Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Челиндж от 2НЛ до 25НЛ по метода на Инсомниа

• semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Ето ти една не толкова агресивна "схема":

НЛ2 $30 "база"
      НЛ5 $100
      НЛ10 $200
      НЛ16 $300
      НЛ25 $700

Може да шотваш с 2 стака и половина за горния лимит. Или примерно с $24-$25 долара от НЛ5. $125...
      Може и да шотваш "по-консервативно" с 4 стака и половина. Примерно $70 от НЛ10 за НЛ16. Или $270 долара.

Ако случайно загубиш три стака с "по-тайт" метода, след като си ги върнеш, слизаш пак за малко на долния лимит. Да си лекуваш нервите :D .
      След NL25 , както казах, няма смисъл по-нагоре, няма да се отрази, като профит, в тази зала. За това правим солиден рол и после само теглим. Или играем комар...Всеки с приоритетите си...
      Ако не тилтваме толкова много, може да играем на даден лимит, докато паднем на 6 стака. В смисъл , пробваме за НЛ10, не става, играем, докато паднем на $60-$65.
      Няма да шотвам обаче, свалям лимит, ако падна под 75% от изискването за рол и ребилдвам. Цел 5К ръце на ден и минимум 100К на месец . Започвам само zoom, но не е изключено по нататък да мина и на нормални маси, или на някакъв микс.

• 445 отговора
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Супер!Сигурен съм, че ще успееш....
      Ако успееш и аз ще пробвам:D

.
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Микс нормални маси + Зум не става. Нито какъвто и да е микс със Зум. Ако имаш предвид да ги играеш едновременно. Ако ще играеш нормални маси, то най-добре да го правиш в началото. До НЛ10. Нл16 и НЛ25 нормални маси вече става грозна гледка. Рег фест...Аре някви регоподобни, но се пречкат. За фул ринг забрави. Освен Нл2, то квото и да играеш НЛ2, ще го биеш лесно :D .
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Без шотване, така както го планираш, става мно-о-о-о-о-го бавно. Ама щом така ти харесва и щом така примерно не тилтваш...
      На Зума може да си шотваш, както ти е кеф. Иначе на нормални маси си трябва рол. Не за сигурност, просто не става...
      И тъй, както мислиш да играеш, на нормални маси ще стане доста по-бързо. И като направиш $300, на Нл16 Зум.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Нека е бавно, аз за никъде не бързам, важно е да е качествено не е важно да стане в някакъв срок. ФР абсурд да играя, засега започвам на 2НЛ зуум, по нататък ще правя сесии и на нормални маси да видя каква ще е разликата. Идеята ми не е да направя х пари за у време както при останалите, а да си подобря играта до степен, в която да се чувствам комфортно на съответния лимит.

Микс нормални маси + Зум не става.
      Не нямам предвид да ги играя заедно, имах предвид микс сесии зуум и нормални и сравняване кое е по-добро за мен. Не съм го уточнил в отварящия пост.
    • zag777
      zag777
      Начален
      На 2 нл по добре играй нормални маси. По висок е уин рейта на тях.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      ОК започвам от сега. Понеже имам само $30,99 (30 стартови + 0.99 от центовия турнир) няма да е добре да играя нормални, парите са малко. Започвам 3 маси зуум до $50 след това ще мина на 8-9 нормални.
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Сребро
      отбелязваш ли си фишовете
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Първоначално публикувано от brofkin1900
      отбелязваш ли си фишовете
      На 2НЛ зуум няма смисъл. Първо са много и второ рядко ще видиш един и същи фиш много често. Губене на време е. Но отбелязвам слабите регове. Много започват по базовата стратегия на кочовете с тесни рейнджове и постфлоп one and done, освен ако нямат 2 пеър + Тези се надиграват лесно и има голям профит от тях и ги отбелязвам.
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      GO GO GO !!!
      Успех!!! :f_drink:
    • zag777
      zag777
      Начален
      Първоначално публикувано от semiramiRNMD
      ОК започвам от сега. Понеже имам само $30,99 (30 стартови + 0.99 от центовия турнир) няма да е добре да играя нормални, парите са малко. Започвам 3 маси зуум до $50 след това ще мина на 8-9 нормални.
      Защо да не става? Даже 10 нормални маси да играеш са 20 долара по масите, а ти имаш 30, ако случайно ти падне банката с 10 долара може да минеш на зум. На 2 нл лесно се намират места, няма дълги уейтинг листи като по нагорните нива. Рибките по се заиграват на нормалните маси, а на зума само фолдват и уинрейта е по нисък. Ако на някоя маса си по дълбок може да я затваряш, щото няма да остане за презареждане, абе готино си е с цялата банка да си по масите. ;)
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Грубо може да ги смяташ така : 10 маси = 10 стака плюс половината. Имам предвид 15 стака. Масите + 50% за презареждане или ако някъде те порежат. И както казаха, ставай, където се удвоиш. Ако има и други големи стакове. Ако има само един, може да останеш, ако е хубава масата. Тва, като си с къс рол...
      Ако са те събрали 2-3 пъти, излизаш , където си по-диип, да има за презареждане. Но по-малко от 6 маси недей да играеш, по-добре Зум.
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Отбелязвай поне всички регове и най-бруталните фишове. Мога да ти дам файл с бележки. Огромен е...Ще може много бързо да тейбъл селектваш. И то кво да тейбъл селектваш, като видиш рег, не сядаш. Супер бързо се зарежда, просто пропускаш реговете. Има обяснение за цветовете някъде във форума, ще го намеря. Като искаш, си изкарай твоя файл, после може да ги размениш.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Не ме кефи това, да се чудя дали ще има да презарежда, да сменям маси с двойни и тройни стакове итн. Ако масата е хубава защо да ставам? Ще си играя зуум до $50, там съм си свикнал и тъкмо да навляза малко в рутина, не би трябвало да е много време, освен ако не ме ударят пак сетъпите и не тилтна като животно, започвам работа и по този въпрос, това много сериозно ми сваля уинрейта.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Мога да ти дам файл с бележки. Огромен е...
      Ами ще ми е от голяма полза, ако не те затруднява. Ще ти пратя мейл на лични.
    • Jakks
      Jakks
      Злато
      айде пускам се с тебе за подкрепа :)
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Пратих ти го. Не мога да намеря обяснението за бележките във форума...Не знам къде е, може и да съм го изтрил при някоя чистка. Тоя "бак" файл е за настройките, нали? Не знам, слагай ги и двата и виж дали ще стане...
      Трябва да стане. Аз ги прехвърлях настройките на два други компа, ма как го праих...Може и само файла да се замества и готово...
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Само да ти кажа, ще видиш много червени, те са такива предимно. Тва са аграри, способни на някви брутални неща. С няква линия, в някви спотове...Не е задължително да са "психо". Асъл психарите имат някви бележки , "Urod, "Psih", "TOt UROD", ËXTR UROD", "MARSHA" и всякви такива :D . Колкото повече, толкова по-болен е човекът. Също и напомпани там удивителни, девятки, нули, единици. Колкото повече, толкова по-зле. Просто за задържа някво копче на рейзъра, да не се пишат бележки. Като човекът е много зле.
      За цветовете, ако не го открия обяснението, пак ще обясня квото не е ясно. Има и доста бележки. На опростен език . Не знам дали ще го разбираш. Мога и там да обясня, ако има нещо. За някои има супер много наблъскано инфо, не може да се чете. Трябва да се подредят. Но кой ще се занимава...
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      И с тоя червен цвят много се злоупотребява. НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙ СЛЯПО! Аз съм виждал как някъв с десетина ръце, виждат го, че е от Канада, Белгия, Гърция или Англия, подобни "рийдове" и му праскат червен цвят и чак му пeйстват EXTR UROD. Гледай си статса и кво прави тоя. Все пак може да се намърдаш на масата, ако има 2-3 такива.
      Само да ти кажа, че ти беше отбелязан, като "луд". Не знам кво си направил и къде...Аз те промених, да не се обиждаш :D ...Промени си го, както искаш...
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Нещо от сорта:
      "TOT UROD EXTR MAX
      1.7x 4-bet AA, postflop 2 br 1 blind bet!!! extr slowplay
      call vs UTG mn rs from MP J6s, bet pot 743 dd total air, ch do rv air

Ами всичко си излиза както трябва, върви си перфектно и са явно много полезни бележките. Ми бирите, които ти дължа станаха доста повече :)

Само да ти кажа, че ти беше отбелязан, като "луд"
      Ми сигурно съм бил в тилт и съм цепил шовове яко, аз така правя.