Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Flat red line for 30K hands NL10 challenge.

• BillyHope
      BillyHope
      Начален
      Здравейте,
      Ще се опитам за 30к ръце да си задържа червената линия около нулата. В момента играя нл10 и мисля, че един от основните ми проблеми е точно там. Губя доста пари и най вече от ББ. Затова ще се опитам да си подобря играта постфлоп и ще се опитам това да не влияе негативно на синята и зелената :f_biggrin:

NL10
      Position
  • 73 отговора
    • LouderSixpounder
      LouderSixpounder
      Бронз
      СБ ти е доста добре.
      Като ти гледам фрафиката и нетния резултат, си мисля, че и в другите позиции мисваш бая валю.
      Ама от днес за утре трудно ще я докараш до БЕ.
    • Markoff88
      Markoff88
      Начален
      Успех!Ще е интересно да пуснеш как изглежда худ-а ти.
    • DeanD
      DeanD
      Black
      На този лимит има доста слаби играчи (фишове), срещу които осноно правим пари от синята линия (от валю бети). Тях трудно можем да ги блъфираме и да вдигаме червената линия нагоре. Все пак, ако си в зала пълна с тайт регове е по-възможно да го постигнеш, а челинджите са винаги хубаво нещо. GL
    • zag777
      zag777
      Начален
      Като гледам си загубил към 500 $ от червената линия според графиката за към 135к ръце, което ако е само на 10нл прави по 37 цента на 100 ръце или 3.7бб на 100, което не звучи зле, макар че като гледам как е стръмна линията сигурно е и от по ниски лимити общо графиката.
      Аз бях чел някъде, че до 5бб на 100 ръце загуба от червена линия са приемливи, но не съм сигурен! Някой по знаещ да каже?
    • BillyHope
      BillyHope
      Начален
      3К ръце
      Мисля, че е възможно да докарам червената линия около нулата. Днес направих доста глупави плащания с цел да не ми падне червената линия. За другия път ще гледам да коригирам тези грешки и да не се вманиачавам толкова. Все пак целта не е само да вдигна червената, а и зелената да си е нагоре и да имам приличен бб/100.
      Забравих да кажа, че играя зоом в старса.
      HUD
      Благодаря на всички за коментарите !
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Здрасти,

Извинявай, но мисля че предизвикателството ти е много глупаво. И преди съм го казвал, няма по-лесно нещо от това да постигнеш позитивна червена, просто влизай всяка ръка ол ин и ще стане. Което идва да каже, че червената линия сама по себе си няма смисъл, тя е добър индикатор къде трябва да поработиш върху играта и само това. Работи върху слабостите и нещата сами ще се случат. Освен това оптималната игра на ниски лимити не може да включва позитивна червена, някой по-горе го е казал. Ето някои неща от мен за подобряване на червената като играч на ниски лимити зуум:

- повече кражби от СБ
      - по-малко фолд от ББ vs СБ
      - сериозна работа върху ББ vs БТН, там обикновено са най-големите слабости
      - изработване на добър 4Б рейндж от БТН vs рестийл от СБ
      - повече пресираща игра vs слаби регове
      - кражби на мултиуей потове, в които нямаме нищо и никой не е проявил интерес (това оправя много червената)

Успех
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      +1 за semiramiRNMD.
      - Не можеш да се фокусираш само върху чевената линия. Подобрявай си играта и нещата ще се наредят.
      Като гледам проблема ти е зелената линия ;) . Ако тя сочи нагоре значи нещата са ок и едва тогава трябва да започнеш да оптимизираш червената и другите лийкове. Успех.
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      +1 за semiramiRNMD

Тва "+1" всъщност значи :f_thumbsup: . Много хора го разбират различно. "+1 глас".
      Тва щях да кажа и аз. Абсолютно по същия начин. През цялата си кариера, ако не гледаш графиката и разните там сини-червени-оранжеви линии, няма да загубиш абсолютно нищо. Имам предвид, като инфо. За да качиш червената линия, трябва да правиш губещи отигравания, които ще съборят синята линия. В най-добрия случай съразмерно, но в повечето случаи просто ще губиш. Като цяло...Не се залъгвай по разните клипчета от типа "Red Line Rampage" и от приказки как с покачване на червената линия ще размажеш микро лимитите. Един вид ще ти дойдат пари от нищото. Съвсем нормално е червената линия да е заорала яко надолу, дори при играч с 20 блинда на сто ръце.
      Много просто казано, покерът се свежда до това да определиш къде имаш 50% + срещу рейнджа му за кол (бетваш), къде имаш ~30% срещу рейнджа му за бет (чек-колваш). Като не може да се "класираш" , мислиш за блъф и дали ще е печеливш. Всичко останало са джендърски глупости. Не може да залагаш там, където нямаш нужния процент. "Тънка стойност". Ок, ще качиш червената линия, но няма да играеш по-печелившо, като цяло.
      Тва, където го каза треньора по-горе за тайт реговете. Лично аз никога не съм виждал подобен фийлд, съставен основно от тайт регове. "Тайт" ще рече да не залагат, когато чекнеш. Защото, той дори да фолдва много на флопа, ти не печелиш много от него с агресия, защото може да започнеш да чек-колваш. Супер очевидно...Трябва да е мега нит, да фолдва много на флопа и да не залага, когато показваш слабост. На 6 макс почти няма такива хора, камо ли да са основно такива някъде си.
      Просто, ако мислиш, че блъфираш малко, мисли за стил, рестил, С-бет на флопа. В смисъл повече. 3 барела с неподходящи ръце ще ти губят на този лимит. Няма как да прескочиш търна. На ривъра ще е печелившо, но на търна не. И от там, като цяло, губещо. Което ще рече, че трябва да се класираш за бет на търна, за да правиш 3 барела. На търна фолдват малко и на ривъра често ще блъфираш с по-добрата ръка, ако решиш да залагаш, като невидял, за да си покачиш червената линия. Логично, два барела блъф много рядко ще са печеливши. Също, ако искаш да си разбиеш тиквата в стената, може да се замислиш за агро 4бет на НЛ10. Тва става срещу точно определени хора, не и срещу рандом фишак.
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Общо взето, разсъждаваш по следния начин.

Мога ли да заложа за стойност/защита, дали ще колва с по-слабо достатъчно? Щом не мога да заложа, мога ли все пак да чек-колна, дали ще е печелившо? В позиция съм, ако не мога да заложа, мога ли да чек-бекна и да колна на повечето карти на търна? Не се класирам за всичко това, мога ли да го откажа толкова често, че да блъфирам, не е ли по-добре да чек-рейзна от това да бетвам?
      Ако това по-горе не върви, то тогава си фолдваш кротко. Хората не обичат да фолдват. Или имат някаква ръка, или им е интересно какво ще излезе на търна, или им е интересно какво ще направиш ти на търна. Или съответно на ривъра....Тва на микро лимитите. По-нагоре съответно ще колват повече по различни причини. В този формат не се печели толкова, като си "агресивен", а като се задържаш ОПРАВДАНО по-често в ръцете. За това играеш по-тайт префлоп, за да ти е по-лесно да оправдаеш после това задържане.
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Това, което си дал, като инфо, не помага особено да се определи къде губиш. Предполагам, че колваш много от големия блинд и/или не играеш коректно постфлоп. Може да е друго, може точно там да са наредбите , а причината да е другаде. Сложи един филтър само за големия блинд и дай подробни статистики, ако искаш да ти се отговори , каквото и да е за блинда. Може причината да е там...Колкото по-подробни са, толкова по-добро "лекарство" ще ти се изпише :D .
      Ако случайно играеш фул ринг, тази загуба от блинда е близка до "нормалното". И причините са най-вероятно другаде.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Още някои неща се сетих. Не взимай готови рейнджове, направи си такива, които ще играят добре за теб. Например кочовете ще ти кажат да защитаваш Ах от ББ срещу оъпън от БТН, но ако не знаеш какво да ги правиш постфлоп ще са ти доста -ЕВ, те така или иначе ще са около нулата дори за някой много добър. Изобщо не взимай готови формули, а си задавай винаги въпроса дали те са подходящи за теб. Не се надигравай с фищовете, това е основна грешка. Не принуждавай фишовете да играят правилно, това също е много важно. Ще ти дам един пример, като играех спинове преди всички разправяха че на ниските лимити трябвало да бутаме ниските покети от СБ. Аз зададох въпроса, ако ББ е фиш и иска да ми плати с 43, защо да вкарвам 22 и да го принуждавам да флипва, след като той е готов да се вкара 90 на 10, защо аз да му поправям грешката и да му давам флип? След което ми обясниха разбира се че съм много тъп и нищо не разбирам:)
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Защото зубрят нещо, без да го разбират. Срещу човек, който не фолдва никога, СБ вс ББ с 22 е шов за стойност. Ти флипваш, но си вложил пари, като си платил малкия блинд. Не е грешка да шовнеш, но може да го изиграеш и по-печелившо с рейз или лимп. Но нямаме фолд ...Може да фолднеш единствено, ако си в началото с 25бб и го знаеш отнякъде си, че ще се вкара по какъвто и да е начин с всяка ръка. И очевидно имаш едж срещу тоя човек, не ти трябва да се буташ за 2-3%, защото все пак плащаш и такса.

Например кочовете ще ти кажат да защитаваш Ах от ББ срещу оъпън от БТН, но ако не знаеш какво да ги правиш постфлоп ще са ти доста -ЕВ
      Те нямат достатъчен семпъл, за да си видят резила. Ах ръцете се колват срещу определен сайз и всяка Ах ръка се различава от другите. Няма как да е различно, защото говорим за една пета от блинда и дори по-малко. Аsx>A9o=A5o>A4o>A3o>A2o=A8o>A6o>A7o. Ей тва малко коУчове (:D ) ще го разберат.
      И тук се вижда колко е тъп един от най-известните кочове въобще . Убеждава 15 човека, които са против, че срещу рандом на НЛ25 имаш лесен кол срещу 3х бутон с А7о. Дори да блъфира постфлоп с невероятните си коч-умения и да го докара ОК, това не означава, че дългосрочно е ОК. Защото там играе цял един рейндж. И ако блъфира, като невидял с квото му падне, не е нужно отсреща човекът да има инфо, че да си съсипе защитата на блинда. Ако ме разбираш...
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Може да фолднеш единствено, ако си в началото с 25бб и го знаеш отнякъде си, че ще се вкара по какъвто и да е начин с всяка ръка.
      Точно за тоя случай става дума, пропуснах да го спомена.

Аз не искам да играя за 2%, толкова е малкия блинд от стака и двойките са перфектен флип срещу ени ту, защото плащам 8% рейк и искам да оставя фишът в играта и да му взема много повече % Кое е грешното тук?

Ах ръцете се колват срещу определен сайз и всяка Ах ръка се различава от другите.
      Пак не съм уточнил, имам предвид офсют Ах, сютед разбира се изобщо не се мисли за фолд.
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Не е грешно, ако е 99/99 за 15 ръце :D . Но да търсиш 8% "едж" няма как да стане. Имам предвид във вакуум. Много съм го мислил тва и просто не става. Трябва да се буташ и с доста по-малко от 8%. Но, ако е някъв уникален маймун, лесно ще намериш повече от 2%. Няма смисъл просто, то е ясно кво ще стане и другата ръка :D . В смисъл, да се буташ за 2-3% срещу този човек си е -ЕV. За турнира...
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Много добре знам. Понякога трябва и на минус да се буташ, пък и ние не искаме 8, искаме повече за да печелим, ама да изпуснеш златната рибка за 2%, това не мога и няма да го приема, без значение кой ще дойде да ми го обясни.
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Виж сега, ако седя до теб, ти играеш 3$ и фолднеш още първата ръка от малкия блинд с 22, няма да има никаква реакция. Но вече, ако фолднеш 33, сигурно ще чуеш тихичко мърморене.
      За подобни ситуации ми се е присмивал "най-добрия в света" Сит енд Гоу играч. Шов с 22-33, рейз кол с 22-33, кол срещу шов с 22-33. Казах му , че 22 и 33 са две различни ръце. "Ха-ха-ха-ха". Еми, калкулатора му го показа. Има доста спотове, където 22 е фолд, а 33 не. Наш си го е казал и показал. Ама кой да слуша...
      Да не ти пука. На мен са ми говорили направо с отвращение и то хора, на които им обяснявам нещата. Че има разлика между А2-А4, К2-К5, 22-44 и подобни. И тая разлика може да са доста пари. Зависи кво играеш и до коя фаза си стигнал.
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Аре, омазахме темата. То ще кажеш, че има много за омазване в тоя форум :D .
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Послушах кочовете, прави са:)
      https://www.boomplayer.com/27982085_47A990FEF4
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Тва ще е брейкивън най-вероятно. От рейка губиш, от рейка...По-често ще губиш, така че някви 4-5 цента. Ей така си ги лиснал със скандалното си отиграване. Ако приспаднеш сандъците от тва, значи ще е по-малко. $0.03999999999999999999999. Нещо такова.
      А, ти пък си дийпнал. Еми загубата ще е по-сериозна тогава. После що не може да го биеш...Казвам ти аз 33 бутай!