Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

AKs Коварна ръка

• cashkozhuhar
      cashkozhuhar
      Бронз
      Здравейте,

Моля за анализ на ръката и евентуално да ми предложите по дообро отиграване.

$0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $9.77 (244.3 bb)
      BB: $5 (125 bb)
      UTG: $2.22 (55.5 bb)
      MP: $4.34 (108.5 bb)
      CO: $3.88 (97 bb)
      Hero (BTN): $4.10 (102.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with Ah Kh
      UTG folds, MP raises to $0.12, CO calls $0.12, Hero raises to $0.32, SB folds, BB calls $0.28, MP calls $0.20, CO folds

Flop: ($1.10) 2d 7d 3c (3 players)
      BB checks, MP checks, Hero bets $1.10, BB folds, MP calls $1.10

Turn: ($3.30) As (2 players)
      MP checks, Hero bets $2.64, MP raises to $2.92 and is all-in, Hero calls $0.04

River: ($8.66) 3d (2 players, 1 is all-in)

Results: $8.66 pot ($0.72 rake)
      Final Board: 2d 7d 3c As 3d
      MP showed 7h 7c and won $7.94 ($3.84 net)
      Hero mucked Ah Kh and lost (-$4.10 net)
  • 20 отговора
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      кофти,сет на флопа още прави лошия.още по кофти че ти пада ас на търна и се закачаш.ако имаш грешка е големия ти залог на търна,но аз също бих заложил здраво в тая ситуация,обаче оня това и чака.
      ако има момент да се усетиш че не му е чиста работата на лошия,това е като ти плаща голям залог на флопа.
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      префлоп до 0.42, на флопа 1/2 е достатъчно, на търна бет 1/2 и труден фолд вс 2ма, ако беше 1 си се стакваш
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Изолирай повече пре. 45 стотинки, даже 50 бива. На флопа зависи какви са опонентите. Ако мислиш че ще си фолднат чифтовете ако на търна дойде картинка, бетвай, ако не чекни си бак. Ако ще бетваш, пота бет е много, ако беше хитнал по бива за стотинкаджийте, ама така си е много. Малко под половината би трявбало да е добре.

На тоя лимит, срещу двама, аз не бих Сбетвал въобще
    • Jakks
      Jakks
      Платина
      Съглаен с bmwteam:

- Чек на флопа, бет на търна и колвам нормален рейз, фолд на ривъра при джам.
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Какъв е смисъла да колваш рейз на търна щом ще фолдваш ривъра при положение че 90% ще шовира?
    • zag777
      zag777
      Начален
      Сайзингите ти хич не биват! Префлоп задължително повече(скуиз като правиш умножавай по 4 , че и по 5 на първоначалния рейзър залога иначе ще ти плаща цялата маса и даже да удариш А или К на флопа ще ти е тъпо) , а на флопа срещу двама чек по скоро, ако залагаш - 50% от пота максимум, ама много не виждам смисъл от залог срещу двама, на тоя нисък флоп не обичат да фолдват овърпеъри, които в случая са много и флъш дроу също. Вече като си удариш А на търна гориш, пота е много голям и няма кво друго да стане!
    • Jakks
      Jakks
      Платина
      Първоначално публикувано от JusTCrAzYBG
      Какъв е смисъла да колваш рейз на търна щом ще фолдваш ривъра при положение че 90% ще шовира?
      не всеки шовира. има и такива дето не блъфират ривъра, а се отказват на брик...
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Какво е нормален рейз?
      Защото, ако е мин рейз (ненормален), той или ще е много силен или ще рейзва по-слаба ръка един вид за защита. Като колнеш, той ще я хареса и ще си я шовне за стойност. Ако има блъфове или дроу, бъди сигурен, че ще последва голям залог на другата улица. Той просто се подготвя с тоя мин рейз, не очаква да му фолднеш там.
      А "нормален рейз" на практика те комитва. Ако колнеш.
      Според мен срещу рейз или фолдваш, или с готова ръка ри-рейз. В повечето случаи ще е 3бет-шов. Ако може да колнем и да имаме поне 90% от пота на другата улица (на флопа само в позиция), ок, кол тогава.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Иначе за ръката, поне 50 стинки скуиз. На флопа чек. Така играно, шов на търна, няма кво да му мислим.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Тези са обирджии. Коя е тая зала с толкова висок рейк? По-добре си намери някоя друга, на тези лимити навсякъде са слаби. Иначе са ти го казали, няма да се повтарям, само да ти кажа че С-бет в такава ситуация е със сигурност -ЕВ, дори да е с нормален сайзинг, пък с твоя да не говорим.
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Сребро
      аз лично не бих бетнал толкова много на флопа
      или по-скоро идеята ти е да ги изгониш
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Идеята по-скоро е че няма идея. С-бета се прави с някаква цел, а не автоматично. Ако помислим малко защо да го правим? Валю? Имаме А-хай. Защита? Няма какво да защитаваме. Ако им сложим рейнджове на ония пичове и сметнем ще излезе, че в най-добрия случай имаме 33%, даже може би сме назад. Блъф? Нищо, което ни бие в момента няма да фолдне, значи или блъфираме с най-добрата ръка, или ще ни платят. След като няма нито една основателна причина да направим С-бет, не го правим и чекваме.
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      Тази зала ми прилича сякаш да е бет365 там блиндовете са 02./04 цента и можеш да сядаш не със 100 а със 125 блинда

И на мен ми прави впечатление че рейка нещо е бая голям ,от два месеца от както играя там пак , нещо май са го вдигнали докато бях поспрял или преди просто не съм обръщал толкова внимание
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Ми що тогава играете на такива нива там? В Старс вярно че почти няма рейкбек, но рейка на 2НЛ е 3,5%, а реално по-малко, защото много потове изобщо не стигат до рейк, трябва да е поне 15ББ. За разликата в софтуера пък въобще няма какво да говорим, всички останали са светлинни години назад.
    • 4eisxx
      4eisxx
      Бронз
      така е , но на мен си ми харесва в бета, по- голям рейк - по-малко регове , повече слаби играчи, а и те си по оправиха малко софта, не е като на старса естетвено, но става , трафика е малък , но аз играя на 4 маси, така че не ми трябват вътре да има 100 хилади човека =)
    • Jakks
      Jakks
      Платина
      В Бета рейкът е много голям и затова се махнах, за турнири става де. Дори и да са слаби играчите, вариацията ти разказва играта...
    • dogsi
      dogsi
      Бронз
      BB checks, MP checks, Hero bets $1.10, BB folds, MP calls $1.10
      тук ти е грешката момче. Твоя c-bet е прекалено голям а подобен в тази ситуация се прави когато искаш да извлечеш стойност, но в случая ти нямаш от какво. МР отваря явно непознат предполага тесен рейндж. Прекалено много ръце те стакват с този залог а ти имаш много малко еquity в случая 0 според мен правилното отиграване тук е squeeze 4bet , flop1/2 , chek-fold turn-river
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Сребро
      Първоначално публикувано от semiramiRNMD
      Ми що тогава играете на такива нива там? В Старс вярно че почти няма рейкбек, но рейка на 2НЛ е 3,5%, а реално по-малко, защото много потове изобщо не стигат до рейк, трябва да е поне 15ББ. За разликата в софтуера пък въобще няма какво да говорим, всички останали са светлинни години назад.

из играя сега на нл2 в старса, рейка стандартно не е на 15бб , а на 10, като се вкарат 20 цента дърпа 1 и остават 19, инъче може и по-малко да е дори, щото ми се е струвало , че между 15 и 20 цента на пота , пак е ловило по 1 цент , трябва да проверя
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Възможно е, не съм сигурен и не споря. Пък и не е толкова важно. Факт е че потове от типа рейз/СВ/фолд минават чисти, а има доста такива ситуации. Както и да е мисълта ми беше, че наистина няма смисъл да се плаща толкова висок рейк на такива нива, едва ли изобщо можем да говорим за по-слабо поле, особено пък сега видях че онези и рейкбек нямат, горе долу като на старс, ако не и по-лош. Ако малко се замислиш и сметнеш в Старс рейка на 2НЛ е горе долу $1 за 1000 ръце. При ония ще е най-малко $3. И като изиграеш 100к ръце, което е един съвсем нормален, ненатоварващ месечен обем, ще се окаже, че си им подарил $200, или 100БИ, за "привилегията" да играеш при тях.
    • 1
    • 2