде с 3000 стак и блиндове през 3 минути.Колкото до разпределението на наградния фонд/вчера имаше такъв въпрос/,аз съм задал максималният процент, който може да се разпределя между играчите, но това вече софтуера си го смята - при 4 играчи само първото място е платено.По - натам вече, колкото по - голям е броя на участниците, толкова повече са и платените места.
  • 263 отговора
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Като споменах за книги, да кажа че имам няколко.Всички са на български в pdf формат:
      Харингтън ,,За онлайн игрите''/ в три части/
      Лий Нелсън ''Време е за покер''
      Джарет Тендлър ''The mental game of poker'' / две части/
      Иван Кирков ''Покер съвети за победители''
      ''Математика на покера''
      ,,Третирайте покера като бизнес''
      Ако някой иска да остави e-mail и ще му ги пратя.Също така, ако някой иска да сподели той каквото има да пише.
      Ще ви излъжа, ако ви кажа че съм ги чел всичките.Особенно тия с математиката?( Тва като вземат там едни уравнения, едни формули и викат:''Много е лесно....".Ко ти лесно бе братче, аз да не съм Айнщайн.Пък и колкото и да съм чел, като седна на масата нищо не мога да приложа на практика - карам си я както аз си знам.За мен е по - лесно така като ми го обяснят нагледно - да гледам на boomplayer - а.:f_grin: кат голям шаран.....
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      Здравейте.Снощи направих поредната,обичайната за последно време простотия ,от турнирите долу горе изкарах към 30 и няколко долара чисто,и след това отидох на кеша зоом им ги върнах че и с лихва :f_frown: :f_eek: :f_cry:
      Май най добре ще е от новата година да си гледам само турнири ,а кеш игра поне сега засега да не помирисвам.
      Елби,за следващия турнир освен малко пшо динамичен,се чудя дали няма можем и някой по удачен час да изберем,но и аз се чудя какъв,хем турнирите да не са в разгара си,хем и да има хора в играта.
      За книгите някои от тия които казваш съм ги чел,препочъвам ти на Нелсън книгата специално за турнири е много добра.Тая за покера като бизнес сега я чета,но не ми вдъхва много доверие засега,намирам и противоречия.Математиката на покера само бегло я прегледах,мани,то математика да,но според мен чак толкова математика не е нужна,по скоро нещата опират до точна преценка на ситуацията.Математика да можеш си сметнеш аутовете и някои други неща дето се смятат на ум.
      Може на Харингтън,тая на българина май не съм я чел и менталната игра да ми пратиш ,да видя за какво става дума .е-майл unforgiven@abv.bg
      За тия които изреди аз имам на Нелсон книгата(ако не си я чел пак ти я препоръчвам),метаматиката ако не съм я изтрил и бизнеса,ако го ддочета.И освен тях може би още десетина(някои на английски).Ако се интересуваш да видя да ти ги напиша кои имам.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      За часа ще го обсъдим.За мен няма проблем да е по - рано: например в интервала между 16.00 и 19.00.Помислете и предложете.
      Като печелиш на турнири, играй турнири.Някъде по тия книги пишеше, че добрите турнирни играчи може да не са добри на кеш, както и обратното.Аз не съм добър и на двете :f_tongue: Сега играя основно кеш 6 - max.Книгата на Харингтън е специално по тая тема.
      P.S. Книгите ти ги пратих.
    • ivo33
      ivo33
      Бронз
      Ако може и на мен да ги пратиш тези книги на iveily@abv.bg ще е супер :f_thumbsup:
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      Благодаря елби,и аз ти пратих някои неща.Да ви питам,се чудя нещо от известно време,някой има ли представа защо в покерстарс не съм виждал нито един,ама нито един американец да играя,няма и по високите лимите ,гледал съм и се чудя,на друг сървър нещо ли играят...
      Весело посрещане на новата година и наздраве :f_grin:
    • tsankov
      tsankov
      Начален
      Здравейте аз съм нов тук играя покер от скоро ако може ELBI77 да ми изпрати и на мен книгите ще съм благодарен. antontsankov@yahoo.com.

В старса освен американци няма също италианци испанци и французи,сигурно си имат отделни сървари.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      tsankov, пратих ти ги.Пиши какво играеш - кеш, или MTT?На какви лимити?
      Може да постваш и някои интересни ръце в тая тема.
      Аз играя НЛ2 и рядко турнири.Все мисля да мина на НЛ5, но все ме съветват да не го правя, защото съм фиш и ще си изгубя банката:f_biggrin: Добре, че на НЛ2 има по-големи фишове и от мен та засега държа фронта.Ето отпреди малко една ръка: https://www.boomplayer.com/26409322_D0F61BA290 Ей тва е голям руски гол шаран без люспи.Как се наши на търна.Може би искаше да блъфира? Да ми презентира каре?На мен- фиша?Основно правило на микролимитите: "НЕ БЛЪФИРАЙ РИБАТА'':f_tongue:
      Понеже казваш, че играеш отскоро, в момента в Старса е изгодно да се играе кеш.Има промоция - Jacks or better.Събираш точките и получаваш награда - пари.Аз все печеля по $0.50, но като за тоя лимит бива.Но ако си начинаещ не играй къси маси/ 6 - max/ , започни с пълни маси - девет човека.Там играта е по - спокойна, може да чакаш по - добри ръце, а и няма много рейзове и 3бетове префлоп.
      Ако играеш турнири, може да започнеш с лигата и разни фрийроли.Аз тия ги играя колкото за тренировка.Особенно има едни School pass - 1800 маймуни се борим за 9 билета....,мани.Ето един маймун от вчера: https://www.boomplayer.com/26402689_398849259C Добре, че това A, дойде на ривъра и ме спря да не ги нашия.
      Ако желаеш, може да се запишеш в клуба - в началото на темата има инфо.Там има по-напреднали колеги, от които можем да се учим.Лошото е ,че за да участваш в турнира ще трябва да заложиш $1.10, които е много вероятно да загубиш:D Тази събота ще има турнир, но незнам от колко часа да го регистрирам.Пък то ще е и Йорданов ден......
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      не елби,едва ли имитира каре,и той не знае какво имитира,според мен просто си мисли че A-J е супер ръка и не може да я хвърли.a понякога на турнир трябва,и А-Qот боя съм хвърлял,и не е грешно,както в други случаи и със 7-8s се влиза алл ин
      Аз обаче не се отказвам от тоя зоом нл25,там блъфовете вървят,трябва се внимава като плащат.
      последната ръка,как те издебна гадът,аз лично ако не префлоп(най вероятно префлоп още) ,най късно на флопа влизам алл ин,малко вероятно е да има поp,ако го има халал да му е .тъпо щеше да се получи ако ти играe някой нисък ас и да му излезе на ривъра.
      за турнира в клуба,събота ок,но примерно към 4-5-6 нещо такова смятам че ще е добре.Хем преди да излезе който ще излиза се напива,хем и преди турнирите, който ще ги играе.Аз поне така смятам,но нека и колегите да кажат мнението си.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от mudkicker
      не елби,едва ли имитира каре,и той не знае какво имитира,според мен просто си мисли че A-J е супер ръка и не може да я хвърли.
      Да, прав си - това е НЛ2.Няма невъзможни неща:f_tongue:
      Турнира за събота съм го регистрирал от 16.30 часа;1500 стак;блиндове на 3 минути;бай ин - $0.55.Много по - бърз е както ми препоръчахте.....С по-нисък бай ин е,за да има повече участници - нови колеги.....Аз, като сега видях какво съм писал по-горе на колегата tsankov за турнира се ужасих от себе си - е.ати рекламата:mdr:
      Първоначално публикувано от ELBI77
      Лошото е ,че за да участваш в турнира ще трябва да заложиш $1.10, които е много вероятно да загубиш:D .
      Но идеята на тоя турнир е да се учим от по - добрите....,на живо - на практика.Статиите и книгите са теория - без практика и опит теорията е безполезна.
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Елби, дай контак да ти пратя парите, трети път те питам. Няма да ти се моля, я :D
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      елби,пита те човекА,дай му скрилл или нещо подобоно да ти прати парите,обещал е .и го покани на турнира,аз смятам дА играя,да не ме чуе дявола,надявам се и хората да играят,с бай ина е хитро,да няма бау мяу,
      bmwteam ,специално теб те каня на турнира,или хедс уп ако искаш.оставам с впечатлението че винаги имаш какво да кажеш,но на игралната маса е малко по различно :)
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      бива ли те хедс уп,на 3нл или 7нл,стига да не са стотинки за теб такива пари.с удоволствие бих се вкарал 3 от 5 да кажем :f_thumbsup:
      няма се сърдиш.предната тема се направи на тежкар и друг човек ми отговори на въпроса.ако чуваш петела те каня в турнира на елби,за да се уважаваме,ако искаш да вадиш пари -заповядай хедс ъп,кажи кога и на колко да играем
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      бтвтеам,профи ли си,ако не е тайна(хедс ъп-а си го имаш)
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      сещам се за един турнир...бях баталясал много,останах с 4-5 големи блинда,карта няма ,само мърши.....балона не е далеч,но не е и близо.с две думи....без думи
      и тогава,пет,пет поредни пъти ми идват супер ръце,и петте влязох ал ин,3 пъти ми платиха,три пъти ми платиха с по слаби ръце,и както бях с 4-5 блинда,станах с 40 ,просто ми тръгна страхотно,вече не помня дали там стигнах последната маса,мисълта ми е,че агресивната игра се отплаща в турнири,повечето пъти.
      оня ден,обратното влизат ми с J-6s алл ин,плащам с асове,и на пясъка,но така е в играта,така е и в живота.....
      лека и успех по масите,елби,за Събота ще гледам се включа :f_grin:
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      сега,според мен нещата стоят така,на зоом нл25.аз играя предимно на блъф,защо,защото повечето пъти идват слаби ръце,но и флопа не ме покрива,повечето пъти.но зоом нл25 на блъф кълват,опасно е ако само плащат.винаги,както и всяка друга игра влизам в пота с рейз(или не влизам)
      днес имах късмет,играя 9-9 червени ,стандартен рейз от ранна позиция 3 гб,плащат качвам,на всяка улица,и само плащат,наредиха се четир кари,викам си,може ли тоя гей да им по висока.имаше,човека ми играе със 7-7 червени.извадих късмет.сериозно смятам да приключвам с тоя зоом нл25,но кога....сигурно като изтрезнея :f_grin:
      П.С.за много години и наздраве
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от bmwteam
      Елби, дай контак да ти пратя парите, трети път те питам. Няма да ти се моля, я :D
      Мани ги парите, ако сме живи и здрави да се видим някой ден ще почерпиш някоя бира.
      Каня те в клуба и на турнира.Да вдигнем нивото.
      Може да се направи кеш маса.Ето това са възможностите:

Ще направим и реклама- BMWТЕАМ VS MUDKICKER HEADS UP - THE BATTLE OF THE YEAR

• mudkicker
      mudkicker
      Начален
      а така,кеш маса,да ми свалите бикините,само за кеш рева :D
      :f_p:
      е рекламата е готина,чуствам се поласкан,елби,съмнява ме че и на ракия ще кълвеш:f_wink:
      П.С. тоя Блом не фалира ли,не стана ли клошар(накъдето отивам и аз ):f_thumbsup:
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      дайте сега да ви питам нещо много сериозно.като си пиянка,ясно,не е задължително да си комарджия,но,като си комарджия трябва ли да си пиянка,се чудя аз.....
      чакаме битката на годината и обещавам да не я водя трезвен :f_smile: :f_thumbsup: :f_ugly:
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Незнам какво мен ме набъркахте във вашите игри :)
      Не ме бройте, няма шанс да ме накарате да играя на стотинките един час залоду. За тоя загубен един час, ще съм с огромни пропуснати ползи от залози на Световното по дартс примерно ;)