Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Овърпеър над овърпеър

• dgdwe
      dgdwe
      Бронз
      Отварям пота, Villain ме 3бетва (рейнджа, който съм му записал, според минали ръце е АА и КК). Дали плащам правилно на флопа и нататък според тази ръка?

PokerStars - $0.02 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

MP: 190 BB (VPIP: 21.62, PFR: 17.12, 3Bet Preflop: 7.63, Hands: 345)
      CO: 55.5 BB (VPIP: 38.10, PFR: 14.29, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 21)
      Hero (BTN): 102 BB
      SB: 118 BB (VPIP: 30.14, PFR: 23.29, 3Bet Preflop: 6.06, Hands: 75)
      BB: 104.5 BB (VPIP: 33.90, PFR: 20.34, 3Bet Preflop: 3.85, Hands: 62)
      UTG: 176.5 BB (VPIP: 18.97, PFR: 17.24, 3Bet Preflop: 1.96, Hands: 118)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Q:club: Q:spade:

fold, fold, fold, Hero raises to 3 BB, SB raises to 10 BB, fold, Hero calls 7 BB

Flop: (21 BB, 2 players) J:club: 7:diamond: 4:heart:
      SB bets 12.5 BB, Hero calls 12.5 BB

Turn: (46 BB, 2 players) 2:heart:
      SB bets 26.5 BB, Hero calls 26.5 BB

River: (99 BB, 2 players) Q:heart:
      SB bets 69 BB and is all-in, Hero calls 53 BB and is all-in

SB shows K:spade: K:heart: (One Pair, Kings)
      (Pre 82%, Flop 92%, Turn 95%)
      Hero shows Q:club: Q:spade: (Three of a Kind, Queens)
      (Pre 18%, Flop 8%, Turn 5%)
      Hero wins 198 BB
  • 6 отговора
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от dgdwe
      (рейнджа, който съм му записал, според минали ръце е АА и КК). Дали плащам правилно на флопа и нататък според тази ръка?
      Хубаво де, като си сигурен, че държи AA, или KK защо му плащаш с дами на флопа и търна?(
    • dgdwe
      dgdwe
      Бронз
      Добре, да кажем че срещу попове и аса имам около 8% шанс на флопа. Това са 12 комбота. Ако прибавя АК към 3бет рейнджа му това са още 16 комбота с мой шанс поне 72% шанс. Общо шанса ми на флопа е около 40% приблизително, сега не ми се смята. На търна трябва да е около 50% срещу рейнджа му.
    • khristev
      khristev
      Злато
      С тия записки които си направил аз бих 4-бет/фолднал ... наистина е нит но на тези лимити редовните играчи рядко шовят 5бет различно от АА,КК,АК , а ако е някоя рибка с 50-60ББ си правиш 4бет/колл БТНвсСБ. :f_thumbsup:
    • modkicker
      modkicker
      Начален
      Няма такова отиграване в покера. Има 3бет-фолд или скуиз-фолд, примерно от малкия блинд срещу УтГ.4бет-фолд няма за 100бб с Дами , нищо, че кочовете ги обясняват и тия неща.

рейнджа, който съм му записал, според минали ръце е АА и КК
      Това, че си записал нещо си, не значи , че само тва му е рейнджа. Като толкова те е страх или не мислиш, че си добре срещу шов, то тогава колвай и не фолдвай оувър пеър. Тва си е 4бет и Ол ин постфлоп, ако колне, с два бета на флопа и търна. Иначе така изиграно кол-кол и на ривъра много ясно фолд в случая . Не може да колнеш, той има само :Ah: :Kh: в случая. Виждам я много ясно.
    • modkicker
      modkicker
      Начален
      Добре, да кажем че срещу попове и аса имам около 8% шанс на флопа. Това са 12 комбота. Ако прибавя АК към 3бет рейнджа му това са още 16 комбота с мой шанс поне 72% шанс. Общо шанса ми на флопа е около 40% приблизително, сега не ми се смята. На търна трябва да е около 50% срещу рейнджа му.
      Ако залага така на 100% с АК. В смисъл 3бетва и после си затваря очите. Май нитовете не правят такива неща, а? Не е толкова често срещано. Не, че тоя прилича на нит или пасивен фиш, но нали там някви бележки. Тва, дето си го записал, че 3бетва с КК+, е абсолютно ненужно. Трябва да записваш най-слабите ръце или примерно, че е колнал от малкия блинд с АК или с Дами. И тогава , ако искаш, му фолдвай на флопа още. Даже на AQx борд.
      Усеща се ръката някой път, не е толкова откачено и "насрано". Е, вчера на един рег , имах сет, разбрах го , че има по висок сет и го обърнах на блъф на ривъра. С чек-рейз Ол ин. С излязъл флъш, стрейт. Ма той нещо не ме разбра и колна със сета. Сигурно си е помислил "Тоя пък, бахти лудия, да чек-рейзва Ол ин със сет на тоя борд". Пък аз блъфирах :D .
    • modkicker
      modkicker
      Начален
      Ако кажеш, че и 3бетваш АК, QQ срещу МП, а не ги 4бетваш срещу рестил, тогава лошо. Това е начален стадий на много тежка коварна болест, AKA "нитизъм". Това трябва да се лекува навреме, защото иначе нанася много тежки поражения. На рола...