Стрейт срещу флъш дроу на търна

• 6 отговора
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Добре е да, но защо си с 50бб и защо отваряш мин от УТГ?
      Ако играеш по-принцип с 50бб не знам точно кое е оптималното в случая, някой който играе шорт може да сподели
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      С 50бб уин рейта ти би трябвало да е по-нисък. Повечето са с пълен стак. Може да дефендваш повече с пълен стак. В много ситуации. Също не е толкова печелившо да си разширяваш рейнджа за 3бет и скуиз.
      По-лесно се играе с шорт стак, но не и по-печелившо.
      И ролът ти пак трябва да е нещо подобно на този с пълен стак. Много по-често се стакваш. Рейка те мори повече, въпреки че няма кап на практика.
      Инфото често е подвеждащо. Както казах, повечето хора играят с пълен стак и инфото ти ще е предимно от там.
      Има и защита в Старса срещу шорт стакърите. Нали ревнаха реговете и те го направиха тва? Трудно ще правиш обем с шорт стак.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      За ръката...Отваряш си 3х. За да може да играеш с по-малко хора. И като удариш добре, да се стакнеш. Това е и предимството да си с шорт стак. Нямаш трудни решения, като удариш Топ пеър. Срещу двама или един може да го играеш агресивно тоя дроу. В тая ситуация е ок само да колнеш.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      По-лесно се играе с шорт стак, но не и по-печелившо.
      Това не е задължително така. От една страна написаното е вярно, но от друга можеш да играеш на по-голям лимит, а и доста от иначе печеливши играчи, не се справят добре срещу мидстакъри, стига разбира се ти самият да знаеш какво правиш.

Иначе по ръката, според мен е ОК да отвориш 2х на НЛ2, но ако отидеш по-нагоре, играчите стават доста по-агресивни и ще трябва да имаш много тесен УТГ рендж и КJс определено няма да е в него. Постфлоп е ясно, няма какво да се коментира.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      но от друга можеш да играеш на по-голям лимит
      Имаш ли опит с шорт стак?
      Защото примерно, ако имаме $100 на НЛ5 за игра с пълен стак и решим да се качим на НЛ10 с 50бб стак (пак 20 стака), не мисля че този рол е достатъчен. Играл съм с шорт стак. Стакът много по-често е по средата.
      И моето лично мнение е, че на тези печеливши играчи шорт стакърите просто им пречат да играят срещу рибата. Но самите те с тоя шорт стак не може да печелят толкова от рибата. Няма как да знам какво става на по-горните лимити. Но и там рейкът е друг. Ако стигаш капа с 30-35 блинда, вече не те мори много тва, че постоянно се стакваш. Но, ако капа ти е на 50+50 блинда или нещо подобно, тогава ти на практика нямаш кап.

Това, което съм видял от протата, че те много мразят шорт стакърите. Ако мислиха, че те печелят добре, едва ли щяха да ги мразят толкова. Те просто се пречкат. Като тая стратегия с 20 блинда, която я препоръчваха тук. Те само се пречкат тези мини стакове и те принуждават да играеш с по-тесен рейндж. Но не виждам какво печелят, при условие, че плащат рейк. Може да пробваш кап масите. И там съм играл и ако ти покажа какъв рейднж е "печеливш" там, сигурно ще ти падна много в очите. Но съм си правил изчисления, играл съм с различни рейнджове и положението въобще не е розово на кап масите.
      Има и такива "шорт стак" маси. Играл съм малко , но направо се усеща, че нещата не са добре там. И логически може да стигнеш до тоя извод: "Ти не печелиш добре от рибата, просто тормозиш реговете и ги принуждаваш да играят различно и да им е некомфортно".

Не искам да споря. Говорим си. Не казвам, че е така, просто това е моето мнение.

На турнирите нещата са съвсем други. Рейза ти е по-плашещ и имаш добро фолд екуити префлоп. И не плащаш рейк за всяка ръка.

По мое мнение, добрите времена за игра с непълен стак бяха преди време. Като се събираше рейкът по друг начин и като беше добър рейкбекът, имаше и всякви промоции. Вече забраниха "мини" стака на много места, а за шорт стака има защита в Старса. В другите зали е проблем, заради трафика. Да ставаш и да сядаш. Да не говорим за тейбъл селекшъна.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Нямам опит, но знам че има играчи, които печелят. Няма причини да не може да се печели добре поне на ниските лимити, там кап на рейка няма значение. Разбира се нямам предвид кап масите, или тези с шорт стакове, говоря за нормални маси. Няма много информация по темата и се получава нещо като "аз знам твоята стратегия, но ти моята-не". Точно затова са мразени от нормалните регуляри. Плюсовете са, че макар да си прав. че банкролът не е право пропорционаелн, то при всички случаи имаш нужда от по-малко, от друга страна можеш да играеш по-нагоре, защото играта ти е много по-лесна. Минусите са, че няма информация и разбира се споменатите от теб затруднения със защити, тейбъл селекшън и т.н. Но то няма нищо пълно и равно.