Как да действаме с агресивните играчи ? Трябва ли да се повлечем по техният начин на игра или ?

• 37 отговора
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      аз знам два начина за игра срещу агресивни противници.
      единия е да се отговори с още повече агресия,рейзне ли стабилен рирейз или директно алл ин с доста широк обхват ръце
      другия е дебнене,както четох някъде-подаваш му въжето да се обеси сам,но за това ще ти трябват силни ръце.
      реизва те винаги префлоп,плащаш и в два от три случая пропускаш флопа(както и противника).бъди сигурен че ще има рейз и на флопа-какво правим?
      всичко зависи най вече от формата,стаковете и изобщо ситуацията.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Това е много общо понятие. Може да се отнася както за Том Дуан, така и за някой пиян на НЛ2, който влиза ол ин всяка ръка. Съответно и начините за игра са коренно различни. Добре е да уточниш какво точно имаш предвид.
    • 4eisxx
      4eisxx
      Злато
      аз не разбирам много но мисля че има разлика между агресивната игра при турнири и агресивна игра при кеша
      агресивна игра при турнири е задължителна в късна фаза на събитието и там си има редица стратегии и така на татък ... не си уточнил във въпроса ти за какъв тип игра става въпрос приятелю

а за кеша ... има едно животно дето му викат TAG ... прочети за него, да си TAG и да се опитваш да се правиш на TAG са две много различни неща, срещу агресивен играч ако не си на хедс ъпа, ще си играеш твоята игра и просто няма да се оставяш той да води играта когато смяташ че си назад в ръката, аз така мисля - за толкова общ въпрос толкова от мен
    • zag777
      zag777
      Начален
      Префлоп им играй по тайт(ако си извън позиция), щото често ще ти правят номера и съответно трябва да си готов по широко да ги 3бетваш като си в позиция и да се стакваш, но трябва да внимаваш да не преминеш границата и да почнеш да правиш глупости. Но това е много общо казано, щото от агро играч до агро играч има разлика. Някой обичат да рейзват цбета ти постфлоп често, срещу тях цбетвай по тайт и трябва да си готов по рисковано да им отвръщаш понякога с рирейз или кол иначе ще те експлоатират. Ако е някоя агромаймуна само я чакаш сама да се наиграе и си я трапваш(те са силно губещи, жалкото е, че често друг им взима парите докато чакаме карти да ни дойдат, но срещу тях се играе само с карти), ако е читав агроиграч е трудно, щото той има по балансирани рейнджове да те натиска в определени ситуации и е трудно да се играе срещу него! Но ако имаш такъв след теб най добре стани от тази маса, ако настояваш да останеш просто тайтни префлоп! Постфлоп се опитвай да водиш ти играта, а не да играеш пасивно, цбетвай по тайт и с добри сайзинги, за да не го индусваш, пробвай когато може да го чекрейзваш!
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Единственото сигурно, което може да се каже, е да не се опитваш да се надиграваш с някой по-добър от теб, а те добрите играчи всички са агресивни, все още не съм чул за някой добър пасивен, най-добре е да се стане от масата, а ако това е невъзможно (например си в турнир) да се опрости играта до максимум, тоест не се вкарваш в трудни ситуации. За всичко останало е безсмислено да се говори при така зададен въпрос. Има много видове играчи, които попадат в понятието "агресивен" както написах и по-горе, освен това всяка ситуация изисква различни действия, комбинирано с още много други неща: позиция, имидж, какво точно играем и т.н.
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Основното е дебнене. Ако е ЛАГ с повече агресия няма да го откажеш - тоя е манияк. Ако е ТАГ - по добре много внимавай.
      Като се заиграваш с такъв трябва да си сигурен, че няма нищо или го превъзхождаш.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Адаптацията към агресивна игра е супер очевидна, а именно - пасивна игра. Колкото по-агресивен е той, толкова по-пасивен си ти. Най-големия кошмар на маниака е колинг стейшъна. За това и рибите не фалират толкова лесно. Просто има хора, срещу които стилът им работи. Това се отнася и за маниаците. Срещу някои хора играта им е печеливша.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Айде бе шефе, къде си бе.......?
      И аз не съм фалирал още!Даже препелчелвам по малко:f_tongue:
    • Публикацията е премахната

• insomnia666
      insomnia666
      Злато
      ...
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Ехе, кво толкова казах? Че Елби е скапан фиш? Не виждаш ли, че явно така си говорим с него? Или виждаш , каквото си поискаш? Питай го дали се е обидил и дали ще спре да си "общува" с мен. И дали му е неприятно, че написах десетина реда пост в отговор, въпреки че му говоря по този начин.

Мога да ви покажа 30 публикации, в които го обиждат. Само че те са си там , а моите ги триете. Като ще вършиш няква работа, върши я , като хората. От 10 дена сигурно не бях писал и веднага скочи да трие. Еми аре пишете си с фишовете и им давайте линкове към скапаните статии.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Елби, по мое мнение играеш много зле. За това време, което играеш, е направо скандално да не си разбрал абсолютно нищо. Моят съвет към теб е да не занимаваш с нещо, което явно не може да разбереш.
      Аре изтрий тва и ми кажи къде съм го обидил. Не е ли абсолютно същото?
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Елби, по мое мнение си много талантлив играч, но просто не може да намериш правилния стил на игра. За тези години това явно е голям проблем за теб. Предполагам , че и в живота си такъв. Талантлив, но не може да намериш правилния начин. За да може да се реализираш.
      Или тва. Аре изтрий тва.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Давай, пази горките фишове от "агресията" ми. Ама избирателно ги трий, както си му е реда. После да видим кой ще напише един стойностен пост в тоя умрял форум. А, да, ония дървени глави с таблиците под мишница. Сигурно те. Като че ли не може всеки тъпанар да си ги намери в нета. Тези тъпи таблички. И калкулации.
    • 4eisxx
      4eisxx
      Злато
      не се ядосвай човек, да не вземе да се махнеш сега от форума, без теб няма да е същия

ето нещо да те развесели =)

• insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Елбито е мой човек и нямам грам злоба към него. Този СКАПАН ФИШ. Живота не е само покер. Мога да преценя един човек, както и той ме е преценил.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравейте,

Поста по горе е скрит заради оплакване на потребител- причина " вулгарност,агресия" .

Ще цитирам тук форумните ни правила:

"Ние, модераторите и администраторите, сме ваши домакини, а вие наши гости и сме тук, за да ви осигурим една уютна и гостоприемна среда.

Какво за нас означава гостоприемност:

• Приятелски маниери и осигуряване на уютна среда.
      • Помощ и услуги.
      • Активно изслушане и приемане на обратна връзка и критика.

Нашите услуги са не по различни от тези на частно парти. Като домакини не ние определяме тона във форума, нито определяме кое е позволено и кое не е.

Това става в следствие на списък от правила, които предпочитаме да наричаме основни принципи. Нашите принципи са:

Ние не толерираме обиди или пренебрежително/подигравателно отношение - без обиди
      • Ние не позволяваме дискусиите да бъдат нарушавани от неуместни публикации - без спам
      • Ние не желаем провокатори, които се оплакват, заради самото оплакване - без тролове
      • Ние не позволяваме реклама (включително коментиране на зали, които не са партньорски), търговия и обмен да се случват тук, без да сте се допитали до нас - без реклама
      • Ние не позволяваме договаряне и молби за прехвърляне на пари през своите услуги - форум или съобщения
      • Ние приветстваме вашата критика, но няма да толерираме агитация срещу нас самите
      • Теми, видео материали, снимки или друг вид съдържание, което ние смятаме, че е признак на "лош вкус" не е позволено.
      Тук не е място за негативно поведение и отношение, нито към потребителите ни, нито пък към нас самите
      • Пишете с кирилица - това е български форум"

Поздрави,
      Боби.
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Welcome back :)

П.С. Елбито едва ли се е оплакал. Той си е фиш и си го признава и не таи злоба.

И спри да ЛИМПВАШ и МИНРЕЙЗВАШ !!! :)
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Не съм се оплаквал - да не съм някоя госпожица.Публикацията е премахната преди да я прочета.Незнам какво пише,но предполагам.:D Даже се вдъхнових да напиша един диалог.Засега съм измислил само заглавието.....
    • 1
    • 2